Setari Cookie-uri

Cand incepi sa ai relatii sexuale

Ce schimbari sunt cand incepi sa ai relatii sexuale va roggggggg ajutati'ma vreau sa stiu daca dupa ce ai relatii sexuale mai simti aacelll lucru urat nush cum sa explic nu am avut nicio relatie sexuala pana acum dar am un prieten si cand ne sarutam pipaim atingem cand se ajunge la ceva mai profundd am o stare de a ma opri nush cum sa o explic va rog ajutati'ma si explicati'mi daca si voua vi s a intamplat vrodata !!!!!!! va rog
Oana94
Postat pe 27 Iunie 2009 02:40
poti fi mai explicita? despre ce stare e vb?
mai adu ceva amanunte...si poate dezvoltam o farama de ajutor!
ovidiu_42
Postat pe 27 Iunie 2009 02:47
Cand ma intalnesc cu prietenul meu acasa ma sarut cu el atingeri ... ca la orice intalnire dar nu sex iar dupa 10 minute vreau sa ma opresc am o stare urata in corp care nu o port controla nici nu stiu cum sa explic si mi-e rusinee pana si de prietenele mele nu vreau sa creada ca sunt frigida sau altceva va rog puteti sa'mi explicati ? :((
Oana94
Postat pe 27 Iunie 2009 02:58
pai...despre asta era vb...ce anume simti? de ce iti vine sa te opresti?
in ce consta intalnirea respectiva? saruturi si imbtatisari? sau...ce anume?
atingeri...e firesc sa fie...pe sani...pe tot trupul ,chiar si in zonele erogene!
pana aici...nimic anormal! si...presupun ca si tu il atingi! nu?
si...uite...hai sa lasam rusinea putin deoparte si...sa incercam sa vb despre asta!! daca chiar vrei sa intelegi ce se petrece!
ce zici?poti?
ovidiu_42
Postat pe 27 Iunie 2009 03:14
da si eu il ating dar nu stiu la un moment dat simt ceva ca si cum as vrea sa ma opresc chiar nu stiu cum sa explic si credeam ca dupa ce nu mai esti virgina adica incepi sa ai relatii sexuale numai simt acest lucru sau nici nu stiu cum sal numesc
Oana94
Postat pe 27 Iunie 2009 03:20
stai...stai ca nu mai inteleg!! adica...cum credeai ca dupa ce nu mai esti virgina...nu mai simti asta?
esti sau nu?ca lucrurile...se complica deja...daca nu mai esti si...simti asta!
deci? incearca sa fii mai concisa si...mai explicita!...altfel...e greu sa poti interpreta...doar niste franturi de expresii!
ovidiu_42
Postat pe 27 Iunie 2009 03:28
DAA ! sunt virgina ! mersi mult ca incerci sa ma ajuti sau sa-mi explici chiar nu am cu cine sa discut defapt am dar mii-e rusine sa dicut asta cu persoanele pe care le cunosc (prieteni.familie etc) Deci iti zic fara sa mai ma feresc .. cand ma inaltnesc cu prietenul meu ne sarutam atingeri intelegi ? fra sex sii dintro data mi vine sa ma opreesc cum ti am zis am o stare nushh chiar nu stiu ma crezi:( am 15 ani nu ma pricep deloc la chestii dastea si nedumerirea mea este daca cand nu o sa mai fiu virgina o sa mai simt chestia asta ?
Oana94
Postat pe 27 Iunie 2009 03:37
Poate el te doreste mai mult decat il doresti tu pe el. E important ca si tu sa vrei sa te culci cu el, nu numai el cu tine.Vrei sa incepi o relatie serioasa cu el, dar poate nu-l placi indeajuns,sau mai bine spus te gandesti ca tipul nu merita cu adevarat sa fie el primul pt ca nu e ceea ce iti doresti pt o relatie de viitor. Dar,fiindca nu a aparut cel care te-ar fi dat pe spate intr-adevar,te gandesti ca pt momentele astea nasoale de singuratate e bun si asta. Este ceva in mintea ta vis-a-vis de el care nu te lasa sa te bucuri de placerea mangaierilor.
Mai e o varianta b) esti virgina,iar in subconstientul tau te temi de durere,de o eventuala despartire etc
Care varianta am nimerit-o?
sylvynet
Postat pe 27 Iunie 2009 03:43
mai...cred ca la varsta asta...trebuie intai sa te educi sa stii ce simti...si...sa iti poti explica tie in primu` rand!! ce anume simti!!.adica...cum iti vine sa te opresti?
iti vine sa mergi la baie? sau...ce anume simti?
iar in ce priveste atingerile...ce simti cand te atinge?cum se manifesta corpul tau?
si...sarutarile...iti produc vreo stare? simti ceva?si daca da...mai exact...ce anume?
si....n-ai vb inca cu vreo prietena care a depasit momentul sa vezi ce spune? ce a simtit ea...cum reusit sa perceapa ?
ovidiu_42
Postat pe 27 Iunie 2009 03:46
nu stiuu :((((((((( am crezut ca orice fata cand e virgina si face lucrurile astea simte chestia asta deci eu cred k am o problema si ar trebui sa discut cu mama? oare :(( ?
Oana94
Postat pe 27 Iunie 2009 03:46
credeti ca ar trebui sa consult un ginecoolog sau .. e ceva normal ?
Oana94
Postat pe 27 Iunie 2009 03:55
daca stii ca mama ta e deschisa...e cel mai bine!!!
daca nu....mai bine nu face asta si...vb cu cineva in care chiar ai incredere!
eventual...mama unei prietene...colege...care e deschisa si poate discuta!
revi...daca stii ca ai o mama apropiata de tine si...aveti o relatie ok...intreaba si pe ea...nu tre sa-ti fie rusine!!
avand in vedere varsta...e ceva firesc sa incerci sa afli amanunte despre viata sexuala si trairile ei!!
sant si cateva carti scrise...care trateaza acest gen de trairi...nu stiu acum daca se mai gasesc pe undeva dar...mi se pare ceva normal sa te framante asta la varsta ta!
deci...pana vb si cu ea...poti simti in continuare....
tot n-am inteles exact ce anume simti...cand spui ca-ti vine sa te opresti!
ovidiu_42
Postat pe 27 Iunie 2009 03:55
un ginecolog? no way!!!...ce sa-ti spuna el?
ai vreo pb in ce priveste organele tale?sau...de ce?
ovidiu_42
Postat pe 27 Iunie 2009 03:56
Un lucru e cert . Nu e cazul sa iti faci probleme. E firesc la varsta asta... Toate am trecut mai mult sau mai putin prin asta. Asa ca daca iti poti controla inima sa o incurajezi cand sa-ti spuna ca e momentul...sa stii ca o va face. Nu fii naiva. Asta e sfatul meu. O sa simti cand e momentul... Tocmai asta e pragul peste care fetele foarte tinere trec pentru ca e trendy sa ti-o tragi. Draguto , poate fi peste o ora , sau peste 7 ani... So take your time and listen to the heart!!! Enjoy!
roxana_marius
Postat pe 27 Iunie 2009 03:58
mdaaaa e ciudat ce mi se intampla :( in sfarsit am putut spune cuiva ... uneori cred k nu o sa pot avea niciodata realatii sexuale din cauza starii asteia .. nu ma gandesc sa imi incep viata sexuala de acum dar tottusi mi-e frica si as vrea sa ma lamuresc
Oana94
Postat pe 27 Iunie 2009 04:02
acel lucru urat se numeste frustrare si teama de necunoscut....... iar dupa ce are loc o relatie sexuala
acesta frustrare se poate intensifica sau disparea complet depinzand de faptul daca baiatul respectiv a stiut sa mangaie sanii,sa stimuleze clitorisul cu limba, si sa se joace cu punctul g din interiorul vaginului...
Baiat_Rezervat
Postat pe 27 Iunie 2009 04:08
Crede-ma ... Lasa inima sa hotarasca. E ceva sublim...
roxana_marius
Postat pe 27 Iunie 2009 04:09
stai linistita!...e ceva normal la varsta ta!!.si...nu cred ca e cazu` sa-ti faci pb!!
iar in ce priveste viata sexuala...parerea mea e sa faci asta...atunci cand esti pregatita!!!
din toate pct. de vedere!
si...de preferat cu cineva care merita asta!
nu de alta...dar macar...sa nu-ti para rau sau...si mai nashpa...sa iti auzi vb prin cartier...bueyyyy....p`aia am avut-o si eu!!!
nu cred ca ti-ar place asa ceva!
iar daca va fi sa fie ceva...tre sa stii sigur ca acela...chiar merita sa i te daruiesti dar...asa cum spuneam cand deja...ai vb si cu mama...prietene...si mai multa lume despre ce simti...si cum ar trebui sa fie pt a nu ramane cu un gust amar...dupa aceea!!
ovidiu_42
Postat pe 27 Iunie 2009 04:09
Intelegi? ei au spus mai pe indelete... Bravos
roxana_marius
Postat pe 27 Iunie 2009 04:10
La 15 ani esti prea tanara pentru sex, e normal sa iti fie teama. Eu zic sa mai astepti un an, doi.
Kathara
Postat pe 27 Iunie 2009 11:07
trei...
lonely_soul
Postat pe 27 Iunie 2009 11:10
De la: Oana94, la data 2009-06-27 03:37:55DAA ! sunt virgina ! mersi mult ca incerci sa ma ajuti sau sa-mi explici chiar nu am cu cine sa discut defapt am dar mii-e rusine sa dicut asta cu persoanele pe care le cunosc (prieteni.familie etc) Deci iti zic fara sa mai ma feresc .. cand ma inaltnesc cu prietenul meu ne sarutam atingeri intelegi ? fra sex sii dintro data mi vine sa ma opreesc cum ti am zis am o stare nushh chiar nu stiu ma crezi:( am 15 ani nu ma pricep deloc la chestii dastea si nedumerirea mea este daca cand nu o sa mai fiu virgina o sa mai simt chestia asta ?


