Setari Cookie-uri

remediu pt o buna viata sexuala.....?

cum pot sa remediez asta? a devenit ft egoist in pat ....inainte faceam sex in fiecare zi si aveam orgasm de fiecare data. o facem inca suficient de des dar termina ft repede si nu pare sa ii mai pese sa.....in fine, sa ma duca in pctul O. :). credeam ca pe barbati ii bucura sa isi satisfaca partenera...deci ce se intampla? imi e greu sa vb cu el despre asta dar as face-o daca asta e o solutie...nu prea stiu insa cum sa ii spun. ce credeti ? astept pareri ...si sfaturi :)
karla_08
Postat pe 17 Iunie 2009 10:55
spune-i!!!!!! Este cel mai important sa ii spui ca vrei sa vb cu el ceva .Te deranjeaza x, doresti y, sau etc...multe..Prinde curaj

Postat pe 17 Iunie 2009 11:41
De la: karla_08, la data 2009-06-17 10:55:13cum pot sa remediez asta? a devenit ft egoist in pat ....inainte faceam sex in fiecare zi si aveam orgasm de fiecare data. o facem inca suficient de des dar termina ft repede si nu pare sa ii mai pese sa.....in fine, sa ma duca in pctul O. :). credeam ca pe barbati ii bucura sa isi satisfaca partenera...deci ce se intampla? imi e greu sa vb cu el despre asta dar as face-o daca asta e o solutie...nu prea stiu insa cum sa ii spun. ce credeti ? astept pareri ...si sfaturi :)


Din punctul meu de vedere nu cred ca daca discuti cu el se rezolva. Totusi, asta e primul pas.
E ciudat ca la el a fost un regres de la a te satisface la a deveni egoist. Ceea ce nu-i bine deloc. Ceva e in mare neregula, ca sa zic asa !
Nu mai amana , ia masuri cat mai repede si vezi ce se intampla !
kudikaroxi
Postat pe 17 Iunie 2009 11:59
fara comunicare nu iese nimik...normal ca trebuie sa vb cu el...
pamela_1
Postat pe 17 Iunie 2009 12:03
ms pt raspunsuri ! apreciez daca isi dau si baietii o parere (sau mai multe) despre treaba asta daca sunt prin preajma si au bunavointa :) [ ce-i cu el si cum schimb treaba?]
karla_08
Postat pe 17 Iunie 2009 14:11
baietii dorm la ora asta se pregatesc pt noptile de vara
yumy
Postat pe 17 Iunie 2009 14:13
pamela_1
Postat pe 17 Iunie 2009 14:37
De la: karla_08, la data 2009-06-17 10:55:13cum pot sa remediez asta? a devenit ft egoist in pat ....inainte faceam sex in fiecare zi si aveam orgasm de fiecare data. o facem inca suficient de des dar termina ft repede si nu pare sa ii mai pese sa.....in fine, sa ma duca in pctul O. :). credeam ca pe barbati ii bucura sa isi satisfaca partenera...deci ce se intampla? imi e greu sa vb cu el despre asta dar as face-o daca asta e o solutie...nu prea stiu insa cum sa ii spun. ce credeti ? astept pareri ...si sfaturi :)


De cat timp sunteti impreuna? Poate a intervenit monotonia.....
Cel mai bine sa vorbesti deschis cu el....spune-i ce te doare..si gasiti o solutie impreuna.
Fara comunicare nu exista armonie
andreea1976
Postat pe 17 Iunie 2009 14:44
suntem impreuna...cam de un an, se poate deci ca si timpul sa fie de vina dar am fost si certati vreo 2 luni asa ca sunt putin in dilema aici. totusi situatia a aparut recent nu imediat dupa impacare.
karla_08
Postat pe 18 Iunie 2009 10:26
De la: karla_08, la data 2009-06-18 10:26:56 suntem impreuna...cam de un an, se poate deci ca si timpul sa fie de vina dar am fost si certati vreo 2 luni asa ca sunt putin in dilema aici. totusi situatia a aparut recent nu imediat dupa impacare.



