Setari Cookie-uri

Perioada de disparitie a iritatiei in urma epilarii IPL

Hello,

M-ar interesa care este perioada de disparitie a iritatiei in urma epilarii IPL. Pe net se gasesc destul de multe informatii privind acest subiect, dar m-ar interesa ceva concret: a avut cineva complicatii? Din cate am inteles indiferent de reactia adversa aceasta dispare in cateva ore, dar daca nu este asa

Merci.

Postat pe 16 Iunie 2009 00:20
Ai incercat mai multe metode de epilare si pe asta inca nu, de asta vrei sa stii?
E bine sa fii informata inainte de a lua o decizie, asta e un lucru foarte bun.
Dincolo de timpul care il cauti, iti recomand in plus sa iei in considerare toate avantajele si dezavantajele unui anumit tip de epilare.
Eu detest epilarea cu ceara, pt ca ma doare si pt ca trebuie sa astept prea mult pana la urmatoarea sedinta.
Eu ma irit rar, cand ma fac rar si apoi ma dau cu gel de aloe, si-n 2-3 minute sunt chiar ok si cheguletele de sange se inchid imediat.
90701
Postat pe 22 Iunie 2009 19:29
buna.eu in general ma fac cu ceara si ma irit tot tipmul. am fost kiar si la dermatolog si mi adat tratamnete f scumpe m a mai si speriat pe deasupra.insa mi a zis doamna de la salon k nu este nimic grav si aceste cazuri de iritatie sunt frrecenete.incearca sa foloseti BANEOCIN PUDRA calmeaza repede si nu lasa fireel sa mai creasca in piele.iar dupa ce te epilezi niciodata sa nu folosesti rema sau ulei.folseste direct pudra.sper sa functioneze si la tine.numai bin..
kudika042702
Postat pe 23 Iunie 2009 12:19
Dupa epilare cu IPL ramai cu o roseata aproximativ 15 min (cel putin asa e in cazul meu) si nu ai voie sa te expui la soare. Totul depinde de intensitatea impulsului luminos, desi cu cat suporti sa fie mai puternic, cu atata reduci numarul de sedinte. Ideea e sa ai rabdare si sa nu te descurajezi. Eu fac asta de 4 luni si vad rezultate, desi inca nu pot spune ca am scapat definitiv de par.
kudika045834
Postat pe 29 Iunie 2009 14:57
Multumesc pentru raspunsuri.
Am ajuns intr-un final si mi-am facut si eu vestita epilare IPL. Din fericire nu a aparut niciun fel de iritatie...am mers cu capul plecat pana acasa sa nu cumva sa rada lumea de mine,cand colo...nu aparuse nicio iritatie:). Acum astept rezultatul pentru ca deocamdata nu se vede nimic, dar sunt optimista...stiu ca nu trebuie sa renunt asa usor.
Numai bine!
Lucy_n_
Postat pe 30 Iunie 2009 16:04
Buna fetelor!
Eu astazi am descoperit ca uleiul cu menta, pin si rozmarin de la L'Occitane (care de fapt este ulei de baie si masaj) , folosit imediat dupa epilare (indiferent daca epilarea s-a facut cu ceara sau epilator) duce la disparitia miraculoasa a piscaturilor aparute. Orice alte uleiuri sau creme calmante folosite anterior nu mi-au adus aceeasi satifactie. Inainte, ma simteam vedeam nevoita o zi intreaga dupa epilat sa port pantaloni lungi sau sa nu ies afara. Astazi trebuie sa merg cu prietenul meu la o aniversare in mai putin de 2 ore iar eu sunt fericita ca imi voi purta rochita scurta pe care am pregatit-o pentru aceasta ocazie.
Va recomand sa il folositi si eventual sa imi spuneti daca si la voi are acelasi efect.
Va pup!
lepetitpui
Postat pe 22 August 2009 14:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Epilator Braun Silk Epil 5 De la: estera_w 10 Octombrie 2010 11:58
Capilare sparte de la epilatul cu ceara, vanatai... 4 De la: Eloah 22 Octombrie 2013 12:46
VA RECOMAND UN PRODUS SUPER PENTRU IRITATIILE BEBELUSILOR, ARSURI ALE PIELII, RANI ETC 1 De la: touray 1 Iunie 2010 17:21
Aparat de epilat profesional cu ceara! La tine acasa 2 De la: kyty_katy 27 August 2009 13:20
Cu ce va epilati in zona anusului , la femei! 9 De la: Ame_ly 12 August 2011 14:22