Setari Cookie-uri

:(

...am stat cu un baiat care avea o prietena dar nu am stiut,cand am aflat dupa cateva intalniri am renuntat l el dar m-am indragostit d el:(....dupa o perioada nu am mai vb cu el dar el tot ma suna si nici akm nu ma lasa in pace,desi tin l el i-am spus k nu vreau sa se desparta d prietena lui din cauza mea si mi-a zis k nu se intelege cu ea,in fine stiu k e greu si pt mn si pt ea eu incerc sa renunt l el ....vroiam sa va intreb dc face asta si d ce nu ma lasa in pace pt k chestiile astea chiar ma deranjeaza adica sufer pt k tinl el....ajutati-ma si pe mn cu n sfat va rog:*....
kudika019328
Postat pe 22 Iunie 2009 13:43
macar te-ai gindit sa nu strici o relatie...asta este bine....sa demonstreze ca nu mai are nimik cu respectiva....si daca nu vrea sa mai fie cu ea....inseamna ca te place pe tine...insa sa nu fie hot sa mearga pe doua fronturi....sau sa obtina ceva de la tine ...aventura si sa te lase
pamela_1
Postat pe 22 Iunie 2009 14:06
Yo inca nu inteleg cum va puteti indragosti dupa cateva zile...eu m'am indragostit dupa vreo 4-5 luni!!! De placut mi'au placut fostii iubiti...dar nu m'am indragostit numai...hat, tarziu!
godesshera
Postat pe 22 Iunie 2009 14:08
dar macar ti-a dat vreo explicatie.. detaliu ceva.. a de ce nu s poate intelege cu ea? ca poate nici aia nu-l lasa in pace.. si o fi si el la fel ca tine.. foarte confuz... si nu stie ce s a faca.. eu zic .. ca 2 oameni ce sunteti sa stati de vorba si sa-i spui ca suferi dak.. stai cu el.. si el sa-ti spuna de ce nu s intelege cu ea... eu inteleg ca nu vrei s se certe cu ea din cauza ta.. dar dak tii l el.. totusi.. e bine sa ai si tu o explicatie .. ca altfel.. de ce te cauta... dak nu te cauta nu era asa interesat.. parerea mea
pappy
Postat pe 22 Iunie 2009 14:13
oana te contrazic.....exista si dragoste la prima vedere...
pamela_1
Postat pe 22 Iunie 2009 15:38
O fi existand...am patit asa cu un tip...si eram si pe atunci cu actualul meu iubit. M'am cunoscut in urma cu cativa ani cu tipul asta...era revelionul, l'am tinut acasa la tipu' respectiv, avea prietena, si eu un prieten, cu care nu am stat mult.Acum un an si ceva a venit tipul la mine si mi'a spus ca el e indragostit de mine de pe atunci, ca ma iubeste, ca eu sunt singura de care s'a indragostit.Imi vine greu sa cred, deoarece el a avut o relatie cu o tipa timp de vreo 6 ani...adica, sa fim seriosi...daca ar veni unul la tine sa'ti spuna ca el e indragostit pana peste cap de tine, si voi nu v'ati vazut de vreo 3 ani, tu l'ai crede?....si nah...i'am explicat situatia, el si acum insista ca ma iubeste si ca sunt singura de care s'a indragostit, cu toate ca nu a fost absolut nimic intre noi.Eu numesc asta "obsesie".Si nu sunt frumusetea lumii, nu am bani, sunt o fata simpla, nici urata, nici frumoasa.El , in schimb are tot ce vrea, e frumos, e " cu bani"...insa nu pot fi ca multe femei pe care le cunosc, sa umblu cu unu doar pt ca are "de toate"... acum am ramas prieteni, si'a facut si el o iubita, insa inca sustine sus si tare ca eu sunt "singura"! Asa ca, poate din cauza ca sunt mai realista nu consider "indragostitul" ceva care iti trece pe la varful nasului si tu il inspiri automat...
godesshera
Postat pe 22 Iunie 2009 15:49
sunt cazuri si cazuri....nu stiu ce sa mai zic
pamela_1
Postat pe 22 Iunie 2009 16:08
daca renunta la actuala poti sa incerci cu el ........

