Setari Cookie-uri

merge relatia intre un berbec si ea rac??

nu prea cred in chestiile astea cu horoscopu, sunt de parere k o relatie se bazeaza pe atentie reciproca, pe cat de mult vrei sa faci cedezi din ideiile preconcepute despre partenerul ideal.
baciulik
Postat pe 26 Noiembrie 2008 17:52
sincer...nu...berbecii sunt prea indrazneti pentru un rac hipersensibil...si eu sunt in aceeasi situatie(eu berbec) si cateodata i-as da cu ceva in cap si mi-as dori sa piara din ochii mei...
addiction
Postat pe 25 Decembrie 2008 14:39
Addiction sa sti ac te inteleg.Si eu sunt berbec si sunt cu un rac.Dar sa stii ca nu e chiar asa de rau.Majoritatea timpului ne intelegem perfect.Tu trebuie doar sa intelegi ca ei sunt mai sensibili si sa lasi dupa iei.Pare imposibil deoarece berbecilopr le place ca ei sa aiba dreptate,insa,cu rabdare vei vedea ca viata cu un rac e excelenta.
Sa va iubiti!
nuamnumeX
Postat pe 28 Decembrie 2008 11:23
nu pot generaliza, dar la mine nu a mers. S-a destramat casnicia pina la urma(eu sunt berbec si el rac)si asta dupa 16 ani.Deci eu nu pot sa recomand nimanui aceasta combinatie.
kory
Postat pe 29 Decembrie 2008 11:03
eu sunt rac si sotul meu berbec .....pe 31 decembrie 2008 am facut 25 de ani de casnicie......nu pot sune ca a fost sau este usor, dar nici foarte greu, ca in orice familie, cand mai bine cand mai putin bine, totusi am rezistat atatia ani impreuna
ary_ana
Postat pe 13 Ianuarie 2009 17:37
buna tuturor,
dupa parerea mea persoanele nascute in zodiile (rac, pesti) nu ar trebui sa faca pereche cu cineva nascut in berbec, eu un chin sa fii o persoana sensibila si sa te izbesti de raceala si incapatanarea unui berbec. Fara ofense traiesc cu un "berbec" de 25 ani eu san t" peste" si viata a fost un chin si nu numai la mine am fost atenta in jurul meu si am mai vazut cazuri. Nu zic ca zodiile sunt 100% adevarate dar daca citesti cu atentie caracteristicile generale ale zodiilor poti sa ghicesti cuiva zodia...mie mi se intampla sa-mi fie usor sa ghicesc zodia dupa doar cateva amanunte de comportament a persoanelor pe care le intalnesc...foarte rar m-am inselat. deci clar..esti peste sau rac fugi de berbeci......si ca o remarca daca esti rac te vei impaca de minune cu un peste (mai ales la.....)
multa bafta

Postat pe 18 Ianuarie 2009 11:41
buna ary,
stii ce cred eu?!!! ai rezistat 25 ani numai ca ai lasat tu de la tine, ai rabdat si ai dat mereu o sansa ..sau mila ....si apropo de rezistat asta nu e viata ..viata tre sa o traiesti frumos, stiu cred ca din experienta..dar regrete sant dar prea tarziu....deci nu cred ca ar trebui sa sfatuiesti sa repete cineva greseala..ce zici ?!! sant anumite aspecte care nu le putem ignora

Postat pe 18 Ianuarie 2009 12:13
eu sunt berbec el rac,si atata rabdare si ingelegere cat poate sa aibe un rac..e sensibil,...nu se enerveaza ,isi pastreaza calmul orce ar fi,cateodata incerc eu sa l enervez dar nu reusesc...:D::D:D:D:Diubiti va mult ca se merita....
ioanaalinav
Postat pe 27 Ianuarie 2009 09:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia leu-barbatul berbec 8 De la: INCREZUTA2007 11 Octombrie 2013 13:08
Multumesc anticipat! 5 De la: Miuriel 30 Iulie 2011 23:59
barbatul pesti este razbunator????? 93 De la: Ioneta_VLAD 11 Septembrie 2011 12:32
Cadou pt sefu !!!! 29 De la: kudika_1011377 26 Mai 2016 09:01
ea leu el gemeni 15 De la: dany81sanda 2 August 2014 09:19