Setari Cookie-uri

toti pesti(zodia) descrieti-va!!!

vreau sa incepem un fel de autocunoastere ...sa vedem daca exista generalitati in ceea ce priveste aceasta zodie...se spune ca un Peste se autodesfrie f greu..hai sa incercam sa dam cateva calitati si defecte
daca vor sa participe si cei care au prieteni zodia pesti
si-asa sunt ei misticii zodiacului,nuh?
ionelaela
Postat pe 12 August 2009 22:14
incep eu ,ok?
trec de la o stare f rea in cateva momente la o stare d bucurie fara motiv...
ma doare cand cei din jurul meu sufera si incerc sa le rezolv problemele pe cat se poate
ionelaela
Postat pe 12 August 2009 22:16
io-te acu' ...asteapta-ma putin ca nu stiu cum sa formulez
Lorena26
Postat pe 12 August 2009 23:30
inca ma gandesc
Diavolyta_
Postat pe 12 August 2009 23:31
s-o mutat acvariu p'acilisa?!
da chiar descrieti-va!..poate prindem si noi unu mai bun!
sau poate chiar pestisorul de aur!
redline
Postat pe 13 August 2009 09:57
De la: ionelaela, la data 2009-08-12 22:14:38vreau sa incepem un fel de autocunoastere ...sa vedem daca exista generalitati in ceea ce priveste aceasta zodie...se spune ca un Peste se autodesfrie f greu..hai sa incercam sa dam cateva calitati si defecte
daca vor sa participe si cei care au prieteni zodia pesti
si-asa sunt ei misticii zodiacului,nuh?


Eu am un prieten peste,vrei sa iti fac cunostinta cu el?Ai profil de aprofundat!!! E foarte mistic...e magic!
bl_de
Postat pe 13 August 2009 11:00
De la: bl_de, la data 2009-08-13 11:00:09
De la: ionelaela, la data 2009-08-12 22:14:38vreau sa incepem un fel de autocunoastere ...sa vedem daca exista generalitati in ceea ce priveste aceasta zodie...se spune ca un Peste se autodesfrie f greu..hai sa incercam sa dam cateva calitati si defecte
daca vor sa participe si cei care au prieteni zodia pesti
si-asa sunt ei misticii zodiacului,nuh?


Eu am un prieten peste,vrei sa iti fac cunostinta cu el?Ai profil de aprofundat!!! E foarte mistic...e magic!

neatza! cat este partea lui din castig?!
redline
Postat pe 13 August 2009 11:02
De la: redline, la data 2009-08-13 11:02:17
De la: bl_de, la data 2009-08-13 11:00:09
De la: ionelaela, la data 2009-08-12 22:14:38vreau sa incepem un fel de autocunoastere ...sa vedem daca exista generalitati in ceea ce priveste aceasta zodie...se spune ca un Peste se autodesfrie f greu..hai sa incercam sa dam cateva calitati si defecte
daca vor sa participe si cei care au prieteni zodia pesti
si-asa sunt ei misticii zodiacului,nuh?


Eu am un prieten peste,vrei sa iti fac cunostinta cu el?Ai profil de aprofundat!!! E foarte mistic...e magic!

neatza! cat este partea lui din castig?!


Te intereseaza? Oricum un peste nu se multumeste cu putzin...din cate stiu,procentul este intre 60 la cei milosi si 90 la ai mai al dracu'!
bl_de
Postat pe 13 August 2009 11:04
De la: bl_de, la data 2009-08-13 11:04:20
De la: redline, la data 2009-08-13 11:02:17
De la: bl_de, la data 2009-08-13 11:00:09
De la: ionelaela, la data 2009-08-12 22:14:38vreau sa incepem un fel de autocunoastere ...sa vedem daca exista generalitati in ceea ce priveste aceasta zodie...se spune ca un Peste se autodesfrie f greu..hai sa incercam sa dam cateva calitati si defecte
daca vor sa participe si cei care au prieteni zodia pesti
si-asa sunt ei misticii zodiacului,nuh?


Eu am un prieten peste,vrei sa iti fac cunostinta cu el?Ai profil de aprofundat!!! E foarte mistic...e magic!

neatza! cat este partea lui din castig?!


Te intereseaza? Oricum un peste nu se multumeste cu putzin...din cate stiu,procentul este intre 60 la cei milosi si 90 la ai mai al dracu'!

scump...scump....dincolo era mai ieftin!
redline
Postat pe 13 August 2009 11:10
visatori ,romantici ,posesivi ....
gugulina74
Postat pe 1 Septembrie 2009 22:43
De la: gugulina74, la data 2009-09-01 22:43:00visatori ,romantici ,posesivi ....


