Setari Cookie-uri

Castiga un cadou de vara de la NIVEA special pentru aceasta vara

Dimineata si seara imi curat tenul cu o lotiune tonica,si aplic o crema hidratanta.Odata pe saptmana aplic o masca exfolianta delicata.Cam atat.
Crisstinah
Postat pe 29 Iunie 2009 22:39
yupiii concurs nou...pai cum imi ingrijesc eu tenul....in primul rand incerc sa-l curat cat mai mult, sa-l tonific si sa-l hidratez
gargaritamica
Postat pe 29 Iunie 2009 23:24
Imi ingrijesc tenul in felul urmator:
-ma spal pe fata
-ma demachiez
-imi dau cu tonic pe fata
-apoi aplic si crema
Am observat ca de cand mi-am cumparat produse mai bune(zic eu),parca mi s-au mai inchis porii,parca am fata mai luminoasa.Pacat ca am ramas cu niste pete maronii pe fata,nu stiu ce sa zic daca sunt din cauza celor 2 sarcini sau pur si simplu de la soare.O sa incerc sa scap si de acestea.
Important este sa avem grija de tenul nostru si daca se poate sa facem asta si dimineata si seara.
lianatrasca
Postat pe 30 Iunie 2009 00:41
poi daca vrea sa facem sex numai o data pe luna...j probabil niki atunci nu prea vrea...cu mare chin..sau treb rugat...desigur ca are pe altcineva j ii face poftele aceea persoana j knd vine acasa desigur este obosit de la atata sex j nu mai vrea cu prietena lui..dar daca baietii ne considera proaste ar trebui sa ne gasim j noi amant j gata...shi suntem chit pe chit..j atunci noi o sa vrem sa facem sex cu ei doar o data pe an..ei daca vor o data pe luna noi o sa vrem odata pe an..daca nu ejti respectata..nu ai dc sa respecti...baietii in ziua de azi si-au km luat-o in cap..nu le mai ajunge sexu doar cu o singura persoana...ei vor ca in fiecare zii prin paturile lor sa treaca diferite persoane...j daca facem noi asta?ce zik baietii k suntem curve..dar daca ei fac asta se consider mari j tari...:))

Postat pe 30 Iunie 2009 00:53
Hello, in perioada verii niciodata nu folosesc o crema grasa asa cum se foloseste de obicei iarna, am facut prostioara asta acum 2 ani si mi-am incaract tenul de cosurele... deci no crema grasa vara nici macar pentru ten nitel mai uscat.
In aceasta perioada, e destul de simplu, masti cu visine... cu argila, seara demachiant corect urmat de lotiune tonica... si o lotiune pentru zona ochilor - e important de la o anumita varsta - : sml-tongue0023:
Iar dimineata doar lotiune tonica si crema de zi care nu trebuie sa fie grasa, cam atat...

zz5v
Postat pe 30 Iunie 2009 09:08
Am grija de tenul meu vara in modul urmator: Dimineata ma spal cu apa plata , apoi ma dau cu lotiune de trandafir.Seara ma demachez SI Imi masez pielea fetei cu gerovital H3. O data pe saptamana imi fac masca 3 in 1 de la Aslavital.Cand ma expun la soare si dupa soare aplic crema protectiva corespunzatoare .

