Setari Cookie-uri

DACA AI FI DUMNEZEU PT 1 ZI CE AI FACE?!?!?1

In ce sens te streseasa?
andel
Postat pe 4 Iulie 2009 13:39
De la: andel, la data 2009-07-04 13:39:50In ce sens te streseasa?

cine?
mitura
Postat pe 4 Iulie 2009 13:57
O,Dumnezeu pentru o zi......doamne nu imi da mie puterea ta ...dar daca tot mi-o dai....as vrea sa schimb cateva "lucruri":
1. Traim intr-o era in care pizza ,ajunge mai repede acasa la noi decat politia.
2. Vrei internet de 555 ori mai rapid? N-avem
3. Nu beau ,nu fumez,nu injur...dar am si eu un mic defect:mint
4. Mama prostilor...e mereu gravida.
5. Nu furati !!....parlamentarilor nu le place concurenta.
6. Oricine are dreptul sa fie prost ,dar unii abuzeaza de acest privilegiu.
7. Inainte sa il gasesti pe Fat -Frumos ,trebuie sa saruti multe broaste.
8. In fiecare dimineata ma uit in topul celor mai bogati oameni din lume .Daca nu ma regasesc ma duc la munca!
9. Cand eram mica eram obisnuita sa fac cu mana domnului politist...acum m-am zgarcit....ii arat doar un deget.
10. Va rog....aratati-mi blandete.....nu ma criticati prea tare .....s-ar putea chiar sa fiu:))))))))
maissa
Postat pe 5 Iulie 2009 10:25
Esti un om pe cinte
maissa
Postat pe 5 Iulie 2009 10:37
Dar, fiecare din noi este DEJA o particica din Dumnezeu! ORICE este este facut cu iubire sau din IUBIRE, se materializeaza(citeste indeplineste).
Daca as fi pe DEPLIN DUMNEZEU, le-as mai arata inca o data oamenilor ca AU TOATA IUBIREA mea la dispozitie, depinde de ei ce fac cu EA!
VIATA este cadoul lui DUMNEZEU pentru noi, ce facem cu ea este cadoul nostru pentru EL!
Va iubesc pe toti si va doresc sa ajungeti toti sa AVETI atata IUBIRE incat sa puteti muta si muntii din loc. Si sa aveti intelepciunea CREDINTEI, macar cat un bob de mustar, care si ea poate muta muntii din loc, si chiar mai mult....
IUBIREA MERGE LA IUBIRE, DOAR IUBIREA ATRAGE IUBIREA! EA VINDECA! De NEIUBIRE, de RAUTATE, de PROSTIE, de EGOU, VICII si alte DESERTACIUNI nefolositoare,de pesimism si de frica de a IUBI!
kudika044610
Postat pe 5 Iulie 2009 14:31
Daca as fi D-zeu pt.o zi as da timpul inapoi si mi-as repara fiecare greseala pe care am facut-o in viatza.As vrea sa o invii pe mama macar pt.o zi(pt.ca imi este cumplit de dor de ea), pe bunicii mei care m-au crescut...pe tata.Doamne, daca as fi D-zeu(numai gandul asta imi da fiori reci pe sira spinarii)i-as cere sa ma faca din nou copil, i-as cere sa stearga de pe fatza pamantului boala asta cumplita care este cancerul, de orice fel ar fi...cate nu i-as cere! Daca s-ar putea sa-i faca pe oameni mai buni macar pentru o zi sau sa stopeze incalzirea globala...sau sa stearga ziua de 26 aprilie 1986, cand a fost explozia de la Cernobil ...multe
kudika002418
Postat pe 6 Iulie 2009 11:07

