Setari Cookie-uri

Daca slabesti iti scade si bustul??

Fetelor am si eu o mare dilema vreau sa incerc dieta nicoletei luciu dar mi-e frica de un lcuru.daca o sa slabesc o sa -mi scada bustul?astept raspuns ms mult:*
lorycyk_girl17
Postat pe 24 Iunie 2009 21:12
Pai nicoletei i-a scazut ?

Si raspunsul este da , iti scade mai ales daca nu faci gimnastica speciala pentru intretinerea sanilor .....iar daca te pune naiba si slabesti brusc nu numai ca scade dar te mai alegi si cu vergeturi iar sanii nu scad ci se flescaiesc

Concluzia : daca tii regim tre sa faci sport si nu tre sa fie un regim drastic incat sa scapi foarte mult in greutate in foarte putine zile !
iris_4_ever
Postat pe 25 Iunie 2009 06:58
De la: lorycyk_girl17, la data 2009-06-24 21:12:32Fetelor am si eu o mare dilema vreau sa incerc dieta nicoletei luciu dar mi-e frica de un lcuru.daca o sa slabesc o sa -mi scada bustul?astept raspuns ms mult:*


Iti scade in sensul ca ti se lasa sau iti scade in sensul ca pierzi din circumferinta? Ambele sunt foarte posibile, mai ales daca o sa slabesti brusc si mult.
Kathara
Postat pe 25 Iunie 2009 09:37
o sa se lungeasca de o sa ii potzi purta pe spate sanii,asa,pe un unar si pe altul
matracucu
Postat pe 25 Iunie 2009 09:53
De la: iris_4_ever, la data 2009-06-25 06:58:09Pai nicoletei i-a scazut ?

Si raspunsul este da , iti scade mai ales daca nu faci gimnastica speciala pentru intretinerea sanilor .....iar daca te pune naiba si slabesti brusc nu numai ca scade dar te mai alegi si cu vergeturi iar sanii nu scad ci se flescaiesc

Concluzia : daca tii regim tre sa faci sport si nu tre sa fie un regim drastic incat sa scapi foarte mult in greutate in foarte putine zile !


subscriu, cu toate ca nu sunt femeie
_fantoma_
Postat pe 25 Iunie 2009 10:00
De la: just_laura, la data 2009-06-25 09:53:06o sa se lungeasca de o sa ii potzi purta pe spate sanii,asa,pe un unar si pe altul
yumy
Postat pe 25 Iunie 2009 10:01
De la: just_laura, la data 2009-06-25 09:53:06o sa se lungeasca de o sa ii potzi purta pe spate sanii,asa,pe un unar si pe altul


Si eu care am crezut ca ,,flescait'' suna dur
iris_4_ever
Postat pe 25 Iunie 2009 18:14

De la: lorycyk_girl17, la data 2009-06-24 21:12:32

Fetelor am si eu o mare dilema vreau sa incerc dieta nicoletei luciu dar mi-e frica de un lcuru.daca o sa slabesc o sa -mi scada bustul?astept raspuns ms mult:*


Iti scade in sensul ca ti se lasa sau iti scade in sensul ca pierzi din circumferinta? Ambele sunt foarte posibile, mai ales daca o sa slabesti brusc si mult.

@ Kathara-ma refeream la sensul de pierdere in circumferinta....de lasat nu prea are ce sa se lase pentru ca nu am un bust generos...daca pierd gen 5 kg in doua saptamani si fac si sport si gimnastica speciala pentru sani se poate sa mai scada circumferinta asa mult?in mod normal cam cati cm se scad daca slabesti brusc?

@all girls:ms mult fetele pt sfauri o sa tin cont de ele
lorycyk_girl17
Postat pe 25 Iunie 2009 18:34
Da, pentru ca bustul si fundul sunt, in principal, depozite de grasime.
Kathara
Postat pe 25 Iunie 2009 20:23
logik k itzi scade bustul prin orice metoda de slabire.... ...asta e dak vrei sa fi silueta ....ramai si fara sani;)).....dar mai bine slabutza si fara...decat grsutza si cu sani mari...
ubitzika69
Postat pe 3 Iulie 2009 17:50
mi`au scazut mie cu un numar jumate:))...da am si slabit vreo 10 kg ah ce mandra sunt... yo zic ca a meritat..oricum nu aveam cine stie ce si inainte asa k ..si cu un pic si fara..tot acolo bine...asta in decurs de vreo 3 ani am slabit atatea kg...dar primele 5-6 le`am dat jos destul de brusc
Cherry_bob
Postat pe 3 Iulie 2009 20:01
eu am slabit 7 kg brusc...dar s-au lasat. stai linistita insa ca isi revin singuri ..cam intr-o luna .precizez ca nu m-am ingrasat , ci pur si simplu s-au rotunjit , conturat foarte frumos....dupa slabit erau moi si lasati...acum sunt ca inainte....fermi. asa ca fetelor nu va faceti griji, cum sunteti asa ramaneti....doar kilogramele dispar...
kudika009475
Postat pe 4 Iulie 2009 07:33
31
no_more
Postat pe 4 Iulie 2009 07:47
de obicei asa se intampla
dolcik1
Postat pe 4 Iulie 2009 09:54
De la: just_laura, la data 2009-06-25 09:53:06o sa se lungeasca de o sa ii potzi purta pe spate sanii,asa,pe un unar si pe altul

sau o sa ii poti rula,sau o sa ii poti folosi pe post de coarda la bungee
mitura
Postat pe 4 Iulie 2009 16:44
De la: lorycyk_girl17, la data 2009-06-24 21:12:32Fetelor am si eu o mare dilema vreau sa incerc dieta nicoletei luciu dar mi-e frica de un lcuru.daca o sa slabesc o sa -mi scada bustul?astept raspuns ms mult:*


