Setari Cookie-uri

am aflat ca ma inseala

Buna! am nevoie de sfaturile voastre.Am o relatie de aproape 2 ani,dar este relatie la distanta...adik ne despart vreo 200 de km...Toate au fost bune si frumoase pana in luna ianuare cand am primit un telefon de la o fata care imi spunea ca este cu iubitul meu...Pe moment am facut o criza ...am vb cu el si mi-a zis ca nu e nimic adevarat.Am lasat lucrurile asa si dupa ceva timp tipa respectiva ma suna si imi spune ca totul a fost o minciuna si ca trebuie sa fiu linistita ca el ma iubeste. Bineinteles ca nu am crezut tot si am ramas cu indoiala in suflet.Am trecut rpd peste astea pana zilele trecute cand mi-a trecut prin minte sa ma uit pe convorbirile lui de pe abonament...e mai complicat..in fine...Am aflat ca numarul de telefon care ma sunase era in lista lui de nr favorite si ca a vb cu ea pana in ziua in care m-a sunat tipa.Pe o perioada de o luna nu s-a mai intamplat nimic iar de ceva timp am gasit alt numar de telefon cu care vb regulat...sms-uri, telefoane...cu pauze de cateva zile dar vb. El nu stie ca am aflat. Ce sa fac?
ivanutza
Postat pe 26 Iunie 2009 20:13
nu inseamna ca daca vb cu o tipa te si inseala la telefon poti vb ore intregi tot felul de tampenii trebuie sa ai certitudinea ca iese cu ea
yumy
Postat pe 26 Iunie 2009 20:17
Pai tipa este de acolo din oras...
ivanutza
Postat pe 26 Iunie 2009 20:18
exista si posibilitatea de a te insela, insa trebuie sa verifici poate este doar o prietena cu care vb f mult la telefon sau o colega de munca trebuie sa gasesti o modalitate de a stii daca se intalneste cu ea sau nu
yumy
Postat pe 26 Iunie 2009 20:21
Nu e un singur mesaj....intr-o zi i-a trimis 20 de mesaje....Cat despre ore....s-a intamplat sa fie si la miezul noptii....deci se exclude variata ca ar putea fi o colega ...si in plus de ce mi-a zis ca nu stie nr de telefon cand il avea trecut in lista de numere favorite ?
Sunt foarte confuza....El va veni in week-end-ul viitor la mine...si abia astept sa vad ce explicatii imi va da ...Prin telefon nu pot vb cu el asa ca o sa astept pana vinerea viitor....dar simt ca cedez
ivanutza
Postat pe 26 Iunie 2009 20:35
trebuie sa ai rabdare sa discuti cu el cu calm si sa fii pregatita pt tot ce este mai rau oricum daca te inseala si te minte inseamna ca nu te merita
yumy
Postat pe 26 Iunie 2009 20:38
De la: ivanutza, la data 2009-06-26 20:13:39Buna! am nevoie de sfaturile voastre.Am o relatie de aproape 2 ani,dar este relatie la distanta...adik ne despart vreo 200 de km...Toate au fost bune si frumoase pana in luna ianuare cand am primit un telefon de la o fata care imi spunea ca este cu iubitul meu...Pe moment am facut o criza ...am vb cu el si mi-a zis ca nu e nimic adevarat.Am lasat lucrurile asa si dupa ceva timp tipa respectiva ma suna si imi spune ca totul a fost o minciuna si ca trebuie sa fiu linistita ca el ma iubeste. Bineinteles ca nu am crezut tot si am ramas cu indoiala in suflet.Am trecut rpd peste astea pana zilele trecute cand mi-a trecut prin minte sa ma uit pe convorbirile lui de pe abonament...e mai complicat..in fine...Am aflat ca numarul de telefon care ma sunase era in lista lui de nr favorite si ca a vb cu ea pana in ziua in care m-a sunat tipa.Pe o perioada de o luna nu s-a mai intamplat nimic iar de ceva timp am gasit alt numar de telefon cu care vb regulat...sms-uri, telefoane...cu pauze de cateva zile dar vb. El nu stie ca am aflat. Ce sa fac?