posesivi?
ionelaela
Postat pe 4 Septembrie 2009 22:02
da ,draguta ,candva am fost si eu ;cunosc multe persoane specifice zodiei si sunt gelosi ,posesivi,incapatanati etc ;depinde de fiecare persoana in parte .
de ce sa nu spunem si partile mai putin bune?
gugulina74
Postat pe 5 Septembrie 2009 09:04
Da posesivi...are dreptate..gelosi!!! eu cunosc 2 pesti la care tin enorm(sora si iubitul meu)...desi sunt de sex opus si diferenta de ani este mare seamana k doua picaturi..asa k inchipuiti-va cum ma impart eu intre ei
cristinik_20
Postat pe 6 Septembrie 2009 03:13
De la: ionelaela, la data 2009-08-12 22:16:06incep eu ,ok?
trec de la o stare f rea in cateva momente la o stare d bucurie fara motiv...
ma doare cand cei din jurul meu sufera si incerc sa le rezolv problemele pe cat se poate




tocmai ce am terminat o relatie cu un peste (zodie nu altceva) si tot ce pot spune este ca sunt oameni f ascunsi, f perversi si f obsedati de sex
Va regasiti? :P
kudika061238
Postat pe 6 Septembrie 2009 04:51
De la: kudika061238, la data 2009-09-06 04:51:48
De la: ionelaela, la data 2009-08-12 22:16:06incep eu ,ok?
trec de la o stare f rea in cateva momente la o stare d bucurie fara motiv...
ma doare cand cei din jurul meu sufera si incerc sa le rezolv problemele pe cat se poate




tocmai ce am terminat o relatie cu un peste (zodie nu altceva) si tot ce pot spune este ca sunt oameni f ascunsi, f perversi si f obsedati de sex
Va regasiti? :P


obsedati de sex...da aia sunt pustanii care nu au parte..si cand prind..profita sau se obsedeaza
ionelaela
Postat pe 6 Septembrie 2009 05:15
De la: gugulina74, la data 2009-09-05 09:04:05da ,draguta ,candva am fost si eu ;cunosc multe persoane specifice zodiei si sunt gelosi ,posesivi,incapatanati etc ;depinde de fiecare persoana in parte .
de ce sa nu spunem si partile mai putin bune?


mie mi se pare mai mult nepasatori..sau poate asa arata,dar sunt ascunsi
ma bucur ca spui partile rele ca de cele bune toti stim..
ionelaela
Postat pe 6 Septembrie 2009 05:16
sunt pestoaica si ma mandresc cu asta! cnosc ff multe persoane care a o parerea proasta despre pesti, insa nu ma recunosc printre cele ce spun ei! e f posibil sa fie si din cauza ascendentului(al meu fiind capricornul), care mai nou, are o mare influenta dupa 30 de ani! de fapt ultimile studii, spun ca dupa 30 de ani, ascendentul pune amprenta asupra noastra! ramane de vazut daca e asa! eu impart pestii in 2 categorii. cei care lupta impotriva apei...si cei care se lasa dusi de val! sunt incapatanati, mistici(fiind ultima zodie, traiesc cu un picior in lumea asta si cu unul pe celalalt taram ), sunt parinti ff buni desi asta poate fi si un dezavantaj ptr ca nu prea stiu sa se impua in fata copiilor lor!
anielles
Postat pe 6 Septembrie 2009 07:15
ce poate fi mai frumos in viata? mama...fiul...si iubitul!!! toti pestisori!!!! vai de capul meu!
sometimes_g
Postat pe 6 Septembrie 2009 07:54
PESTI (19 februarie-20 martie)

Element: Apa. Apa Pestilor e neinfranata. Marea linistita pare atat de pasnica si imbietoare, dar daca te duci prea in larg si o sa descoperi cat e de inselatoare. Te poti ineca in marea asta de iubire.


Calitate: Mutabil. Pestii nu stiu niciodata daca vin sau se duc. Sunt aici si acum. Dar maine e posibil sa fi plecat (cu pluta).

Simbol: Pestii. Alunecosi ca niste pesti. Pestele de la cap se-mpute. Piranha. Rechini. O combinatie intre Moby-Dick si Kraken.

Guvernator: Neptun, zeul aburelilor si al mirajelor din desert. Zeul promisiunilor in van si al tuturor lucrurilor ude.

Activitate preferata: Sa testeze combinatii de medicamente de pe piata ca sa le descopere efectele halucinogene.

Carte preferata: „Ghidul comunicarii intergalactice”.

Model in viata: Betivul de la carciuma din colt.

Idol romantic: „Hot Lips” Hoolihan.

Slujba ideala: Bocitoare profesionista.

Prima intalnire ideala: In pivnita unei crame, cu o sampanie in mana, la lumina lunii reflectata in sticlele de vin.

Fraza cheie: „Sunt confuz…”

Fraza de agatat preferata: „Vrei ceva de baut?”

Parte a corpului: Picioarele. Il dor de la atata fugit de realitate.

Zona erogena: Picioarele. Fetisuri legate de picioare, sa iti sarute degetele de la picioare, lanturile de la glezna.

Ciudatenie sexuala: Iti sopteste: „Nu am mai facut asta pana acum!” Functioneaza incredibil de mult timp.

Stil romantic: Se lasa in voia valurilor.

CARACTERISTICI

- Nefericiri, secrete si auto-martiriu. I se mai spune lada de gunoi astrologica, adica are cate putin din cele 11 semne precedente. Asa ca e de 12 ori un ticalos.

- E un visator incurabil care este naiv, dezorganizat, mereu neatent si pe de-ntregul neajutorat.

- Are o personalitate naiva si escapista. Pestii trec prin viata cu ochelari de cal cu lentile roz care filtreaza toate adevarurile neplacute.

- Atrag profitorii. Miros a mancare pe gratis si bani de benzina.

- I-au fost dati papucii de mai multe ori decat oricarui alt semn, dar e OK din partea lor, ca e singurul fel in care ii mai baga in seama cineva. Toleareaza orice pentru ca nu sunt in stare sa faca nimic. Au o rezistenta pasiva, dar nu sunt realisti.

