Setari Cookie-uri

Vreau sa il iubesc.....

Am o poveste putin cam complicata...chiar dak e reala pare a fi o poveste..sunt cu prietenul meu de aproape 7 ani...la inceput a fost totul ok, ne iubeam, era frumos...dupa un an el a plecat in Spania, eu inca eram la liceu..am continuat relatia la distanta...intre timp au mai aparut si certuri si ne-am despartit de 2 ori...A 2 a oara cand ne-am despartit am avut o relatie de cateva luni cu un alt baiat la care am tinut mult, dar nu a mers din varii motive.Dupa aceasta relatie nimic nu a mai mers cum trebuie..am mai avut cateva scurte tentative de relatii dar care au esuat imediat, din cauza unor parteneri betivi ori agresivi...in tot acest timp cel plecat in spania a insistat sa ne impacam, ma suna mereu, vorbeam si ne aminteam de clipele petrecute impreuna...intr-un final ne-am hotarat sa ne mai dam o sansa dar numai dak o sa stam impreuna sa vedem dak merge..asa k am plecat in spania la el convinsa k asa este cel mai bine...asa si este doar ca am inceput sa imi dau seama k nu il mai iubesc...el ma iubeste enorm, face orice sa ne fie bine, ma alinta, ma respecta, dar eu nu il mai iubesc k la inceput...vreau sa raman cu el si sa il iubesc pt k sunt convinsa k langa el o sa fie bine...e bine si acum dar ar fi perfect dak l-as iubi...CE SA FAC SA IL IUBESC MAI MULT? Cateodata stau si ma gandesc k imi este facut ceva sa nu pot iubi pe nimeni...pt k mama baiatului cu care am fost cand m-am despartit de prietenul meu obisnuia sa faca anumite "practici bisericesti", dak le pot spune asa, erau catolici si faceau anumite ritualuri k sa se indeplineasca ceva..tineau post zile intregi si citeau nush ce carti..m-a cam speriat de atunci..oare sa imi fi facut ceva de urat??, cum mi-a ghicit cineva in carti si cafea si mi-a zis k mi s-a facut ceva de urat..sa nu imi mai fie drag prietenul meu..eu nu cred in asa ceva dar au fost cam multe la un loc si ma cam sperie...ce credeti..vreau o parere sau un sfat..va rog mult
irinel___2009
Postat pe 3 Iunie 2009 17:03
da iubeste-l cine te tine scz mi-a fost lene sa citesc intreaga poveste trebuia sa fii scurta si la obiect
yumy
Postat pe 3 Iunie 2009 17:05
pai....eu zic sa cu ajutorul tau poti scapa de sentimenlete si de frica ca ti s-au facut farmece, si ca nu-l iubesti.dar atunci cand iti lipsea ce simteai? il doreai langa tine? eh, atunci e iubire.poate te dezobisnuisei tu fara el....Si incearca sa ii vezi calitatile, si tu te simti bine cand te mangaies, te ia in brate, faceti dragoste? simti in tine ceva anume frumos? atunci il iubesti draga mea.. nu are cum....nu lasa psihicul tau sa te duca la minciuni( in legatura ca ti -sa facut vreun farmec) Cateodata cand gandesti ceva, asa ai impresia ca e, ca nu il iubesti de ex la tine....

Acum nu stiu, daca dupa mai mult timp tu simti ca nu il iubi, eu zic sa ii zicci si lui, sa fi sincera cu el.

pupici, si mult succes

Postat pe 3 Iunie 2009 17:10
Draga, inimii nu-i poti porunci. Degeaba vrei tu . Si de ce vrei?
valita76
Postat pe 3 Iunie 2009 17:10
De la: yumalai, la data 2009-06-03 17:05:26da iubeste-l cine te tine scz mi-a fost lene sa citesc intreaga poveste trebuia sa fii scurta si la obiect

de fapt ea se intreba daca posibila viitoare mama soacra a facut practici ....mai necatolice sau nu
mitura
Postat pe 3 Iunie 2009 17:10
De la: yrtdssdd, la data 2009-06-03 17:10:37
De la: yumalai, la data 2009-06-03 17:05:26da iubeste-l cine te tine scz mi-a fost lene sa citesc intreaga poveste trebuia sa fii scurta si la obiect

de fapt ea se intreba daca posibila viitoare mama soacra a facut practici ....mai necatolice sau nu

