Setari Cookie-uri

nu vreau sa se incheie relatia!

buna. am nevoie de ajutor. pe scurt vreau sa va spun k am o relatie cu el de 2 ani jumatate. aceasta relatie a evoluat foarte frumos. am avut parte si de certuri, dar totul a revenit la normal, cred eu k din cauza insistentelor mele, dar si a iubirii care cred ca a existat intre noi. are un program foarte incarca t la locul de munca, cand stateam impreuna il mai stresam si eu cu ale mele. stiam ca ma iubeste dar nu prea imi mai arata in ultimul timp asa cum imi doream si ma asteptam. de multe ori mi a spus ca nu ar putea sa se desparta de mine ca ma iubeste, ca s a obisnuit cu mine. e o persoana care se tine de cuvant, eu mai putin. la fiecare certa pe care o avem eu sunt disperata, mi e teama sa nu ne despartim, am nevoie de el mai mult ca de aer. ca sa nu se ajunga la despartire am lasat orgoliile la o parte, am incercat sa i fac pe plac cat am putut. de curand s-a suparat pe mine ca nu am ajuns la ora la care se astepta ca sa stam impreuna, mi a vorbit frumos atunci, peste cateva ore era total schimbat, mi a zis sa nu l mai caut ca sa nu iasa si mai rau. au trecut cateva zile fara sa dea vreun semn. nu stiu cum sa procedez. iarasi sa insist sa stam de vb, sa clarificam lucrurile sau sa astept sa clarifice el situatia? asteptarea asta ma omoara.
o prietena mi a spus sa am rabdare, daca isi doreste sa ramanem impreuna o sa faca el primul pas pt a lamuri lucrurile
mi e teama k daca las timpul sa treaca, el o sa se ia dupa prietenii lui si ma va da la o parte.
am nevoie de sfaturi
mary_27blue
Postat pe 18 Iunie 2009 14:36

cred ca l-ai pierdut mai demult
cand el tot lasa, si tu nu si nu....batman batman
_fantoma_
Postat pe 18 Iunie 2009 14:43
De la: vas25, la data 2009-06-18 14:43:16
cred ca l-ai pierdut mai demult
cand el tot lasa, si tu nu si nu....batman batman


imi dai si mie un foc?
donttouch
Postat pe 18 Iunie 2009 14:47
lasa-l in pace! daca ii e de tine te va cauta si repede daca nu, cu prietenii ii e mai bine....cu ei sa ramana
no_more
Postat pe 18 Iunie 2009 14:50
intr-o relatie compromisurile...da, se fac, dar pana la un punct...astfel incat sa nu renunti tu la demnitate si valori ca atunci se plicitisesc devenind pt ei o "prada" prea usoara
no_more
Postat pe 18 Iunie 2009 14:53
De la: no_more, la data 2009-06-18 14:50:35lasa-l in pace! daca ii e de tine te va cauta si repede daca nu, cu prietenii ii e mai bine....cu ei sa ramana


cum intelegeti voi numai partea care va convineeeeee......
si pe urma va intrebati de ce se schimba ...........
_fantoma_
Postat pe 18 Iunie 2009 14:55
daca a intarziat si ea putin ....el gata sa nu-l mai caute astepta momentul sa gresesca cu ceva si ...hat!
no_more
Postat pe 18 Iunie 2009 14:58
De la: no_more, la data 2009-06-18 14:58:31daca a intarziat si ea putin ....el gata sa nu-l mai caute astepta momentul sa gresesca cu ceva si ...hat!