- Teama de schimbare le omoara creativitatea si ii impiedica sa realizeze vreo chestie.

- Prefera cunoscutul necunoscutului, chiar daca sunt nefericiti.

- Au sindromul „merit ce mi se intampla”.

- Daca te certi, o sa fie de acord cu tot ce zici. Demonstreaza-le punctul tau de vedere si nici nu o sa te asculte, ca sunt plecati in lumea lor.

EL

Ultimul romantic. Are un farmec hipnotic. Vizionar sau bufon, dar intotdeauna e intuitiv, intelegator si milos. E mai capabil de dragoste adevarata si devotiune decat orice alt semn… DAR:

- E in primul rand indragostit de propria-i persoana.

- E o gaura neagra emotionala (arunca-ti inauntru inima, sufletul, cheile de la masina si fa-le cu mana. Nu o sa le mai vezi vreodata.)

- A invatat foarte devreme cum sa se strecoare in patul femeilor. E senzual, sexy si dragut, intr-un fel aparte. Nu te lasa inselata de aparente, ca e Marele Alb al zodiacului. O sa te raneasca doar ca sa isi ascuta dintii.

- Mincinos innascut, de ajunge sa creada si el in gogosile pe care le debiteaza. O sa iti dai seama ca minte pentru ca are gura deschisa. De aia prefera sa taca, pentru ca sa nu iti dai seama.

- Are tendinte auto-distructive si alcoolice (pestii traiesc in lichide, nu???).

- O sa aiba aventuri cu oricine, oriunde, oricand. Poate foarte bine sa iti marturiseasca dragostea lui cea mai adanca si sa se duca dupa aia la bar si sa agate pe altcineva. El alaturi de Scorpion si Berbec sunt motivele principale pentru care femeile ajung sa aprecieze barbatii Taur.

- Unii dintre ei incep sa munceasca destul de devreme in viata, dar daca nu s-a miscat de pe canapea pana la 30 de ani, amin si aleluia. Ideea lui de a face avere e centrata pe a castiga la loto. Statul in bar toata ziua si folosirea textului „sunt un artist in cautarea inspiratiei” ca sa agate gagici nu se pun la experienta profesionala.

- E obositor cu glumele lui rasuflate. Daca ii zici ca nu e distractiv, o sa ii dai apa la moara. Nu vrea sa te faca sa razi, vrea sa te provoace.

- Are o mie de fete si nici un reala. Se pierde in lumea fantezista pe care si-a creat-o.

- E intotdeauna victima, indiferent de circumstante. Mai ales cand e cu tine si nu face nimic, ceea ce o sa te scoata din sarite ca trebuie sa faci tu tot. Nu o sa iti zica nimic, ca dupa aia o sa ii scoti si tu ochii cu defectele pe care le are. Ceea ce o sa faci oricum, asa ca o sa perpetuezi conceptia lumii ca el e vreun sfant coborat din cer si tu o vaca premiata. Lumea insemnand toate fostele lui iubite si neveste, ca nu e in stare sa renunte la vreuna.

EA

Are o aura care te face sa te simti foarte bine in prezenta ei. E romantica clasica. Are nevoie de un cavaler care sa o protejeze de lumea rea. Prefera intimitatea petrecerilor, calitatea cantitatii si pe tine restului lumii… DAR:

- E foarte promiscua si o relatie stabila nu o impiedica sa isi faca de cap.

- Se minte singura ca aventura din ziua respectiva este singura ei iubire adevarata, chiar daca dureaza doar o ora. Mereu in cautarea sufletului pereche, oricand, oriunde, cu oricine.

- Aparentele insala. Variaza intre un delfin jucaus si un rechin flamand. Cand o apuca dracii, o sa izbucneasca, dupa care se retrage in umbrele adancurilor. Daca vrea sa riposteze, de obicei o sa o faca dintr-un coltisor in care plange isteric.

- O sa iti placa atentia care ti-o va acorda la inceput, dar adevarata ei vocatie e sa te cicaleasca. Si asta o sa o vezi destul de curand. O sa incearca sa te transforme in barbatul perfect. Din nefericire, nu are o idee prea clara cum arata ala. Asa ca idealizeaza barbatul de langa ea, mai ales daca e o alegere proasta.

- Poate ca pare fragila, neajutorata si nepamanteana, dar are structura de otel.

- Este dusmanul ei cel mai mare. Prefera sa isi planga de mila decat sa discute rational. Cearta-te cu ea si fie o sa faca spume sau o sa se interpreteze rolul „vai, nefericita de mine” prabusindu-se pe cea mai apropiata piesa de mobilier. De fapt ii plac circul si certurile.

- De obicei e foarte desteapta, dar nu se pune in valoare din cauza atitudinii ei aiuristice. Uita ca unele lucruri nu se reumplu singure – contul din banca, frigiderul si rezervorul masinii ar fi cateva exemple.

- Pare altruista, devotata si intelegatoare, dar o sa plece cu o bucata din sufletul tau in maini.

Cum il depistezi: Are de obicei ochii deschisi. E felul divinitatii de a te ajuta sa vezi cum i se dilata pupilele cand minte. Are maini si picioare mici si o sa afli mai tarziu ca sunt direct proportionale cu marimea creierului, a coloanei vertebrale si celorlalte trasaturi care conteaza.

