Setari Cookie-uri

Buna

Am cunoscut acum 3 luni un tip deoseama cu mine, 23ani, dupa 2 saptamani mi-a spus ca ma iubesti si ca ar face orice pentru mine......Dupa o luna imi spunea ca vrea sa ne casatorim , sa avem copii, chiar daca va trebui sa munceasca el pentru 2, nu il deranja, dar cuvintele astea frumoase m-au facut sa il iubesc, simteam ca este cineva alaturi de mine.
Asta pana acum 4 zile cand vb cu el la telefon mia spus ca nu mai vrea sa fim impreuna. De 4 zile incerc sa vb cu el si sa inteleg ce s-a intamplat, dar ajungem mereu la reprosuri , certuri si sa ne spunem lucruri neadevarate, lucruri care, fiecare la randul nostru le spunem doar pentru a rani pe celalalt. Ieri mia spus : "gata s-a terminat sa nu ma mai cauti , s-a terminat am intalnit pe cineva ". Nu il inteleg s-a terminat dar inca ma cauta , imi trimite mesaje si cand il sun sa vorbim iar imi spune ca s-a terminat si ca eu sunt de vina. Am si eu vina mea dar daca imi spune ca s-a terminat de ce ma mai cauta?
Gabriela_iubita
Postat pe 18 Iunie 2009 10:34
Te mai cauta,doar pt a nu te lasa sa ai viata ta.El sa fie cu alta,iar tu sa suferi dupa el.Asta vrea.Am trecut si eu prin asta.E un egoist,nu merita.
dana_maria13
Postat pe 18 Iunie 2009 10:38
poate chiar are pe cineva..... si te cauta...pt ca sigur se mai gandeste la tine....doar te a iubit...
monaq
Postat pe 18 Iunie 2009 10:39
sa sucit ...poate a intilnit pe altcineva....problema este el...nu tu....este clar ca nu vrea sa dea explikatie chiar daca meriti macar atita lucru...
viata merge inainte inseamna ca nu merita iubirea ta
pamela_1
Postat pe 18 Iunie 2009 10:39
De la: kudika040109, la data 2009-06-18 10:34:57Am cunoscut acum 3 luni un tip deoseama cu mine, 23ani, dupa 2 saptamani mi-a spus ca ma iubesti si ca ar face orice pentru mine......Dupa o luna imi spunea ca vrea sa ne casatorim , sa avem copii, chiar daca va trebui sa munceasca el pentru 2, nu il deranja, dar cuvintele astea frumoase m-au facut sa il iubesc, simteam ca este cineva alaturi de mine.
Asta pana acum 4 zile cand vb cu el la telefon mia spus ca nu mai vrea sa fim impreuna. De 4 zile incerc sa vb cu el si sa inteleg ce s-a intamplat, dar ajungem mereu la reprosuri , certuri si sa ne spunem lucruri neadevarate, lucruri care, fiecare la randul nostru le spunem doar pentru a rani pe celalalt. Ieri mia spus : "gata s-a terminat sa nu ma mai cauti , s-a terminat am intalnit pe cineva ". Nu il inteleg s-a terminat dar inca ma cauta , imi trimite mesaje si cand il sun sa vorbim iar imi spune ca s-a terminat si ca eu sunt de vina. Am si eu vina mea dar daca imi spune ca s-a terminat de ce ma mai cauta?