probabil astepta de mult sa se intample ceva pentru a rupe relatzia cu ea.......................oricum asta nu-i un motiv sigur ascunde el altceva
donttouch
Postat pe 18 Iunie 2009 15:00
Lasa-l pe el sa alerge dupa tine, nu mai fa compromisuri, ca ai facut destule. Daca intr-adevar te iubeste cum ai spus, da-i ocazia sa iti si demonstreze.
Asa ca abtine-te o perioada sa il mai cauti, vezi-ti de viata ta, iesi cu prietenele, nu arata ca esti prea afectata si o sa vina el...
pisicuta_trista
Postat pe 18 Iunie 2009 15:23
De la: mary_27blue, la data 2009-06-18 14:36:14buna. am nevoie de ajutor. pe scurt vreau sa va spun k am o relatie cu el de 2 ani jumatate. aceasta relatie a evoluat foarte frumos. am avut parte si de certuri, dar totul a revenit la normal, cred eu k din cauza insistentelor mele, dar si a iubirii care cred ca a existat intre noi. are un program foarte incarca t la locul de munca, cand stateam impreuna il mai stresam si eu cu ale mele. stiam ca ma iubeste dar nu prea imi mai arata in ultimul timp asa cum imi doream si ma asteptam. de multe ori mi a spus ca nu ar putea sa se desparta de mine ca ma iubeste, ca s a obisnuit cu mine. e o persoana care se tine de cuvant, eu mai putin. la fiecare certa pe care o avem eu sunt disperata, mi e teama sa nu ne despartim, am nevoie de el mai mult ca de aer. ca sa nu se ajunga la despartire am lasat orgoliile la o parte, am incercat sa i fac pe plac cat am putut. de curand s-a suparat pe mine ca nu am ajuns la ora la care se astepta ca sa stam impreuna, mi a vorbit frumos atunci, peste cateva ore era total schimbat, mi a zis sa nu l mai caut ca sa nu iasa si mai rau. au trecut cateva zile fara sa dea vreun semn. nu stiu cum sa procedez. iarasi sa insist sa stam de vb, sa clarificam lucrurile sau sa astept sa clarifice el situatia? asteptarea asta ma omoara.
o prietena mi a spus sa am rabdare, daca isi doreste sa ramanem impreuna o sa faca el primul pas pt a lamuri lucrurile
mi e teama k daca las timpul sa treaca, el o sa se ia dupa prietenii lui si ma va da la o parte.
am nevoie de sfaturi


pai mai soro e limpede ca ti-a gasit punctu slab , tu lasi orgoliile si cedezi mereu si el face pe nebunu a vazut ca tin la tine chestiile astea nu mai ceda asa usor chiar daca inauntru iti vine sa mori , nimanui nu ii place sa aiba langa el o persoana molateca , pana la urma se satura
Peony
Postat pe 18 Iunie 2009 21:26
De la: mary_27blue, la data 2009-06-18 14:36:14buna. am nevoie de ajutor. pe scurt vreau sa va spun k am o relatie cu el de 2 ani jumatate. aceasta relatie a evoluat foarte frumos. am avut parte si de certuri, dar totul a revenit la normal, cred eu k din cauza insistentelor mele, dar si a iubirii care cred ca a existat intre noi. are un program foarte incarca t la locul de munca, cand stateam impreuna il mai stresam si eu cu ale mele. stiam ca ma iubeste dar nu prea imi mai arata in ultimul timp asa cum imi doream si ma asteptam. de multe ori mi a spus ca nu ar putea sa se desparta de mine ca ma iubeste, ca s a obisnuit cu mine. e o persoana care se tine de cuvant, eu mai putin. la fiecare certa pe care o avem eu sunt disperata, mi e teama sa nu ne despartim, am nevoie de el mai mult ca de aer. ca sa nu se ajunga la despartire am lasat orgoliile la o parte, am incercat sa i fac pe plac cat am putut. de curand s-a suparat pe mine ca nu am ajuns la ora la care se astepta ca sa stam impreuna, mi a vorbit frumos atunci, peste cateva ore era total schimbat, mi a zis sa nu l mai caut ca sa nu iasa si mai rau. au trecut cateva zile fara sa dea vreun semn. nu stiu cum sa procedez. iarasi sa insist sa stam de vb, sa clarificam lucrurile sau sa astept sa clarifice el situatia? asteptarea asta ma omoara.
o prietena mi a spus sa am rabdare, daca isi doreste sa ramanem impreuna o sa faca el primul pas pt a lamuri lucrurile
mi e teama k daca las timpul sa treaca, el o sa se ia dupa prietenii lui si ma va da la o parte.
am nevoie de sfaturi