pop50
Postat pe 30 Iunie 2009 10:14
Dimineata ma spal folosind un gel de curatare cu vitamina E si C, apoi folosesc o lotiune tonica astringenta dupa care aplic crema de ochi si crema de fata care contin filtru de protectie, pt machiaj folosesc numai produse cu filtru de protectie cum ar fi fondul de ten si pudra, seara ma demachiez aplic iar lotiunea tonica si crema de noapte.Dupa fiecare dus folosesc o crema de corp cu SPF6.Iar o data pe saptamana imi curat fata cu o crema abraziva.
loredana73
Postat pe 30 Iunie 2009 11:07
Dupa fiecare dus imi aplic lotiunile de corp(pentru bust, coapse, fata si restul corpului), incerc sa nu ies din casa la ore de varf, la fiecare baie imi aplic scrub-uri naturale si, bineinteles, un regim alimentar ccat mai sanatos bazat pe salate si cat mai multa apa plata.
aipu_georgeta
Postat pe 30 Iunie 2009 12:40
Intotdeauna am fost preocupata de aspectul exterior al tenului si al pielii in general. Chiar daca am peste 30 ani ingrijirea am inceput-o de pe la 17 ani fara creme scumpe cu ingrijire acasa aplicand masti din fructe naturale in general astringente, deoarece am tenul mixt cu tendinte de ingrasare. Consider foarte important sa aplici crema , masca si pe gat fiindca acolo foarte repede se vede varsta. Dupa 2 sarcini ma pot mandri cu lipsa vergeturilor asta din doua motive :unu sunt o persoana sportiva adica fac sport la sala si doi in perioada sarcinilor mi-am rasfatat pielea cu ulei de masline extravirgin (merita ) . Ingrijirea zilnica incepe dimineata cu sparea cu un gel dus foarte usor de la Nivea (pentru bebelusi ), aplic lotiune tonica (imi improspateaza foarte repede tenul) si bineinteles aplic crema hidratanta care contine si Q10 si factor de protectie solara. Vara nu aplic fond de ten doar rimel si un luciu de buze (sunt adepta machiajului natural ). In cursul zilei ma mai limpezesc pe fata cu apa minerala fara sapun. Seara obligatoriu demachierea aplicarea unei lotiuni tonice si bineinteles crema de noapte antirid. In fiecare saptamana imi fac gomaj cu zahar si ulei de masline asta dupa o baie aburi (de musetel ). Continui cu aplicarea unei masti din fructe (obligatoriu cumparate de la piata ) le zdrobesc si le pun pe fata dupa ce am asezat un tifon (sa nu alunece ). Urmeaza limpezirea si aplicatea unei creme foarte hidratante (dar nu foarte grasa ).Odata pe luna imi fac curatarea tenului incepand cu baie de aburi , exfolierea si extragerea punctelor negre (lucrand foarte steril ).Pielea corpului dupa fiecare dus o rasfat cu o lotiune aromatica care ma face sa ma simt foarte feminina si de ce nu? foarte sexy. Consider foarte important sa folosesti doar produsele care se potrivesc tipului tau de piele si de ce nu? tipului tau de personalitate.
charlotte_16
Postat pe 30 Iunie 2009 12:51
Ingrijeste-ti tenul din interior! Asta inseamna : zambeste in fiecare dimineata, iubeste aerul curat, bucura-te de fiecare clipa pe care o traiesti! Acestea sunt regulile mele si, in plus, unul dintre elementele primordiale:apa.E atat de simplu!
rodikut
Postat pe 30 Iunie 2009 14:32
ritualul meu zilnic de ingrijire a tenului este urmatorul: demachiere, tonifiere si hidratare cu produse Nivea, ma protejez de soare cu creme de protectie solara iar odata pe saptamana imi prepar o masca pe baza de fructe.
maryya2008
Postat pe 30 Iunie 2009 16:47
Dimineata ma spal folosind un gel de curatare cu vitamina E si C, apoi folosesc o lotiune tonica astringenta dupa care aplic crema de ochi si crema de fata care contin filtru de protectie, pt machiaj folosesc numai produse cu filtru de protectie cum ar fi fondul de ten si pudra, seara ma demachiez aplic iar lotiunea tonica si crema de noapte.Dupa fiecare dus folosesc o crema de corp cu SPF6.
pop50
Postat pe 30 Iunie 2009 17:01
eu nu mai mananc chiar atat de multe dulciuri ca sa evit efectul carbohidrantilor si a tuturor prostiilor pentru piele, dimineata dupa ce imi hidratez pielea cu apa, folosesc uleiul de migdale pentru calmare si hidratare de la Yves Rocher, apoi o masca de capsuni sau zmeura amestecata cu iaurt, seara dupa ce folosesc gelul de curatare de la Loreal folosesc o crema de noapte de la Avon. and i'm fresh all the time, e un sentiment placut.
armonyk
Postat pe 30 Iunie 2009 19:18
Vara tenul necesita atentie speciala, datorita razelor soarelui si nu numai.
In primul rand demachierea este pasul cel mai important (dimineata si seara), apoi o lotiune tonica fara alcool si crema de zi cu spf.
O data la doua zile folosesc un gel de curatare cu proprietati exfoliante(este pentru folosire zilnica, asa ca nu va speriati), iar o data pe saptamana imi fac o masca cu argila.
Mai am tot felul de creme si lotiuni pe care le folosesc in functie de cum arata tenul meu (am un ten mixt: unele zone uscate, altele grase, dar multumita cremii nivea am cam rezolvat acesta problema )
Si sa nu uitam hidratarea, beau cat mai multa apa.
danuzzta
Postat pe 30 Iunie 2009 19:45
ma demachiez in fiecare seara, imi dau cu lotiune tonica si crema hidratanta.

