Setari Cookie-uri

Oare sunt insarcinata?!!!!

Acum o luna am avut ultimul contact sexual si mi-e teama ca sunt insarcinata!!!
Spun asta pentru ca inca nu mi-a venit ciclul, nu este regulat de obicei, deci nu imi vine la o data fixa cam niciodata.
Care sunt semnele ca as putea fi insarcinata?
Spuneti-mi si mie va rog...sunt cam ingrijorata :(((
Taissa
Postat pe 28 Iunie 2009 18:07
Fa-ti un test de sarcina... cred ca toata lumea e de acord cu mine! Cat despre semne, ma gandesc ca nah... sunt inselatoare cateodata ... In plus testul te va linisti! Mult succes!
meendy
Postat pe 28 Iunie 2009 18:14
De la: Taissa, la data 2009-06-28 18:07:50Acum o luna am avut ultimul contact sexual si mi-e teama ca sunt insarcinata!!!
Spun asta pentru ca inca nu mi-a venit ciclul, nu este regulat de obicei, deci nu imi vine la o data fixa cam niciodata.
Care sunt semnele ca as putea fi insarcinata?
Spuneti-mi si mie va rog...sunt cam ingrijorata :(((


eu personal nu am absolut nici un semn cand sunt insarcinata. nici mama nu a avut.. asa ca testul te va linisti.. si ca sa fi sigura.. fa un test la 2 zile.. e mai precis sa-l faci dimineata deoarece este mai exact.. cu prima urina.

daca tot nu esti sigura.. fugi la doctor si fa o ecografie.. acolo sigur se va vedea.
noroc.
cathysailor
Postat pe 28 Iunie 2009 18:17
De la: cathysailor, la data 2009-06-28 18:17:34
De la: Taissa, la data 2009-06-28 18:07:50Acum o luna am avut ultimul contact sexual si mi-e teama ca sunt insarcinata!!!
Spun asta pentru ca inca nu mi-a venit ciclul, nu este regulat de obicei, deci nu imi vine la o data fixa cam niciodata.
Care sunt semnele ca as putea fi insarcinata?
Spuneti-mi si mie va rog...sunt cam ingrijorata :(((


eu personal nu am absolut nici un semn cand sunt insarcinata. nici mama nu a avut.. asa ca testul te va linisti.. si ca sa fi sigura.. fa un test la 2 zile.. e mai precis sa-l faci dimineata deoarece este mai exact.. cu prima urina.

daca tot nu esti sigura.. fugi la doctor si fa o ecografie.. acolo sigur se va vedea.
noroc.

oui un bon conseil
yumy
Postat pe 28 Iunie 2009 20:07
Un control la ginecolog ti-as recomanda ,simptome difera de la organism la altul ,unele pers pot avea greturi ,stari de somn ,incomoditate ,stare de nervi ,in schimb altele nu au nimic.Daca nu ajungi prea curand la doctor ,fa-ti un test de sarcina ,daca nu iese clar ,mai fa-l odata -dar tu trebuie sa faci un control ginecologic .
gugulina74
Postat pe 28 Iunie 2009 20:12
esti sau nu esti?
coffeeta
Postat pe 30 Iunie 2009 20:42
fa un test de sarcina
dolcik1
Postat pe 2 Iulie 2009 19:25
De la: Taissa, la data 2009-06-28 18:07:50Acum o luna am avut ultimul contact sexual si mi-e teama ca sunt insarcinata!!!
Spun asta pentru ca inca nu mi-a venit ciclul, nu este regulat de obicei, deci nu imi vine la o data fixa cam niciodata.
Care sunt semnele ca as putea fi insarcinata?
Spuneti-mi si mie va rog...sunt cam ingrijorata :(((


mai .... dar de medic ,de test de sarcina de farmacie ai auzit?????

dandanaua_reloaded
Postat pe 2 Iulie 2009 19:27
va-ti protejat ?
__Clau__
Postat pe 2 Iulie 2009 19:28
fetelor....ai ma....da chiar nu-i nici-un semn asa mai concret prin care sa deducem sarcinile astea.....sau chiar nu-i nimeni care sa-i ghiceasca si fetei...ca vrea sa stie daca-i insarcinata..aaaaa?......nuuu???

offff, trebuie sa se duca pana la farmacie.....nasooolllllll


bai nene, pana unde ajunge frate inconstienta si iresponsabilitatea
gargaritamica
Postat pe 2 Iulie 2009 19:37
De la: gargaritamica, la data 2009-07-02 19:37:52fetelor....ai ma....da chiar nu-i nici-un semn asa mai concret prin care sa deducem sarcinile astea.....sau chiar nu-i nimeni care sa-i ghiceasca si fetei...ca vrea sa stie daca-i insarcinata..aaaaa?......nuuu???