Unde il gasesti: Pe cruce, plangandu-si de mila. Intr-o manastire budista, incercand sa ramana celibatar. La chirurgul plastician sa ii mai scurteze nasul din cand in cand.

Cum il intrigi: Ia droguri, culca-te cu cine apuci, poarta-te ca o bezmetica in public si da vina pe copilaria ta nefericita. In felul asta o sa se simta mai bine despre persoana lui si o sa vrea sa te salveze ca sa ai grija de el tot restul vietii tale.

Prima intalnire: Daca mergeti in vreun loc decent, fa un plan. Altfel o sa rataciti ore in sir cautand restaurantul chinezesc ala grozav la care a fost si care e pe aici pe undeva.

Cand o faci: Cand e beat. Cand prietena lui nu e atenta. Cand are chef. Nu te mira daca a doua zi te acuza ca l-ai violat pentru ca regreta ce a facut. Altfel zis, a aflat prietena lui.

Cand ii pui intrebarea: Nu face asa ceva. Desi il incanta ideea de dragoste vesnica, nu e la fel de incantat de realitatile crude cum ar fi sa ajunga la biserica la timp, sa jure pe biblie si sa zica „da”, un cuvant prea clar pentru el. Plus ca e destul de probabil sa rateze nasterea primului vostru copil pentru ca a uitat sa puna benzina in rezervor, benzina fiind o chestie reala si tangibila, lucru care nu se poate spune si despre el.

Daca iti da papucii: Nu o sa faca asta, pentru ca ar insemna sa isi asume responsabilitate pentru actiunile lui. Mai degraba o sa se faca tot timpul indisponibil, ceea ce o sa te forteze sa iti gasesti pe altcineva. Atunci o sa fie devastat, o scuza destul de buna ca sa se intoarca la fostele.

Daca i-ai dat papucii: I-ai facut jocul. Acum o sa se simta martir si o sa petreaca timp cu tine. Adica o sa te urmareasca dintr-o masina fara numere si o sa te sune pentru prima data in viata, dar o sa inchida fara sa iti zica nimic. O sa se catere la balconul tau fara sa se foloseasca de lift sau scari. Tot ce poti sa ii zici este ca il ierti, il iubesti si vrei sa fii mama copiilor lui. O sa dispara la scurt timp dupa declaratia asta.

Cum te descurci cu un Peste?

- Are nevoie de timp singur.

- Cand il apasa greutatile vietii, du-l la un film, la un anticariat sau pe malul unei ape.

- Nu uita sa fii romantic.

- Lauda-l deseori.

- Iau foc daca le zici ca blufeaza.

Cum se inteleg cu altii?

Pariaza pe: Taur, Rac, Scorpion, Capricorn.

Doar prieteni: Berbec, Gemeni, Pesti.

Impusca-te acum: Balanta, Sagetator, Varsator.

Oaia neagra: Leu, Fecioara.

Ce zicetzi va recunoasteti in randurile astea ?
ella_da
Postat pe 6 Septembrie 2009 08:06
De la: ionelaela, la data 2009-08-12 22:16:06incep eu ,ok?
trec de la o stare f rea in cateva momente la o stare d bucurie fara motiv...
ma doare cand cei din jurul meu sufera si incerc sa le rezolv problemele pe cat se poate

si eu sunt o pestoaica si ma regasesc in ceea ce spui...mai adaug k nu prea am incredere in fortele proprii,daca imi fixez un tzel il urmez chiar daca unii ar zice ca nu se merita...eu consider k ma reprezinta si de asta il urmez.
sunt romantica si sunt sensibila
prietenul meu e scorpion si amandoi suntem semne de apa,deci avem stiluri asemanatoare...eu am ascendentul in scorpion
avem amandoi momente proaste care alterneaza cu cele bune si sincer din motivul asta ne certam uneori pt ca ne vedem unul prin celalalt dar in rest ne intelegem super...uneori eu ma consider o fire dificila datorita stilului asta de alternare a starilor.
am vazut pesti invidioasi si rai sau chiar complexati...eu una nu am nici unul din aceste aspecte negative...sunt o fire impulsiva,dar niciodata nu-s invidioasa sau rautacioasa...ma bucur mereu pt succesul celor din jurul meu.
Valitza88
Postat pe 6 Septembrie 2009 08:20
De la: ella_da, la data 2009-09-06 08:06:06PESTI (19 februarie-20 martie)

Element: Apa. Apa Pestilor e neinfranata. Marea linistita pare atat de pasnica si imbietoare, dar daca te duci prea in larg si o sa descoperi cat e de inselatoare. Te poti ineca in marea asta de iubire.


Calitate: Mutabil. Pestii nu stiu niciodata daca vin sau se duc. Sunt aici si acum. Dar maine e posibil sa fi plecat (cu pluta).

Simbol: Pestii. Alunecosi ca niste pesti. Pestele de la cap se-mpute. Piranha. Rechini. O combinatie intre Moby-Dick si Kraken.

Guvernator: Neptun, zeul aburelilor si al mirajelor din desert. Zeul promisiunilor in van si al tuturor lucrurilor ude.

Activitate preferata: Sa testeze combinatii de medicamente de pe piata ca sa le descopere efectele halucinogene.

Carte preferata: „Ghidul comunicarii intergalactice”.

Model in viata: Betivul de la carciuma din colt.

Idol romantic: „Hot Lips” Hoolihan.