Postat pe 30 Iunie 2009 21:07
evit sa manac dulciuri si ma machiez destul de putin. seara imi dau cu crema hitratanta.
liviuge
Postat pe 30 Iunie 2009 21:09
ma machiez discret, cu produse de calitate si nu uit sa ma demachiez niciodata.
petrutadori
Postat pe 30 Iunie 2009 21:12
Pentru pielea mea sensibila, recunosc ca ingrijirea oferita nu este de-ajuns. Dar incerc pe cat posibil sa-mi aplic din cand in cand o masca. In principiu dimineata ma spal, uneori cu Nivea oxigen, alteori doar cu apa, dupa care imi dau cu crema, iar seara ma demachez, inainte de culcare, stiu ca ar trebui aplicata si o crema seara, dar de multe ori sunt prea obosita pentru asta. Insa vara, mai ales in concediu, aplic ori de cate ori am fructe la indemana pe fata fie zeama (mai ales de citrice - eu avand tenul mixt) sau pulpe de fructe, pe care le las in jur de 10 min sa actioneze inainte de a clati cu apa calduta - efectul se vede de la prima aplicare si e cea mai simpla aplicare de masca ever! :)
andreeacvlp
Postat pe 30 Iunie 2009 22:26
Sunt la o varsta la care tenul necesita o ingrijire mai atenta. Pe timp de vara incep dimineata cu demachiant, lotiune tonica si un spray cu apa termala. Apoi crema anti-rid de zi. Dupa toate acestea aplic machiajul care vara este mai discret. Seara se repeta ritualul de demachiere, lotiune tonica si crema anti-rid de noapte cu uleiuri esentiale.. O data pe saptamana aplic o masca peeling, iar in alta zi o masca scrub, pentru exfoliere. Si o data pe luna programare la salonul de cosmeticda. Varsta.........
kudika029927
Postat pe 30 Iunie 2009 23:23
dimineata imi curat fata spalandu-mi-o cu o lotiune de curatare, apoi mi-o hidratez cu o crema de zi, seara ma demachiez, apoi pun o masca din extract de alge marine sau minerale,apoi imi hidratez fata cu o crema de noapte
gaby_mudura
Postat pe 1 Iulie 2009 03:04
Vara aceasta am in felul urmator grija de tenul meu : dimineata dupa trezire ma duc si imi spal fata cu gel de curatare exfolianta de la Nivea , dupa care imi purific tenul cu o lotiune tonica , tot de la Nivea.Dupa care ma dau cu o crema hidratanta ca sa am pielea hidratata in timpul zilei.Daca imi permite timpul, in timpul dupa-amiezii imi aplic o masca pe baza de argila.Seara ca sa scap de machiaj , ma demachiez cu o lotiune speciala pentru ocji sensibili , dupa care ma spal iarasi cu gelul de curatare exfolianta.
micutsa
Postat pe 1 Iulie 2009 08:21
Eu am tenul gras, dar si sensibil, iar pe timpul verii, conditia lui se agraveaza. Dimineata imi curat fata cu suc proaspat de castravete, iar daca stiu ca in ziua respectiva trebuie sa stau mult in soare, aplic un strat subtire de lotiune cu factor de protectie solara 20. Pentru ca nu am gasit inca o crema de fata potrivita tenului meu, pe care s-o folosesc zilnic, in frigider, am mereu cateva pliculete cu mostre de crema de fata, pe care le folosesc cam o data pe saptamana, noaptea. Tin mostrele in frigider deoarece nimic nu se compara cu senzatia racoritoare a unei creme reci aplicata pe fata pe timp de vara. In plus, tinuta la frigider, crema se mentine proaspata pentru mai mult timp. Inainte de culcare, precum si cand vin din oras, imi spal fata cu un sapun cu ulei de masline care contine particule abrazive(primit din Grecia). In felul acesta, evit inflamarea porilor, precum si aspectul lucios, uleios al fetei.
In viitor planuiesc sa testez noua crema de fata de la Nivea.
marinia
Postat pe 1 Iulie 2009 09:48
in fiecare seara dupa dus, ma dau cu nivea creme, sau cu nivea soft. pt. ca am ten normal, cred ca e suficient atata :)
bobe
Postat pe 1 Iulie 2009 11:15
Eu vara folosesc o crema cu protectie UV ridicata iar in rest urmez acelasi ritual ca de obicei: demachiere, curatarea tenului cu un gel cu proprietati exfoliante si apoi aplicarea cremei. Ador cremele de noapte pentru ca imi fac pielea catifelata si stralucitoare.
laura_feelings
Postat pe 1 Iulie 2009 12:38
Hidratarea e f importanta, si ea vine atat din interior cat si din exterior. beau multe lichide, in special apa plata, de cate ori am ocazia folosesc masti cu fructe sau legume, saptamanal folosesc uleiul de masline in combinatie cu galbenusul de ou, atat pt fata, gat si decolteu, cat si pt par.aplic creme cu protectie solara, hidratante pe timpul zilei, inainte de a aplica machiajul, bineinteles demachiere, curatare si tonifiere seara, plus crema de noapte cu Q 10. e obositor cateodata dar se vad rezultatele si e superr!
cris8
Postat pe 1 Iulie 2009 14:03
Prin aplicarea cremei NIVEA DNAge, acidul folic ajunge direct la celulele tenului tau. Astfel, efectul obtinul este rapid, iar tenul tau primeste exact cantitatea de acid folic de care are nevoie.
Tehnologia revolutionara anti imbatranire concentrata in NIVEA DNAge cu acid folic este parca anume creata pentru tine deoarece actioneaza acolo unde incepe imbatranirea: la nivel celular.
Rezultatul? Tenul tau este mai tanar si mai ferm, iar ridurile vizibil reduse! ..aceasta crema este foarte buna


