Setari Cookie-uri

parere

ce parere aveti despre barbatii care dau in femei, nu neaparat sa le bata, doar sa le dea cate o palma???
marinutza63
Postat pe 27 Iunie 2009 16:38
De la: marinutza63, la data 2009-06-27 16:38:35ce parere aveti despre barbatii care dau in femei, nu neaparat sa le bata, doar sa le dea cate o palma???

sunt ultimile scursuri(valabil doar pt cei care fac asa ceva)
R_F
Postat pe 27 Iunie 2009 16:40
cred ca ti-am raspuns!
greierash_is_back
Postat pe 27 Iunie 2009 16:46
eu m-am certat foarte urat cu prietenul meu aseara, amandoi am avut o parte din vina si mi-a dat o palma, si dupa aceea m-a scos afara si isi cerea scuze, ma intreba ce am de sunt asa nervoasa, cred ca am avut o criza ne nervi, ceva..el imi sp sa nu mai tip eu tipam din ce in ce mai tare, asta il irita foarte tare, dupa asta am dost la el acasa imi era frig si i-am sp vrei te rog sa ma incalzesti si pe mine si el foarte iritat ca i-am sp asta mi-a sp ai plapuma...mi-a picat foarte rau, parca nici nu-l mai recunosteam... se purta foarte urat cu mine nici nu ma lasa sa-l pup, cand m-a adus acasa l-am intr dak mai poate fi ceva intre noi si el mi-a sp lasa ca ne intalnim cand avem ocazia si vb, cand imi amintesc si acum plang, l-am sunat pe telefon si l-am intrebat dak mai exista vreo sansa sa ne impacam el mi-a sp k dak e sa ne impacam ne impacam cand nu am sa-l mai sun sa il intreb unde este ce face cu cine e si asa mai departe la nervi i-am sp tot ce ma deranjat, i-am sp k diferentza de el eu fac un liceu si nu are dreptu sa imi zica el mie ca eu sunt proasta...dupa toate astea lui nu i-a venit sa creada dar cred ca si de asta se poarta asa urat cu mine, vreau sa ne impacam tin mult prea mult la el si sunt in stare sa fac orice pt el,el imi sp sa nu-l mai stresez cu telefoanele dar nu pot sa ma abtin sa nu-l sun, ma doare foarte mult indiferentza lui....dati-mi si mie o parere ce sa fac sa ma mai impac cu el sau nu??pls
marinutza63
Postat pe 27 Iunie 2009 17:00
fata mea, n-ai pierdut nimic!
greierash_is_back
Postat pe 27 Iunie 2009 17:03
De la: marinutza63, la data 2009-06-27 17:00:04eu m-am certat foarte urat cu prietenul meu aseara, amandoi am avut o parte din vina si mi-a dat o palma, si dupa aceea m-a scos afara si isi cerea scuze, ma intreba ce am de sunt asa nervoasa, cred ca am avut o criza ne nervi, ceva..el imi sp sa nu mai tip eu tipam din ce in ce mai tare, asta il irita foarte tare, dupa asta am dost la el acasa imi era frig si i-am sp vrei te rog sa ma incalzesti si pe mine si el foarte iritat ca i-am sp asta mi-a sp ai plapuma...mi-a picat foarte rau, parca nici nu-l mai recunosteam... se purta foarte urat cu mine nici nu ma lasa sa-l pup, cand m-a adus acasa l-am intr dak mai poate fi ceva intre noi si el mi-a sp lasa ca ne intalnim cand avem ocazia si vb, cand imi amintesc si acum plang, l-am sunat pe telefon si l-am intrebat dak mai exista vreo sansa sa ne impacam el mi-a sp k dak e sa ne impacam ne impacam cand nu am sa-l mai sun sa il intreb unde este ce face cu cine e si asa mai departe la nervi i-am sp tot ce ma deranjat, i-am sp k diferentza de el eu fac un liceu si nu are dreptu sa imi zica el mie ca eu sunt proasta...dupa toate astea lui nu i-a venit sa creada dar cred ca si de asta se poarta asa urat cu mine, vreau sa ne impacam tin mult prea mult la el si sunt in stare sa fac orice pt el,el imi sp sa nu-l mai stresez cu telefoanele dar nu pot sa ma abtin sa nu-l sun, ma doare foarte mult indiferentza lui....dati-mi si mie o parere ce sa fac sa ma mai impac cu el sau nu??pls


