Setari Cookie-uri

sfaturi despre diete :)

mai putin de 1000 de calori pe zi,far produse care contin grasime(inclusiv ulei),zahar si faina.Ce a mai ramas de mancat? De toate cu conditia sa fie fierte sau prajite fara ulei.Ah, si apropo mancam(mai putin supele) erau acompaniate de iaurt – care ajuta la curatirea intestinului de toxine si deci la eliminarea plusurilor.Mancam din orice grupa de alimente: carne,mezeluri(numai crenvusti,parizer sau sunca),branzeturi (urda,cas,telemea),oua (fierte,omleta fara ulei combinata cu ciuperci,mazare……… ochiuri in apa),legume (fara fasole,linte),fructe(fara banana,portocala) si supa simpla.ATENTIE: nici un gram de paine sau macaroane.De multe ori faceam mamaliga care sa dovedit de mare ajutor in loc de paine.Uneori fierbeam cartofi si ii mancam cu branzeturi si iaurt.E usor, doar trebuie sa rugati bucatareasa ca orice mancare va face sa va puna la o parte o portie care sa nu cuprinda alimentele INTERZISE… Moartea mea sunt dulciurile dar mi-am pus pofta in cui si de cate ori imi era pofta probam vreo haina stramta ca sa imi treaca pofta sau mergeam la cumparaturi de alte produse decat alimentare. In prima luna am slabit 10 kg (2,5 pe luna), in a doua NIMIC!!! Asa ca faceam 30 minute de exercitii usoare, in a treia luna 7,5 kg si in a patra luna 5 kg.La sfarsit am trecut treptat la dieta normala inatai cu paine prajita dar oricum nu puteam sa mananc mult pentru ca mi se micsorase stomacul. Foarte important : DUPA 6 SEARA NIMIC!!! Imi era foame dar cu apa trece……si ma culcam mai devreme ca sa treaca repede seara ( asta se intampla numai in primele 2 saptamani). Si mai important : daca nu esti ferm convinsa ca o sa te tii de cura nu o incepe pentru ca din momentul din care o lasi balta o sa pui dublu inapoi. Stabileste o limita unde vrei sa ajungi si mai scade 2-3 kg de rezerva… pentru ca in cateva luni se pun 2-3 kg. SUCCES!
dyana2412
Postat pe 24 Iunie 2009 15:43
cum am slabit 16 kg in 4 luni ! detalii pe slabesteurgent ro
wellness_coach
Postat pe 15 Iulie 2009 19:21
De la: kudika002001, la data 2009-07-15 19:21:06cum am slabit 16 kg in 4 luni ! detalii pe slabesteurgent ro


daca mai scrii asta o singura data,te voi urmari cate zile vei avea si voi sta in coastele tale iar cand ma voi plictisi,o sa ma bag in plamanii tai
matracucu
Postat pe 15 Iulie 2009 19:40
spune-ti-mi fetelor...care stiti ce exercitii ar trebui sa fac pentru a da jos din solduri si picioare.....ast raspuns...ms
allexa_allexa26
Postat pe 16 Iulie 2009 15:42
De la: allexa_allexa26, la data 2009-07-16 15:42:52spune-ti-mi fetelor...care stiti ce exercitii ar trebui sa fac pentru a da jos din solduri si picioare.....ast raspuns...ms

nu poti slabi dintr-o sg parte a corpului....vei da jos uniform. oricum corpul are zonele sale preferate pt a depozita grasime. combina fitnessul cu aerobicul (in ordinea in care am scris).
Ronnie_Coleman
Postat pe 18 Iulie 2009 13:08
eu nu cred decat varianta expusa de nutritionistul meu, dietele in functie de organismul meu si doar asa au avut efect ..
GeorgianaBB
Postat pe 25 Iulie 2013 19:21
De la: allexa_allexa26, la data 2009-07-16 15:42:52spune-ti-mi fetelor...care stiti ce exercitii ar trebui sa fac pentru a da jos din solduri si picioare.....ast raspuns...ms


ti-as recomanda ceva mai interesant : alergatul si innotul :), daca vrei ceva exercitii genoflexiuni, riddicari laterale...cauta pe net;)
GeorgianaBB
Postat pe 25 Iulie 2013 19:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dieta disociata = slabeste sanatos 10 De la: ninuta20 24 Martie 2010 16:19
OFER TRATAMENT PENTRU SLABIT (GRATIS ) 1 De la: b63msh 17 Noiembrie 2009 18:47
Buna 6 De la: kudika_17237 1 Noiembrie 2012 10:59
Dietele nu aduc la nimic bun! 55 De la: GeorgianaBB 25 Iulie 2013 19:31
ACAI CLEANSE 8 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:23