inainte de a aplica crema nivea DNAge intodeauna ma spal cu sapun de copii jonson care face tenul mai neted ..la fel si seara inainte sa ma demachez dupa care mai aplic si o lotiune astrigenta care curata toate impuritatile...din cind in cind aplicam si o masca pt curatire
pamela_1
Postat pe 1 Iulie 2009 16:35
Eu imi ingrijesc tenul pe timp de vara in felul urmator: dimineata ma spal cu apa si sapun cu saruri minerale si ma dau cu crema de zi, dupa-amiaza imi fac un tratament cu aburi si imi curat fta cu un gel special,iar seara ma demachez si aplic o crema de noapte, iar o data pe saptamana imi fac o masca din fructe.
iloveshopping
Postat pe 1 Iulie 2009 16:57
ma demachiez dimineata si seara, folosesc o crema speciala de ochi, crema de zi cu spf 15, crema de seara. pt. ca e vara de cate ori mananc piersici sau caise(foarte des) "sacrific" un fruct pentru tenul meu. pupici.
kudika020675
Postat pe 1 Iulie 2009 19:01
pr timpul verii incerc sa nu imi solicit foarte mult tenul dar nici nu-l las sa se ingrase foarte mult.dimineata ma spal cu gel usor exfoliant,apoi imi tonific tenul cu o lotiune astringenta cu aloe si apoi il hidratez cu o crema cu textura usoara care se absoarbe rapid in piele si nu lasa urme grase.eu am tenul mixt si de aceea consider k trebuie sa am o foarte mare atentie la produsele pe care le folosesc
allyalina
Postat pe 1 Iulie 2009 22:19
In primul rand demachiere cat mai des posibil, hidratare si tonifiere. Sa nu uitam de folosirea cremelor pentru protectie solara pe timpul verii.
veronicadrobota
Postat pe 1 Iulie 2009 23:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga unul din cele 15 premii parfumate oferite de Silan! 327 De la: simop 20 Iulie 2011 17:33
Castiga premii cu povestea BIOTISSIMA! 34 De la: concursKudika 27 Aprilie 2011 10:00
Oxette da ora exacta in moda! 401 De la: concursKudika 20 Iunie 2011 17:15
Castiga unul din cele 3 costume de Craciunita oferite de 4passion.ro 1240 De la: kudika087112 3 Ianuarie 2011 17:57
Ce profesie visezi pentru copilul tau? Vacuta Paula te invita la concurs! 45 De la: concursKudika 11 Februarie 2015 19:38