Setari Cookie-uri

Concurs Kudika si Palmolive

e simplu!ai multe variante:parcuri,munte.mare,un film,o carte.important este sa te simti bine
mariana_nicole777
Postat pe 22 Iunie 2009 16:41
Oriunde, unde se afla o apa in care sa pot inota. Indiferent ca e vorba de Mare sau de o statiune, nu conteaza, apa sa fie. Ma revigoreaza si-mi incarca bateriile, ma simt alt om, uit de toate necazurile!
albastreaua
Postat pe 22 Iunie 2009 17:24
o carte buna...eventual cu cafeluta alaturi asta dc sunt obligata sa stau intre 4 pereti, acasa...o plimbare la munte, pe carari, agale agale pt cei neobisnuiti, sau pur si simplu in hamacul agatat in curte sa stau sa lenevesc pur si simplu sau sa citesc...
pt efect garantat un dus inainte sau poate dupa, preferintele nu se discuta, asta pt a incepe o noua zi de munca sau pt incheierea unei zile

mirelacm
Postat pe 22 Iunie 2009 18:43
Ca sa ma relaxez cu adevarat ies la iarba verde la apa si ma intind pe iarba luand legatura cu pamantul ,dupa cateva minutele bune ma simt ca noua.Incercati si voi functioneaza
dorinarotariu
Postat pe 22 Iunie 2009 18:50
hm ce zici de o astfel de relaxare:

http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=concurs2

danatisianu
Postat pe 22 Iunie 2009 18:54
Eu evadez din cotidian ducanduma in alta tara,doar asa cred ca as putea scapa de el.Iar tinut meu preferat este Paris orasul iubirii.
ema2009
Postat pe 22 Iunie 2009 19:34
mereu imi doresc sa evadez..pe o plaja pustie, doar eu si iubitul meu, sa fim singuri, linistiti intr-un loc unde doar marea sa ne inconjoare, unde valurile sa ne fie muzica...mereu mi-am dorit asta..dar..nu prea reusim sa ne deconectam de la activitatile zilnice, din diferite motive. cam asta e ceea ce imi doresc eu..:):*
cami23
Postat pe 22 Iunie 2009 20:13
Atunci cand simt nevoia sa evadez din cotidian,sa ma relaxez, prefer sa ma retrag in "creierii muntilor"...acolo unde gasesc linistea de care am nevoie.
Locul meu preferat ,din tot ceea ce am vazut si vizitat pana acum, ramane zona Gorjului, Manastirea Lainici.
In momentul in care simt k am nevoie de putina liniste, relaxare, cand simt k nu mai am "aer" in atmosfera sufocanta a orasului in care locuiesc, cand imi pun 1001 de intrebari si nu gasesc niciun raspuns, merg acolo.
O data cu primul pas facut in curtea manastirii, simt k ma detasez de tot ceea ce inseamna "viatza la oras", de realitatea care ne inconjoara si las in urma, pt o zi - doua toate grijile si problemele.
Asa k fetelor va recomand k atunci cand simtiti k "nu mai puteti"...sa mergeti acolo,va garantez k dupa aceea va veti simtii extraordinar si va veti dorii sa repetati experienta! Va pup.
eliana_love
Postat pe 22 Iunie 2009 21:40
cand ajung acasa sunt atat de obosita incat singurele lucruri care ma pot inviora sunt Pufuletz si bulbuluc. Pufuletz il mai alint pe papagalul meu...e mic, alb, cu ochi mari, patrunzatori si implineste 2 anisori curand. il iau, il mangai prin mustati, il pup pe cap si am grija sa ii fac curat in colivie, sa-i schimb apa, sa-i pun mancare si uneori batoane de seminte cu miere. in acest timp pretios cada se umple cu apa. ma duc si ma scufund si stand acolo, sub apa cu bulbuci (de aici si prietenul meu bulbuluc) simt cum toata oboseala se evapora...pentru mine nu e o problema...am parul scurt si il spal imediat. nu stiu ce m-as face fara papagalul meu pe care il iubesc enorm si fara baia magica care ma umple de viata!
flickflak
Postat pe 22 Iunie 2009 23:03
De la: fericiredefloare, la data 2009-06-22 23:03:34cand ajung acasa sunt atat de obosita incat singurele lucruri care ma pot inviora sunt Pufuletz si bulbuluc. Pufuletz il mai alint pe papagalul meu...e mic, alb, cu ochi mari, patrunzatori si implineste 2 anisori curand. il iau, il mangai prin mustati, il pup pe cap si am grija sa ii fac curat in colivie, sa-i schimb apa, sa-i pun mancare si uneori batoane de seminte cu miere. in acest timp pretios cada se umple cu apa. ma duc si ma scufund si stand acolo, sub apa cu bulbuci (de aici si prietenul meu bulbuluc) simt cum toata oboseala se evapora...pentru mine nu e o problema...am parul scurt si il spal imediat. nu stiu ce m-as face fara papagalul meu pe care il iubesc enorm si fara baia magica care ma umple de viata!