fatoo la varsta asta ar trebui sa te gandesti la alte lucruri nu la sex, las ca o sa ai timp pe la 18 anisori..mama ta ti-a explicat cand trebuie sa-ti incepi viata sexuala?io nu va inteleg pe voi fetele de 15 anisori ce naiba va trebuie sex de la varsta asta?? atunci ne miram de ce ne pedepseste Dumnezeu...
rahella
Postat pe 27 Iunie 2009 11:14
Poate ar trebui sa nu te mai gandesti la sex o perioada.Esti inca micuta.Altele sunt prioritatile.Scoala,pregatirea.Nu zice nimeni sa nu iesi cu un baiat insa temerile pe care le simti sunt semnalele prin care corpul tau iti spune ca nu e pregatit.Cunoaste l pe cel de langa tine inainte sa faci pasul,nu te grabi.Documenteaza te despre ce presupune o relatie sexuala,ai multe de stiut.boli,sarcina.din pacate sexul nu i doar placere
marinaruxandra
Postat pe 6 Iulie 2009 15:21
poate nu iti place de el, nu te atrage. celelalte chestii iti fac placere, sarutarile, atingerile? sau nu?
DayC
Postat pe 6 Iulie 2009 15:57
mai dane cateva detali
dolcik1
Postat pe 9 Iulie 2009 14:51
De la: Oana94, la data 2009-06-27 02:40:56Ce schimbari sunt cand incepi sa ai relatii sexuale va roggggggg ajutati'ma vreau sa stiu daca dupa ce ai relatii sexuale mai simti aacelll lucru urat nush cum sa explic nu am avut nicio relatie sexuala pana acum dar am un prieten si cand ne sarutam pipaim atingem cand se ajunge la ceva mai profundd am o stare de a ma opri nush cum sa o explic va rog ajutati'ma si explicati'mi daca si voua vi s a intamplat vrodata !!!!!!! va rog


