Setari Cookie-uri

Huh :)) ... sunt prea geloasaa ? :|

.Am un prieten si ne intelegem super bine ! dar faza e ca eu acum intru la liceu si el ramane inca un an in generala :-?? si acolo e si fosta lui prietena care ii tot da tarcoale X( si a si incercat sa ne desparta de atatea ori dar nu a resuit . Tipa e la karate si el s-a inscris si merge si el la karate din toamna
si recunosc ca sunt un pic geloasa .. un pic mai mult .. dar asta e . Eu il iubesc enorm si stiu ca si el ma iubeste , dar tot imi e frica
Madutu
Postat pe 22 Iunie 2009 21:38
De la: Madutu, la data 2009-06-22 21:38:30Am un prieten si ne intelegem super bine ! dar faza e ca eu acum intru la liceu si el ramane inca un an in generala :-?? si acolo e si fosta lui prietena care ii tot da tarcoale X( si a si incercat sa ne desparta de atatea ori dar nu a resuit . Tipa e la karate si el s-a inscris si merge si el la karate din toamna
si recunosc ca sunt un pic geloasa .. un pic mai mult .. dar asta e . Eu il iubesc enorm si stiu ca si el ma iubeste , dar tot imi e frica


pune u manuta pe carte lasa gelozia
scorpyoW
Postat pe 22 Iunie 2009 21:48
De la: scorpyoW, la data 2009-06-22 21:48:00
De la: Madutu, la data 2009-06-22 21:38:30Am un prieten si ne intelegem super bine ! dar faza e ca eu acum intru la liceu si el ramane inca un an in generala :-?? si acolo e si fosta lui prietena care ii tot da tarcoale X( si a si incercat sa ne desparta de atatea ori dar nu a resuit . Tipa e la karate si el s-a inscris si merge si el la karate din toamna
si recunosc ca sunt un pic geloasa .. un pic mai mult .. dar asta e . Eu il iubesc enorm si stiu ca si el ma iubeste , dar tot imi e frica


pune u manuta pe carte lasa gelozia


recomandarea medicului cardiolog
_oktober_
Postat pe 22 Iunie 2009 21:50
De la: _oktober_, la data 2009-06-22 21:50:59
De la: scorpyoW, la data 2009-06-22 21:48:00
De la: Madutu, la data 2009-06-22 21:38:30Am un prieten si ne intelegem super bine ! dar faza e ca eu acum intru la liceu si el ramane inca un an in generala :-?? si acolo e si fosta lui prietena care ii tot da tarcoale X( si a si incercat sa ne desparta de atatea ori dar nu a resuit . Tipa e la karate si el s-a inscris si merge si el la karate din toamna
si recunosc ca sunt un pic geloasa .. un pic mai mult .. dar asta e . Eu il iubesc enorm si stiu ca si el ma iubeste , dar tot imi e frica


pune u manuta pe carte lasa gelozia


recomandarea medicului cardiolog


scorpyoW
Postat pe 22 Iunie 2009 21:55
te-am prins
_oktober_
Postat pe 22 Iunie 2009 21:56
De la: _oktober_, la data 2009-06-22 21:56:29te-am prins


ok hai sa ne jucam
scorpyoW
Postat pe 22 Iunie 2009 21:58
De la: scorpyoW, la data 2009-06-22 21:58:51
De la: _oktober_, la data 2009-06-22 21:56:29te-am prins


ok hai sa ne jucam


e randul meu...ma ascund si tu ma cauti !!!

uite un in caz ca nu ma gasesti in seara asta...
_oktober_
Postat pe 22 Iunie 2009 22:02
ce rea esti..... yo iti dau unu cand te prind
scorpyoW
Postat pe 22 Iunie 2009 22:04
esti mica...nu stii ce-i aia iubire...nici eu la 21 d ani nu stiu prea bine....o sa ai timp toata viata sa iubesti...inca esti copil...
mady_puppy
Postat pe 2 Iulie 2009 15:11
De la: Madutu, la data 2009-06-22 21:38:30.Am un prieten si ne intelegem super bine ! dar faza e ca eu acum intru la liceu si el ramane inca un an in generala :-?? si acolo e si fosta lui prietena care ii tot da tarcoale X( si a si incercat sa ne desparta de atatea ori dar nu a resuit . Tipa e la karate si el s-a inscris si merge si el la karate din toamna
si recunosc ca sunt un pic geloasa .. un pic mai mult .. dar asta e . Eu il iubesc enorm si stiu ca si el ma iubeste , dar tot imi e frica