deci tu trebuie sa fii proasta sa vrei sa te mai inpaci cu el..nu il mai suna,o data ce a dat in tine o va face din nou.ai si tu un pic de demnitate..ca el gasesti cati vrei..
rahella
Postat pe 27 Iunie 2009 17:07
cred ca barbatii trebuie sa dea dovada de rabdare cand o femeie ii injoseste asa fara motiv si nu trebuie in nici un caz sa isi loveasca partenera cu o plama...dar nici femeia nu trebuie sa il loveasca pe barbat........
Baiat_Rezervat
Postat pe 27 Iunie 2009 17:14
De la: marinutza63, la data 2009-06-27 16:38:35ce parere aveti despre barbatii care dau in femei, nu neaparat sa le bata, doar sa le dea cate o palma???


daca va da o palma.......vor urma si altele...........si indiferent ca este o palma......sau bataie....tot agresiune se cheama !!!..........eu una n-as sta cu un asemenea barbat !!!...........
etta
Postat pe 27 Iunie 2009 17:18
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-06-27 17:14:59cred ca barbatii trebuie sa dea dovada de rabdare cand o femeie ii injoseste asa fara motiv si nu trebuie in nici un caz sa isi loveasca partenera cu o plama...dar nici femeia nu trebuie sa il loveasca pe barbat........


eeeii..o palma mica din dragoste....nu vezi si tu ce trendy e prin telenovele?se palmuiesc,se saruta!
greierash_is_back
Postat pe 27 Iunie 2009 17:21
De la: R_F, la data 2009-06-27 16:40:16
De la: marinutza63, la data 2009-06-27 16:38:35ce parere aveti despre barbatii care dau in femei, nu neaparat sa le bata, doar sa le dea cate o palma???

sunt ultimile scursuri(valabil doar pt cei care fac asa ceva)


e cel mai tare barbat daca dai intr'o femie,da frate cu paru
o intrebare care nu'si are rostu

r_f.....felicitari imi este greu sa recunosc(totusi sunt barbat)dar ai dreptate
scorpyoW
Postat pe 27 Iunie 2009 17:26
De la: greierash, la data 2009-06-27 17:21:44
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-06-27 17:14:59cred ca barbatii trebuie sa dea dovada de rabdare cand o femeie ii injoseste asa fara motiv si nu trebuie in nici un caz sa isi loveasca partenera cu o plama...dar nici femeia nu trebuie sa il loveasca pe barbat........


eeeii..o palma mica din dragoste....nu vezi si tu ce trendy e prin telenovele?se palmuiesc,se saruta!

o plama din dragoste nu cred ca este o greseala din partea unei femei..dar se poate si fara ea....eu merg pe ideea unei relatii plina de respect reciproc si de daruire.....
Baiat_Rezervat
Postat pe 27 Iunie 2009 17:28
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-06-27 17:28:44
De la: greierash, la data 2009-06-27 17:21:44
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-06-27 17:14:59cred ca barbatii trebuie sa dea dovada de rabdare cand o femeie ii injoseste asa fara motiv si nu trebuie in nici un caz sa isi loveasca partenera cu o plama...dar nici femeia nu trebuie sa il loveasca pe barbat........


eeeii..o palma mica din dragoste....nu vezi si tu ce trendy e prin telenovele?se palmuiesc,se saruta!

o plama din dragoste nu cred ca este o greseala din partea unei femei..dar se poate si fara ea....eu merg pe ideea unei relatii plina de respect reciproc si de daruire.....


