Setari Cookie-uri

s`a plictisit deodata..

buna fetelor! eu am un iubit de vreo 9 luni..acum 3 luni ne`am mutat impreuna..toate bune si frumoase exceptand unele momente mai tensionate dar peste care am trecut comunicand si incercand sa nu mai repetam greselile...duminica trecuta a fost numai un zambet..pana dupa`amiaza cand imi zice ca s-a plicitsit..de viata in general..am incercat sa discut cu el dar fara succes...ieri a fost sf maria si ma asteptam sa fie cu mine acasa in schimb el a iesit cu prietenii..mie de abia mi`a rasp la telefon iar atunci mi`a vb in 2 peri..aseara cand a ajuns acasa era baut, nervos, agitat..nu i`am zis nimic..m`am pus in pat..si intrun final am adormit.. va rog ajutati`ma cu un sfat ceva...pana acum comunicam..dar de data asta nimic..tacere totala...fratele sau imi zice sa`l las si azi in pace..sa ma comport normal si maine sa incerc sa vb ku el...kiar nu stiu cum sa ma port mai ales ca nu s`a intamplat nimic care sa declanseze vreo cearta sau ceva de genu...pur si simplu s`a plictisit...oare de mine?
ice_angel
Postat pe 9 Septembrie 2008 12:45
Sunt o gramada de posturi de genul asta... cred ca nu ti se poate raspunde decat cu 'a incerca sa comunici cu el ' Daca s`a plictisit de viata e cam grav la varsta lui ..presupun ca are niste probleme pe care ti le ascunde sau poate a intalnit o alta fata (nici asta nu`i exclus).
Kittynelle
Postat pe 9 Septembrie 2008 14:48
Sunt doua chestii din care s tre sa alegi:

1. nu-i spui nimic,deocamdata...Daca zici ca s-a plictisit fa ceva nou sa-i trezesti interesul,schimba-te vestimentar,sau coafura ,impresioneaza-l cu ceva nou pe plan sexual,(ceva de genul...un joc sau dans erotic,int-un costum sexy,sau faceti ceva ce stiti ca nu ati ami facut,dar fara prea umila in fata lui,ca altfel ii arati ca esti un pic disperata.Deci puneti mintea la contributie.
Iar dac vezi ca merge si incepe sa-si schimbe comportamentul,si sa fie la fel ca la inceput,apoi poti sa-l intrebi subtil daca ar fi vreo problema e rezolvat intre voi.
Acum, sincer, stiu ca va fi o lupta grea cu tine insuti in incercarea de a te schimba si a aduce de una singura ceva nou in relatia voastra.dar cred ca mai grea e o lupta de a te resemna cu o despartire.Avand in vedere ca schimbarile lui nu s-au petrecut de multa vreme cred ca mai ai timp sa "repari" ceva prin aducerea acelui "ceva nou" in relatia voastra.

2. Poti sa stai de vorba cu el si il intrebi ce probleme sunt.daca el tine la relatie si la tine, o sa-ti spuna ,si o sa clarificati lucrurile.
Si o sa va mai dati inca o sansa la amandoi.
Insa poti sa si risti sa primesti raspunsul nedorit de orice femeie si anume acela ca nu mai vrea sa fie cu tine.Ii dai ocazia in felul acesta sa-ti dea papucii.Dar binenteles, depinde si de baiat(nu toti profita de o astfel de discutie ca sa dea papucii)

Poate ca nu sunt in totala masura sa-ti dau sfaturi...dar am si sora si prietene care au trecut prin asa ceva,si de la ele mai stiu.