offff, trebuie sa se duca pana la farmacie.....nasooolllllll


bai nene, pana unde ajunge frate inconstienta si iresponsabilitatea


cateva semne ar fii.. de circulatie pana la farmacie....
dandanaua_reloaded
Postat pe 2 Iulie 2009 19:38
da multumesc pt sfaturi...
Taissa
Postat pe 2 Iulie 2009 21:28
De la: Taissa, la data 2009-06-28 18:07:50Acum o luna am avut ultimul contact sexual si mi-e teama ca sunt insarcinata!!!
Spun asta pentru ca inca nu mi-a venit ciclul, nu este regulat de obicei, deci nu imi vine la o data fixa cam niciodata.
Care sunt semnele ca as putea fi insarcinata?
Spuneti-mi si mie va rog...sunt cam ingrijorata :(((


greierash_is_back
Postat pe 2 Iulie 2009 21:29
De la: Taissa, la data 2009-07-02 21:28:40da multumesc pt sfaturi...


taisa , acum vorbind serios, nu te costa nimic sa mergi pana la cea mai apropiata farmacie sa iei un test de sarcina daca esti minora si nu poti sau nu vrei potiruga pe cineva in care ai incredere sa mearga sa iti ia unul, ma tem ca altfel nu poti sa iti dai seama decat cand va fii prea tarziu , adica atunci cand vei fii nevoita sa mergi la medic pt ca a trecut si a 2-a luna si nu ti-a venit. poate fii doar o dereglare hormonala sau poate fii chiar o sarcina. de aceea cel mai sigur este mai intai un test si apoi o vizita la un ginecolog.
dandanaua_reloaded
Postat pe 2 Iulie 2009 21:34
bah fetelor s mor.. chiar sunteti inconstiente..?? de prezervativ nu ati auzit... lasa da-o dreaq de placere...ca o simti mai incolo.. acu cat esti in floarea varstei traiesti si tu viata cat mai frumos experimentezi..etc.. nu cred ca vrei un plod la usa.. si sa iti distrugi visurile.. care ti le-ai propus.. cum au zis si fetele. fa un test de sarcina.. si asta e.. si iti recomand.. traieste viata in siguranta.. ca nu cred ca ai vrea sa fi asa.. fa-o protejat..fratele meu..mi-a zis mereu.. da-o naibii d placere.ca nu e mare diferenta.. sa faci cu .. sau fara... dar dak vrei s scapi de boli de sarcina.. cel mai bine asa.. parerea mea..
pappy
Postat pe 2 Iulie 2009 21:35
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-07-02 19:27:06
De la: Taissa, la data 2009-06-28 18:07:50Acum o luna am avut ultimul contact sexual si mi-e teama ca sunt insarcinata!!!
Spun asta pentru ca inca nu mi-a venit ciclul, nu este regulat de obicei, deci nu imi vine la o data fixa cam niciodata.
Care sunt semnele ca as putea fi insarcinata?
Spuneti-mi si mie va rog...sunt cam ingrijorata :(((


mai .... dar de medic ,de test de sarcina de farmacie ai auzit?????



Hai mai dandanica......doar sti ca e la moda sa deschizi topice pe kudika
De ce sa mearga la medic? e mai placut sa stai pe net
andreea1976
Postat pe 2 Iulie 2009 21:40
stiu ca e placut pe kudika...dar exista si alt fel de viata...aia reala care te cam tranteste cand nu te astepti....

dandanaua_reloaded
Postat pe 2 Iulie 2009 21:43
POTI SA TE BAZEZI PE TESTELE DE SARCINA DEOARECE EU AM FACUT 2 SI AU IESIT POZITIVE CEEA CE ERA ADEVARAT ERAM INSARCINATA SI UN CONTROL TE POATE LAMURI
kudika047129
Postat pe 3 Iulie 2009 01:00
De la: kudika047129, la data 2009-07-03 01:00:00POTI SA TE BAZEZI PE TESTELE DE SARCINA DEOARECE EU AM FACUT 2 SI AU IESIT POZITIVE CEEA CE ERA ADEVARAT ERAM INSARCINATA SI UN CONTROL TE POATE LAMURI


Poti sa te bazezi pe naiba ...eu eram gravida si testele aratau negativ.....asa ca...
Un control la ginecolog e cel mai sigur
andreea1976
Postat pe 3 Iulie 2009 01:22
http://www.ro-online.ro/cocoshel-29211.html
kudika051526
Postat pe 13 Iulie 2009 11:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Site lenjerie intima. Voi ce parere aveti ? 2 De la: kudika_nikole 3 Decembrie 2011 23:41
Hei, am mare nevoie de ajutor.. 5 De la: RalucaaGabriela 18 Aprilie 2014 18:17
cum treci peste o relatie de 8 ani? 11 De la: Larisa25101996 26 Aprilie 2010 18:44
femei inselate 6 De la: blaa 29 Martie 2010 16:30
un sfat mi-ar prinde f binee,,, 18 De la: anca_m22 22 August 2009 22:59