iubita tu numesti o chestie la 200km... timp de doi ani relatie? sau o fi ceva surigat ce inlocuieste nevoia de iubire... asa... si fa o comparatie intre iubire virtuala si iubire reala:) parere mea:D.... aaa pe final... in cat timp sunt strabatuti acei 200 km... cu masina sau trenul... mai se numeste relatie? :D wake up!
mirogow
Postat pe 26 Iunie 2009 20:39
si pe final... ai putea sa il condamni daca in astia doi ani nu ar avea pe cineva? ochii care nu ii vezi nu ai cum sa ii ti minte:)
mirogow
Postat pe 26 Iunie 2009 20:41
De la: mirogow, la data 2009-06-26 20:39:57
De la: ivanutza, la data 2009-06-26 20:13:39Buna! am nevoie de sfaturile voastre.Am o relatie de aproape 2 ani,dar este relatie la distanta...adik ne despart vreo 200 de km...Toate au fost bune si frumoase pana in luna ianuare cand am primit un telefon de la o fata care imi spunea ca este cu iubitul meu...Pe moment am facut o criza ...am vb cu el si mi-a zis ca nu e nimic adevarat.Am lasat lucrurile asa si dupa ceva timp tipa respectiva ma suna si imi spune ca totul a fost o minciuna si ca trebuie sa fiu linistita ca el ma iubeste. Bineinteles ca nu am crezut tot si am ramas cu indoiala in suflet.Am trecut rpd peste astea pana zilele trecute cand mi-a trecut prin minte sa ma uit pe convorbirile lui de pe abonament...e mai complicat..in fine...Am aflat ca numarul de telefon care ma sunase era in lista lui de nr favorite si ca a vb cu ea pana in ziua in care m-a sunat tipa.Pe o perioada de o luna nu s-a mai intamplat nimic iar de ceva timp am gasit alt numar de telefon cu care vb regulat...sms-uri, telefoane...cu pauze de cateva zile dar vb. El nu stie ca am aflat. Ce sa fac?



iubita tu numesti o chestie la 200km... timp de doi ani relatie? sau o fi ceva surigat ce inlocuieste nevoia de iubire... asa... si fa o comparatie intre iubire virtuala si iubire reala:) parere mea:D.... aaa pe final... in cat timp sunt strabatuti acei 200 km... cu masina sau trenul... mai se numeste relatie? :D wake up!

stii faza e ca atunci cand tii cu adevarat la cineva esti capabil ca in fiecare week-end sa iei avionul si sa zbori 10000 km sa fii langa ea mie 200 km mi se par putin acum depinde cat de des se vad
yumy
Postat pe 26 Iunie 2009 20:42
eu zic sa te imbraci tu frumusel...poseta,bani si telefonul si ai plecat la el...sa i faci o surpriza.....
monaq
Postat pe 26 Iunie 2009 20:45
o da mona o idee splendita asa are ocazia sa afle multe
yumy
Postat pe 26 Iunie 2009 20:46
De la: ivanutza, la data 2009-06-26 20:13:39Buna! am nevoie de sfaturile voastre.Am o relatie de aproape 2 ani,dar este relatie la distanta...adik ne despart vreo 200 de km...Toate au fost bune si frumoase pana in luna ianuare cand am primit un telefon de la o fata care imi spunea ca este cu iubitul meu...Pe moment am facut o criza ...am vb cu el si mi-a zis ca nu e nimic adevarat.Am lasat lucrurile asa si dupa ceva timp tipa respectiva ma suna si imi spune ca totul a fost o minciuna si ca trebuie sa fiu linistita ca el ma iubeste. Bineinteles ca nu am crezut tot si am ramas cu indoiala in suflet.Am trecut rpd peste astea pana zilele trecute cand mi-a trecut prin minte sa ma uit pe convorbirile lui de pe abonament...e mai complicat..in fine...Am aflat ca numarul de telefon care ma sunase era in lista lui de nr favorite si ca a vb cu ea pana in ziua in care m-a sunat tipa.Pe o perioada de o luna nu s-a mai intamplat nimic iar de ceva timp am gasit alt numar de telefon cu care vb regulat...sms-uri, telefoane...cu pauze de cateva zile dar vb. El nu stie ca am aflat. Ce sa fac?


vorbeste cu el..dar nu prin tel,dute tu la el sau sa vina el la tine si vezi cum reactioneaza la discutia care o aveti..
rahella
Postat pe 26 Iunie 2009 20:46
De la: yumalai, la data 2009-06-26 20:42:18
De la: mirogow, la data 2009-06-26 20:39:57
De la: ivanutza, la data 2009-06-26 20:13:39Buna! am nevoie de sfaturile voastre.Am o relatie de aproape 2 ani,dar este relatie la distanta...adik ne despart vreo 200 de km...Toate au fost bune si frumoase pana in luna ianuare cand am primit un telefon de la o fata care imi spunea ca este cu iubitul meu...Pe moment am facut o criza ...am vb cu el si mi-a zis ca nu e nimic adevarat.Am lasat lucrurile asa si dupa ceva timp tipa respectiva ma suna si imi spune ca totul a fost o minciuna si ca trebuie sa fiu linistita ca el ma iubeste. Bineinteles ca nu am crezut tot si am ramas cu indoiala in suflet.Am trecut rpd peste astea pana zilele trecute cand mi-a trecut prin minte sa ma uit pe convorbirile lui de pe abonament...e mai complicat..in fine...Am aflat ca numarul de telefon care ma sunase era in lista lui de nr favorite si ca a vb cu ea pana in ziua in care m-a sunat tipa.Pe o perioada de o luna nu s-a mai intamplat nimic iar de ceva timp am gasit alt numar de telefon cu care vb regulat...sms-uri, telefoane...cu pauze de cateva zile dar vb. El nu stie ca am aflat. Ce sa fac?