Slujba ideala: Bocitoare profesionista.

Prima intalnire ideala: In pivnita unei crame, cu o sampanie in mana, la lumina lunii reflectata in sticlele de vin.

Fraza cheie: „Sunt confuz…”

Fraza de agatat preferata: „Vrei ceva de baut?”

Parte a corpului: Picioarele. Il dor de la atata fugit de realitate.

Zona erogena: Picioarele. Fetisuri legate de picioare, sa iti sarute degetele de la picioare, lanturile de la glezna.

Ciudatenie sexuala: Iti sopteste: „Nu am mai facut asta pana acum!” Functioneaza incredibil de mult timp.

Stil romantic: Se lasa in voia valurilor.

CARACTERISTICI

- Nefericiri, secrete si auto-martiriu. I se mai spune lada de gunoi astrologica, adica are cate putin din cele 11 semne precedente. Asa ca e de 12 ori un ticalos.

- E un visator incurabil care este naiv, dezorganizat, mereu neatent si pe de-ntregul neajutorat.

- Are o personalitate naiva si escapista. Pestii trec prin viata cu ochelari de cal cu lentile roz care filtreaza toate adevarurile neplacute.

- Atrag profitorii. Miros a mancare pe gratis si bani de benzina.

- I-au fost dati papucii de mai multe ori decat oricarui alt semn, dar e OK din partea lor, ca e singurul fel in care ii mai baga in seama cineva. Toleareaza orice pentru ca nu sunt in stare sa faca nimic. Au o rezistenta pasiva, dar nu sunt realisti.

- Teama de schimbare le omoara creativitatea si ii impiedica sa realizeze vreo chestie.

- Prefera cunoscutul necunoscutului, chiar daca sunt nefericiti.

- Au sindromul „merit ce mi se intampla”.

- Daca te certi, o sa fie de acord cu tot ce zici. Demonstreaza-le punctul tau de vedere si nici nu o sa te asculte, ca sunt plecati in lumea lor.

EL

Ultimul romantic. Are un farmec hipnotic. Vizionar sau bufon, dar intotdeauna e intuitiv, intelegator si milos. E mai capabil de dragoste adevarata si devotiune decat orice alt semn… DAR:

- E in primul rand indragostit de propria-i persoana.

- E o gaura neagra emotionala (arunca-ti inauntru inima, sufletul, cheile de la masina si fa-le cu mana. Nu o sa le mai vezi vreodata.)

- A invatat foarte devreme cum sa se strecoare in patul femeilor. E senzual, sexy si dragut, intr-un fel aparte. Nu te lasa inselata de aparente, ca e Marele Alb al zodiacului. O sa te raneasca doar ca sa isi ascuta dintii.

- Mincinos innascut, de ajunge sa creada si el in gogosile pe care le debiteaza. O sa iti dai seama ca minte pentru ca are gura deschisa. De aia prefera sa taca, pentru ca sa nu iti dai seama.

- Are tendinte auto-distructive si alcoolice (pestii traiesc in lichide, nu???).

- O sa aiba aventuri cu oricine, oriunde, oricand. Poate foarte bine sa iti marturiseasca dragostea lui cea mai adanca si sa se duca dupa aia la bar si sa agate pe altcineva. El alaturi de Scorpion si Berbec sunt motivele principale pentru care femeile ajung sa aprecieze barbatii Taur.

- Unii dintre ei incep sa munceasca destul de devreme in viata, dar daca nu s-a miscat de pe canapea pana la 30 de ani, amin si aleluia. Ideea lui de a face avere e centrata pe a castiga la loto. Statul in bar toata ziua si folosirea textului „sunt un artist in cautarea inspiratiei” ca sa agate gagici nu se pun la experienta profesionala.

- E obositor cu glumele lui rasuflate. Daca ii zici ca nu e distractiv, o sa ii dai apa la moara. Nu vrea sa te faca sa razi, vrea sa te provoace.

- Are o mie de fete si nici un reala. Se pierde in lumea fantezista pe care si-a creat-o.

- E intotdeauna victima, indiferent de circumstante. Mai ales cand e cu tine si nu face nimic, ceea ce o sa te scoata din sarite ca trebuie sa faci tu tot. Nu o sa iti zica nimic, ca dupa aia o sa ii scoti si tu ochii cu defectele pe care le are. Ceea ce o sa faci oricum, asa ca o sa perpetuezi conceptia lumii ca el e vreun sfant coborat din cer si tu o vaca premiata. Lumea insemnand toate fostele lui iubite si neveste, ca nu e in stare sa renunte la vreuna.

EA

Are o aura care te face sa te simti foarte bine in prezenta ei. E romantica clasica. Are nevoie de un cavaler care sa o protejeze de lumea rea. Prefera intimitatea petrecerilor, calitatea cantitatii si pe tine restului lumii… DAR:

- E foarte promiscua si o relatie stabila nu o impiedica sa isi faca de cap.

- Se minte singura ca aventura din ziua respectiva este singura ei iubire adevarata, chiar daca dureaza doar o ora. Mereu in cautarea sufletului pereche, oricand, oriunde, cu oricine.

- Aparentele insala. Variaza intre un delfin jucaus si un rechin flamand. Cand o apuca dracii, o sa izbucneasca, dupa care se retrage in umbrele adancurilor. Daca vrea sa riposteze, de obicei o sa o faca dintr-un coltisor in care plange isteric.

