Setari Cookie-uri

din iubiti am devenit amanti ocazionali

mi-a trebuit putin curaj sa postez subiectul asta,pt k cred ca nimeni nu o sa fie de acord cu ce am acceptat sa fac...dar,poate, stiind si parerile voastre,o sa imi fie mai usor sa iau o decizie...ne-am despartit de un an si ceva, a fost o despartire dureroasa pt mine si este si acum...are pe altcineva de atunci,dar s-a intamplat,acum, dupa un an si ceva, sa ne intalnim de cateva ori,la initiativa lui...bineinteles ca s-a lasat cu sex,pt el,dragoste pt mine si...atat...de ce am acceptat?sa ma iluzionez ca poate ceva mai are pt mine,sa ma mint ca poate exista o sansa sa ma mai vrea...desi toate astea sunt doar in capul meu...dar cred ca ar durea mai tare daca nu as mai visa...stiu ca nu fac bine,pt cateva clipe de fericire platesc prea scump,pt ca apoi ma simt si mai nefericita...DAR,nu ii pot rezista,desi am zis ca o sa o fac...sunt curioasa ce parere au barbatii despre asta?as vrea sa stiu ce au facut alte fete in situatii similare?ma priveste doar ca pe un obiect?de ce nu merge la alta?pt k ii e mai simplu stiind ca sunt disponibila?
simonaj
Postat pe 2 Februarie 2008 19:51
Nu te condamna nimeni.Sexul.dragostea intre fosti iubiti este asa frumoasa cateodata.Va aduceti aminte de ce a fost si cat de minunat era.Amandoi si tu si el ati minti daca ziceti ca nu mai sunt sentimente la mijloc.Mereu sunt sentimente doar ca stiti ca nu va mai merge.Si eu am facut sex/dragoste cu fosta si e a fost asa minunat si cateodata imi e dor.

Postat pe 3 Februarie 2008 09:42
Foarte tare subiectul. Cand m`am despartit de fostul meu iubit cu care ma certam cam des, dar cu care ma intelegeam f bine la pat , mi`a insinuat o propunere de genul...(el a spus dupa k mai mult sa vada cum reactionez , pt k vroia sa ne impacam de fapt, ceea ce a tot incercat , dar prea tarziu k nu i`am mai acordat vreo sansa) Am avut o reactie f urata. Nu o sa fiu niciodata obiectul nimanui , si nu as putea sa am cu cineva o relatie bazata strict pe sex. Eu emit multe pretentii intr`o relatie , si sunt constienta ca am calitatile necesare pt a fi o iubita in toata regula , nu o aventura o data pe saptamana. Am auzit de multe cazuri in care femeile prefera sa se intoarca din cand in cand in patul fostilor iubiti , asta avand mai multe motive , pt k inca au sentimente pt el , pt k le place f mult sexul cu el , k sunt frustrate si nu am incredere in propria persoana , sau k il prefera pe el decat un altul necunoscut. Oricare ar fi motivul , mi se pare o injosire. Niciodata nu m`am multumit cu putin , nu am sa o fac in viata mea si nici nu sfatuiesc pe nimeni...Meriti mai mult draga Simonaj , incearca sa fii constienta de valoarea ta!
Kittynelle
Postat pe 3 Februarie 2008 17:05
cunosc o fata care a fost in situatia ta, Simonaj...fostul prieten se tot intorcea la ea pt sex...si a facut asta o lunga perioada de timp...pt ea insemna mai mult, pt el, doar sex...chestia asta s-a intamplat pana cand tipul a inceput o relatie serioasa si a uitat complet de ea, parca nu a cunoscut-o vreodata...nu sunt in masura sa dau sfaturi, dar in cazul tau, tinand cont ca tu suferi inca, cred ar trebui sa nu mai cazi prada ispitei...dak partidele de sex ar reprezenta o distractie pt amandoi, nu vad de ce nu s-ar intampla...:))
o_fata
Postat pe 4 Februarie 2008 18:58
hmmm...eu chiar am fost in situatia ta, dar eram ff mica:) Tot asha s-a intamplat numai k si eu aveam pe altcineva dar la kre nu tineam si nici respectivul la mine...si s-a intamplat de cateva ori dar s-a terminat...concluzia mea este k nu am facut decat sa ma ilunionez degeaba....pt k dragostea cu el imi dadea acest sentiment.in schimb,daca simtea cv pt mine putea sa-mi spuna sa ne impacam,ceea ce se aplica si in cazul tau;)
La mine s-a terminat prin simplu fapt k nu m0-a mai cautat...si acum,dupa 3 ani mai vorbim..dar de altcv nu este loc.
asa k daca asta nu duce la nimic mai bine pune punct, pt k te consumi degeaba emotional.Daca o faci doar de placere si nu te afeteaza cu nimic pe plan sentimental..nu are nimic..pana la urma el este cel kre inseala...mult curaj in continuare!
iulia12
Postat pe 5 Februarie 2008 12:28
Sper sa nu ajung vreodata in situatia ta, simonaj!desi o sa tin mereu....... poate la ex-ul....!o sa incerc sa trec peste durerea despartirii si peste sentimentele ce ne leaga, dar nu voi mai ajunge sa fac dragoste cu el!asta simt eu......dar el poate ca va vrea doar sex!si nu voi accepta niciodata sa fiu folosita pt asta, chiar daca tin la el.odata terminata relatia ce rost ar mai avea sa revenim la ceva fara nici un viitor???faci cum crezi dar nu cred ca ar fi trebuit sa accepti postura asta!!!e ca si cum el stie ca atunci cand nu merge......esti acolo.....disponibila mereu pentru el!