no coment
scorpyoW
Postat pe 19 Iunie 2009 19:38
NEEEEEEEXT!
monaq
Postat pe 19 Iunie 2009 19:40
Ce le mai place fetelor sa se umileasca Ar fi in stare de orice pentru ca iubitelul lor perfect (care nu e perfect deloc) sa nu le paraseasca: sa planga, sa-i planga la telefon, sa-l implore, sa-l sune non-stop, sa-i spuna ca nu poate sa treaiasca fara el, sa-l ameninte ca se sinucide...toate prostiile posibile.Unele fete au impresia ca nu o sa mai intalneasca un baiat ca asa-zisul iubit, care sa le iubeasca atat de mult (aha...mda...sigur). De asa e cand esti indragostita...nu vezi ca, de fapt, tipul e un nesimtit si profita de faptul ca ai o slabiciune pentru el. Stie ca orice ar face tu o sa-l ierti si asta ii permite sa faca orice doreste. Oricat de mult l-ai iubi eu iti spun sa astepti sa te caute el. Daca te cauta incearca sa lamuresti lucrurile cu el, dar daca nu, nu are niciun rost sa-l mai cauti; cred ca e destul de evident ca nu mai vrea sa mai aiba nicio treaba cu tine. Plangi pana simti ca nu mai ai aer, treci peste si mergi mai departe. Sunt sigura ca o sa-ti gasesti pe altcineva care sa te aprecieze pentru ceea ce esti. Dar poate suna....
MiSs_Baby_Doll
Postat pe 20 Iunie 2009 11:48
n-ai ce sa faci,o relatie se mentine cu vointa din partea amandurora...lasa-l pe el sa is dea seama dak stand departe de tine ii este mai rau sau mai bine.nu il sufoca pt ca nu rezolvi nimik,din contra,il poti determina sa renunte la tine.dak te iubeste si te apreciaza pt tot ce ai facut pt el sigur se va intoarce la tine...dak nu...atunci va trebui sa il lasi sa isi vada de drumul lui..cand cineva nu te mai vrea nu prea ai cum sa schimbi situatia.lasa-l in pace,poate e doar o chestie de moment.si nu mai fii atat de disperata...inteleg ca il iubesti mult dar disperarea unei persoane e moartea interesului din partea celuilalt asa ca incearca sa fii stapana pe tine.iti doresc sa se termine cu bine povestea asta.
razz
Postat pe 20 Iunie 2009 21:45
Consider ca fiecare dintre parteneri trece prin diferite stari intr-o relatie,asa incat pe ansamblu se echilibreaza pt fiecare,dar nu tb sa ajungi disperata doar tu,deci sa fie toate aceste stari si reciproce( insistenta,nepasarea,etc).Altfel nu e ok.Orice sentiment tb sa se reflecte la celalalt.Indiferent de zodie sau de fire.

Postat pe 25 Iunie 2009 11:08
TIMPUL REZOLVA ORICE SITUATIE...
pamela_1
Postat pe 25 Iunie 2009 11:37
trebuie sa mai vreti amandoi...altfel nu merge........
.....................................................................................
danatisianu
Postat pe 25 Iunie 2009 11:46
depinde ce se intimpla in relatia lor
pamela_1
Postat pe 25 Iunie 2009 12:13
va multumesc pentru sfaturi, mi-au fost de folos.
acum este totul bine, s-a intamplat si am obtinut ceea ce imi doream
mary_27blue
Postat pe 25 Iunie 2009 14:16
De la: mary_27blue, la data 2009-06-25 14:16:43va multumesc pentru sfaturi, mi-au fost de folos.
acum este totul bine, s-a intamplat si am obtinut ceea ce imi doream


