Setari Cookie-uri

Crede-ti ca zodiile influenteaza intr-un fel meseria?

Am citit intr-o revista ca fiecare zodie are meseriile potrivite pentru acei nativi.Oare este adevarat?
Katte02
Postat pe 25 Iunie 2009 17:37
Nu este adevarat.Se pune prea mult accent pe chestia asta cu zodiile.Si in plus nu multi stiu ca poti fi mai mult influentat de ascendentul sub care te-ai nascut decat de zodia propriu-zisa.Iar in cele din urma nu zodia sub care te-ai nascut ia decizilie in locul tau ci tu,in functie de conjunctura sau situatia respectiva.Nu multi sunt cei care stiu sigur de la inceput ce slujba li se potriveste cel mai bine ,poti fi influentat de parinti,de prieteni sau de o alta persoana importanta din viata ta.Cel mai important e ca slujba pe care ti-o alegi sa-ti aduca satisfactii atat pe plan emotional cat si pe plan financiar,si sa nu-ti ocupe toata ziua.
diana1981
Postat pe 14 Iulie 2009 18:31
De la: Army96, la data 2009-06-25 17:37:35Am citit intr-o revista ca fiecare zodie are meseriile potrivite pentru acei nativi.Oare este adevarat?


evident ca influenteaza.
ai sa observi ca toti presedinti romaniei, de la gheorghe dej, sunt dintr-o singura zodie!
toti primi ministrii de la ana puker pana azi, sunt dintro singura zodie.
fotbalistii sunt cu precadere dintr-o singura zodie.
strungarii, vasile, ion si grigore, fac parte dintro singura zodie.
femeile usoare de pe variante sunt dintr-o singura zodie. dar absolut toate!!
instalatorii sunt din alta zodie decat presedintii si femeile usoare.
farmacistii sunt dintr-o zodie diferita de cea a strungarilor si primilor ministrii, dar foarte apropiata de cea a profesorilor, care cu toti sunt dintr-o zodie diferta de cea a asistentelor!
tema: sa se afle zodia fiecarei meserii in parte!
geo_x
Postat pe 14 Iulie 2009 18:40
De la: geo_x, la data 2009-07-14 18:40:36
De la: Army96, la data 2009-06-25 17:37:35Am citit intr-o revista ca fiecare zodie are meseriile potrivite pentru acei nativi.Oare este adevarat?


evident ca influenteaza.
ai sa observi ca toti presedinti romaniei, de la gheorghe dej, sunt dintr-o singura zodie!
toti primi ministrii de la ana puker pana azi, sunt dintro singura zodie.
fotbalistii sunt cu precadere dintr-o singura zodie.
strungarii, vasile, ion si grigore, fac parte dintro singura zodie.
femeile usoare de pe variante sunt dintr-o singura zodie. dar absolut toate!!
instalatorii sunt din alta zodie decat presedintii si femeile usoare.
farmacistii sunt dintr-o zodie diferita de cea a strungarilor si primilor ministrii, dar foarte apropiata de cea a profesorilor, care cu toti sunt dintr-o zodie diferta de cea a asistentelor!
tema: sa se afle zodia fiecarei meserii in parte!




fac cerere catre kudica.....vreau emoticonul care se tavaleste pe jos de ras
gargaritamica
Postat pe 14 Iulie 2009 18:43
si inca ceva....credeti ca zodiei taur i s-ar potrivi o meserie in domeniul medicinei sau jurnalisticii??
Katte02
Postat pe 15 Iulie 2009 23:30
De la: Army96, la data 2009-07-15 23:30:18si inca ceva....credeti ca zodiei taur i s-ar potrivi o meserie in domeniul medicinei sau jurnalisticii??


doamne!!!!! voi chiar credeti ca meseria se alege in functie de zodie????????????????
geo
Lulli
Postat pe 15 Iulie 2009 23:49
De la: Army96, la data 2009-07-15 23:30:18si inca ceva....credeti ca zodiei taur i s-ar potrivi o meserie in domeniul medicinei sau jurnalisticii??