Postat pe 5 Februarie 2008 13:12
draga mea, te inteleg ff bine! am trecut si eu prin asa ceva. inteleg exact ce simti!ceea ce cred eu si gandind acum la rece e ca stie ce putere are asupra ta si se va folosi de lucrul asta atat taimp cat ii vei permite.ii e ff usor sa vina la tine si sa obtina ceea ce vrea usor si fara presiuni decat sa merga intr un bar si sa agate pe cineva.eu m am gandit asa:unde imi este mandria?cum eu, o fata inteligenta ma las folosita in halul asta si inca ceva important...dupa ce pleaca el de la tine tu stai si suferi si plangi dupa el si el in timpul asta se distreaza si crede ma...nu se gandeste catusi de putin prin ce treci tu....CAPUL SUS..BARBATI EXISTA...si rupe te o data de tot ce te leaga de el...altfel va ti continua asa si tu vei fi singura care va avea de pierdut...agonie lunga..moarte sigura...te pup..si am si eu nevoie de un sfat....daca cauti mesajul meu "am nevoie de un sfat"
eptisam
Postat pe 5 Februarie 2008 14:59
CATE PREJUDECATI!!! de ce spui, draga eptisam, ca se lasa folosita biata simonaj? de unde stii tu sau noi ca nu ii place si ei sexul? si daca ii place si ei, cum adica se lasa folosita? inseamna ca doi oameni, adica simonaj si 'fostul' ei, se plac, se inteleg la pat bine sau foarte bine, vor sa faca sex si fac! cine pe cine foloseste sau ce-i cu mentalitatea asta pe care nici macar bunica-mea n-o mai are ca, daca faci sex cu un barbat care nu te/mai iubeste, se cheama ca te-a folosit? cata vreme va place la amandoi, si daca nu te deranjeaza foarte tare ca el are alta relatie, da-i drumul, nu te abtine! orgasme multiple si consecutive iti doresc, simonaj! dar daca faci asta, fara sa vrei sa faci doar sex cu el, si esti o masochista sentimentala, care spera, in adancul sufletelului ei, ca in felul asta o sa il aduci inapoi, LAS-O BALTA!!!! N-am nimic impotriva ideii de sex de dragul sexului, desi personal cred ca e muuuuuuuult mai bine sa faci dragoste, adica sex cu cineva pe care il iubesti si care te iubeste, nu doar sex asa, de amorul artei, dar nu-ti fa iluzii!! Daca speri ca se va intoarce la tine si numa' de aia te culci cu el, renunta! Barbati care sa vrea sa se culce cu tine se vor gasi, probabil, multi, si, din astia multi, poate o sa gasesti unul care sa te si iubeasca. Asa ca nu mai pierde vremea de pomana ca viata-i scurta!

Postat pe 6 Februarie 2008 13:36
draga iulia little...citeste si tu cum se simte ea dupa ce pleaca el...SI MAI NEFERICITA....SI NU I POATE REZISTA...in mod normal daca ar fi doar sex ar trebui si ea sa se simta ok si satisfacuta, multumita dupa...si vrea sa i reziste dar nu poate...nu e vorba ca i nu i place sau place sexul ..e vorba ca ceea ce face nu i aduce placerea si fericirea pe care ar trebui sa o ai dupa o partida de sex. deci nu e doar sex pt ea. e mult mai mult...e speranta ca l va avea inapoi...
eptisam
Postat pe 6 Februarie 2008 14:07
eptisam, erau mai multe variante/solutii pentru simonaj. daca nu citisi mesajul meu pana la capat, mai incearca o data. daca l-ai citit, inseamna ca nu pricepusi finalul, in care-i ziceam fetii ca, daca vrea mai mult decat sex, sa nu mai piarda timpul aiurea cu 'fostul'! ca e foarte evident ca, daca asta isi doreste, chiar daca se zice ca speranta moare ultima, pe asta speranta a ei, ar cam trebui s-o lase sa moara!!!