cat de naiva poti fii!!!!!!!!!!!!!!
scorpyoW
Postat pe 19 Iunie 2009 19:36
nu'i buna treaba.............
Diavolyta_
Postat pe 19 Iunie 2009 19:47
cam multe in saptamani, traieste intens tipul, ca si fat frumos el in 2 saptamani cat altii in 7 ani vazut, placut, avut,plictisit, alta la rand
no_more
Postat pe 19 Iunie 2009 21:16
buna, am vazut ca miai raspuns ....da sunt naiva si stiu ca nu este bine dar .....asta este
Gabriela_iubita
Postat pe 21 Iunie 2009 17:57
buna sunt noua si daca nu va suparati as vrea si eu un sfat.sunt casatorita de 3 ani si am o fetita acum un an am fost cu sotul meu la cununie la soramea dupa cununie sotul meu a plecat cu fratele lui acasa la acesta intrun sat vecin(cumnatu nu e casatorit) iar acum am aflat ca atunci sotul a sunat-o pe o prietena mai indepartata dea mea si a incercat sa se combine cu ea insa stiu sigur ca nu sa intamplat nimic pe ca ea a mers la soramea si a zis sa ii zica sotului meu sa ii dea pace ca nu il vrea.pe atunci eu nu stiam nimic numai acum cateva luni am aflat de cand am aflat sunt foarte geloasa si ma cert cu el din orice motiv si sincer nu vreau asta pt ca sunt sigura ca ma iubeste si simt asta imi demonstreaza in fiecare zi.nu stiu ce sa fac sa trec peste asta va rog ajutamina
lapusan
Postat pe 21 Iunie 2009 20:53
De la: lapusan, la data 2009-06-21 20:53:54buna sunt noua si daca nu va suparati as vrea si eu un sfat.sunt casatorita de 3 ani si am o fetita acum un an am fost cu sotul meu la cununie la soramea dupa cununie sotul meu a plecat cu fratele lui acasa la acesta intrun sat vecin(cumnatu nu e casatorit) iar acum am aflat ca atunci sotul a sunat-o pe o prietena mai indepartata dea mea si a incercat sa se combine cu ea insa stiu sigur ca nu sa intamplat nimic pe ca ea a mers la soramea si a zis sa ii zica sotului meu sa ii dea pace ca nu il vrea.pe atunci eu nu stiam nimic numai acum cateva luni am aflat de cand am aflat sunt foarte geloasa si ma cert cu el din orice motiv si sincer nu vreau asta pt ca sunt sigura ca ma iubeste si simt asta imi demonstreaza in fiecare zi.nu stiu ce sa fac sa trec peste asta va rog ajutamina


parerea mea.....e ca ai motiv...dar totusi nu e bine,iti poate distuge casatoria
scorpyoW
Postat pe 21 Iunie 2009 21:00
stiu ca am motiv dar pana si eu imi dau seama ca exagerez cu gelozia tot timpul ii arunc prostia care a facuto atunci si cateodata mii si mila de el ca aproape ca sa pus pe plans atunci cand neam certat din cauza asta si mia cerut iertare .a zis ca nu stia ce face ca era beat.dar sincera sa fiu nu ma pot abtine sa nu ii zic ,sa nu ma cert cu el din gelozie.parca sunt posedata si cateodata ma simt vinovata dupa ce ma cert cu el.dami un sfat cum sa fac sa ma pot abtine sa nu ii mai arunc chestia asta si sa pot uit si eu
lapusan
Postat pe 21 Iunie 2009 21:10
scz pt figurina
lapusan
Postat pe 21 Iunie 2009 21:11
nu stiu ce sa zic,yo cred ca u te'ai perdut increderea in el,va trebui sa te controlez,daca spui ca femeia respectiva nu are nimic cu el,e limpede ca va trbui,sa te controlez,nu stiu ma depaseste situatia,
scorpyoW
Postat pe 22 Iunie 2009 09:39
nu trebuie sa spui asta este....trebuie sa te gindesti ce sa faci bun pt tine....ingrijeste-ti propia persoana...daca nu pe tine ..atunci pe cine?
pamela_1
Postat pe 22 Iunie 2009 10:02
Hi ! Probabil, ca nu a gasit pe altcineva ( inca ! ) cu cine sa te inlocuiasca sau a gasit si nu ,,corespunde" sau iti este inferioara. Chiar daca comparatia este nepotrivita, din punctul meu de vedere, IUBIREA este ca o bucata de carne pe care o arunci unui caine infometat : o mananca si pleaca ! Sorry ! Nu poti cunoaste cu adevarat pe cineva decat in momentul in care locuiesti cu el sub acelasi acoperis si dormi in acelasi pat, cand ii cunosti obiceiurile, tabieturile...si poate nici atunci ! Insa barbatii sunt actori mai prosti decat femeile
Depinde de tine CE VREI cu adevarat, te-ai gandit bine ?

Kiss
Casttelana
Postat pe 3 Iulie 2009 15:23
este posibil sa se joace cu sentimentele tale,sa vada ce ai fi dispusa sa faci pt el,gandeste-te la tine si la viitorul tau,poate nu e cel potrivit pt tn:*:*:*
muiebarlad
Postat pe 3 Iulie 2009 16:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un alt subiect de povestit 9 De la: kudika376850 21 Martie 2011 09:38
Ce simt ? 14 De la: razz 9 Iunie 2010 18:31
ce sa fac..?? 15 De la: erosita 9 Mai 2010 16:48
Ai fost inselata dar tot il iubesti? 16 De la: cleoafrica 9 Iulie 2009 16:37
Cea mai mare gafa pe care am facut-o! Intentionata... 11 De la: lumimari 6 Iulie 2009 18:50