Ramane la legerea ta.Tu sti cam ce ar merge mai bine.
lil_devil
Postat pe 9 Septembrie 2008 15:33
cred ca voi opta ptr prima varianta...am trecut prin multe ca sa fim impreuna (fosta lui de foarte demult e o obdesata care imi trimite mailuri ca ma omoara etc, parintii lui la inceput aveau o parere cam rea in ceea ce ma priveste etc.) si nu as vrea sa se termine totul din cauza unei perioade proaste..ma gandesc ca nu mi`ar fi cerut sa ne mutam impreuna daca nu simtea nimic ptr mine..oricum m`a durut ce a facut mai ales ca a fost ziua mea..putea sa faca gestul asta in orice alta zi..:(((
ice_angel
Postat pe 9 Septembrie 2008 15:40
wow aveti decat 9 luni si de 3 luni locuiti impreuna... repede v-ati miscat..nush ce sa zic insa comunicarea este f importanta intr-o relatie.Asteapta pana se calmeaza apoi poti vorbi cu el.O sa vina si o sa-si ceara scuze pt comportament. Cu singuranta, Succes
alexutzab
Postat pe 15 Septembrie 2008 15:15
Si in legatura cu fostele:))))am intalnit si eu un specimen asemanator cu cel din cazul tau...o distrusa obsedata! atat k au trecut aproape 3 ani si nu ma mai intereseaza. dar era groaznica
alexutzab
Postat pe 15 Septembrie 2008 15:17
ice_angel,tu chiar nu ai avut niciodata momente de cadere,in care ai fost deprimata fara un motiv anume sau in care ai simtit nevoia sa respiri,nevoia de spatiu,de a fii singura,dar tu cu gandurile tale...?Cred ca toti avem momente de-astea-nu te stresa!
sweetpink
Postat pe 15 Septembrie 2008 15:20
Oricum timpul le va rezolva pe toate...fostele se retrag pentru ca intalnesc alte iubiri si asa mai departe..
alexutzab
Postat pe 17 Septembrie 2008 11:35
Iti recomand o carte foarte buna: Barbatii sunt de pe Marte, femeile sunt de pe Venus , scrisa de John Grey.
Insa, pana sa apuci sa o citesti, sfatul meu este sa-l lasi o perioada in pace. Avand in vedere ca sunteti de 9 luni impreuna, si de 3 luni v-ati mutat impreuna si ca lucrurile s-au miscat atat de rapid, e posibil ca el sa simta ca deja a avut loc o apropiere prea mare. Daca ai incercat sa vb cu el si el nu vrea sa discute atunci eu zic sa=l lasi o perioada in pace. Vezi-ti de viata da, si atunci cand el va considera ca e gata sa se apropie de tine din nou, atunci o va face singur. Nu insista cu intrebari de genu: dar ce s-a intamplat? Dar ce e cu tine? etc pt ca tot ce vei obtine va fi sa-l indepartezi si mai mult. Si doar nu vrei asta nu?
De obicei un barbat care se simte ca atinge un grad al relatiei prea mare, simte sa se indeparteze o perioada. Este exact ca elasticul. Asta nu inseamna ca fata a facut ceva...

Postat pe 20 Septembrie 2008 00:24
buna! eu sunt o persoana ,in general,comunicativa insa uneori am momentele mele cand nu am chef sa vorbesc...pur si simplu nu am chef...daca sunt intrebata ceva dau raspunsuri scurte si la obiect sau raspund prin DA sau NU...in urma cu 3 ani i-am facut o faza de genul asta fostului meu iubit...doar ca atunci nu am scos nici un sunet...a venit in vizita ,i-am deschis usa si apoi m-am asezat pe pat...timp de 2 ore nu i-am vorbit deloc,parca eram de pe o alta lume si nu intelegeam ce vb...momentul a fost intrerupt de un apel primit de la mama mea,careia trebuia sa-i raspund.


mai sus am spus ca sunt comunicativa...insa aici depinde de subiect.nu-mi place sa vorbesc(face to face) despre problemele mele...de obicei mi-e mult mai usor sa scriu.
poate iubitul tau are o problema si nu poate discuta despre ea cu tine...ai spus ca si fratele lui te-a sfatuit sa-l lasi in pace o zi,doua;poate el stie motivul "plictiselii"...

bafta!
melycrys
Postat pe 20 Septembrie 2008 01:49
1.Nu cred ca este f indicat sa il presezi cu intrebari : ce ai? de ce te-ai schimbat? etc.
Poate sa fie vb si de alte probleme la munca.
2.Poate el ti-a spus unele lucruri ce nu-i convin iar tu ai luat totul in gluma si nu mai are chef sa se repete.
3. Poate nu mai simnte scanteia ce era la voi. Poate tu nu mai aduci ceva nou. Poate te neglijezi.