Postat pe 6 Februarie 2008 14:12
aveti dreptate amandoua...eptisam(am raspuns si eu postului tau),e adevarat ca stie ca nu-i pot rezista si se foloseste de asta...iulia_little,pe undeva poate in subconstient inca mai sper,dar fara rost.oricum as lua-o ,ideea e ca cel mai bine ar fi sa pun capat situatiei...sper sa am curajul.va multumesc
simonaj
Postat pe 6 Februarie 2008 19:18
incerc sa ma pun in situatia celei care a initiat discutia si imi dau seama ca, daca as fi in locul ei, as avea 2 posibilitati: ori il parasesc definitiv chiar daca mi se rupe inima, ori fara stirea si fara acordul lui fac un copil pe care sa il cresc singura si care sa imi aminteasca de marea dragoste a vietii mele- asta doar in cazul in care as avea posibilitati materiale, pt ca mi-as dori ca acelui copil sa nu ii lipseasca nimic niciodata. Macar asa m-as alege si eu cu ceva dupa o dragoste mare. Cine stie? Poate ca se merita.
amme22
Postat pe 7 Februarie 2008 23:02
draga simonaj crede-ma ca solutzia e sa incepi tu sa te analizezi shi sa incepi sa te respectzi, te-ai gandi cum ar fi daca chiar s-ar intoarce la tine? ce fel de relatzie ar fi aia? oare nu ai trai cu teama de a va despartzi din nou sau ca el sa se culce cu o fosta prietena? analizeaza-te shi gandeshte-te ce vrei de la o relatzie shi nu te multzumi cu firmituri sau cu nimicuri, pentru ca asta sunt barbatzii care nu pot fi fideli shi care ishi insheala actuala cu fosta shi apoi invers.poop.
just_me
Postat pe 8 Februarie 2008 00:20
Vreau sa va spun k atunci cand l-am cunoscut pe actualul meu prieten(acum vreo 5 ani jumate), avea o fosta pe care o mai frecventa - binenteles tot pentru sex si atat. Saraca de ia a avut o mare surpriza, deoarece spera sa se reimpace cu el, atunci cand a aflat k s-a cuplat cu mine. Problema si mai mare era ca nu mai vb. deloc cu ea. Saraca, imi era mila de ea, deoarece el se ducea inainte la ea,se descarca(scuzati expresia),si pa.Nu mai avea nimik pentru ea. Draga mea simonaj, nu mai accepta lucrul asta.. vb. cu el si afla ce are de gand. Dak vrea sa ramana cu tine, asteapta sa termine relatia pe care o are, dak nu oricat de mult ar durea si oricat ti-ar fi de greu renunta la el de tot. Sfatul unei prietene care a privit la rece o situatie similara.

Postat pe 8 Februarie 2008 13:04
reply to ultimul post...nu are rost sa ma obosesc sa vb cu el.a fost doar sex si pa,cum spuneai tu.dar nu va mai fi.ms voua
simonaj
Postat pe 9 Februarie 2008 20:40
nu esti singura in situatia asta,si eu stiu de o prietena care a patit la fel ,timp de f mult timp- in primul rand gandeste-te ca iti ratezi sansa de a cunaoste pe altcineva,stand ancorata intr-o relatie care nu exista si cu un tip pe care nu-l meriti -chiar de ramane cu tine,tipu are probleme mari,poate psihice,nu e hotarat ,e imatur in cel mai bun caz,dar nu cred sa se schimbe prea curand ,profita de faptul ca tii la el ,stie ,chiar de nu ii spui tu,deci nu trebuie sa-i dai explicatii sau sa-i zici ori asa ori pa - in locul tau as fi atat de furioasa ca as anunta-o si pe acutala sa se fereasca ,cu cine are de-a face,desi...poate nu te va crede,orbita si ea de mrejele lui de "seducator"..imputit
lief
Postat pe 13 Februarie 2008 17:01
buna replica lief, dar asta ar insemna razbunare din partea ei.. si pe bune o merita:)))... poate se trezeste la realitate
aly1987
Postat pe 13 Februarie 2008 17:09
nu razbunare,ci solidaritate fata de femei ,care patesc ca ea !ca din pacate nu scrie pe fruntea dobitocului,si banuiesc ca e destul de versat sa le induca in capcana
lief
Postat pe 14 Februarie 2008 11:18
:))
aly1987
Postat pe 14 Februarie 2008 11:23
da,ma gandeam la un moment dat ca as putea sa fac sa afle acutala ce-i face iubitul dar am lasat-o moarta...e mai bine asa
simonaj
Postat pe 15 Februarie 2008 16:51
Simonaj , in momentul in care e la tine , fa`i o poza , inregistreaza`l...nush do something sa ai o dovada....si poate faci un bine de doua ori si tie si iubitei oficiale ...pt k tu suferi , iar aia e oarba...! Nu vezi k intr`un fel sau altul sunteti marionete al acestui "seducator imputit" cum a zis lief :)) ........Nu te mai complace in situatia asta!
Kittynelle
Postat pe 15 Februarie 2008 17:15
nu e nevoie sa fac poza:)...am inca mesjele de la el de cand m-a chemat sa ne intalnim:).si nu,cu siguranta ca nu mai accept sa se mai intample
simonaj
Postat pe 15 Februarie 2008 18:52
doamne puffilici ce rea esti ..cum sa faca poza si apoi sa trimita la actuala ...hmm ...nu sunteti fairplay...astea sunt lucruri urate nu se face asa ceva.