pai incepi sa te strambi ............sa te uzi...............sa gemi............de placere of course
heaven_2906
Postat pe 9 Iulie 2009 14:53
De la: heaven_2906, la data 2009-07-09 14:53:38
De la: Oana94, la data 2009-06-27 02:40:56Ce schimbari sunt cand incepi sa ai relatii sexuale va roggggggg ajutati'ma vreau sa stiu daca dupa ce ai relatii sexuale mai simti aacelll lucru urat nush cum sa explic nu am avut nicio relatie sexuala pana acum dar am un prieten si cand ne sarutam pipaim atingem cand se ajunge la ceva mai profundd am o stare de a ma opri nush cum sa o explic va rog ajutati'ma si explicati'mi daca si voua vi s a intamplat vrodata !!!!!!! va rog


pai incepi sa te strambi ............sa te uzi...............sa gemi............de placere of course
yumy
Postat pe 9 Iulie 2009 20:11
De la: Oana94, la data 2009-06-27 02:40:56Ce schimbari sunt cand incepi sa ai relatii sexuale va roggggggg ajutati'ma vreau sa stiu daca dupa ce ai relatii sexuale mai simti aacelll lucru urat nush cum sa explic nu am avut nicio relatie sexuala pana acum dar am un prieten si cand ne sarutam pipaim atingem cand se ajunge la ceva mai profundd am o stare de a ma opri nush cum sa o explic va rog ajutati'ma si explicati'mi daca si voua vi s a intamplat vrodata !!!!!!! va rog



EU ZIC SA INCERCI CU O FEMEIE
monaq
Postat pe 9 Iulie 2009 20:13
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-06-27 04:08:06acel lucru urat se numeste frustrare si teama de necunoscut....... iar dupa ce are loc o relatie sexuala
acesta frustrare se poate intensifica sau disparea complet depinzand de faptul daca baiatul respectiv a stiut sa mangaie sanii,sa stimuleze clitorisul cu limba, si sa se joace cu punctul g din interiorul vaginului...


da tu in loc sa fii cu limba-n ceasca la ora asta stai si dai sfaturi..... clara treaba....
monaq
Postat pe 9 Iulie 2009 20:14
De la: monaram, la data 2009-07-09 20:14:35
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-06-27 04:08:06acel lucru urat se numeste frustrare si teama de necunoscut....... iar dupa ce are loc o relatie sexuala
acesta frustrare se poate intensifica sau disparea complet depinzand de faptul daca baiatul respectiv a stiut sa mangaie sanii,sa stimuleze clitorisul cu limba, si sa se joace cu punctul g din interiorul vaginului...


da tu in loc sa fii cu limba-n ceasca la ora asta stai si dai sfaturi..... clara treaba....


eexact, ce ora ar fi mai potrivita decat asta, pentru stat cu limba in ceasca...
Tazmanian
Postat pe 9 Iulie 2009 21:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Virginitatea 9 De la: kudika_943294 1 Decembrie 2013 18:50
SExul in 3.... 203 De la: dulcyka 21 Septembrie 2009 19:54
Buna : o intrebare -niste pareri 22 De la: oanutz 22 Martie 2013 14:59
cazuri celebre Ramnicu valcea 2 De la: economisesti 17 Mai 2010 16:19
p.s 47 De la: lumimari 6 Iulie 2009 06:00