si eu imi doresc sa nu mai fie boala pe aceasta lume... insa nu putem fi dumnezeu in veci pt ca dumnezeu este numai unul...si nu este de inlocuit
pamela_1
Postat pe 6 Iulie 2009 11:10
Eu as darui iubire la toata lumea, pt ca Dumnezeu este iubire.
DeeaCatalina
Postat pe 6 Iulie 2009 15:31
Mda...Bv....se pare ca eshti cam singura care a inteles cu adevarat dc am deschis topicul asta ....sincer vroiam sa vad unde ai duce imaginatia;) te pooop si ai grija de u;)
Musca_Tze_Tze
Postat pe 12 August 2009 18:38
Mda.din nefericire ai cam multa dreptate si se pare ca nu o sa scapam de cele 10 puncte pe care le-ai enumerat u in vecii vecilor din pacate;)
Musca_Tze_Tze
Postat pe 12 August 2009 18:47
Daca as fi d-zeu pt o zi as da putina fericire celor care nu au ,bani celor care se streseaza pentru ziua de maine ,,,,oameni mai buni ,eliminarea urii ,,,si minte mai multa fiului meu ,,,,,
kudika017877
Postat pe 13 August 2009 22:37
I-as izola pe prosti intr-un loc uitat de lume si as eradica prostia.

Postat pe 19 August 2009 10:02
As distruge toate bolile,as inlatura razboiale,as face ca toti oamenii sa fie perfecti,bogati,fericiti si as transforma Pamantul intr-un Paradis.
SymySymy
Postat pe 24 August 2009 17:01
in primul ra,d ca dumnezeu pe pamant,as curata toti jidanii de conduc planeta,as aduna toti copii de pe strada,barbatii care violeaza femei copii si babe,ar fi adunati toti si inchisi unul peste altu sa se violeze reciproc pana da dracu pe ei, AS INGHIDE GAURA DIN STRATUL DE OZON,as oferi umanitatii cele mei tari motoare ci cel mai nonpoluant combustibil (ceva si pentru mine nu )as interzice limitele de viteza,si singurul care ar da permise de conducere as fi io

numai ultimele 4 lucruri pentru mine

si offcourse sfarsitul razboaielor,foamea ar sfarsi iar ciucurelul meu ar creste considerabil

nu ca are nevoie dar un barbat chiar daca o are pana la genunchi ,tot i se pare ca ar mai trebui cativa cm
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 24 August 2009 19:49
citesc cu sufletul la gura ce raspunsuri minunate ati putut da......

eu, daca as fi Dumnezeu pt o zi as da cel putin cate un copil in dar cuplurilor care nu se pot bucura de minunea de a fi parinti, as sterge cancerul din lume........ as da cel putin o imbratisare si un sfat intr-un tren fiecarui copil care a crescut fara parinti..... si am sa ma mai gandesc.
felicitari pt initiatorul acestui topic!!
breakingreality
Postat pe 24 August 2009 20:05
De la: Musca_Tze_Tze, la data 2009-06-19 17:41:58HAI SA VA VAD;):)

As face oamenii egali ...nu ar mai fi f saraci dar nici f bogati..poate nu ar mai fi atata rautate intre oameni..
airedemolino
Postat pe 24 August 2009 20:18
As trimite in iad toti criminalii si le-as da o lectie oamenilor rai
allexxe
Postat pe 24 August 2009 21:09
Eu n-o sa fiu niciodata Dumnezeu
mitura
Postat pe 24 August 2009 21:34
De la: mitura, la data 2009-08-24 21:34:01Eu n-o sa fiu niciodata Dumnezeu


dar esti, toti suntem o particica din el!
breakingreality
Postat pe 24 August 2009 22:00
De la: breakingreality, la data 2009-08-24 22:00:00
De la: mitura, la data 2009-08-24 21:34:01Eu n-o sa fiu niciodata Dumnezeu


dar esti, toti suntem o particica din el!


da,dar separat n-avem nicio putere
mitura
Postat pe 24 August 2009 22:01
v-am mai zis o data...... SA STITI CA NU M-AM RAZGANDIT......=)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
monaq
Postat pe 19 Septembrie 2009 21:49
Daca as fi Dumnezeu pentru o zi...hmm
1. As salva Africa
2.As salva Orangutanii, de fapt toate animalele..
3. As desfiinta Guantanamo, Abu Ghraib..etc...
4.As oprii toate razboaiele....
Aphrodite
Postat pe 19 Septembrie 2009 22:01
Varianta 1) As stabili o regula : cine se aseamana sa stea intr-un loc. Hotii sa aibe un oras al lor si sa nu poata pleca de acolo. Fanaticii religiosi sa aibe un oras al lor. Bancherii sa fie grupati toti intr-un loc.