... s a rupt ata in acele 2 luni....acum ati luato de la inceput dar nodul a ramas.....cauata sa l faci putin gelos si fa l sa te vaneze....se stie ca barbati sunt niste vanatorii....cu cat ii dai mai putin cu atat te cauta mai mult.....dar nu exagera........si de ce iti este greu sa vbesti cu el?????.....dar canmd vi o puneti nu ti e greu???
gratuit89
Postat pe 18 Iunie 2009 15:33
hei fluturasi trebuie sa imi dai o explicatie....pt mesaj....ca sunt nelamurita....
pamela_1
Postat pe 18 Iunie 2009 16:00
De la: karla_08, la data 2009-06-17 14:11:28ms pt raspunsuri ! apreciez daca isi dau si baietii o parere (sau mai multe) despre treaba asta daca sunt prin preajma si au bunavointa :) [ ce-i cu el si cum schimb treaba?]
da-te aproape ca rezolvam imediat problema ta...
silviu_m74
Postat pe 19 Iunie 2009 19:50
De la: andreea1976, la data 2009-06-17 14:44:39
De la: karla_08, la data 2009-06-17 10:55:13cum pot sa remediez asta? a devenit ft egoist in pat ....inainte faceam sex in fiecare zi si aveam orgasm de fiecare data. o facem inca suficient de des dar termina ft repede si nu pare sa ii mai pese sa.....in fine, sa ma duca in pctul O. :). credeam ca pe barbati ii bucura sa isi satisfaca partenera...deci ce se intampla? imi e greu sa vb cu el despre asta dar as face-o daca asta e o solutie...nu prea stiu insa cum sa ii spun. ce credeti ? astept pareri ...si sfaturi :)


De cat timp sunteti impreuna? Poate a intervenit monotonia.....
Cel mai bine sa vorbesti deschis cu el....spune-i ce te doare..si gasiti o solutie impreuna.
Fara comunicare nu exista armonie


monotonie pai daca nu va pastrati misterul (valabil si pt barbati) bineinteles ca se ajunge aici! sau poate esti grasa cat o purcea si omu e nefericit! naspaaaaaaaaaaaaaaa ce sa zic ? dai suc de telina! un biban la gratar ceva vin rosuu poate e de vina doar echipamentul!!
Ioan_Paul
Postat pe 28 Iunie 2009 10:31
astfel de situatii am patit si eu dar prin comunicare am reusit sa le rezolv.Sa nu uiti un lucru foarte important intr_o relatie si anume faptul ca trebuie sa fii sexi tot timpul sa schimbi decorul ,ambientul pentru a preintampina aparitia monotoniei si cel mai rau al altei femei in relatia voastra
yankeul
Postat pe 29 Iunie 2009 10:38
fii tot timpul sexi ,schimba decorul,ambientul ca sa fii centrul atentiei lui.Si eu am trecut prin asta,si foarte importanta este comunicarea .Nu uita sa treci peste inhibitii ca altfel apare monotonia si cel mai rau o alta femeie
yankeul
Postat pe 29 Iunie 2009 10:45
de egoism nu putem scapa asa usor.....cu asta ne nastem inca de copii mici.....este o intreaga lupta si stiinta sa stii sa renunti la egoul propriu si sa te intereseze persoana de langa tine.....
Baiat_Rezervat
Postat pe 29 Iunie 2009 10:55
Incepe a flirta finut cu el (daca se mira sau intreaba, spune-i ce faci, comunica, zambeste-i).
Surprinde-l.
Fa-l sa zambeasca din nimicuri tandre.
Fa-l sa nu te priveasca-n ochi ca nu-i poate ridica de pe tine.
Fa-l se simta bine cand revine acasa frant de la servici.
Fa-l sa se simta bine in pielea lui....alaturi de tine.
Incet, cat sa reaprinzi flacara! S-o mentii! Si s-o adorati impreuna!
90701
Postat pe 30 Iunie 2009 16:24
Buna ziua,
Va impartasesc cateva detalii despre un nou produs (unic si patentat). Este vorba despre absorbante active (Love Moon) ale corporatiei Winalite,si care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat), ce in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi.Este un produs revolutionar,cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva), au efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni(eroziune si infectii cu toate tipurile de bacterii pe colului uterin,candidoze,chist ovarian,miom uterin,fibromiom,endometrioza,infectia cailor urinare,prolaps vaginal,incontinenta de urina,arsuri termice,dismenoree,scurgeri excesive,herpes,cancer de col uterin,etc).Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie.In plus,elimina mirosurile. Semnificativ este ca se folosesc si de catre barbati, cu efecte benefice in adenom de prostata, hemoroizi, etc. In plus,foarte important este ca se livreaza impreuna cu seturi (carduri) de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate(in special a colului uterin) etc. In Romania deabea incep sa fie cunoscute,in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului (intotdeauna fiind printre primii informati este un imens avantaj, in caz ca doriti sa faceti o afacere din simpla promovare a absorbantelor si nu doar sa fiti un simplu consumator). In lume , inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani.Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. Relatii : loapersonal@yahoo.com sau 0745.074.755
kudika028076
Postat pe 30 Iunie 2009 19:43
nu trebuie sa-i spui nimic incearca sa scimbi ceva a intervenit rutina si trebuie sa oferi ceva no inventeaza ceva in pat ,fi mai sigura pe tine
fflorin
Postat pe 30 Iunie 2009 20:01
De la: pamela_1, la data 2009-06-18 16:00:46hei fluturasi trebuie sa imi dai o explicatie....pt mesaj....ca sunt nelamurita....


