Setari Cookie-uri

Concurs Kudika si Palmolive

nice
armonyk
Postat pe 2 Iulie 2009 09:30
De ce merita sa citim? Poate pentru ca in felul acesta avem sansa sa umplem golurile din viata noastra, din sufletele acestea ratacite! Poate pentru ca prin aceasta experienta unica - lectura - reusim sa "gustam" cate un pic din univers - alte culturi, alte continente, alte vremuri si ... in definitiv, aceiasi oameni! Poate pentru ca uneori cautam in carti raspunsuri la intrebari nerostite dar care ne macina; sau, pur si simplu, curiozitatea ne indeamna sa rasfoim filele unei carti si ne face sa incercam sa-i schimbam parcursul, "destinul". Raspunsul la aceasta intrebare in mod sigur nu il voi gasi in curand. Ce imi este foarte clar este faptul ca aproape in fiecare seara citesc si, dupa ce inchid cartea, simt ca am recapatat energia pierduta poate peste zi in cotidianul imbacist de micisme. Sa fie oare acesta raspunsul la intrebare?!
pamela_1
Postat pe 2 Iulie 2009 09:43
De ce merita sa citim? Poate pentru ca in felul acesta avem sansa sa umplem golurile din viata noastra, din sufletele acestea ratacite! Poate pentru ca prin aceasta experienta unica - lectura - reusim sa "gustam" cate un pic din univers - alte culturi, alte continente, alte vremuri si ... in definitiv, aceiasi oameni! Poate pentru ca uneori cautam in carti raspunsuri la intrebari nerostite dar care ne macina; sau, pur si simplu, curiozitatea ne indeamna sa rasfoim filele unei carti si ne face sa incercam sa-i schimbam parcursul, "destinul". Raspunsul la aceasta intrebare in mod sigur nu il voi gasi in curand. Ce imi este foarte clar este faptul ca aproape in fiecare seara citesc si, dupa ce inchid cartea, simt ca am recapatat energia pierduta poate peste zi in cotidianul imbacist de micisme. Sa fie oare acesta raspunsul la intrebare?!
pamela_1
Postat pe 2 Iulie 2009 09:43
din cotidian am iesit din momentul in care am ramas insarcinata..apoi am nascut....iar acum totul este schimbat....abia astept sa plecam la mare iar apoi la munte...sa ne plimbam in aer curat..prin padure...prin oras...in Poiana...acolo mi se pare mie ca este cel mai frumos...
mihaelamicu2001
Postat pe 2 Iulie 2009 10:56
De cand ma stiu am fost o visatoare.Evadez din cotidian ,din lumea asta care pe zi ce trece devine tot mai nepasatoare,mai rea,mai insensibila aproape in fiecare zi .Cum? Prin imaginatie. Si nimic nu ma face sa ma simt mai bine si sa ma relaxez decat atunci cand imi imaginez o lume plina de oameni lipsiti de invidie,frumosi,afectuosi,atenti la nevoile altora.,si nu in ultimul rand la nevoile naturii,care ne ofera atatea,iar noi nu facem decat sa o distrugem incetul cu incetul...Visez ca intr-o zi toate astea sa devina realitate,pentru ca am incredere in oameni...
Yrina
Postat pe 3 Iulie 2009 15:54
uneori fiecare isi doreste sa evadeze dn acest spatiu deoarece cateodata devine din ce in ce mai sufocant si nu oricine ii poate rezista...si eu imi doresc de foarte multe ori sa evadez macar pentru o singura data...desi nu am o varsta la care problemele se inmultesc pe fiecare zi si nu le pot face fazta,am si eu momentele mele...un loc in care as evada eu ar fi un loc lipsit de griji si probleme,de oameni rai si ganduri rele,...un loc linistit,in care sa fiu doar eu,nimeni altcineva,fara telefon,fara nimic care sa mi poata tulbura acel moment de liniste...nu am un loc anume unde as dori sa evadez.e pur si simplu un loc pe care mi l imaginez eu...singura,pe o campie,inconjurata de flori,plutind printre ele si printre mirosul lor,inconjurata si de mici animalute,de pasari,ceva divin,un loc magic... ...sa privesc cerul,nori cum plutesc deasupra mea si cum isi schimba forma in ceea ce imi imaginez eu:X...cam atat...asta e locul in care as putea evada dn spatiul cotidian care ma copleseste zi de zi...v am pupat:*
gossip21
Postat pe 3 Iulie 2009 16:34
cand prind doua zile libere de la servici,fugim cat mai departe de casa,ingeneral la iarba cerde,la gratar,la pescuit...adoram si eu,si sotul,si fetita noastra,pescuitul avem fiecare cate o undita si am sta toata ziua pe balta la peste...dar ne place la fel de mult si marea,plaja,soarele...insa la mare mergem doar odata pe an,pe cand la aer curat,la padure,la gratar,aproape in fiecare saptamana.