adica?mai multe informatzi
donttouch
Postat pe 25 Iunie 2009 14:18
am incercat sa-l las la o parte, mi-am vazut de ale mele, am iesit cu prietenele, am fost 2 zile la mare, dupa 6 zle a sunat el, am stat de vorba, a recunoscut ca a exagerat.
pentru ca nu am comunicat cum trebuia s-a ajuns acolo, mi a spus k i-a fost foarte greu fara mine, si am hotarat de comun accord sa lasam ,,nimicurile" la o parte si sa ne bucuram de ceea ce ne ofera viata
mary_27blue
Postat pe 25 Iunie 2009 14:30
mda....intr-adevar...chiar s-au rezolvat lucrurile...
greierash_is_back
Postat pe 25 Iunie 2009 14:37
buna!parerea mea este k trebuie sa astepti sa vina la tn dak te iubeste sigur va veni
m_rry
Postat pe 25 Iunie 2009 15:26
ma bucur ca sa terminat cu bine
pamela_1
Postat pe 25 Iunie 2009 15:33
De la: mary_27blue, la data 2009-06-25 14:30:33am incercat sa-l las la o parte, mi-am vazut de ale mele, am iesit cu prietenele, am fost 2 zile la mare, dupa 6 zle a sunat el, am stat de vorba, a recunoscut ca a exagerat.
pentru ca nu am comunicat cum trebuia s-a ajuns acolo, mi a spus k i-a fost foarte greu fara mine, si am hotarat de comun accord sa lasam ,,nimicurile" la o parte si sa ne bucuram de ceea ce ne ofera viata


ok...ma bucur...ca sa nu se mai ajunga aici, poate ar fi bine sa-i lasi mai mult spatiu...e clar ca te iubeste, ia-o si tu mai usor, te entuziasmezi si pe el il sperie chestia asta....fii si tu independenta si stapana pe tine, lasa-l si pe el sa te sune chiar daca felul lui de a fi e sa sune mai rar...
danatisianu
Postat pe 26 Iunie 2009 10:07
Eu una nu sunt de acord cu chesia asta k trebuie sa astepti sa te caute.Si eu sunt genul care nu poate sa astepte.Eu l-as suna si as clarifica lucrurile.Pana la urma aici nu mai e vorba de orgolii pt ca sunteti de atata timp impreuna.eu zic sa-l suni si sa vb cu el.daca il iubesti,dc sa-l pierzi;)
IULIA_IULIA_
Postat pe 2 Decembrie 2009 16:53
Corect, in dragoste se fac compromisuri si nu-si au rost orgoliile!
lavinia77
Postat pe 2 Decembrie 2009 19:15
Haaaalllooooo... acu va mai gasiti si voi sa dati sfaturi, dupa 5 luni?
N-ati vazut ca s-a rezolvat problema, baiatu' a cautat-o, s-au impacat si se bucura de viata.
Eventual mai asteptati si voi sa vina autoarea postului cu noutati si apoi sa va mai dati cu parerea...
Seara faina!
pisicuta_trista
Postat pe 3 Decembrie 2009 23:18
sunt bine venite sfaturile oricand, mai bine mai tarziu decat niciodata,nu?
mary_27blue
Postat pe 4 Decembrie 2009 21:11
De la: mary_27blue, la data 2009-12-04 21:11:32sunt bine venite sfaturile oricand, mai bine mai tarziu decat niciodata,nu?


E bine si asa....
pisicuta_trista
Postat pe 5 Decembrie 2009 22:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
'semnati si voi petitia pentru infiintarea politiei animalelor!' 1 De la: deya_22 12 Iunie 2009 21:21
CE SA FAC ? 18 De la: kudika002827 27 Martie 2009 18:05
Un sfat va rog 5 De la: brunette_barbie 8 Ianuarie 2011 22:23
decizia corecta? 32 De la: pamela_1 20 Mai 2009 13:08
Ce ar trebui sa aleg:o dragoste nebuna-sau linistea unei relatii sigure? 12 De la: Katty03 30 Aprilie 2010 22:20