nume: bogdan
prenume: daria
scuze dar am avut problemae cu tastatura si acestea sunt datele mele dar adresa de e-mail e buna
flickflak
Postat pe 22 Iunie 2009 23:04
fffffff important
scorpyoW
Postat pe 22 Iunie 2009 23:06
la fiecare sfarsit de week-end merg la padure, la un gratar sau la piscina.Concediul il prefer la mare, dar nu la noi in tara pentru ca preturile sunt exagerate.Pentru week-endul urmator am planificat sa merg la mina in Tg. Ocna, sa simt aerul acela sarat si sa joc un ping-pong
slly
Postat pe 22 Iunie 2009 23:25
poi e foarte simplu... iti iei barbatu' de-o haripa (de cele mai multe ori cu forta ), o patura in rucsac si fuga in parc, pe malul lacului... de cele mai multe ori e palpitant, cica n- ai voie cu patura, numa' ca orice jamdarm din tara asta cu 5-10 lei te iarta...
crissa_909
Postat pe 23 Iunie 2009 09:56
eu intotdeauna mi-am dosrit sa merg in egipt. e una dintre tarile mele preferate ;ma fascineaza ca intotdeauan istoria depsre egipteni , piramidele...dar sincera sa fiu nu stiu daca as intra in piramide poate intr-o zi o sa merg acolo si Marrakech, de fiecare data cand aud melodia "Marrakech" de la ATB, ma gandesc acolo..mi-as dori sa vad cum e, sau daca nu, sa simt..cu ajutorul gelului de dus de la Palmolive.
ioanaiuliana21
Postat pe 23 Iunie 2009 11:42
ma uit in ochii copilului meu. si nu am nevoie de nimic altceva.
cristi_nne
Postat pe 23 Iunie 2009 11:46
De la: ioanaiuliana21, la data 2009-06-23 11:42:36 eu intotdeauna mi-am dosrit sa merg in egipt. e una dintre tarile mele preferate ;ma fascineaza ca intotdeauan istoria depsre egipteni , piramidele...dar sincera sa fiu nu stiu daca as intra in piramide poate intr-o zi o sa merg acolo si Marrakech, de fiecare data cand aud melodia "Marrakech" de la ATB, ma gandesc acolo..mi-as dori sa vad cum e, sau daca nu, sa simt..cu ajutorul gelului de dus de la Palmolive.


eu una mi-as dori sa vad toata lumea..ma fascineaza cultura, mentalitatea si oamenii in general. si sa gust din toate mancarurile traditionale
cristi_nne
Postat pe 23 Iunie 2009 11:48
iupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iarrrrrrrrrrrrrrr concurssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss
Diavolyta_
Postat pe 23 Iunie 2009 11:50
De la: Diavolyta_, la data 2009-06-23 11:50:48iupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iarrrrrrrrrrrrrrr concurssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss


buna diavolito ce dor imi era de kudika
cristi_nne
Postat pe 23 Iunie 2009 11:54
De la: cristi_nne, la data 2009-06-23 11:54:08
De la: Diavolyta_, la data 2009-06-23 11:50:48iupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iarrrrrrrrrrrrrrr concurssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss


buna diavolito ce dor imi era de kudika



buna
si mie imi era dor de ea
Diavolyta_
Postat pe 23 Iunie 2009 12:02
De la: Diavolyta_, la data 2009-06-23 12:02:39
De la: cristi_nne, la data 2009-06-23 11:54:08
De la: Diavolyta_, la data 2009-06-23 11:50:48iupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iarrrrrrrrrrrrrrr concurssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss


buna diavolito ce dor imi era de kudika



buna
si mie imi era dor de ea


cristi_nne
Postat pe 23 Iunie 2009 12:07
Ce fac ca sa ma simt diferit? Adesea,satula de chestii care se intampla in mod repetat,ma indepartez de orasul zgomotos in care locuiesc.Ajunsa in varful dealului de la marginea orasului de unde obisnuiam sa ma dau cu sania cand eram mica,stau acolo intr-un culcus de fan si privesc agitatia din exterior,observ cum toata lumea roieste in sensuri diferite pentru a face ziua sa treaca mai repede.Atunci imi trece timpul cel mai lent,cand nu particip la actiunile obisnuite.
Nu-mi uit niciodata aparatul foto pentru a surprinde apusul.Desi merg acolo des si immortalizez momentele din acelas unghi,fiecare imagine e diferita,dand alta culoare timpului petrecut acolo.Viata merita traita atat din interior cat si din exterior!
ArtLover
Postat pe 23 Iunie 2009 12:09
uneori cand ma satur de toata aglomeratia, poluarea din oras, lumea rea care se gandeste doar la ea, asa mi-as dori sa imi fac o casauta undeva la tara sa traiesc singura, sa cresc animale si sa mananc doar ce cresc eu in gradina, sa nu mai stiu de nimeni si de nimic... e greu sa te desprinzi de tot dar daca stai mai bine sa te gandesti ai numai de castigat... stai in gradina toata ziua, la aer curat, mananci mult mai sanatos... daca as putea strange niste bani, poate cu prima casa si sa iti faci o piscina, sauna, o sa te simti tot timpul ca in vacanta... oricum aici nu vorbesc chiar de ";singur pe lume" asa ca l-as lua si pe iubitul meu sa ne bucuram unul de celalalt...
dupa parerea mea de asta au parte cam cele 2 extreme... cei saraci uitati de lume care nu au ce face si asa traiesc ei si cei bogati care nu mai au pt ce sa munceasca si sunt intr-o relaxare totala si in vacanta toata viata. noi clasa de mijloc nu suntem curajosi, depindem de prea multe lucruri si asa pierdem clipele frumoase din viata...
ramo22
Postat pe 23 Iunie 2009 13:02
eu evadez din cotidian doar in weekend cand mi se termina ctivitatile reale care imi dau de mancare. de obicei ma intalnesc cu prietenul meu si pierdem vremea la o plimbare prin pac, la un film, la prozaicul suc la oterasa din cartier. eu sunt mai pragmatica si evadarile mele din cotidian nu trebuie sa implice vacante exotice sau locatii fantastice.
2dream4
Postat pe 23 Iunie 2009 13:04
Ca sa scap de oras im place sa merg la tara la socrii unde au o casuta ,departe de strada si de galagie ,la vreo 60 de km. departare de casa .Au o curte si o gradina atat de frumoasa ca imediat ce plec imi doresc sa ma intorc cat mai repede. In afara de faptul ca sunt niste oameni deosebiti cu care ma inteleg de minune imi place linistea ,aerul curat si verdeata care abunda in curtea lor ,cat si multimea de flori de toate culorile in tot tmpul anului.Este o placere si sa stai acolo s sa te odihnesti la umbra ciresului ,plin de fructe anul acesta,mirosand a trandafiri,sa auzi cum ciripesc pasarelele si sa te scalzi in razele blande ale soarelui cat e ziua de lunga.Este locul meu preferat si il vizitez cat pot de des cu aceeasi placere in orice anotimp !
alidascalu
Postat pe 23 Iunie 2009 13:52
RELAXARE LA MUNTE LA MARE DAR NU IN ORAS ASTA E REGULA
SUPER LA MUNTE LINISTE AER CURAT AI CU CE SA-TI INCANT OCHI SI SIMTURILE
valimoscalu1973
Postat pe 23 Iunie 2009 13:58
Din cotidian evadez simplu: ma urc in masina sau in tren si plec oriunde - la mare, la munte, fara obligatii, bagaje multe de care sa am grija sau prea multi prieteni, cativa, cei buni, sunt suficienti sau, daca exista, iubitul. Alteori evadez intr-o simpla plimbare sau deschid o carte buna unde imi las gandurile sa fuga din orice alte colturi unde au fost prinse. Alte ori, in functie de dispozitie, evadez gatind ceva dulce, cu cuicolata, fructe de padure de exemplu, un rasfat pentru papilele gustative. Alteori pictez sau pur si simplu ne adunam mai multi prieteni si iesim in oras la un suc si multe barfe.
dibu_iulia
Postat pe 23 Iunie 2009 13:59
Cum evadez eu din cotidian….un subiect provocator si plin de imaginatie.
Fiind vara deja ne gandim cu totii la plaje insorite, marea cu valurile ei spumoase si nisipuri fierbinti de aur, briza care adie usor si ne mangaie finut obdrajii incinsi si de ce nu racorindu-ne cu un frappe original.
Si oricat de mult iubesc marea destinatia perfecta de a evada din cotidian , visul meu din aceasta vara este …surpriza….ce credeti?
Un loc in care magia si misterul istoriei, natura exotica, cultura, traditiile si muzica, diversitatea culinara fac sa fie una din cele mai atractive locatii a Americii de Sud si anume Peru.
Este o tara atat de bogata in atractii turistice, incat este greu sa te hotarasti ce ti-ar placea mai mult sa vezi sau unde ai vrea sa poposesti - poti explora jungla amazoniana intr-o plimbare cu barca pe canalele inguste care strabat padurea tropicala unde te vei delecta si vei descoperii o fauna si o vegetatie aparte sau poti reconstitui drumul incasilor prin valea sacra Urubamba, intre Cuzco, orasul soarelui sau centrul lumii cum i se spunea odinioara si Machu Picchu, cetatea pierduta a incasilor , sau poti survola desenele de la Nazca, una din marile enigme ale lumii.
Daca vrei sa fii invaluit de misticismul si misterul imperiului peruan ai ocazia sa traiesti intens aceste sentimente, intrand pe poarta Cuzco care inca pastreaza magia acestei civilizatii. Aici poti vizita templul Qoricancha - cel mai important templu incas, odinioara acoperit cu peste 700 de foi de aur de peste 2 kg fiecare, Sacsayhuaman, veche fortareata militara sau Tambo Machay si baile incase.Deasemenea aici serile ti le poti umple de muzica si dansuri peruane, alaturi de excelente preparate culinare locale.
O alta atmosfera speciala o gasim in Lima, orasul regilor care te intampina cu amestecul ei unic de romantism, istorie si cultura, cu cartiere boeme ca Barranco sau Miraflores si cu arhitectura coloniala a centrului istoric cu Catedrala ce adaposteste mormantul cuceritorului imperiului incas Francisco Pizzaro sau cele 400 de balcoane impresionante, dar si cu muzee ce sunt adevarate izvoare de cunoastere, ca Museo del Oro sau Muzeul national de arheologie, antropologie si istorie.
Desi sunt multe de povestit despre aceasta minunata tara ma voi oprii aici. Data viitoare va voi povestii de o alta locatie, exotica si anume Tunisia, cea mai Nordica tara a Africii, dupa care urmea pe lista mea Madagascar continuand cu cateva tari orientale aflate in Asia……