Io nu cred ca v-ati mutat prea repede impreuna. Momentul potrivit este acela cand il hotarati voi.

PS: de ce nu ne mai spui ce s-a intamplat? Sa intelegem ca acum totul e bine?
dafffne
Postat pe 21 Septembrie 2008 15:08
multumesc pentru sfaturi dar...acum nu mai are niciun rost.. sa va mai zik ca sunt insarcinata si el a plecat?? off doamne...imi vine sa mor de atata durere...
ice_angel
Postat pe 21 Septembrie 2008 21:00
De la: ice_angel, la data 2008-09-21 21:00:17multumesc pentru sfaturi dar...acum nu mai are niciun rost.. sa va mai zik ca sunt insarcinata si el a plecat?? off doamne...imi vine sa mor de atata durere...


CEEEE!!!! pai si el stie ca esti insarcinata?S-au tocami din cauza asta s-a schimbat si a plecat?Dobitocul!!!!!
lil_devil
Postat pe 22 Septembrie 2008 11:25
saptamana trecuta am aflat...totul se rezolvase intre noi dar cand a auzit ca o sa avem un bebe...avort!!! cica nu ne permitem si tot felul..in fine...ieri si-a facut bagajul si s-a dus la mamica lui...dar numai dupa ce l-am asigurat ca voi face avort..ca aseara sa imi dea mesaje cum ca ma iubeste dar nu a stiut sa imi arate, cum ca ii este dor de mine etc...baliverne..oricum el nu mai exista ptr mine...iar copilul il voi pastra..chiar imi doream un copil..o sa fie greu, sunt constienta dar toate se intampla cu un scop...
ice_angel
Postat pe 22 Septembrie 2008 13:15
Aoleeeu...dar la 21 de ani n-o sa-ti fie greu sa cresti un copil?Si eu tot 21 am,dar nu as fi in stare sa cresc un copil.Parintii tai ce spun?El cati ani are? e major banuiesc...il poti trage la raspundere daca nu vrea copilul,poti sa-l dai in judecata
lil_devil
Postat pe 22 Septembrie 2008 13:34
Eu cand aud de avorturi mi se face pielea de gaina.Si partenerul tau cred ca nu e de ajuns de copt la minte ca sa creasca un copil,d-aia a fugit.Sa-l scoti de la inima,ca nu merita!Daca te-ar fi iubit cu adevarat nu ar fi fugit...imi pare rau ca ti se intampla asta, e foarte trist!
lil_devil
Postat pe 22 Septembrie 2008 13:39
nu stiu ce sa zic. dar trebuie sa te gandesti la viitoarul tau si al copilului tau. ce poti tu sa-i oferi acelei fiinte?? un tata se pare ca nu. cel putin nu pe cel natural. si...parintii tai stiu? te sustin? ca se pare ca acum motivul pt care el a fugit de tine si se comporta ca naiba e clar. e un nemernic! n-as vrea sa fiu in situatia ta! te pup. ai grija de tine!