- O sa iti placa atentia care ti-o va acorda la inceput, dar adevarata ei vocatie e sa te cicaleasca. Si asta o sa o vezi destul de curand. O sa incearca sa te transforme in barbatul perfect. Din nefericire, nu are o idee prea clara cum arata ala. Asa ca idealizeaza barbatul de langa ea, mai ales daca e o alegere proasta.

- Poate ca pare fragila, neajutorata si nepamanteana, dar are structura de otel.

- Este dusmanul ei cel mai mare. Prefera sa isi planga de mila decat sa discute rational. Cearta-te cu ea si fie o sa faca spume sau o sa se interpreteze rolul „vai, nefericita de mine” prabusindu-se pe cea mai apropiata piesa de mobilier. De fapt ii plac circul si certurile.

- De obicei e foarte desteapta, dar nu se pune in valoare din cauza atitudinii ei aiuristice. Uita ca unele lucruri nu se reumplu singure – contul din banca, frigiderul si rezervorul masinii ar fi cateva exemple.

- Pare altruista, devotata si intelegatoare, dar o sa plece cu o bucata din sufletul tau in maini.

Cum il depistezi: Are de obicei ochii deschisi. E felul divinitatii de a te ajuta sa vezi cum i se dilata pupilele cand minte. Are maini si picioare mici si o sa afli mai tarziu ca sunt direct proportionale cu marimea creierului, a coloanei vertebrale si celorlalte trasaturi care conteaza.

Unde il gasesti: Pe cruce, plangandu-si de mila. Intr-o manastire budista, incercand sa ramana celibatar. La chirurgul plastician sa ii mai scurteze nasul din cand in cand.

Cum il intrigi: Ia droguri, culca-te cu cine apuci, poarta-te ca o bezmetica in public si da vina pe copilaria ta nefericita. In felul asta o sa se simta mai bine despre persoana lui si o sa vrea sa te salveze ca sa ai grija de el tot restul vietii tale.

Prima intalnire: Daca mergeti in vreun loc decent, fa un plan. Altfel o sa rataciti ore in sir cautand restaurantul chinezesc ala grozav la care a fost si care e pe aici pe undeva.

Cand o faci: Cand e beat. Cand prietena lui nu e atenta. Cand are chef. Nu te mira daca a doua zi te acuza ca l-ai violat pentru ca regreta ce a facut. Altfel zis, a aflat prietena lui.

Cand ii pui intrebarea: Nu face asa ceva. Desi il incanta ideea de dragoste vesnica, nu e la fel de incantat de realitatile crude cum ar fi sa ajunga la biserica la timp, sa jure pe biblie si sa zica „da”, un cuvant prea clar pentru el. Plus ca e destul de probabil sa rateze nasterea primului vostru copil pentru ca a uitat sa puna benzina in rezervor, benzina fiind o chestie reala si tangibila, lucru care nu se poate spune si despre el.

Daca iti da papucii: Nu o sa faca asta, pentru ca ar insemna sa isi asume responsabilitate pentru actiunile lui. Mai degraba o sa se faca tot timpul indisponibil, ceea ce o sa te forteze sa iti gasesti pe altcineva. Atunci o sa fie devastat, o scuza destul de buna ca sa se intoarca la fostele.

Daca i-ai dat papucii: I-ai facut jocul. Acum o sa se simta martir si o sa petreaca timp cu tine. Adica o sa te urmareasca dintr-o masina fara numere si o sa te sune pentru prima data in viata, dar o sa inchida fara sa iti zica nimic. O sa se catere la balconul tau fara sa se foloseasca de lift sau scari. Tot ce poti sa ii zici este ca il ierti, il iubesti si vrei sa fii mama copiilor lui. O sa dispara la scurt timp dupa declaratia asta.

Cum te descurci cu un Peste?

- Are nevoie de timp singur.

- Cand il apasa greutatile vietii, du-l la un film, la un anticariat sau pe malul unei ape.

- Nu uita sa fii romantic.

- Lauda-l deseori.

- Iau foc daca le zici ca blufeaza.

Cum se inteleg cu altii?

Pariaza pe: Taur, Rac, Scorpion, Capricorn.

Doar prieteni: Berbec, Gemeni, Pesti.

Impusca-te acum: Balanta, Sagetator, Varsator.

Oaia neagra: Leu, Fecioara.

Ce zicetzi va recunoasteti in randurile astea ?

prea putin ma recunosc...10% sa zic asa in rest sunt total diferita de ceea ce se spune de femeia pesti...sunt foarte realista,nu-s aiurita,ci din contra stiu foarte bine ce vreau,sunt o persoana deschisa...dar rpobabil k depinde si de educatie si de felul fiecaruia.
Valitza88
Postat pe 6 Septembrie 2009 08:28
:D De unde cunosti atatea despre pesti? E adevarat mai tot ce-ai zis:D DAR:

Atunci cand e suparat , sau te-ai certat cu el (DIN VINA TA EVIDENT!!) trebuie sa-ti ceri iertare poate sa faci plecaciuni SI SA-I ADUCI FLORI ca sa nu-ti dea el papucii (ITI ZICE CA TE IUBESTE, DAR .. NU MAI POATE ASA). Pur si simplu nu intelege adevarata problema. Se crede mai realist decat tine, dar el deja a cazut intr-o gaura neagra de unde-si alimenteaza cearta.

