Setari Cookie-uri

nu stiu pe cine sa aleg...

Numele meu este D si am avut un prieten timp de 3ani jumate(are bani,este singur la parintii,ma inteleg bine cu fam. lui,ptr fam mea este ok si eu pt a lui...)dupa 3ani el a facut o gresala si am incercat sa trecem peste..nu am reusit..In august 2007(eu eram cu S incercam sa trecem peste)am merg la o prietena la ziua copilului ei...cand am intrat in dreapta mea era un baiat..cand sa intors..ne-am uitat unu la celalant..a fost o atracti reciproca..Binenteles ca nu stiam cine e..apoi mi-a spus prietena mea ca este fratele lu'sotul ei(care a fost insurat,are un copil de 6 ani,si pe langa nimik,si e mai mare ca mine cu 7ani)mia cerut nr de tel nu il-am dat..pt ca e o diferenta cam mare intre noi,stiam ca nu poate fi nimik..A mai trecut ceva timp..pana la Craciun..el a venit la fratesu cu copilul(care e foarte frumos si il iubesc mult)si mie imi placea,eu ii placeam..si ne-am lasat dusi de val..si ne-am eu l-am lasat intre timp pe S ,toate bune si frumoase..mergeam la el(el statea in alt oras si mergeam in weekend fara sa stie parintii mei)apoi el sa mutat la sat la mine la mama lui..au aflat si parintii mei dupa 1an..nu eram dispusi sa renuntam la iubire pt parintii mei..ne-am mutat impreuna in timisoara..cu toate certurile ce le aveam eu cu parintii mei..Totul ok pana acum 3luni cand el a plecat la munca in germania..a fost ok ..a stat 2luni acol si ma intrebat daca poate sa mearga direct in italia ca ia gasit un prieten de lucru..eu am ok..a promis ca ma ia si pe mine..a trecut o luna de cand e in italia..a vb ca merg si eu totul parea perfect..am renuntat la servici si acum cand sa plec a zis ca nu poate sa ma ia pt ca nu se stie cat are de lucu si multe motive pe langa(inainte mi-a spus ca anu asta are sigur de lucru)..este foarte schimbat de o saptamana doar ne certam..si a aparut in tot acum fostul meu..(nu am nimik cu el..nu umblu cu el)mi-a facut o propunere sa uitam tot si sa ma mut cu el..eu nu il iubesc..dar nu am servici ,stau in chirie..mai stau luna asta aici si nu mai pot sta asa..si nu stiu ce sa fac..voi ce ziceti daca nu ma ia prietenul meu la el..sa ma mult cu S ?
babylutza
Postat pe 16 Iunie 2009 13:13
la inceput nu ai stiut ce faci,acum trage consecintele,nu'l inteleg pe celalalt de ce te mai cauta!!!
daca eram in locu lui iti radeam in nas
scorpyoW
Postat pe 16 Iunie 2009 22:43
eu te sfatuiesc sa ramai cu S, celalalt este numai o atrctie de moment si pt ca e ceva nou enormal sa-ti para incitant dar daca ai sta 3 ani cu el probabil nu ar mai fi la fel.

Cere sfatul prietenilor si pe coltuc. ro/ blog
alina13
Postat pe 23 Martie 2010 14:27
"si ne-am lasat dusi de val..si ne-am "imi face si mie cineva o traducere?
Dontyyy
Postat pe 23 Martie 2010 14:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
desene animate 72 De la: yumy 17 Iulie 2010 08:08
vindecare din interior 6 De la: tuca_lila 7 Septembrie 2012 20:24
putin ajutor va rog:D :o3 2 De la: DarkMAGIC 13 Iulie 2011 02:01
Inca un topic care te va plictisi! 372 De la: greierash 3 Octombrie 2009 16:01
am o intrebare.... 1 De la: cristinuza 28 Iunie 2008 14:30