Setari Cookie-uri

Compatibilitatea zodiacalã = mare dezinformare

Nu existã potriviri între zodii. Deoarece cuvântul zodiak înseamnã animal mic, iar noi suntem oameni. ªi ar trebui sã ne comportãm ca atare. Trebuie sã ºtiþi cã destinul nu ne este scris în stele, nedepinzând de poziþia planetelor din Sistemul Solar.
Evreii Talmudiºti au un dicton foarte înþelept "ein mazal le Israel". Nu existã noroc (mazal) pentru Israel. Pãrerea mea este cã nu existã noroc chior pentru nici un om. Ne putem fi propriii demiurgi ori mântuitori. ªi avem datoria sã o facem, dragi prieteni.
La baza compatibilitãþii unui cuplu stã compatibilitatea, nicidecum potrivirea între zodii ori ascendente. Ne atrag persoanele care ne seamãnã, care posedã credinþe ºi valori similare ºi o origine comunã. Ori au þeluri similare. Adeseori, tinerii sortiþi sã fie împreunã au trãsãturi fizice asemãnãtoare, îndeosebi ochii ºi gura.
ileanaadrianastan
Postat pe 26 Iunie 2009 06:33
De la: ileanastan, la data 2009-06-26 06:33:08Nu existã potriviri între zodii. Deoarece cuvântul zodiak înseamnã animal mic, iar noi suntem oameni. ªi ar trebui sã ne comportãm ca atare. Trebuie sã ºtiþi cã destinul nu ne este scris în stele, nedepinzând de poziþia planetelor din Sistemul Solar.
Evreii Talmudiºti au un dicton foarte înþelept "ein mazal le Israel". Nu existã noroc (mazal) pentru Israel. Pãrerea mea este cã nu existã noroc chior pentru nici un om. Ne putem fi propriii demiurgi ori mântuitori. ªi avem datoria sã o facem, dragi prieteni.
La baza compatibilitãþii unui cuplu stã compatibilitatea, nicidecum potrivirea între zodii ori ascendente. Ne atrag persoanele care ne seamãnã, care posedã credinþe ºi valori similare ºi o origine comunã. Ori au þeluri similare. Adeseori, tinerii sortiþi sã fie împreunã au trãsãturi fizice asemãnãtoare, îndeosebi ochii ºi gura.


Pe aici mai intra si oameni inteligenti
bgd74
Postat pe 7 Iulie 2009 19:48
Draga Ileana, iti respect opinia, cu toate ca e cam la extrem.
Am studiat cate ceva despre zodii si compatibilitati si am constatat pe pielea mea ca nu ma inteleg delog cu reprezentantii anumitor zodii, ca ma inteleg pe anumite planuri cu altele....
E adevarat ca oamenii sunt compatibili atunci cand au preferinte comune, teluri comune, vederi comune.
Dar e destul de importanta si zodia...
Mult timp n-am tinut cont de lucrurile astea si am avut de pierdut.
Sunt multe lucruri care leaga doua persoane. Asemanarile si deosebirile.
Asemanarile le apropie, iar deosebirile le cimenteaza relatia.
Daca pui impreuna doua persoane foarte asemanatoare e posibil ca inceputul relatiei sa fie extraordinar, dar, in timp, intervine plictisul. Doua persoane introvertite sau doua persoane extravertite nu vor putea avea o relatie buna si de lunga durata.
Parerea mea este ca e bine sa se ia in calcul si zodia si ascendentul pe langa celelalte lucruri care ne reprezinta...

dana_storm
Postat pe 22 August 2009 09:34
De la: 592777, la data 2009-07-07 19:48:22
De la: ileanastan, la data 2009-06-26 06:33:08Nu existã potriviri între zodii. Deoarece cuvântul zodiak înseamnã animal mic, iar noi suntem oameni. ªi ar trebui sã ne comportãm ca atare. Trebuie sã ºtiþi cã destinul nu ne este scris în stele, nedepinzând de poziþia planetelor din Sistemul Solar.
Evreii Talmudiºti au un dicton foarte înþelept "ein mazal le Israel". Nu existã noroc (mazal) pentru Israel. Pãrerea mea este cã nu existã noroc chior pentru nici un om. Ne putem fi propriii demiurgi ori mântuitori. ªi avem datoria sã o facem, dragi prieteni.
La baza compatibilitãþii unui cuplu stã compatibilitatea, nicidecum potrivirea între zodii ori ascendente. Ne atrag persoanele care ne seamãnã, care posedã credinþe ºi valori similare ºi o origine comunã. Ori au þeluri similare. Adeseori, tinerii sortiþi sã fie împreunã au trãsãturi fizice asemãnãtoare, îndeosebi ochii ºi gura.


Pe aici mai intra si oameni inteligenti

yupii
yumy
Postat pe 22 August 2009 09:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu gemeni el pesti???? 15 De la: izuu91 29 Aprilie 2011 11:13
eu-Capricorn...el-Varsator 2 De la: valivieru96 22 Iulie 2009 02:38
intrebare pt cei din zodia taur...:) 24 De la: rockk 15 Februarie 2011 21:06
Compatibilitatea dintre o capricoarna si un scorpion 5 De la: dark_eye 21 Septembrie 2012 13:48
buna 1 De la: kudika318878 2 Septembrie 2010 10:44