Pentru barbatii sau persoanele care au pe cienva in zodia PESTI: CE TREBUIE SA FACA FIINTA PE CARE O IUBESTI DIN TOT SUFLETUL, CA SA-TI TREACA CHEFUL DE CEARTA( SAU SUPARAREA PE EA)?

multumesc
kudika056919
Postat pe 6 Septembrie 2009 08:54
De la: redline, la data 2009-08-13 11:02:17
De la: bl_de, la data 2009-08-13 11:00:09
De la: ionelaela, la data 2009-08-12 22:14:38vreau sa incepem un fel de autocunoastere ...sa vedem daca exista generalitati in ceea ce priveste aceasta zodie...se spune ca un Peste se autodesfrie f greu..hai sa incercam sa dam cateva calitati si defecte
daca vor sa participe si cei care au prieteni zodia pesti
si-asa sunt ei misticii zodiacului,nuh?


Eu am un prieten peste,vrei sa iti fac cunostinta cu el?Ai profil de aprofundat!!! E foarte mistic...e magic!

neatza! cat este partea lui din castig?!
emyly_emy
Postat pe 6 Septembrie 2009 09:03
pestii sunt la fel ca celelalte zodii ......poate cateva accente mai profunde decat ceilalti......
eu,mama,sotul,bunica si cativa prieteni suntem pesti...........dar alcoolul chiar lipseste !!!asta nu inseamna ca nu gasim alcoolici si in alte zodii!
kudika026889
Postat pe 6 Septembrie 2009 09:12
sa il lingusesti cu vorbe dulci...sa iti ceri iertare cat mai mul timp pana se satura el si o sa iti zik gata te-am ioertat ..sa il surprinzi cu ceva nou tot timpul...sa faci ceva ce nici el nu stie ;)
kudika053631
Postat pe 6 Septembrie 2009 09:40
Sensibilitatea,inteligenta,anticipatia,generozitatea, iata cateva atribute care-l definesc pe un peste.
In jurul unui peste trebuie sa existe armonie,liniste, multa spiritualitate,de aceea implicarile nativului ,in a crea un mediu placut,in a ajuta pe cei din jur astfel incat apa in care se scalda sa fie limpede.
Prin bunatatea lui,poate fi perceput de cei duri si fara scrupule drept un om slab ,dar aceeia vor fi exclusi de indata din lista lui de prieteni.
In relatia cu partenera ,pestii dau totul , ofera iubire,multa tandrete asta pentru faptul ca pestii traiesc momentul prin trairea celor din jur.Spontaneitatea in actiune si gandire ii catalogheaza ca fiind mistici,de fapt nu ascund nimic dar scot la iveala lucruri noi la momentul oprtun,lucruri pe care cei din jur nu le vad nu le percep uneori.
Gandirea intensa ,implicarea in situatii de moment ,cu rezolvarea acestora,epuizeaza nativul peste de aceea uneori ii place sa leneveasca pentru a-si reincarca bateriile.
Vreti sa scapati de stresul creat de activitatea zilnica?......conversati cu un peste si va stii sa va scoata din aceea stare cu conditia sa nu fiti arogant si sa nu fiti apasat pe creier ,pentru ca nu-si va pierde vremea cu voi.
Iubirea sa va fie in preajma.
Va saluta un pastrav de munte


li_cu_ta
Postat pe 6 Septembrie 2009 09:48
incerc sa risc si ies in fata si spun ca-s peste ca dupa cite vad ,saracii pesti sint pusi la zid.Sincer,putin imi pasa de ce cred altii despre mine si sint mindra ca fac parte din aceasta zodie.Gura lumii sloboda,nimeni n-o acopera.Cit despre ce s-a scris ,as minti daca as spune ca nu ma regasesc printre rindurile citite,dar in foarte mica masura.Stiu doar ca sint un peste care uraste minciuna,bautura,prefacatoria,nu-i place sa traiasca singur,detest cearta,sint gata sa ajut cu ce pot si cit pot atunci cind e nevoie.Sint al dracului de bine ancorata in realitate( ca altfel nu se poate),chiar daca imi permit si sa mai visez(ce poate fi rau),revin repede in realitate ca am doi copii de crescut,deci nu am cum sa fug de responsabilitati,nici nu as vrea ca altfel nu simti ca traiesti si cind vezi ca nu traiesti degeaba pe pamintul asta parca iti vine sa te iei la trinta cu intreg pamintul(nu faceti asa ceva acasa ).Sint omul care-si asuma tot ceea ce face si ce spune.Iar la capitolul dragoste?Da,sint fidela,sint posesiva(sa-mi spuna mie o femeie,sau un barbat care-i convine sa-si imparta partenera,sau partenerul(aici vorbim de persoana pe care o iubesti) cu alta sau altul?sau care-i convine sa fie inselat,mintit ,trisat .....etc?)DA,dau tot dar vreau tot.Si ce?Nu ma multumesc cu jumatati de masura.Asta sint.Nu-mi place sa cicalesc sau sa fiu cicalita,vorba multa,saracia omului.Prefer sa vad partea plina a paharului,chiar si in cazul in care paharul e gol (VIATA m-a pus in fata unor incercari foarte grele si nu am avut cum altfel sa razbat.Nu-mi folosea la nimic sa stau sa-mi pling de mila sau pe umarul cuiva.Mi-am inghitit lacrimile si am mers mai departe).Si pot sa spun,fara falsa modestie si fara a face pe victima,ca nu am fost o privilegiata a sortii.Ce e rau sa fii optimist?Bine,un optimist cu ochii cit cepele si cu picioarele pe pamint ca lumea asta e perversa.
Asa ca,dragii mei,toti sintem un amalgam de calitati si defecte,nimeni nu e perfect.Bineinteles ca atunci cind e vorba sa vezi defectele cuiva,chiar si cele minore ti se par uriase.Stiu o vorba inteleapta care spune :sa arunce cu piatra cel fara de pacat..Imi place sa vad in oameni calitatile(ca de defecte nu duce nimeni lipsa).Imi cer iertare daca am jignit pe cineva,nu asta a fost intentia mea,ceea ce am spus a fost o parere sincera.
kudika064191
Postat pe 6 Septembrie 2009 09:52
Recunoasterea vinovatiei tale este atuul cel mai bun,pestii doresc sa nu distruga armonia,prin distrugerea ei deja sufera.
Aceea suferinta o poti atenua sarindu-i in gat si strivindu-i buzele cu un sarut.
Nu numai ca vei aplana discutia dura dar vei fi rasplatita inzecit . Ai grija totusi sa nu fii sufocata de sarutarile lui.
Sa fii iubita.