scade doar daca ai straturi de grasime. logic. sau se mai desumfla si se lasa. acu....depinde si de cat de mari sunt tzatzele tale.
greierash_is_back
Postat pe 4 Iulie 2009 17:52
De la: yrtdssdd, la data 2009-07-04 16:44:17
De la: just_laura, la data 2009-06-25 09:53:06o sa se lungeasca de o sa ii potzi purta pe spate sanii,asa,pe un unar si pe altul

sau o sa ii poti rula,sau o sa ii poti folosi pe post de coarda la bungee


sa-i rulezi ca la cozonac sau ca patura din aia ce facea bunica pt taietzei????
nasoala treaba cu sanii pe modelul"am calcat pe ceva....si era al meu..."
matracucu
Postat pe 4 Iulie 2009 17:59
Bustul nu se micsoreaza.Eu am slabit 20 de kilograme,dar bustul nu mi-a scazut.Cat despre miscare e adevarat ca trebuie sa faci
Mary_Anel
Postat pe 6 Iulie 2009 07:02
Se va mai reduce dar daca faci gimnastica pentru bust sa nu se lase muschii,nici o problema.
dalimi
Postat pe 6 Iulie 2009 09:38
salut...uite eu o sa iti raspund din experienta proprie...am avut sani care semanau mult cu cei ai niocoletei luciu(apropo de ea) ...apoi am avut o perioada de aprox o luna in care nu am facut mare lucru in ideea de a slabi insa s-a intamplat...am slabit aprox 7 kg(acum am 63 la inaltime de 170)...se vede frumos...s-au conturat forme frumoase pe tot corpul insa la sani s-a intamplat nenorocirea...cum spunea o domnisoara de mai inainte,s-au flescait:( asa ca nu stiu ce sa iti recomand..nu stiu cum functioneaza exercitiile pentru intretinerea sanilor dar daca ai de gand sa slabesti nu iti lasa podoabele de izbeliste...ai grija de ele..sper sa te ajute cu ceva sfatul meu:D
kudika038125
Postat pe 6 Iulie 2009 10:35
De la: iris_4_ever, la data 2009-06-25 06:58:09Pai nicoletei i-a scazut ?

Si raspunsul este da , iti scade mai ales daca nu faci gimnastica speciala pentru intretinerea sanilor .....iar daca te pune naiba si slabesti brusc nu numai ca scade dar te mai alegi si cu vergeturi iar sanii nu scad ci se flescaiesc

Concluzia : daca tii regim tre sa faci sport si nu tre sa fie un regim drastic incat sa scapi foarte mult in greutate in foarte putine zile !


Ei haide, din experienta cui vorbiti ???

Nu stiu nici un regim de slabire si cu toate ca am scapat de cele 30 Kg cu care ramasesem dupa cel de-al doilea copil (la 40 ani), dintr-un numar ce nu-l stiu caci si cupa C imi era mica (!!!) acuma am revenit la FORMA si greutatea de la 25 (35 ani - inainte de a avea primul copil) adica asa cum am fost de cand ma stiu, din totdeauna, si pot foarte bine sa nici NU port vre un sutien (75/80 B)

Normal ca odata ce slabesti o vei face UNIFORM, la fel cum se si depusese. Doar ca eu am folosit masajele cu crema anticelulitica si fitness-ul.

Se pot lucra foarte bine la sala de fitness exact muschii care te intereseaza, de exemplu pectoralii pentru sustinere si intarirea sanilor, steparul este bun pentru fese, la planul inclinat lucrezi perfect musculatura abdominala, talia si coapsele.

Decat sa va anemiati cu regimuri draconice de slabire cautati un regim echilibrat cu cat mai multe vegetale proaspete si lichid (apa minerala plata) alaturi de MASAJ ANTICELULITIC care SLABESTE si REMODELEAZA frumos corpul dand suplete pielii.

MASAJ cu crema anticelulitica + fitness!
agoldfish
Postat pe 6 Iulie 2009 13:43
De la: kudika009475, la data 2009-07-04 07:33:31eu am slabit 7 kg brusc...dar s-au lasat. stai linistita insa ca isi revin singuri ..cam intr-o luna .precizez ca nu m-am ingrasat , ci pur si simplu s-au rotunjit , conturat foarte frumos....dupa slabit erau moi si lasati...acum sunt ca inainte....fermi. asa ca fetelor nu va faceti griji, cum sunteti asa ramaneti....doar kilogramele dispar...


agoldfish
Postat pe 6 Iulie 2009 13:49
pentru mine ar fi bine daca ar scadea putin eu am 14 ani si 156 si port marimea aproape de 2 si as vreas sa slabesc odata cu sinii...... dar oare e posibil?cum sa fac sami scada si sinii ?
kudika189605
Postat pe 28 Mai 2010 22:25
Da..cand slabesti scade si bustul, eu cand am slabit 10 Kg, am scazut cu un numar la sutien de nu-mi venea sa cred....noroc insa ca am ramas cu destul....
Artemis25
Postat pe 20 Iunie 2010 21:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
casnicia 27 De la: smigal 31 Martie 2009 15:08
Cura de slabire Catalin Crisan 17 De la: kudika_972249 23 Octombrie 2014 15:43
Diete personalizata de nutritionist 4 De la: DariaMih 1 Iulie 2013 20:26
drumul spre "perfectiune" 9 De la: annna_larysssa 11 Decembrie 2009 22:37
? 4 De la: cidutza 16 Iunie 2009 18:04