orice e posibil
yumy
Postat pe 3 Iunie 2009 17:12
Asa cum este posibil ca el sa nu mai fie omul de care ea s-a indragostit. Poate nici ea nu mai este femeia care era odata.
valita76
Postat pe 3 Iunie 2009 17:14
pey toti oameni se schimba odata cu trecerea timpului experientele vietii ii invata sa fie mereu altfel
yumy
Postat pe 3 Iunie 2009 17:16
De la: irina_2009, la data 2009-06-03 17:03:51Am o poveste putin cam complicata...chiar dak e reala pare a fi o poveste..sunt cu prietenul meu de aproape 7 ani...la inceput a fost totul ok, ne iubeam, era frumos...dupa un an el a plecat in Spania, eu inca eram la liceu..am continuat relatia la distanta...intre timp au mai aparut si certuri si ne-am despartit de 2 ori...A 2 a oara cand ne-am despartit am avut o relatie de cateva luni cu un alt baiat la care am tinut mult, dar nu a mers din varii motive.Dupa aceasta relatie nimic nu a mai mers cum trebuie..am mai avut cateva scurte tentative de relatii dar care au esuat imediat, din cauza unor parteneri betivi ori agresivi...in tot acest timp cel plecat in spania a insistat sa ne impacam, ma suna mereu, vorbeam si ne aminteam de clipele petrecute impreuna...intr-un final ne-am hotarat sa ne mai dam o sansa dar numai dak o sa stam impreuna sa vedem dak merge..asa k am plecat in spania la el convinsa k asa este cel mai bine...asa si este doar ca am inceput sa imi dau seama k nu il mai iubesc...el ma iubeste enorm, face orice sa ne fie bine, ma alinta, ma respecta, dar eu nu il mai iubesc k la inceput...vreau sa raman cu el si sa il iubesc pt k sunt convinsa k langa el o sa fie bine...e bine si acum dar ar fi perfect dak l-as iubi...CE SA FAC SA IL IUBESC MAI MULT? Cateodata stau si ma gandesc k imi este facut ceva sa nu pot iubi pe nimeni...pt k mama baiatului cu care am fost cand m-am despartit de prietenul meu obisnuia sa faca anumite "practici bisericesti", dak le pot spune asa, erau catolici si faceau anumite ritualuri k sa se indeplineasca ceva..tineau post zile intregi si citeau nush ce carti..m-a cam speriat de atunci..oare sa imi fi facut ceva de urat??, cum mi-a ghicit cineva in carti si cafea si mi-a zis k mi s-a facut ceva de urat..sa nu imi mai fie drag prietenul meu..eu nu cred in asa ceva dar au fost cam multe la un loc si ma cam sperie...ce credeti..vreau o parere sau un sfat..va rog mult


Ai mari probleme daca tu crezi ca acei catolici erau cu practicile! Cum poti gandi in felul asta cand tu te duci la ghicitoare?
Ghicitul e o practica !!! Trezeste-te la realitate!
Iubirea si frumosul exista in ochii celui care e in stare sa le priveasca...Fii deschisa cu omul care zici ca te iubeste si spune-i ce simti!
Poti incepe prin a fi mai receptiva la ceilalti si mai putin calata pe ceea ce simti tu.
kudikaroxi
Postat pe 3 Iunie 2009 17:33
De la: kudikaroxi, la data 2009-06-03 17:33:42
De la: irina_2009, la data 2009-06-03 17:03:51Am o poveste putin cam complicata...chiar dak e reala pare a fi o poveste..sunt cu prietenul meu de aproape 7 ani...la inceput a fost totul ok, ne iubeam, era frumos...dupa un an el a plecat in Spania, eu inca eram la liceu..am continuat relatia la distanta...intre timp au mai aparut si certuri si ne-am despartit de 2 ori...A 2 a oara cand ne-am despartit am avut o relatie de cateva luni cu un alt baiat la care am tinut mult, dar nu a mers din varii motive.Dupa aceasta relatie nimic nu a mai mers cum trebuie..am mai avut cateva scurte tentative de relatii dar care au esuat imediat, din cauza unor parteneri betivi ori agresivi...in tot acest timp cel plecat in spania a insistat sa ne impacam, ma suna mereu, vorbeam si ne aminteam de clipele petrecute impreuna...intr-un final ne-am hotarat sa ne mai dam o sansa dar numai dak o sa stam impreuna sa vedem dak merge..asa k am plecat in spania la el convinsa k asa este cel mai bine...asa si este doar ca am inceput sa imi dau seama k nu il mai iubesc...el ma iubeste enorm, face orice sa ne fie bine, ma alinta, ma respecta, dar eu nu il mai iubesc k la inceput...vreau sa raman cu el si sa il iubesc pt k sunt convinsa k langa el o sa fie bine...e bine si acum dar ar fi perfect dak l-as iubi...CE SA FAC SA IL IUBESC MAI MULT? Cateodata stau si ma gandesc k imi este facut ceva sa nu pot iubi pe nimeni...pt k mama baiatului cu care am fost cand m-am despartit de prietenul meu obisnuia sa faca anumite "practici bisericesti", dak le pot spune asa, erau catolici si faceau anumite ritualuri k sa se indeplineasca ceva..tineau post zile intregi si citeau nush ce carti..m-a cam speriat de atunci..oare sa imi fi facut ceva de urat??, cum mi-a ghicit cineva in carti si cafea si mi-a zis k mi s-a facut ceva de urat..sa nu imi mai fie drag prietenul meu..eu nu cred in asa ceva dar au fost cam multe la un loc si ma cam sperie...ce credeti..vreau o parere sau un sfat..va rog mult


