Setari Cookie-uri

am o mare problema dupa ce am luat pastila de a doua zi!!! vreau si eu niste sfaturi :)

poy.... sa va spun povestea mea si cum a decurs totul....
am avut un contact neprotejat in urma cu vreo 3 luni cu iubitul meu. Am luat prostinol2 dupa cateva ore de la contact (dar nu mai mult de 10). Eu eram in prima zi dupa ce imi trecuse menstruatia, deci riscuri prea mari nu erau sa rasman... dar am zis k mai bine sa luam pastila decat sa avem vreo nenorocire... bun... pana aici toate bune.... DAR... la o saptamana mi-a venit asa zisul ciclu fals. m'a tinut vreo 3-4 zile. Luna urmatoare cand a trebuit sa mi vina nici eu nu mai stiam pe cat sa cred k trebuie sa imi vina... Imi era teama acum sa nu se fi intamplase altele. adica sa fi ramas insarcinata. mi-am facut un test a iesit negativ. mi'a venit cam dupa 1luna jumate si m'a tinut cam......3 saptamani.... nu pot sa spun ca imi curgea ca la ciclu, decat in prima saptamana mi'a curs mai mult; dupa mi'a curs din ce in ce mai putin si avea o culoare rosu-maroniu. sa fiu iar sigura cam inainte sa mi se termine am mai repetat testu barza. tot negativ.... luna asta mi'a intarziat la fel... Bine inteles ca iar eram ingrijorata si mi'am facut iar testul dar ca de fiecare data negativ... acum sunt in a patra zi a ciclului... de obicei ma tine cam 5-7 zile... Sa vedem cand vrea sa se opreasca acum. Voi ce parere aveti despre toata aventura mea... ce crede'ti ca mi s'a intamplat?
dienutza_babygirl
Postat pe 2 Septembrie 2009 22:17
noi nu vrem sa stim cand ti se opreste
mitura
Postat pe 2 Septembrie 2009 22:22
nu stiu ce sa zic...n am mai auzit asa...cazuri...dar daca ti a venit e bn pe deo parte.nu?adik n ai ramas.
symy18
Postat pe 2 Septembrie 2009 22:27
De la: symy18, la data 2009-09-02 22:27:15 nu stiu ce sa zic...n am mai auzit asa...cazuri...dar daca ti a venit e bn pe deo parte.nu?adik n ai ramas.



ooooooo...a ramas..mult de tot
mitura
Postat pe 2 Septembrie 2009 22:31
da pana cand nu te duci la ginecolog ai sa cumperi o sacosa de tampoane
doamne nu vezi k ai o delegrare hormonala ceva....asu tie ti se pare normal
bestiutza_relouded
Postat pe 2 Septembrie 2009 22:36
luna asta am spus ca sigur o sa merg la ginecolog. si asa trebuia sa fac o vizita pe acolo.
dienutza_babygirl
Postat pe 2 Septembrie 2009 22:40
Iti este atat de comod sa stai sa intrebi pe un forum in care multi o sa te ia la misto ? Nu puteai sa citesti si tu reactiile adverse, atunci cand ai cumparat pastila ?

S-a umplut forumul de subiecte din astea de tot k k tul, sunteti in calduri si nu sunteti in stare sa va informati despre chestii de bun simt, medicamentul ala cand l-ai cumparat continea o hartie cu informatii, ti-a fost lene sa citesti ? Iti este lene sa te duci la ginecolog sa intrebi ? Omul ala stie mult mai bine decat oricine ce se intampla cu tine !

Summer_
Postat pe 2 Septembrie 2009 22:45
eu zic ca numai ginecologia iti poate da un raspuns
anna_zece
Postat pe 2 Septembrie 2009 22:45
Mie imi place ce ai luat tu, cum ziceai ca-i zice, prostinol?
valita76
Postat pe 2 Septembrie 2009 22:46
De la: dienutza_babygirl, la data 2009-09-02 22:40:12luna asta am spus ca sigur o sa merg la ginecolog. si asa trebuia sa fac o vizita pe acolo.

nu te gandi de 2 ori si fugi repejor
mai bine sa previi
bestiutza_relouded
Postat pe 2 Septembrie 2009 22:47
De la: valita76, la data 2009-09-02 22:46:58 Mie imi place ce ai luat tu, cum ziceai ca-i zice, prostinol?



Da mai, nici medicamentul nu stie cum se numeste !
Summer_
Postat pe 2 Septembrie 2009 22:51
mda... imi cer sc pt ca am gresit ultima litera a medicamentului... defapt e prostinor2
dienutza_babygirl
Postat pe 2 Septembrie 2009 22:56
De fapt este POSTINOR2 nu prostinor, de la prost, sau prosti !
Summer_
Postat pe 2 Septembrie 2009 22:58
si apropo... decat sa imi lasa'ti mesaje la misto mai bine nu mai scrieti nimic.
nu ma intereseaza comentarile voastre proaste.
totusi... poate ar trebui sa va ganditi ca cineva acolo chear are o problema si trebuie sa veniti cu o vorba buna nu cu mesaje aiurea doar ca sa va aflati in treaba...
dienutza_babygirl
Postat pe 2 Septembrie 2009 23:00
Mi fetita, vrei sa fii periata, alintata, pt ca esti o ignoranta care se f ute si nu stie ce e aia o menstruatie, o pastila, o hartie pe care sunt scrise niste precautii,, indicatii, contraindicatii ?
Da, uite ca te iau la misto, ca vin o gramada de toante ca tine la spital ba gravide, ba cu tot soiul de probleme pt ca nu au citit cu atentie prescriptiile, si se plang ca toantele...vai,vai,vai,vai,vai !