aaaaa baiete de cate ori citesc cate un comentariu de al tau numa pot abtine sa nu ma gandesc la un borcan intreg cu miere si mi se face instat greata de la atata dulcegarie...
bine macar ca ai terminat cu fazele cu limbuta ca ma inebunisei de tot
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Iunie 2009 17:31
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-06-27 17:28:44
De la: greierash, la data 2009-06-27 17:21:44
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-06-27 17:14:59cred ca barbatii trebuie sa dea dovada de rabdare cand o femeie ii injoseste asa fara motiv si nu trebuie in nici un caz sa isi loveasca partenera cu o plama...dar nici femeia nu trebuie sa il loveasca pe barbat........


eeeii..o palma mica din dragoste....nu vezi si tu ce trendy e prin telenovele?se palmuiesc,se saruta!

o plama din dragoste nu cred ca este o greseala din partea unei femei..dar se poate si fara ea....eu merg pe ideea unei relatii plina de respect reciproc si de daruire.....


reze....ceva inteligent...bravo....
aish
Postat pe 27 Iunie 2009 17:37
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-06-27 17:28:44
De la: greierash, la data 2009-06-27 17:21:44
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-06-27 17:14:59cred ca barbatii trebuie sa dea dovada de rabdare cand o femeie ii injoseste asa fara motiv si nu trebuie in nici un caz sa isi loveasca partenera cu o plama...dar nici femeia nu trebuie sa il loveasca pe barbat........


eeeii..o palma mica din dragoste....nu vezi si tu ce trendy e prin telenovele?se palmuiesc,se saruta!

o plama din dragoste nu cred ca este o greseala din partea unei femei..dar se poate si fara ea....eu merg pe ideea unei relatii plina de respect reciproc si de daruire.....


ba nu pot! daca nu ii inrosesc c**u macar o data la 2 zile, nu ma simt bine! idem si sub cearsafuri!deci hai sa nu ne putem baticuri in cap!
greierash_is_back
Postat pe 27 Iunie 2009 17:40
De la: greierash, la data 2009-06-27 17:40:11
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-06-27 17:28:44
De la: greierash, la data 2009-06-27 17:21:44
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-06-27 17:14:59cred ca barbatii trebuie sa dea dovada de rabdare cand o femeie ii injoseste asa fara motiv si nu trebuie in nici un caz sa isi loveasca partenera cu o plama...dar nici femeia nu trebuie sa il loveasca pe barbat........


eeeii..o palma mica din dragoste....nu vezi si tu ce trendy e prin telenovele?se palmuiesc,se saruta!

o plama din dragoste nu cred ca este o greseala din partea unei femei..dar se poate si fara ea....eu merg pe ideea unei relatii plina de respect reciproc si de daruire.....


ba nu pot! daca nu ii inrosesc c**u macar o data la 2 zile, nu ma simt bine! idem si sub cearsafuri!deci hai sa nu ne putem baticuri in cap!

esti draguta......
Baiat_Rezervat
Postat pe 27 Iunie 2009 17:42
De la: greierash, la data 2009-06-27 17:40:11
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-06-27 17:28:44
De la: greierash, la data 2009-06-27 17:21:44
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-06-27 17:14:59cred ca barbatii trebuie sa dea dovada de rabdare cand o femeie ii injoseste asa fara motiv si nu trebuie in nici un caz sa isi loveasca partenera cu o plama...dar nici femeia nu trebuie sa il loveasca pe barbat........


eeeii..o palma mica din dragoste....nu vezi si tu ce trendy e prin telenovele?se palmuiesc,se saruta!

o plama din dragoste nu cred ca este o greseala din partea unei femei..dar se poate si fara ea....eu merg pe ideea unei relatii plina de respect reciproc si de daruire.....


ba nu pot! daca nu ii inrosesc c**u macar o data la 2 zile, nu ma simt bine! idem si sub cearsafuri!deci hai sa nu ne putem baticuri in cap!