li_cu_ta
Postat pe 6 Septembrie 2009 10:01
De la: kudika064191, la data 2009-09-06 09:52:22incerc sa risc si ies in fata si spun ca-s peste ca dupa cite vad ,saracii pesti sint pusi la zid.Sincer,putin imi pasa de ce cred altii despre mine si sint mindra ca fac parte din aceasta zodie.Gura lumii sloboda,nimeni n-o acopera.Cit despre ce s-a scris ,as minti daca as spune ca nu ma regasesc printre rindurile citite,dar in foarte mica masura.Stiu doar ca sint un peste care uraste minciuna,bautura,prefacatoria,nu-i place sa traiasca singur,detest cearta,sint gata sa ajut cu ce pot si cit pot atunci cind e nevoie.Sint al dracului de bine ancorata in realitate( ca altfel nu se poate),chiar daca imi permit si sa mai visez(ce poate fi rau),revin repede in realitate ca am doi copii de crescut,deci nu am cum sa fug de responsabilitati,nici nu as vrea ca altfel nu simti ca traiesti si cind vezi ca nu traiesti degeaba pe pamintul asta parca iti vine sa te iei la trinta cu intreg pamintul(nu faceti asa ceva acasa ).Sint omul care-si asuma tot ceea ce face si ce spune.Iar la capitolul dragoste?Da,sint fidela,sint posesiva(sa-mi spuna mie o femeie,sau un barbat care-i convine sa-si imparta partenera,sau partenerul(aici vorbim de persoana pe care o iubesti) cu alta sau altul?sau care-i convine sa fie inselat,mintit ,trisat .....etc?)DA,dau tot dar vreau tot.Si ce?Nu ma multumesc cu jumatati de masura.Asta sint.Nu-mi place sa cicalesc sau sa fiu cicalita,vorba multa,saracia omului.Prefer sa vad partea plina a paharului,chiar si in cazul in care paharul e gol (VIATA m-a pus in fata unor incercari foarte grele si nu am avut cum altfel sa razbat.Nu-mi folosea la nimic sa stau sa-mi pling de mila sau pe umarul cuiva.Mi-am inghitit lacrimile si am mers mai departe).Si pot sa spun,fara falsa modestie si fara a face pe victima,ca nu am fost o privilegiata a sortii.Ce e rau sa fii optimist?Bine,un optimist cu ochii cit cepele si cu picioarele pe pamint ca lumea asta e perversa.
Asa ca,dragii mei,toti sintem un amalgam de calitati si defecte,nimeni nu e perfect.Bineinteles ca atunci cind e vorba sa vezi defectele cuiva,chiar si cele minore ti se par uriase.Stiu o vorba inteleapta care spune :sa arunce cu piatra cel fara de pacat..Imi place sa vad in oameni calitatile(ca de defecte nu duce nimeni lipsa).Imi cer iertare daca am jignit pe cineva,nu asta a fost intentia mea,ceea ce am spus a fost o parere sincera.
li_cu_ta
Postat pe 6 Septembrie 2009 10:05
Cand vine vorba de pesti, doar un singur cuvant il poate definii: CONFUZ. Pe langa faptul ca e foarte pervers si dus cu pluta cel mai sigur e sa nu incerce nimeni sa il inteleaga si asta pentru ca nici el nu are nici cea mai vaga ideie cine e cu adevarat. Asta probabil reiese din actele jucate pana in ziua de azi pentru a se putea adapta mediilor in care a trait sau refugiat.
seularts
Postat pe 6 Septembrie 2009 10:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu capricorn ,el leu 7 De la: dragon_fly88 8 Iulie 2010 11:05
VA ROG AJUTATI-MI FETITA SI VOTATI 1 De la: adria_ana 4 Noiembrie 2010 08:05
menage a trois? 14 De la: pamela_1 15 Iunie 2009 15:30
cum pot sa scap de sentimentele pe care le mai am inca pentru fostul iubit? 16 De la: kudika032667 9 Iunie 2009 16:29
"relatiile: pe net 103 De la: urockmyworld 1 Septembrie 2009 03:40