mamae
Postat pe 3 Iulie 2009 23:18
CUM EVADEZ EU ;
atunci cand simt ca nu mai am putere de nimic .,a simt pierduta de tot imi rog sotul sa plecam doar noi doi la munte unde este aier curat si liniste,lasam totul in urma si evadam l a poalele muntilor ....aici petrecem cateva zile frumoase impreuna,doar noi doi fara griji fara ''galagia ''noastra mica(bebe) ,aici ne revenim si noi doi pt ca uneori uitam de noi si de clipele pe care am trebui sa le petrecem impreuna....uneori situatia ne depaseste si uitam sa ne oferim atentie si dragoste dar aici la munte totul revine la normal dupa ce petrecem clipe de neuitat impreuna
ciocoiumihaela22
Postat pe 4 Iulie 2009 00:26
Trãieºte fiecare sezon, care trece, evadeazã din cotidian, pentru cã acesta nu se va trece, respirã aerul, sãrutã pãmântul, savureazã fructele de sezon ºi resemneazã-te la trecerea fiecãruia.
Timpul a fãcut din noi ca sã ne dorim aceastã evadare. Secretul este sã continui sã respiri vise, dorinþe…chiar daca încã neîmplinite. Eu îmi doresc sã merg în Veneþia. Cred cã acolo îmi voi gãsi viaþa plinã de însemnãtate. Chiar dacã pentru câteva zile, dar asta însemnã evadare. Visele mele vor pluti în timp ce mã voi plimba cu gondola ºi voi încerca puþin romantism cu iubitul meu…
Nu poþi trece pe lângã dorinþe, ºi dacã se întâmplã, dorinþa omeneascã ar fi goalã ºi zadarnicã.
Aºa cã pentru a evada chiar ºi cinci minute atunci când închizi ochii : VISEAZÃ ªI NU TE PREDA!
Emmanuella90
Postat pe 4 Iulie 2009 00:39
Vrem sau nu vrem,viata noastra se transforma intr-un cerc al rutinei.Ne dam peste cap pentru tot felul de nimicuri ajungand astfel sa uitam ceea ce este cu adevarat important. Sa evadez din cotidian? De ce as face asta? E mai frumos sa-mi fac singura un cotidian frumos,din care nu trebuie sa evadez.
Dupa parerea mea poti face multe lucruri pentru a te relaxa daca vrei cu adevarat. Nu trebuie mers departe de casa, daca vreau intr-adevar sa evadez.O plimbare in parc sau pur si simplu pe strazile orasului, o baie relaxanta dupa o zi de munca grea, citirea unei carti, vizionarea unor desene animate impreuna cu baietelul meu, momentele de joaca cu acesta, momentele de tandrete alaturi de sotul meu. Nu cred ca trebuie ceva inedit ca sa evadezi. Trebuie doar sa iti faca placere.
madi17
Postat pe 5 Iulie 2009 10:21
evadam astfel:ne strangem doua trei familii de prieteni si ne luam corturile si plecam fara o destinatie anume,insa stim ca la aer curat,la iarba verde,unde putem face si plaje(obligatoriu mergem unde e si apa),iar baietii pot pescui.ne incarcam bateriile 2 zile,apoi ne intoarcem si incepem o noua saptamana.
moasas
Postat pe 5 Iulie 2009 20:17
cel mai mult imi place sa merg in Bv la mama mea...ma plimb prin oras...prin padure...merg in Poiana..acolo ma relaxez cel mai bine..
mihaelamicu2001
Postat pe 6 Iulie 2009 10:48
Evadarea mea ma gaseste printre picaturi de apa si raze fierbinti de soare, undeva la o margine de Mare Neagra. Eliberarea mea din cotidian ma gaseste pee bucata mea de plaja, formata din nisip umed si uscat, apa rece sau calda, in bratele celui iubit sau visand doar la bratele lui. Nu imi trebuie apa clara din Caraibe, nisipuri de aur sau alte minunatii exotice. Marea mea Neagra este sarata, albastra si imi place sa ma bucur de ea evadand in ea.
Papucica
Postat pe 6 Iulie 2009 19:21
Castigatoarele concursului nostru sunt:

2dream4
crissa_909
VIORICA27
arleen
silvica_andrei
andreea_3
mariana_nicole777
clarra20
amalia79
allexxe

Acestea sunt rugate sa trimita un mesaj pe contul concurskudika pentru a afla modalitatea de a intra in posesia premiilor. Castigatoarele trebuie sa isi revendice premiul pana la data de 16.07.2009
concursKudika
Postat pe 6 Iulie 2009 19:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga unul dintre cele 5 kituri cu geluri de dus Palmolive! 494 De la: concursKudika 28 Octombrie 2013 06:24
Concurs "Sotia perfecta" - Hallmark 500 De la: Luluk_g 9 Martie 2010 10:28
Baneasa Shopping City iti ofera 2 vouchere in valoare de 450 Euro la clinica Acibadem din Turcia! 227 De la: stelanegut 11 Septembrie 2011 19:55
Castiga saptamanal o pereche de Pantofi Kudika! 676 De la: concursKudika 24 Iunie 2013 17:23
Relaxeaza-te la Shakti Spa! 77 De la: concursKudika 11 Septembrie 2016 01:59