Ai mari probleme daca tu crezi ca acei catolici erau cu practicile! Cum poti gandi in felul asta cand tu te duci la ghicitoare?
Ghicitul e o practica !!! Trezeste-te la realitate!
Iubirea si frumosul exista in ochii celui care e in stare sa le priveasca...Fii deschisa cu omul care zici ca te iubeste si spune-i ce simti!
Poti incepe prin a fi mai receptiva la ceilalti si mai putin calata pe ceea ce simti tu.



Draca Kudik roxi, nu am zis k am fost la gicitoare si nici k, cred in acele practici...s-a intamplat o data sa accept k o cunostinta foarte indepartata sa imi dea in carti...asta nu inseamna k ma duc la nush ce ghicitori sau alte minuni...si cat despre acele practici, stu de la fostul meu prieten k mama lui le facea dar in scopuri bune, anume sa isi gaseasca el de lucru, sa o lase cumnata in pace :sml-, happy0009: , si eu ma intrebam dak nu e posibil sa le faca si pt scopuri mai putin bune..
irinel___2009
Postat pe 4 Iunie 2009 11:08
De la: Rafinata, la data 2009-06-03 17:10:00pai....eu zic sa cu ajutorul tau poti scapa de sentimenlete si de frica ca ti s-au facut farmece, si ca nu-l iubesti.dar atunci cand iti lipsea ce simteai? il doreai langa tine? eh, atunci e iubire.poate te dezobisnuisei tu fara el....Si incearca sa ii vezi calitatile, si tu te simti bine cand te mangaies, te ia in brate, faceti dragoste? simti in tine ceva anume frumos? atunci il iubesti draga mea.. nu are cum....nu lasa psihicul tau sa te duca la minciuni( in legatura ca ti -sa facut vreun farmec) Cateodata cand gandesti ceva, asa ai impresia ca e, ca nu il iubesti de ex la tine....

Acum nu stiu, daca dupa mai mult timp tu simti ca nu il iubi, eu zic sa ii zicci si lui, sa fi sincera cu el.

pupici, si mult succes


Atunci cand nu era langa mine, ii simteam oarecum lipsa, in sensul k ma gandeam k langa el o sa imi fie cel mai bine, k el nu e in stare sa faca ce au facut ceilalti fosti, k el e bun si ma iubeste atat de mult, e un om extraordinar doar k eu nu stiu sa il apreciez mai mult...si in alta ordine de idei...alta data ma simt foarte bine cu el, alta data nici nu simt nimik, nu stiu nici eu ce e cu mine...stiu doar ca dak l-as iubi mai mult ar fi perfect..poate e si in subconstientul meu toata chestia asta k nu il iubesc..o sa incerc sa gandesc si altfel..ms mult pt sfaturi, esti o scumpa
irinel___2009
Postat pe 4 Iunie 2009 11:17
De la: yrtdssdd, la data 2009-06-03 17:10:37
De la: yumalai, la data 2009-06-03 17:05:26da iubeste-l cine te tine scz mi-a fost lene sa citesc intreaga poveste trebuia sa fii scurta si la obiect

de fapt ea se intreba daca posibila viitoare mama soacra a facut practici ....mai necatolice sau nu


Nu asta ma intrebam, pt k am precizat k nu prea cred in asa ceva, si in plus era fosta soacra.. ...
irinel___2009
Postat pe 4 Iunie 2009 11:22
si eu vreau o minune
priest
Postat pe 4 Iunie 2009 11:23
VREAU SA IL IUBESC MAI MULT...cred k asa trebuia sa fie titlul topicului...pt k il iubesc, dar nu cred k indeajuns de mult...ce sa fac sa il iubesc mai mult??
irinel___2009
Postat pe 4 Iunie 2009 11:26
De la: irina_2009, la data 2009-06-04 11:26:44VREAU SA IL IUBESC MAI MULT...cred k asa trebuia sa fie titlul topicului...pt k il iubesc, dar nu cred k indeajuns de mult...ce sa fac sa il iubesc mai mult??
nu-ti transforma viata intr-o regie, let it be, problema s-ar pune altfel, ce trebuie sa faca el sa-l iubesti mai mult
priest
Postat pe 4 Iunie 2009 11:28
poate k il iubesti mai mult decat crezi...poate din cauza asta iti faci atatea griji k nu-l iubesti cum ar merita...
bruneagra25
Postat pe 4 Iunie 2009 11:40
numai tu sti cit iubesti
pamela_1
Postat pe 4 Iunie 2009 13:40
brune si eu te iubesc
pamela_1
Postat pe 4 Iunie 2009 13:41
baga-ti mintile-n cap, nu exista farmece.