mai nou, pe cv-uri se trece zodia. iti recomand sa le trimiti o scrisoare de intentie celor de la Academia Catavencu. sunt absolut sigur ca daca scrii mare si cu roz , pe cv-u', faptul ca esti din zodia taur, te vor angaja negresit!
geo_x
Postat pe 16 Iulie 2009 00:07
De la: geo_x, la data 2009-07-16 00:07:04
De la: Army96, la data 2009-07-15 23:30:18si inca ceva....credeti ca zodiei taur i s-ar potrivi o meserie in domeniul medicinei sau jurnalisticii??



mai nou, pe cv-uri se trece zodia. iti recomand sa le trimiti o scrisoare de intentie celor de la Academia Catavencu. sunt absolut sigur ca daca scrii mare si cu roz , pe cv-u', faptul ca esti din zodia taur, te vor angaja negresit!

si foile pe margini cu floricele si inimioare roz? yeeeeeeeeesssssssssss!!! da bine la cv....
Lulli
Postat pe 16 Iulie 2009 15:05
De la: Army96, la data 2009-07-15 23:30:18si inca ceva....credeti ca zodiei taur i s-ar potrivi o meserie in domeniul medicinei sau jurnalisticii??



In domeniul medicinei nu cred ca vei ajunge cu gandiea astea

Postat pe 16 Iulie 2009 16:30
De la: Army96, la data 2009-07-15 23:30:18si inca ceva....credeti ca zodiei taur i s-ar potrivi o meserie in domeniul medicinei sau jurnalisticii??


Dupa toate raspunsurile care ti s-au dat tu tot mai insisti in prostie ???!!! Medicina si jurnalistica ?? Cred ca ti s-ar potrivi mai bine un post de asistent vanzari la taraba de la piata!!
diana1981
Postat pe 16 Iulie 2009 16:52
De la: geo_x, la data 2009-07-16 00:07:04
De la: Army96, la data 2009-07-15 23:30:18si inca ceva....credeti ca zodiei taur i s-ar potrivi o meserie in domeniul medicinei sau jurnalisticii??



mai nou, pe cv-uri se trece zodia. iti recomand sa le trimiti o scrisoare de intentie celor de la Academia Catavencu. sunt absolut sigur ca daca scrii mare si cu roz , pe cv-u', faptul ca esti din zodia taur, te vor angaja negresit!





mama e nascuta in zodia Taur si lucreaza ca asistenta medicala:X
buzulici
Postat pe 22 Iulie 2009 16:43
NU vreau sa fiu rea sau sa dau lectii cuiva pentru ca nu-mi plac scorpiile care intra pe Kudika numai sa-si verse frustrarile si sa atace lumea, nu sunt profesoara de romana dar se scrie credeti, sunteti, faceti nu crede-ti, sunte-ti, face-ti cum am vazut ne nenumarate ori. NU inteleg de ce se face greseala asta frecvent.
Gazelle
Postat pe 22 Iulie 2009 17:57
n cred k zodiile influenteaza meseria,pt k u lucrezi in domeniul kre iti place,sh kre vrei u,iar asta n are leg cu zodia...
kudika056203
Postat pe 5 August 2009 15:57
Nu are nicio legatura cu zodia ta meseria pe care vrei s-o practici. Dar sa stiti ca nu trebuie sa jigniti pe nimeni,daca fata a adresat o intrebare.Nu va inteleg! daca nu aveti ce face,chiar trebuie sa jigniti? diana 1981 tie cam ce meserie crezi ca ti s-ar potrivi? pt.ca din comentariul tau imi dau seama ca o jignesti in loc sa-i dai un sfat,sau sa-i raspunzi la intrebare si concluzia e ca nu sari prea departe. Revenid la subiect, fa ce iti palce tie si nu te mai gandi la zodii, fa medicina sau jurnalistica si lasa-i pe altii sa fie agenti de vanzari la castraveti!!!!!!!11
raluca_sarbu
Postat pe 30 Septembrie 2009 10:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu rac, el pesti 2 De la: kudika337034 6 Decembrie 2010 20:58
eu leoaica el sagetator.. 24 De la: kudika078506 20 Octombrie 2010 22:38
Leu 29 De la: mitura 20 Iunie 2010 16:05
da ce ziceti de relatia dintre doi gemeni ? 5 De la: kudika346261 31 Decembrie 2010 02:39
capricorn vs varsator 8 De la: o_kudica 21 Septembrie 2009 09:07