iti dau o coronita de lauri........ca n-am gasit batic !!!....... .......asa...e.......plici-plici......plici...plici.......
etta
Postat pe 27 Iunie 2009 17:52
adica?
greierash_is_back
Postat pe 27 Iunie 2009 17:55
De la: etta, la data 2009-06-27 17:52:20
De la: greierash, la data 2009-06-27 17:40:11
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-06-27 17:28:44
De la: greierash, la data 2009-06-27 17:21:44
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-06-27 17:14:59cred ca barbatii trebuie sa dea dovada de rabdare cand o femeie ii injoseste asa fara motiv si nu trebuie in nici un caz sa isi loveasca partenera cu o plama...dar nici femeia nu trebuie sa il loveasca pe barbat........


eeeii..o palma mica din dragoste....nu vezi si tu ce trendy e prin telenovele?se palmuiesc,se saruta!

o plama din dragoste nu cred ca este o greseala din partea unei femei..dar se poate si fara ea....eu merg pe ideea unei relatii plina de respect reciproc si de daruire.....


ba nu pot! daca nu ii inrosesc c**u macar o data la 2 zile, nu ma simt bine! idem si sub cearsafuri!deci hai sa nu ne putem baticuri in cap!


iti dau o coronita de lauri........ca n-am gasit batic !!!....... .......asa...e.......plici-plici......plici...plici.......


multumesc!
greierash_is_back
Postat pe 27 Iunie 2009 17:55
De la: greierash, la data 2009-06-27 17:55:12 adica?


adica cu pliciu de prins muste se inroseste mai repede....
no ce ma faci sa spun acu'....

dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Iunie 2009 17:56
Mai fata cu ce aia te combini tu de n-au nici macar liceul. Or fi si tigani, te pomenesti.
Kathara
Postat pe 27 Iunie 2009 18:18
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-06-27 17:56:36
De la: greierash, la data 2009-06-27 17:55:12 adica?


adica cu pliciu de prins muste se inroseste mai repede....
no ce ma faci sa spun acu'....



adica era pentru "esti dragutza!"

daca nu simt io in palma....tot degeaba!
greierash_is_back
Postat pe 27 Iunie 2009 18:26
De la: marinutza63, la data 2009-06-27 17:00:04eu m-am certat foarte urat cu prietenul meu aseara, amandoi am avut o parte din vina si mi-a dat o palma, si dupa aceea m-a scos afara si isi cerea scuze, ma intreba ce am de sunt asa nervoasa, cred ca am avut o criza ne nervi, ceva..el imi sp sa nu mai tip eu tipam din ce in ce mai tare, asta il irita foarte tare, dupa asta am dost la el acasa imi era frig si i-am sp vrei te rog sa ma incalzesti si pe mine si el foarte iritat ca i-am sp asta mi-a sp ai plapuma...mi-a picat foarte rau, parca nici nu-l mai recunosteam... se purta foarte urat cu mine nici nu ma lasa sa-l pup, cand m-a adus acasa l-am intr dak mai poate fi ceva intre noi si el mi-a sp lasa ca ne intalnim cand avem ocazia si vb, cand imi amintesc si acum plang, l-am sunat pe telefon si l-am intrebat dak mai exista vreo sansa sa ne impacam el mi-a sp k dak e sa ne impacam ne impacam cand nu am sa-l mai sun sa il intreb unde este ce face cu cine e si asa mai departe la nervi i-am sp tot ce ma deranjat, i-am sp k diferentza de el eu fac un liceu si nu are dreptu sa imi zica el mie ca eu sunt proasta...dupa toate astea lui nu i-a venit sa creada dar cred ca si de asta se poarta asa urat cu mine, vreau sa ne impacam tin mult prea mult la el si sunt in stare sa fac orice pt el,el imi sp sa nu-l mai stresez cu telefoanele dar nu pot sa ma abtin sa nu-l sun, ma doare foarte mult indiferentza lui....dati-mi si mie o parere ce sa fac sa ma mai impac cu el sau nu??pls


pai ce vrei fato de la viata aluia?????