iubita tu numesti o chestie la 200km... timp de doi ani relatie? sau o fi ceva surigat ce inlocuieste nevoia de iubire... asa... si fa o comparatie intre iubire virtuala si iubire reala:) parere mea:D.... aaa pe final... in cat timp sunt strabatuti acei 200 km... cu masina sau trenul... mai se numeste relatie? :D wake up!

stii faza e ca atunci cand tii cu adevarat la cineva esti capabil ca in fiecare week-end sa iei avionul si sa zbori 10000 km sa fii langa ea mie 200 km mi se par putin acum depinde cat de des se vad



eu zic sa se trezeasca sa caut ceva real nu prin telefon sua pe mess.. nu e solutai asta surogatul... acu ma gandeam cu trenul ia cam in media 4 ore... cu masina sa spunem 3 ore juma cu avionul cu deplasare pana la aeroport... si costul biletului.... si apoi inmultind cu doi...

as avea totusi niste intrebari... de cate ori se vad pe luna... de cate ori a mers ea la el sa il vada si din astea... sau doar el venea la ea:D ca de obicei se practica... nu e asa fetelor? :P
mirogow
Postat pe 26 Iunie 2009 21:13
ne vedem o data la 2 sapt max 3 depinde de serviciu..... Ma duc si eu in vizita la el si cand pot stau cate o saptamana...De vb ,vb foarte des...incepand cu ora 7 jumate cand pleaca la munca sa imi zica buna dimineata..plus mesaje si pe mess cand avem timp
ivanutza
Postat pe 26 Iunie 2009 21:39
De la: ivanutza, la data 2009-06-26 20:13:39Buna! am nevoie de sfaturile voastre.Am o relatie de aproape 2 ani,dar este relatie la distanta...adik ne despart vreo 200 de km...Toate au fost bune si frumoase pana in luna ianuare cand am primit un telefon de la o fata care imi spunea ca este cu iubitul meu...Pe moment am facut o criza ...am vb cu el si mi-a zis ca nu e nimic adevarat.Am lasat lucrurile asa si dupa ceva timp tipa respectiva ma suna si imi spune ca totul a fost o minciuna si ca trebuie sa fiu linistita ca el ma iubeste. Bineinteles ca nu am crezut tot si am ramas cu indoiala in suflet.Am trecut rpd peste astea pana zilele trecute cand mi-a trecut prin minte sa ma uit pe convorbirile lui de pe abonament...e mai complicat..in fine...Am aflat ca numarul de telefon care ma sunase era in lista lui de nr favorite si ca a vb cu ea pana in ziua in care m-a sunat tipa.Pe o perioada de o luna nu s-a mai intamplat nimic iar de ceva timp am gasit alt numar de telefon cu care vb regulat...sms-uri, telefoane...cu pauze de cateva zile dar vb. El nu stie ca am aflat. Ce sa fac?