Si sa nu poata avea decat lucruri "construite sau inventate" de comunitatea lor. Fanaticii religiosi care urasc stiinta sa nu se bucure de curentul electric, de masini, de frigider, de internet :) (daca vor bombe pentru a se arunca in aer macar sa munceasca sa le inventeze). Hotii sa nu aiba decat ce produc ei : nimic. Bancherii sa isi dea unii altora credite si sa nu poata cumpara decat ceea ce produc : alte credite

Varianta 2) As face toate femeile foarte frumoase si toti barbatii foarte potenti. Si apoi m-as uita sa vad ce se intampla
ilovethisgame
Postat pe 20 Septembrie 2009 14:25
Fiecarui om la nastere sa i se creeze automat un blog . Blogul sa se updateze automat cu gandurile si actiunile persoanei.

Cred ca oamenii si-ar alege mai usor presedintii si si-ar gasi mai usor perechea
ilovethisgame
Postat pe 22 Septembrie 2009 11:42
Eu l-as invia pe VLAD TEPES si l-as face nemuritor ... sa vedeti dupa ce frumoasa va fi Romanica !! :):):) plus ca as inventa remedii naturale, non - costisitoare contra oricarei boli ! :) si tuturor copiilor orfani le-as gasi cate un camin..la fel as face si cu cainii vagabonzi :) .. dar cum nu se poate sa fiu D-zeu pt o zi, am sa astept: sa se mai nasca unu' ca vlad tepes (si sa ne conduca tara EVIDENT), sa se foloseasca mai mult prezervativul (asa vor fi mai putin copii orfani), mai multi caini sa fie castrati asa nu vom mai vedea multi caini vagabonzi !...iar partea cu bolile ....
lusha_ubitik
Postat pe 15 Octombrie 2009 11:44
bna tuturor mai intai sa va ierte dumnezeu ca va jucati cu numele lui .
dar daca o putem lu-a sub forma spirituala eu mi-as dori pace pe pamant sanatate si bucurii si multii crestini !
eu nu pot rasp la aceasta intrebare ce as face decat doar ce doresc sa fie ..........
doamne iartane de pacate care nu le cunoastem
numai bine doamne ajuta
hreniuk
Postat pe 15 Octombrie 2009 20:21
De la: hreniuk, la data 2009-10-15 20:21:39bna tuturor mai intai sa va ierte dumnezeu ca va jucati cu numele lui .
dar daca o putem lu-a sub forma spirituala eu mi-as dori pace pe pamant sanatate si bucurii si multii crestini !
eu nu pot rasp la aceasta intrebare ce as face decat doar ce doresc sa fie ..........
doamne iartane de pacate care nu le cunoastem
numai bine doamne ajuta


ooooohhhhhh myyyyyyyyyy f****ing shit!!!!!!
greierash_is_back
Postat pe 15 Octombrie 2009 20:26
De la: ilovethisgame, la data 2009-09-20 14:25:33Varianta 1) As stabili o regula : cine se aseamana sa stea intr-un loc. Hotii sa aibe un oras al lor si sa nu poata pleca de acolo. Fanaticii religiosi sa aibe un oras al lor. Bancherii sa fie grupati toti intr-un loc.

Si sa nu poata avea decat lucruri "construite sau inventate" de comunitatea lor. Fanaticii religiosi care urasc stiinta sa nu se bucure de curentul electric, de masini, de frigider, de internet :) (daca vor bombe pentru a se arunca in aer macar sa munceasca sa le inventeze). Hotii sa nu aiba decat ce produc ei : nimic. Bancherii sa isi dea unii altora credite si sa nu poata cumpara decat ceea ce produc : alte credite

Varianta 2) As face toate femeile foarte frumoase si toti barbatii foarte potenti. Si apoi m-as uita sa vad ce se intampla


foarte bun raspunsul asta si as adauga politicienii - sa dispara si ei intr-un loc doar al lor
adina_black
Postat pe 20 Octombrie 2009 21:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum se naste... 53 De la: joni_1 7 August 2009 08:27
Povestea mea 32 De la: cristiana84 14 Iunie 2011 13:27
Dilema 7 De la: valy90 7 Februarie 2011 12:44
E iubirea.... sau doar coperta 16 De la: razz 22 Aprilie 2010 11:53
Cum sa fiu indiferenta dar in acelasi timp vreau sa se indragosteasca si mai mult de mine !? 21 De la: Frumushica59 2 Aprilie 2013 12:13