Postat pe 22 Septembrie 2008 13:43
parintii stiu si ma sustin..iar el...e o persoana imatura pe care nu o mai vreau in viata mea! o sa ma descurc sa il cresc si singura..castig destul de bine..
si parintii lui stiu..si mama sa a inceput sa se crizeze cand i-am spus ca nimeni din familia lui nu va avea acces la acest copil..nu vreau nimic de la ei..nici macar un nume ptr bebe..
ice_angel
Postat pe 22 Septembrie 2008 13:50
felicitari !!!!!!!!! Atat pentru bebe cat si pentru increderea ta in tine.
dafffne
Postat pe 22 Septembrie 2008 22:23
nu pot sa cred ca un barbat este atat de inconstient...mai tarziu sunt sigura ca va regreta decizia luata,daca nu cumva regreta acum...te felicit pt caracterul tau puternic si pt decizia luata in privinta sarcinii,ma bucur deasemenea ca familia iti este alaturi si sunt sigura ca vei primi sprijin necinditionat din partea lor.Dumnezeu sa te ajute in tot ceea ce vrei sa faci,iti doresc multa sanatate si copilul ce va veni sa-ti aduca numai fericire!!!
bafta!
melycrys
Postat pe 23 Septembrie 2008 12:13
De la: melycrys, la data 2008-09-23 12:13:37 nu pot sa cred ca un barbat este atat de inconstient...mai tarziu sunt sigura ca va regreta decizia luata,daca nu cumva regreta acum...te felicit pt caracterul tau puternic si pt decizia luata in privinta sarcinii,ma bucur deasemenea ca familia iti este alaturi si sunt sigura ca vei primi sprijin necinditionat din partea lor.Dumnezeu sa te ajute in tot ceea ce vrei sa faci,iti doresc multa sanatate si copilul ce va veni sa-ti aduca numai fericire!!!
bafta!



da regreta..cel putin asa spune..a venit aseara la mine si mi-a zis ca de dragul meu se poate schimba, ca eu sunt persoana potrivita ptr el, ca daca medicul spune ce bebe e sanatos o sa-l tinem...nu stiu ce sa mai cred..e foarte schimbator...cel putin ptr moment o sa stam separati si apoi vedem ce va fii...imi doresc nespus de mult un tata ptr copilul meu dar daca el nu se va schimba...regret sa o spun dar va iesi complet si viata mea...nu pot trai cu o persoana care atunci cand bea nu se controleaza..nu vrea o viata cum am avut-o eu copil fiind..vreau liniste ptr ca asta conteaza cel mai mult..i-am zis shi lui chestiile astea...acum...vorba ceea : timpul le rezolva pe toate..
ice_angel
Postat pe 23 Septembrie 2008 13:02
Acum imi doresc sa fi avut si eu curajul tau...acela de a avea un copil la 21 de ani...o sa fie frumos pentru tine, greu si dureros, dar nespus de frumos. Cat despre barbati, tati sau nu, pot spune, fara a fi vreo feminista...ca rasa lor e pe aceasta planeta doar pentru ai utiliza in scop procreativ. In rest, ei prefera sa aiba altfel de preocupari, total incompatibile cu: relatie stabila, iubire pe viata, implicare pe teme copil, menaj, casnicie, etc...cine nu e de acord, cu parerea mea, probabil a intalnit vreun "modificat genetic". ...si nu glumesc!
anca_v
Postat pe 23 Septembrie 2008 14:23
nu pot trai cu o persoana care atunci cand bea nu se controleaza...


la ce te referi cand spui ca nu se controleaza cand bea?gandeste-te ca nu trebuie sa accepti orice din partea lui,doar pt ca e tatal copilului,esti tanara si ai timp sa-ti refaci viata...daca ai un copil,asta nu inseamna ca viata ta s-a terminat cand l-ai innascut,ci doar ca atunci cand vei face o alegere sa te gandesti la amandoi,nu doar la tine.
melycrys
Postat pe 23 Septembrie 2008 15:46
prin faptul ca spun ca nu se controleaza vrea sa intelgetti ca devine violent atat fizic cat si verbal..normal ca nu trebuie sa accept asta din partea lui..de fapt nici nu am facut-o..altfel eram shi acum impreuna, nu?
ice_angel
Postat pe 23 Septembrie 2008 16:42
Bea des? Sau la ocazii? Are antecedente in familie de acest gen?
dafffne
Postat pe 24 Septembrie 2008 02:07
De la: dafffne, la data 2008-09-24 02:07:17Bea des? Sau la ocazii? Are antecedente in familie de acest gen?



des nu bea...de imbatat se imbata cam la 2 luni, dar face urat si apoi trebuie sa stam chiar shi cate o sapt ca lucrurile sa revina la normal..antecedente nu are in familie..
nu sunt absurda..nu i-am interzis sa nu bea...tot ce i-am zis a fost sa nu isi bea mintile..