dai psapuci
scorpyoW
Postat pe 27 Iunie 2009 19:55
pamela_1
Postat pe 29 Iunie 2009 10:51
Este foarte greu in ziua de azi sa pastrezi o rel la distanta...vorbele cum ca...."dragostea trece peste orice distanta" sunt si ele adevarate....dar intr-o mica masura.....el are un anturaj acolo....are niste prieteni....este permanent inconjurat de oameni....alti oameni decat tine....si nu tu!tentatiile sunt f mari....probabil ca te iubeste daca a ales sa stea cu tine atata timp.....putea f usor sa o lase balta...si in acelasi timp...ii este usor...ca stie ca va intalniti doar cand vine el acasa...iar intre timp...viata lui de acolo poate fi alta....daca comunica (daca pot sa ii zic asa)cu o alta fata....e ceva de asteptat.....dar sa stii ca nu iti va recunoaste niciodata!
kudikgirl
Postat pe 13 Iulie 2009 12:01
mergi la el,il intrebi,desi..la cat sunt de sinceri unii nu cred ca ti-ar spune pe bune.Asa ca,daca tu crezi ca nu e in regula ceva spune-i frumos "La revedere!" si cauta unul mai aproape si care stie sa te pretuiasca la adevarata valoare.Bafta sa ai ,scumpa! (nu uita:femeile au intuitie buna)
Roxana_Dudas
Postat pe 13 Iulie 2009 14:13
Mie mi-e frica de tradare! vorba lui Caragiale. Oricum, discutati. Mie nu imi plac ,,amicitiile" astea mixte si nici nu cred in ele! Multa bafta! Si putere!
candy_girl79
Postat pe 13 Iulie 2009 19:17
Si eu am avut o relatie cu un tip care era la o distanta de vreo 300km de mine si a durat aproape un an...dar noi nu ne'am despartit din cauza unei alte persoane ajunse peste noapte in viata unuia dintre noi...ci din kuza unor obstacole mai mari dintre noi...adica parintii nostrii, religia lui...m-a invatat lucruri frumoase de care ma folosesc mereu...m-a maturizat intr-un fel si cred k ii voi multumii mereu pentru asta...a fost un vis frumos dar care pentru mine s-a terminat prea repede...eu aveam pe vremea aceea 17 ani, iar el 27...diferenta mare dar nu a contat...era genul de persoana care stia cum sa raspunda fiecarei reactii de-a mea...asa ca relatiile la distanta pot fii frumoase daca stii cu adevarat ce iti doresti de la acea relatie...trebuie doar sa fii deschis cu cel de langa tine si cand ai ceva de zis sa spui nu sa te feresti si sa ii ascunzi anumite lucruri care poate de fapt pot duce doar la salvarea relatiei voastre...
yoannasim
Postat pe 13 Iulie 2009 23:31
tot ceea ce conteaza este doar daca sunteti sinceri unul cu altul...in situatia de fata el sa fe sincer cu tine...cum am povestit mai sus...eu am fct acea distanta de 300km la 3 saptamani uneori numai pentru a sta kteva ore cu el...dar bucurandu-ne din plin de acele 3 ore incet, incet aflam ca ne leaga unele lucruri chiar daca el era mai mare cu 10 ani ca mine...dupa un an si vreo 8 luni am inceput sa revorbim la telefon...iar la kteva luni dupa asta a venit la mine...amandoi avem relatii serioase...eu de 2 ani iar el casatorit tot km de 2 ani, numai ca eu nu sunt casatorita...a fost frumoasa revederea...si lunga asteptarea...asa k iubita mea ivanutza uitate bine la el si i'a o decizie in favoarea ta nu in a lui...:)
yoannasim
Postat pe 13 Iulie 2009 23:39
De la: yumalai, la data 2009-06-26 20:21:18exista si posibilitatea de a te insela, insa trebuie sa verifici poate este doar o prietena cu care vb f mult la telefon sau o colega de munca trebuie sa gasesti o modalitate de a stii daca se intalneste cu ea sau nu


Se spune ca un barbat si o femeie nu pot fi prieteni decat inainte sau dupa ce au fost amanti.

Postat pe 14 Iulie 2009 08:13
De la: ivanutza, la data 2009-06-26 20:13:39Buna! am nevoie de sfaturile voastre.Am o relatie de aproape 2 ani,dar este relatie la distanta...adik ne despart vreo 200 de km...Toate au fost bune si frumoase pana in luna ianuare cand am primit un telefon de la o fata care imi spunea ca este cu iubitul meu...Pe moment am facut o criza ...am vb cu el si mi-a zis ca nu e nimic adevarat.Am lasat lucrurile asa si dupa ceva timp tipa respectiva ma suna si imi spune ca totul a fost o minciuna si ca trebuie sa fiu linistita ca el ma iubeste. Bineinteles ca nu am crezut tot si am ramas cu indoiala in suflet.Am trecut rpd peste astea pana zilele trecute cand mi-a trecut prin minte sa ma uit pe convorbirile lui de pe abonament...e mai complicat..in fine...Am aflat ca numarul de telefon care ma sunase era in lista lui de nr favorite si ca a vb cu ea pana in ziua in care m-a sunat tipa.Pe o perioada de o luna nu s-a mai intamplat nimic iar de ceva timp am gasit alt numar de telefon cu care vb regulat...sms-uri, telefoane...cu pauze de cateva zile dar vb. El nu stie ca am aflat. Ce sa fac?


Dragalasa fata ai 23 de ani ,nu te mai agata de iubiri imposibile.Ochii care nu se vad se uita.Mai ai atatea de trait ,e de preferat o dezamagire acum decat o agonie care sa te stoarca in timp de tot ce ai mai bun.
Calca-ti pe inima si mergi mai departe.E foarte important ca omul iubit sa fie langa tine.Nu toate iubirile la distanta supravietuiesc.Se pare ca a ta deja e cam putreda.

Postat pe 14 Iulie 2009 08:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Amintirile 16 De la: this_is_the_life 24 Decembrie 2011 21:13
???mare dilema 7 De la: Geanina21 24 Noiembrie 2008 00:07
Fecioara cu varsator :-?? 1 De la: kudika_9450 25 August 2012 02:31
o relatie in 3 16 De la: yumalai 17 Februarie 2010 08:36
ce as putea sa fac?.. 12 De la: kudika486771 20 Decembrie 2011 20:54