Postat pe 15 Februarie 2008 19:25
simt miros de conspiratie feminina.puneti-va in situatia aleia care ar primi pozele...ESTE CA NU E PREA PLACUTA IPOSTAZA? ...iar ca o parere persoanala, consider ca tu ai gresit de la bun inceput simonaj.chiar daca a fost dureros pt tine si il doreai in continuare nu trebuia sa accepti nici un fel de compromis.

Postat pe 15 Februarie 2008 19:32
@me1985 in dragoste nu exista fairplay pt ca nu suntem in sport sa dam mingea in afara terenului cand adversarul e accidentat.in dragoste trebuie sa existe macar putin respect pt partener sau fostul partener

Postat pe 15 Februarie 2008 19:39
Me1985 , stii bine expresia "dragostea e oarba" , ai impresia k acea iubita oficiala ar crede k o inseala al ei barbat dak il iubeste la disperare?! Crezi k dak simonaj i`ar spune pe cine ar crede?! Iti zic eu k pe iubit , k de multe ori vrem sa credem ce ne place. De asta o dovada in acest caz e binevenita pt ca are un scop bun cred eu...si ar trezi o oarba la realitate , care e inselata poate nu numai cu simona , cine stie prin ce paturi mai calatoreste acel "june prim".
Kittynelle
Postat pe 16 Februarie 2008 15:48
da, e o situatie foarte neplacuta. stie cat de mult inseamna pentru tine si profita de asta. cel mai rau e ca tu constientizezi acest lucru dar nu ai puterea sa te impotrivesti si in felul asta suferi mai mult. probabil ca ai sa o poti face abea cand o sa iti gasesti pe altcineva. nu de sfaturi ai nevoie pentru ca stii si tu ce trebuie sa faci. dar e atat de greu...

Postat pe 24 Februarie 2008 21:57
Eu zic, ca sexul e frumos, v-ati despartit dar pe plan sexual va merge bine.....daca nu te deranjeaza, continua dar fa-ti si tu un prieten, ca sa nu ii lasi impresia ca stai dupa el, si apoi vedeti, pana la urma nu ai nimic de pierdut, daca renunti din mandrie si orgoliu asta e altceva.

Postat pe 25 Februarie 2008 08:39
De ce trebuie sa faceti presupuneri ipocrite cum ca el o "foloseste", ca ea nu are mandrie, ca el nu are sentimente si ca este doar cea mai la indemana si comoda varianta pentru a se descarca???
Pentru ca cineva sa ofere , altcineva trebuie intotdeauna sa primeasca si daca ea primeste, o face pentru ca-si doreste, pentru ca se implica, pentru ca are nevoie de clipele alea!!!Nu pentru ca nu are mandrie sau pentru ca se lasa folosita!
Iar daca el o vrea, simte nevoia ei, ii lipseste si o doreste pe EA nu ca sa "profite" si nu ca o descarcare, pentru care sunt variante mult mai comode si neimplicative!!!
Ea se foloseste de el exact in masura in care el se foloseste de ea!Nici mai mult, nici mai putin!


Postat pe 25 Februarie 2008 10:31
nu,el se foloseste de sentimentele ei- insa el nu dispune de aceleasi sentimente,lasa naivitatea deoparte
lief
Postat pe 25 Februarie 2008 10:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Asa ceva nu s-a mai vazut pana acum! 30 De la: miss_darine 9 Octombrie 2011 22:32
cat de mult va place sa faceti sex??? 233 De la: geo_x 9 Iunie 2009 11:45
Topic pentru intrebari idioate .....!!!! 371 De la: cristiana_cris 25 Septembrie 2009 15:51
Care este cel mai deosebit loc unde ati visat sa faceti sex. 9 De la: prazlea 24 Iunie 2013 18:59
Experiente (ne)reusite. Sexul in spatii publice 53 De la: ema_rice 16 Ianuarie 2012 00:05