a trecut shi aseara pe la mine...cu aceeasi placa..ieri am fost la medic shi mi-a zis ca totul e bine si ca bebe are deja 4-5 sapt..:)..i-am zis..dupa cat am calculat eu se va naste la jumatatea lui mai iar am zis ca botezul sa fie pe 20 iunie...stii ce imi zice? pai dar trebuie sa facem shi nunta..nu se poate fara nunta...mi s-a parut ciudat sa vina cu aceasta propunere..in fine..nu stiu ce sa mai cred..daca intadevar se va schimba sau macar il voi vedea ca incearca sa ne fie bine..probabil ca pe 20 iunie 2009 vom avea o dubla petrecere..el asa zice...

am o prietena care mai demult mi-a zis ca daca ma apuc sa scriu o carte despre viata mea va fii sigura un best-seller..acum ii dau dreptate..:))

o sa va tin la curent cu evolutia lucrurilor...

multumesc mult pentru ca m-ati ascultat :)
ice_angel
Postat pe 24 Septembrie 2008 12:14
E bine macar ca incearca sa iti faca pe plac. E bine ca se gandeste la casatorie. Oricum fi atenta mai mult le ce face nu la ce spune. Sa spui e usor mai greu e sa faci.
dafffne
Postat pe 25 Septembrie 2008 17:03
A dat in tine? E agresiv verbal cu tine?
dafffne
Postat pe 25 Septembrie 2008 17:04
stiti ce'i interesant in toate problemele "spuse" pe kudika.ro..?!
eu am/avut aceleashi probleme..
shi ...kiar imi ajta shi mie aceste sfaturi..de parka cineva a decis sa ma ajute...
merci muulltt!!
eu am aceeashi problema ka shi tine, ice angel....
shi nu pot intelege ce poate fi....da e posibil ka s'a pliktisit ...insa nu de tine...ci de monotonie..poate ar trebui shi eu sa ma gindesk mai bine...ideea ku skimbarea e foarte buna...
tre sa'l lashi sa se klameze...adik sa treaka aceasta perioada stresanta....
e posibil ka influentseaza cineva.....
nu'tsi fa griji..kaci asta face mai rau....la fel shi eu ar trebui s'o fak....
toti avem perioadele astea .. :)
sukces shi tie...shi mie :P
_Danutsa_
Postat pe 2 Noiembrie 2008 18:40
ah eu am fost intro situatie la fel ca si tien...am fost impreuna cu prietenul meu aproape 3 ani...la 20 de ani am ramas insarcinata, cand a aflat primul lucru mia cerut sa fac avort, am refuzat clar, el nu ma parasit, dar sa schimbat, a inceput sa bea, sa umble cu alte fete, pana la urma miam facut curaj si am plecat, desi ma implorat casa ma intorc la el, nu am facuto. a fost greu, sa fii o mama singura, au fost momente frumoase, momente mai putin frumoase, dar intrun final totul sa rezolvat, bebe meu are acum un an jumate, nu sia intalnit tatal niciodata, nici nu il stie de tata, tatal lui e prietenul meu cu care sunt impreuna acum de 7 lunisi ne vom casatori in curand. locuim in londra, ca o familie toti 3, avem o viata buna, si uite ca poti fi si mama singura, daca ai ambitiesi daca iti doresti foarte mult un lucru.
asa ca mult noroc, si nu iti fa griji totul o sa fie bine
yohana_maria
Postat pe 3 Noiembrie 2008 10:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum va alintati iubitul\a?? 24 De la: kudika023770 22 Octombrie 2009 19:22
Am o mare dilema si asi vrea un raspuns scurt si la obiect! 31 De la: Alexandru_Tudor_1 5 Mai 2015 01:53
buna 10 De la: kudika094517 17 Decembrie 2009 14:04
Ce se intampla? 6 De la: kudika_24793 9 Iulie 2014 20:20
cele mai faimoase si ingenioase scuze cand refuzam o ....."noapte fierbinte" 15 De la: roz5bule6lila7 23 Mai 2009 14:10