Postat pe 22 Iunie 2009 16:17
De la: kudika019328, la data 2009-06-22 13:43:35...am stat cu un baiat care avea o prietena dar nu am stiut,cand am aflat dupa cateva intalniri am renuntat l el dar m-am indragostit d el:(....dupa o perioada nu am mai vb cu el dar el tot ma suna si nici akm nu ma lasa in pace,desi tin l el i-am spus k nu vreau sa se desparta d prietena lui din cauza mea si mi-a zis k nu se intelege cu ea,in fine stiu k e greu si pt mn si pt ea eu incerc sa renunt l el ....vroiam sa va intreb dc face asta si d ce nu ma lasa in pace pt k chestiile astea chiar ma deranjeaza adica sufer pt k tinl el....ajutati-ma si pe mn cu n sfat va rog:*....


felicitari la faza cu..''cand am aflat dupa cateva intalniri am renuntat l el '',nu multe fete au curajul sa faca asta..iar la faza cu ''mi-a zis k nu se intelege cu ea'' toti spun la fel pana te au..nu-i mai da nici o inportanta sa vezi daca chiar are sa se desparta de ea..
rahella
Postat pe 22 Iunie 2009 16:24
pamela_1
Postat pe 22 Iunie 2009 16:44
De la: heraoana, la data 2009-06-22 14:08:50Yo inca nu inteleg cum va puteti indragosti dupa cateva zile...eu m'am indragostit dupa vreo 4-5 luni!!! De placut mi'au placut fostii iubiti...dar nu m'am indragostit numai...hat, tarziu!


cu siguranta nu s-a indragostit , doar are impresia pe moment abia dupa ce se incheie o relatie poti spune ca ai iubit cu adevarat
Peony
Postat pe 23 Iunie 2009 01:06
pamela_1
Postat pe 23 Iunie 2009 13:07
De la: kudika019328, la data 2009-06-22 13:43:35...am stat cu un baiat care avea o prietena dar nu am stiut,cand am aflat dupa cateva intalniri am renuntat l el dar m-am indragostit d el:(....dupa o perioada nu am mai vb cu el dar el tot ma suna si nici akm nu ma lasa in pace,desi tin l el i-am spus k nu vreau sa se desparta d prietena lui din cauza mea si mi-a zis k nu se intelege cu ea,in fine stiu k e greu si pt mn si pt ea eu incerc sa renunt l el ....vroiam sa va intreb dc face asta si d ce nu ma lasa in pace pt k chestiile astea chiar ma deranjeaza adica sufer pt k tinl el....ajutati-ma si pe mn cu n sfat va rog:*....


Nu exista "nu ma lasa in pace" si "asta ma deranjeaza".... Daca ii raspunzi la telefoane, daca stai sa ii asculti lamentarile...... inseamna ca nu vrei sa fi lasata in pace. El o face tocmai pentru ca ii permiti s-o faca.. simplu!
rashela
Postat pe 23 Iunie 2009 13:51
DAM BINE ZIS....ACUM SUNT CURIOASA....PINA LA URMA CE AI FACUT?
pamela_1
Postat pe 23 Iunie 2009 14:22
...hey va multumesc pt sfaturi...mda aveti dreptate nu ar mai treb sa-i rasp daca ma suna dar nush nu pot sa ma abtin,in fine nu am mai vb cu el d o luna iar akm cateva zile mi-a dat msj,am vb cu el dar doar ashea ce mai faci bn k el imi zicea sa ne intalnim dar am refuzat si l-am intrebat ce vrea pana l urma d l me...si mi-a zis k i place d me si k vrea sa fie cu me dar nu poate pt k iar s-a impacat cu prietena...nush el a fost si primul prieten nu prea ma pricep l relatii dar stiu k treb sa renunt si sa merg mai departe k o sa-mi treaca pt k prietena lui poate are nevoie mai multa d el chiar daca el zice k nu se inteleg.....multumesc pt sfaturi:*:*:*...
kudika019328
Postat pe 26 Iunie 2009 04:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere avetzi de relatia TAUR-GEMENI????? 13 De la: Valy90 3 Mai 2011 23:10
Cce e de facut????????oare toti barbatii sunt afemeiati intr-un fel sau altul? 39 De la: jigsaw_puzzle 3 Noiembrie 2009 21:07
voi cum ati proceda in locul meu? 14 De la: Lady_Gaga9 24 Noiembrie 2009 16:00
Need some advice 34 De la: geo_geo822000 11 Iunie 2009 14:33
intrebare 11 De la: kudika315094 19 August 2010 15:07