ori la ba ori la spital ori bataie ori lipsa....deci alege??? ce sfat vrei sa-ti dau eu ??? sa te intorci la el???asta vrei sa auzi???? intoarce-te atunci si pofteste de ia bataie cand i se par ca nu ai ajuns la timp acasa, ia bataie cand i se pare lui ca te-ai uitat nu stiu cum la vren prieten comun sau nu...etc....

dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Iunie 2009 18:26
De la: greierash, la data 2009-06-27 17:55:12 adica?

adica ai un fel aparte si mai dragut de a te exprima.....esti hazlie....
Baiat_Rezervat
Postat pe 27 Iunie 2009 18:55
mda....stiu....
greierash_is_back
Postat pe 27 Iunie 2009 19:01
Barbatii care dau in femei nu sunt decat niste lasi care nu gasesc alta metoda de a concluziona o discutie , o cearta decat prin a demonstra ca sunt puternici , ca ei sunt barbatii si ca femeile trebuie sa se supuna.
Din pacate se pare ca inca mai ne asemanam cu omul cavernelor care isi lua nevasta de par si ca s-o iubeasca si ca s-o nenoroceasca.
Dar poate inca mai avem sperante.
Culmea e ca tot femeile sunt vinovate pentru comportamentul violent al barbatilor. Educatia transmisa din mama in fiica le invata mai ales pe cele care nu provin din medii cu educatie scolara prea multa ca e normal ca barbatul sa-si altoiasca din cand in cand nevasta. Iar femeile nu fac altceva decat inchid ochii si se consoleaza cu expresii de genul"lasa, ca altele au patit-o si mai rau. Pe mine tot ma iubeste. Si ma loveste doar cand bea"
Oricum un barbat care loveste o femeie nu este cu nimic mai presus de un animal, desi daca stau bine sa ma gandesc animalele nu ataca decat in momentul in care sunt amenintate/
cold_as_ice
Postat pe 27 Iunie 2009 20:08
femeia trebuie protejata nu batuta
cristiana_cris
Postat pe 27 Iunie 2009 23:44
De la: scorpyoW, la data 2009-06-27 17:26:59
De la: R_F, la data 2009-06-27 16:40:16
De la: marinutza63, la data 2009-06-27 16:38:35ce parere aveti despre barbatii care dau in femei, nu neaparat sa le bata, doar sa le dea cate o palma???

sunt ultimile scursuri(valabil doar pt cei care fac asa ceva)


e cel mai tare barbat daca dai intr'o femie,da frate cu paru
o intrebare care nu'si are rostu

r_f.....felicitari imi este greu sa recunosc(totusi sunt barbat)dar ai dreptate

ms draga asta este parerea mea despre cei care fac asta.cu bataia nu se rezolva nimic .
R_F
Postat pe 27 Iunie 2009 23:48
De la: marinutza63, la data 2009-06-27 17:00:04eu m-am certat foarte urat cu prietenul meu aseara, amandoi am avut o parte din vina si mi-a dat o palma, si dupa aceea m-a scos afara si isi cerea scuze, ma intreba ce am de sunt asa nervoasa, cred ca am avut o criza ne nervi, ceva..el imi sp sa nu mai tip eu tipam din ce in ce mai tare, asta il irita foarte tare, dupa asta am dost la el acasa imi era frig si i-am sp vrei te rog sa ma incalzesti si pe mine si el foarte iritat ca i-am sp asta mi-a sp ai plapuma...mi-a picat foarte rau, parca nici nu-l mai recunosteam... se purta foarte urat cu mine nici nu ma lasa sa-l pup, cand m-a adus acasa l-am intr dak mai poate fi ceva intre noi si el mi-a sp lasa ca ne intalnim cand avem ocazia si vb, cand imi amintesc si acum plang, l-am sunat pe telefon si l-am intrebat dak mai exista vreo sansa sa ne impacam el mi-a sp k dak e sa ne impacam ne impacam cand nu am sa-l mai sun sa il intreb unde este ce face cu cine e si asa mai departe la nervi i-am sp tot ce ma deranjat, i-am sp k diferentza de el eu fac un liceu si nu are dreptu sa imi zica el mie ca eu sunt proasta...dupa toate astea lui nu i-a venit sa creada dar cred ca si de asta se poarta asa urat cu mine, vreau sa ne impacam tin mult prea mult la el si sunt in stare sa fac orice pt el,el imi sp sa nu-l mai stresez cu telefoanele dar nu pot sa ma abtin sa nu-l sun, ma doare foarte mult indiferentza lui....dati-mi si mie o parere ce sa fac sa ma mai impac cu el sau nu??pls