spui ca nu-l mai iubesti..hmm..
din cate mai povestesti..se pare ca esti constienta de toate lucrurile pe care le face pt tine si ca te iubeste enorm.

sa inteleg ca iubirea asta pe care nu o simti tu, e defapt o atractie sexuala ? nu te simti atrasa ?

daca nu e vorba de atractie sexuala...: fiecare isi manifesta iubirea in alt mod..nu toti iubim la fel. incearca sa te cunosti pe tine insati mai bine..

baiat_anonim
Postat pe 4 Iunie 2009 14:19
De la: irina_2009, la data 2009-06-04 11:22:56
De la: yrtdssdd, la data 2009-06-03 17:10:37
De la: yumalai, la data 2009-06-03 17:05:26da iubeste-l cine te tine scz mi-a fost lene sa citesc intreaga poveste trebuia sa fii scurta si la obiect

de fapt ea se intreba daca posibila viitoare mama soacra a facut practici ....mai necatolice sau nu


Nu asta ma intrebam, pt k am precizat k nu prea cred in asa ceva, si in plus era fosta soacra.. ...

n-am remarcat precizarea ta ...fie,i ubeste-l mai mult...ce conteaza?...conteaza?...mie mi-e tot una si iti spun asta fara urma de rautate
mitura
Postat pe 4 Iunie 2009 17:04
De la: pamela_1, la data 2009-06-04 13:41:05brune si eu te iubesc

si eu pamelutz
bruneagra25
Postat pe 5 Iunie 2009 08:26
De la: irina_2009, la data 2009-06-04 11:17:55
De la: Rafinata, la data 2009-06-03 17:10:00pai....eu zic sa cu ajutorul tau poti scapa de sentimenlete si de frica ca ti s-au facut farmece, si ca nu-l iubesti.dar atunci cand iti lipsea ce simteai? il doreai langa tine? eh, atunci e iubire.poate te dezobisnuisei tu fara el....Si incearca sa ii vezi calitatile, si tu te simti bine cand te mangaies, te ia in brate, faceti dragoste? simti in tine ceva anume frumos? atunci il iubesti draga mea.. nu are cum....nu lasa psihicul tau sa te duca la minciuni( in legatura ca ti -sa facut vreun farmec) Cateodata cand gandesti ceva, asa ai impresia ca e, ca nu il iubesti de ex la tine....

Acum nu stiu, daca dupa mai mult timp tu simti ca nu il iubi, eu zic sa ii zicci si lui, sa fi sincera cu el.

pupici, si mult succes


Atunci cand nu era langa mine, ii simteam oarecum lipsa, in sensul k ma gandeam k langa el o sa imi fie cel mai bine, k el nu e in stare sa faca ce au facut ceilalti fosti, k el e bun si ma iubeste atat de mult, e un om extraordinar doar k eu nu stiu sa il apreciez mai mult...si in alta ordine de idei...alta data ma simt foarte bine cu el, alta data nici nu simt nimik, nu stiu nici eu ce e cu mine...stiu doar ca dak l-as iubi mai mult ar fi perfect..poate e si in subconstientul meu toata chestia asta k nu il iubesc..o sa incerc sa gandesc si altfel..ms mult pt sfaturi, esti o scumpa


Ti-as spune eu tie ce se zice despre cititul in cafea si de cei ce se lasa prada acestor practici.
Am facut si eu greseala asta si am aflat apoi cat este de periculos. Trebuie sa ai mare grija ce faci!
Cat despre practicile catolicilor, dc sunt cele care se fac in concordanta cu ce scrie in Biblie, nu-i prbl! Dar cum sa-ti dai tu seama dc tu crezi in ce ti-a spus cea care ti-a ghicit?
Inca o data! Ai grija cu ce te joci! Lucrurile metafizice ne sunt ori foarte greu accesibile , ori neaccesibile! Fugi cat poti de orice forma de ghicit!
kudikaroxi
Postat pe 5 Iunie 2009 17:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt eu tranta sau.... ? 17 De la: CMBSTPMN 10 Septembrie 2009 20:02
Pls help feteleor!!! 51 De la: spookeanu 15 Martie 2011 20:58
Ce va fi? 14 De la: addicted_to_love 30 Septembrie 2009 16:28
dedicaTIE - Dedicatii speciale, personalizate 2 De la: anastasia_m 16 Octombrie 2010 14:12
vreau un sfat ...sa renunt sau sa accept 15 De la: maditzia 10 Decembrie 2009 20:43