...hei Pamelutza ....vrei sa fi putin mai explicita....ca sa inteleg si eu ce vrei??????
gratuit89
Postat pe 1 Iulie 2009 16:40
POATE ARE O PERIOADA DE STRES
IN ORICE CAZ TREBUIE SA AFLI . INTREBAL...........SI POATE IL VEI PUTEA AJUTA INCA ODATA
chipeyes2002
Postat pe 1 Iulie 2009 17:45
De la: pamela_1, la data 2009-06-17 12:03:46fara comunicare nu iese nimik...normal ca trebuie sa vb cu el...

asa este...cel mai important este sa comunicati...eu cu al meu avem o relatie foaret deschisa ne spunem unul altuia tot ...in materie de sex si asta ne ajuta foarte mult.Stiu si eu ce ii place si el la fel,si ne dam silinta sa ne simtim amandoi extraordinar...asa ar trebui sa faceti si voi
o_parte_din_rai
Postat pe 1 Iulie 2009 18:27
ori monotonie, ori il inhibi, ori a devenit un porc multumit de sine si intinde coarda cu tine cat are chef.
felixcat
Postat pe 1 Iulie 2009 20:56
De la: dakar_dakina, la data 2009-06-30 16:24:16Incepe a flirta finut cu el (daca se mira sau intreaba, spune-i ce faci, comunica, zambeste-i).
Surprinde-l.
Fa-l sa zambeasca din nimicuri tandre.
Fa-l sa nu te priveasca-n ochi ca nu-i poate ridica de pe tine.
Fa-l se simta bine cand revine acasa frant de la servici.
Fa-l sa se simta bine in pielea lui....alaturi de tine.
Incet, cat sa reaprinzi flacara! S-o mentii! Si s-o adorati impreuna!


sa nu iei comentariul meu ca pe un afront la al tau, pt ca nu e, sfatul este foarte bun, dar in mmentul de fata poate din cauza oboselii oi fi mai iritata, dar noi sa-i facem sa se simta regi, sa se simta bine cand vin de la lucru, sa zambeasca sa fim tandre, intelegatoare si cate si mai cate.....dar ei?
Ei ne fac sa zambim cand venim de la lucru? Sunt tandrii cu noi? Ne inghit starile din pms?
Eu cred ca lucrurile astea vin de la sine cand el e dragutz si eu sunt dragutza cu el, cand el e arogant si cu chef de cearta, mai las de la mine, dar sa se abtina, ca si noi ne abtinem de multe ori.
Asta off topic, o frustrare, din cauza oboselii de dupa-masa si dinainte de concediu.

On topic, spune-i deschis, creaza un moment de sinceritate condu discutia incat sa nu fie stanjenitor, si in functie de caracterul lui, sau iti va spune sau se va invarti in jurul cozii lasandu-te si mai confuza, eu asa patesc deseori, si nu cred ca am probleme in a ma exprima clar. Hope not.
ctwmn
Postat pe 26 August 2009 16:25
Ar trebui sa vorbiti despre asta. Cred ca data viitoare cand faceti sex este un moment oportun. Eu cu prietenul meu vb tot timpul in timp ce facem dragoste si asa am ajuns sa ne cunoastem mai bine. Sau au putea sa ii propui un joc si nu cred ca va rezista sa se opuna. Spunei ca tura asta o faceti cum vrei tu, iar tura viitoare el comanda;) Sau ma rog in ordine inversa...Asa veti afla mai multe unul despre celalat. Bafta;)
byannca
Postat pe 26 August 2009 23:44
Aaaa...si apropo nu ar strica sa schimbati pozitia sau locatia...e inca vara si cald...undeva pe afara;)?
byannca
Postat pe 26 August 2009 23:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
imi doresc o amanta 171 De la: rondina 29 Iulie 2014 22:59
votati cea mai perversa de pe forum...Teodutza84 12 De la: mikela_my 14 Ianuarie 2009 16:11
A terminat in mine !!! 17 De la: Madallina16 22 Decembrie 2014 16:23
TRAVERSEZ O PERIOADA URATA RAU DE TOT SI NU STIU CE SA FAC,VA ROG AJUTATI-MA CU PARERI,SFATURI,IDEI 60 De la: catalina69 21 Octombrie 2009 12:05
Vopsele de par 3 De la: Kathara 20 Decembrie 2009 00:23