copii fara copilarie
Lorena26
Postat pe 2 Iulie 2009 23:40
De la: Madutu, la data 2009-06-22 21:38:30.Am un prieten si ne intelegem super bine ! dar faza e ca eu acum intru la liceu si el ramane inca un an in generala :-?? si acolo e si fosta lui prietena care ii tot da tarcoale X( si a si incercat sa ne desparta de atatea ori dar nu a resuit . Tipa e la karate si el s-a inscris si merge si el la karate din toamna
si recunosc ca sunt un pic geloasa .. un pic mai mult .. dar asta e . Eu il iubesc enorm si stiu ca si el ma iubeste , dar tot imi e frica


sti proverbul"de ce-ti e frica nu scapi?!" ei bn daca esti geloasa si ai tendinta sa te temi..nu rezolvi nimic..pt k daca e sa o termine cu tn sau se te insele te inseala si cu tn de mana,si cu "detectivul"langa el...asa ca mai bn fi increzatoare si incearca se te concentrezi pe scoala..
Numai bn !si sa fi fericita!!!
anya016
Postat pe 16 Iulie 2009 00:53
mergi inainte cu incredere, numai asa o sa reusesti in toate.. nu e vorba numai de dragoste, ci si de restul... traieste clipa, fii fericita si nu te gandi la nimic

bafta...
Sweet_Rodica
Postat pe 16 Iulie 2009 00:58
hehehe....abia intri l liceu? :)) sa vezi u cum e liceu...:)) lume noua,baietzi noi...hmmmm :)) mai vedem noi cum e cu "iubirea" asta de generala :D...
Ameelya
Postat pe 16 Iulie 2009 01:05
unde ecxista iubire este si gelozie dar nu uita:cu masura adica limitata
cosmina64
Postat pe 17 Iulie 2009 16:14
De la: kudika033142, la data 2009-07-02 15:11:10esti mica...nu stii ce-i aia iubire...nici eu la 21 d ani nu stiu prea bine....o sa ai timp toata viata sa iubesti...inca esti copil...

cu o astfel de afirmatie nu ajuti pe nimeni, iti aduci aminte cand altii iti spuneau aceste lucruri si tu nu ii credeai, traiai cu impresia ca ei nu stiu prin ce treci tu si ca tu esti deosebita ca situatia ta e aparte. are vreo 14 - 15 ani, nu mai este copil, este un adolescent, este intr'o perioada tranzitorie in care vrea sa aiba drepturi de adult sa ii se vorbeasca precum unui adult.
tot ce pot sa iti spun e sa fi atenta, nu ii fa crize de isterie pt ca risti sa il indepartezi, sa stie clar ca esti cu ochii pe el sa nu faca vreo tampenie dar e bine sa il si lasi sa se comporte cum vrea, daca el da semne ca ar vrea sa se incurce iar cu fosta lui atunci mai bine il lasi in pace nu are rost sa il ti langa tine cu pusca.
oricum e bine sa realizezi ca din aceste experiente o sa inveti si cel mai probabil relatia voastra nu o sa dureze o vesnicie, e important sa traiesti relatia acum cat este si sa savurezi fericirea pe care ti'o ofera.
nu fi prea geloasa dar nici deloc, pt ca daca il lasi sa creada ce vrea nu sti ce ii poate capul, oamenii sunt destul de imprevizibili si e important sa inveti sa ii citesti cat de cat inca de pe acum.

intradevar pe vremea noastra si mai in spate la 14-15 ani inca era copilarie, bateam mingea in parcare, tot felul de jocuri, tremuram in fata unei fete si de primeam un pupic pe obraz roseam complet, dar nu mai e cazul si trebuie sa intelegem ca lumea e intr'o continua miscare.. daca noi refuzam sa tinem pasul acum, ca doar nu suntem batrani, cum o sa fie mai incolo? e aiurea sa ramanem deja in urma.
felixcat
Postat pe 17 Iulie 2009 16:31
bre, n-ai ce face..... si daca ti-l ia, ce? te mariti cu el sau esti atat de naiva sa crezi ca iti va fi vesnic fidel, la 14 ani? sa fim seriosi! daca aveai un 20 de ani , era un motiv mai serios dar asa... plus ca la liceu, cine stie ce intalnesti si tu!
candy_girl79
Postat pe 17 Iulie 2009 17:22
o stii pe-aia cu ,,ce-i al tau e pus deoparte?" stai linistita!
candy_girl79
Postat pe 17 Iulie 2009 17:23
tu din clasa a 7-a, a 8-a iubesti un baiat huh?si mai esti si geloasa huh?:)) deci la 16, 17 pui de nunta! sincer, lasa geloziile si relatiile pentru mai tarziu k ai tot timpul din lume. cat mi-as dori sa am si eu din nou varsta ta si sa mai ''copilaresc''.o sa vezi mai tarziu...
lao_kudika
Postat pe 8 Septembrie 2009 02:06
De la: Lorena26, la data 2009-07-02 23:40:08
De la: Madutu, la data 2009-06-22 21:38:30.Am un prieten si ne intelegem super bine ! dar faza e ca eu acum intru la liceu si el ramane inca un an in generala :-?? si acolo e si fosta lui prietena care ii tot da tarcoale X( si a si incercat sa ne desparta de atatea ori dar nu a resuit . Tipa e la karate si el s-a inscris si merge si el la karate din toamna
si recunosc ca sunt un pic geloasa .. un pic mai mult .. dar asta e . Eu il iubesc enorm si stiu ca si el ma iubeste , dar tot imi e frica