mai bine sa te doara indiferenta ,decat palmele/bataile lui mai tarziu
R_F
Postat pe 27 Iunie 2009 23:50
De la: cold_as_ice, la data 2009-06-27 20:08:39Barbatii care dau in femei nu sunt decat niste lasi care nu gasesc alta metoda de a concluziona o discutie , o cearta decat prin a demonstra ca sunt puternici , ca ei sunt barbatii si ca femeile trebuie sa se supuna.
Din pacate se pare ca inca mai ne asemanam cu omul cavernelor care isi lua nevasta de par si ca s-o iubeasca si ca s-o nenoroceasca.
Dar poate inca mai avem sperante.
Culmea e ca tot femeile sunt vinovate pentru comportamentul violent al barbatilor. Educatia transmisa din mama in fiica le invata mai ales pe cele care nu provin din medii cu educatie scolara prea multa ca e normal ca barbatul sa-si altoiasca din cand in cand nevasta. Iar femeile nu fac altceva decat inchid ochii si se consoleaza cu expresii de genul"lasa, ca altele au patit-o si mai rau. Pe mine tot ma iubeste. Si ma loveste doar cand bea"
Oricum un barbat care loveste o femeie nu este cu nimic mai presus de un animal, desi daca stau bine sa ma gandesc animalele nu ataca decat in momentul in care sunt amenintate/

iti dau dreptate dar legat de subiectul de mai sus? nu sunt de acord cu faptul ca a dat in ea, dar nici ea nu a fost foarte calma, el ii spunea sa nu mai urle si ea se criza si mai rau, eu unul as fi plecat si o lasam acolo sa isi scoata singura nervii din cap, dar fiecare reactioneaza in felul lor si nu orice barbat care da o palma o sa repete actiunea.
sunt unii oameni care reactioneaza doar la violenta (nu stiu de ce) si unii care doar cu violenta stiu sa aplaneze un conflict, sa te gandesti bine inainte sa iei o decizie, oricare ar fi ea si care ar fi consecintele in viitor.
parerea mea este ca violenta nu are ce cauta intr'o relatie, nici unul din parteneri atat femeia si barbatul nu au dreptul sa isi agreseze partenerul, e egalitate intre sexe, fara compromisuri, am fost palmuit pe nedrept intr'o criza istericala, nu am retaliat, dar numai eu stiu cum m'am abtinut.
felixcat
Postat pe 28 Iunie 2009 13:39
Daca nu exista respect intre doua cupluri exista toate sansele sa se ajunga la "bataie "chiar si la o palma data la nervi,URASC BARBATII CARE LOVESC FEMEILE,eu am o relatie de 3 ani dar niciodata nu a ridicat mana la mine ,bineinteles ca am mai avut si noi certuri dar nu s-a ajuns la lovituri.
Asa ca fetelor aveti grija pe cine tineti langa voi,barbatul care loveste o data cu siguranta mai poate lovi iar si iar.
apollo_dm
Postat pe 7 Iulie 2009 12:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu imi place sa fac sex oral 608 De la: cenzuratul 6 Decembrie 2011 00:41
o fata pentru sex in 3. 241 De la: diana_alberta 1 Martie 2015 08:27
dc e atat de importanta relatia fizica? 13 De la: danyella_c 22 Decembrie 2009 23:20
va rog HELP! 7 De la: voicumagdalena 6 Noiembrie 2009 21:10
ma poate ajuta cineva?? 8 De la: kudika074808 15 Octombrie 2009 20:10