pinkky
Postat pe 23 Iunie 2009 15:56
De la: cristi_nne, la data 2009-06-23 11:46:59 ma uit in ochii copilului meu. si nu am nevoie de nimic altceva.


uuu.... mi-ai rupt inima...
crissa_909
Postat pe 23 Iunie 2009 16:11
AM mai multe optiuni cand vreau sa evadez din cotidian, depinde de starea mea de spirit . uneori imi place sa merg la munte, la casa de vacanta a parintilor, sa zac acolo in liniste , verdeata , sa fac plaja in curte si sa ma joc cu animalutele din curte. Imi mai place sa merg la mare cu prietenul meu, sa stam pe plaja, sa ne anestezieze razele soarelui, sa facem baita, sa ne jucam ca doi copii. Imi mai place sa stau uneori in casa si sa-mi fac un super spa acasa, sa ma relaxez complet si sa ma rasfat....... si imi mai place sa ma plimb cu rolele si sa pescuiesc. ma relaxeaza enorm apa si linistea ce mi-o transmite. va pup !!!!
aipu_georgeta
Postat pe 23 Iunie 2009 17:51
Imi place sa evadez la mare.Imi place apa,briza marii,sa respir aerul pe marginea marii.SUPER.Abia astept sa ajung si anul acesta la mare,pentru ca ne-am planificat, eu,sotul si cei 2 copii,sa plecam in august,asa cum plecam in fiecare an, de fapt.
lianatrasca
Postat pe 24 Iunie 2009 02:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs Moulinex 942 De la: Emma4 11 Ianuarie 2011 11:40
Concurs Liberty Center 288 De la: concursKudika 21 Decembrie 2012 09:50
Kudika si Editura Humanitas te invita la concurs! 779 De la: vanettymanea 20 Aprilie 2010 20:25
Concurs Avene 1 1279 De la: Glamangel 27 Mai 2010 16:57
Concurs Pantene saptamana 2 399 De la: concursKudika 4 Octombrie 2010 11:36