Tu nu stii nici cum se numeste pastila aia !!!!!
Summer_
Postat pe 2 Septembrie 2009 23:09
Credeam ca daca imi spun problema ma poate ajuta careva... Dar se pare ca e mai rau... si apropo Summer stai linistita ca am citit prospectu ala in lung si lat...si nu vad de ce sunt pusa asa la zid pentru ca am gresit numele pastilei... pana la urma pe mine nu ma interesa nimic mai mult decat sa stiu daca a mai patit si alcineva asta...
nu mi se pare o asa mare gafa ce am facut...
si banuiesc ca ati inteles ca gravida nu sunt...

dienutza_babygirl
Postat pe 2 Septembrie 2009 23:20
Bine ca ne-ai spus...noi ne pregateam de botez !

Mai, esti pusa la zid pt ca nu te informezi, de aia !
Summer_
Postat pe 2 Septembrie 2009 23:21
Bine ca esti tu mai informata ca mine



dienutza_babygirl
Postat pe 2 Septembrie 2009 23:23
heiiiii... nu mai fiti rele
i0nutza
Postat pe 2 Septembrie 2009 23:25
bine..tu de fapt de ce ai deschis topicul??
sa-ti mai spun ca daca erai putin atenta si mergeai exact pe firul pe care ti-ai deschis topicul gaseai jdemii de.p.robleme ca a ta??
mitura
Postat pe 2 Septembrie 2009 23:26
ar trebui sa vb cu parintii tai...sa ti de-a vreo doua peste cap...poate iti revii....eu nu stiu ce aveti in cap fratilor.....
monaq
Postat pe 2 Septembrie 2009 23:27
Nu mi'am deschis topicul asta pentru a ma da mare cu problema pe care o am sau a inventa ceva ce nu exista... Am vrut sa gasesc aici prietene care sa ma ajute cu o vorba, un sfat... chestii deastea... dar se pare ca nu mai exista omenie nicaieri.... nu mai ai timp sa ajuti si aproapele sau macar sa ii zici o vorba care sa il ajute... nu stii decat sa il iei la misto si sa faci caterinca pe seama lui... pacat.... :P
dienutza_babygirl
Postat pe 2 Septembrie 2009 23:31
Te ajutam cand iti zicem sa iti bagi mintile-n cap ! Este cel mai bun ajutor !
Summer_
Postat pe 2 Septembrie 2009 23:33
spune si mie cati ani ai....suntem revoltate pt ca sunt mii si mii de tinerele care nu se protejeaza,care nu se gandesc la consecinte....si se ajunge la a face copii si dupa ii arunca pe la toaleta sau la tomberon sau ii abandoneaza in scari de bloc...si tot asa...vrei sa ti mai spun???
monaq
Postat pe 2 Septembrie 2009 23:35
Summer...

o gresala deja facuta este foarte greu sa o repari....
ce as mai putea sa fac eu acum dupa ce am comis'o...
de acea v'am intrebat pe voi ce sfaturi mi'ati putea da....
si voi ce ati facut... nimic alceva decat sa ma acuzati k am fost neatenta si alte chestii deastea...
dienutza_babygirl
Postat pe 2 Septembrie 2009 23:38
17 ani
dienutza_babygirl
Postat pe 2 Septembrie 2009 23:40
ma scz.....DAR MA ASTEPTAM LA ASTA....16-17....
monaq
Postat pe 2 Septembrie 2009 23:42
poy asta cred k e varsta la care poti face cele mai multe tempeni...
dienutza_babygirl
Postat pe 2 Septembrie 2009 23:44
PAI DACA STII DE CE LE MAI FACI???mergi la medic...spunei sa ti recomande niste anticonceptionale...si dupa......FA-TI TREABA IN VOIA CEA BUNA!!!!
monaq
Postat pe 2 Septembrie 2009 23:46
De la: dienutza_babygirl, la data 2009-09-02 23:38:27Summer...

o gresala deja facuta este foarte greu sa o repari....
ce as mai putea sa fac eu acum dupa ce am comis'o...
de acea v'am intrebat pe voi ce sfaturi mi'ati putea da....
si voi ce ati facut... nimic alceva decat sa ma acuzati k am fost neatenta si alte chestii deastea...

eu ti-am recomandat calduros sa te duci la ginecolog nu generaliza cand arunci cu pietre
si acum k am aflat si varsta ta chiar te rog sa tre duci ....
bestiutza_relouded
Postat pe 2 Septembrie 2009 23:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Experientele unui tanar ,devenit inger acum.. 0 De la: 9 Martie 2012 15:54
sex cu frate si cu verisori 129 De la: matracuca 7 Ianuarie 2010 00:33
O O sa va amuzati copios dar la 25 de ani mi-e frica de barbati 39 De la: nico_dana2006 12 Iunie 2009 18:31
O mica mare nelamurire! 97 De la: cristi_nne 28 Ianuarie 2011 11:16
cat de importanta e marimea penisului? 73 De la: ralu_michael 9 Iunie 2009 16:16