copii fara copilarie



subscriu
lao_kudika
Postat pe 8 Septembrie 2009 02:07
copilo...sigur dupa ea s-a dus la karate.cine ti-a scris sa pui manutza pe carte dreptate a avut.care e al tau...primul,ultimul e pus deoparte.norocul se mai si face.studieaza.daca e sa-l reintalnesti si la 35 ani ai lui si 36 ai tai il intalnesti.nu poti stii destinul,predestinarea.invata si lupta!gelozia se poate amplifica.iubirea si ea se invata.o ai...nu o ai.nu o cauta.ti se da.ofera.o ceri doar la cel de Sus
florencia
Postat pe 8 Septembrie 2009 08:56
Pai bine..tipa e la karate.El s-a inscris la karate din toamna.
TU CE ASTEPTI?
Esti fata/femeie...tre sa stii cum sa te aperi.Ai nevoie de karate...ce coincidenta..te inscrii si tu cu el ca sa va distrati impreuna.FT simplu!!!!
creatzacreatza
Postat pe 11 Septembrie 2009 13:30
mi se pare ft penibil ceea ce spui tu....nici n-ai idee ce e aia iubire...in clasa a8a....offf!! draga mea, o sa intalnesti o multime de baieti la viata ta...stai linistita .....o sa vezi cati baietii o intalnesti in liceu ...il uiti pe asta cat ai zice peste
mady_puppy
Postat pe 3 Februarie 2010 21:53
buna,sunt dee acord cu ce spui,poate noi nu eram asa la 15 ani,doar ca in ziua de azi adolescentii de 15 ani sunt mult mai maturi,unii mai matrui decat noi....asta nu insemna ca trebuie sa ii judecam,poate si noi atunci treceam de prima dragoste,acuma gandim cu totul altfel dar la fel eram si noi.....asa ca sa ajutam pe altii nu sa ii acuzam!
gabitza44
Postat pe 4 Februarie 2010 14:26
In primul rand imi amintesc ffff bine ca atunci cand eram mica uram sa mi se spuna vai esti prea mica,esti copila bla bla..
cand o sa fiu mama o sa fac tot posibilul sa nu zic chestia asta copilului meu ca e enervantttttttttttt!
cand iti este pusa o intrebare,oameni maturi,eu stiu ca trebuie sa te incadrezi in functie de varsta persoanei respective si sa iti amintesti cum erai tu la varsta aia.
intradevar,noi nu eram asa de evoluati insa haideti sa nu mai fim rautaciosi cu faza vai du-te si invata vai esti prea mica..
pai daca ziceti asa copiluli mai tare o sa faca cum nu ziceti voi!!!
off..deci eu cred asa,eu iti dau parerea mea..
cine a scris mai sus ca sa te inscrii si tu la karate a scris intr-un fel bine
deci ar fi un mod bun de a petrece si tu mai mult timp cu el incercand sa vada ca si tu esti buna pt asta si sa o indepartezi pe cealalta,nu e vba ca trebuie sa fii rea,dar asa trebuie facut in situatia in care tu esti actuala iar ea e FOSTA
Si da,asa e nu sunt sanse fff mari ca el sa fie printul vietii mult asteptat tu nu trebuie decat sa te convingi daca este el.ca poate sa si fie...oameni buni nu ati auzit si de povesti in care de mici s-au casatorit?mult mai rare ce e drept dar exista si pana in ziua de azi!
Dar daca te convingi ca nu e el mergi mai departe pana il gasesti!
Si scoala...scoala e un alt plan care trebuie indeplinit da ce treaba are?cand e de invatat e de invatat cand e vba de iubire e vba de iubire trebuie doar sa fii destept sa nu le amesteci si sa nu sacrifici una pt cealalta!
larysukulitza
Postat pe 17 Februarie 2010 03:52
astea sunt copilarii, esti geloasa de parca o sa ramai o viata cu el
yumy
Postat pe 17 Februarie 2010 07:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sora lui :( 37 De la: iubi7a_lui 8 Mai 2012 18:13
Prietena care foloseste pozele alteia pe site-uri de socializare. 19 De la: nicolagrozava 16 Mai 2015 06:41
un sfat va rog 389 De la: kudika_15717 18 August 2014 23:44
Toti barbatii sunt asa gelosi? 26 De la: gabytzuk 20 Octombrie 2013 18:16
o mint pentru ca e prea geloasa,e normal? 47 De la: gabriela2008 20 Octombrie 2013 18:17