Setari Cookie-uri

credti ca este bine ce fac?

am avut o relatie timp de 4 ani...iar acum trebuia sa plecam in strainatate dar eu nu m ai vreau...sa fim impreuna cred...sunt o persoana care nu pot lua singura decizii si tin cont de parerile din jurul meu...nu il m ai iubesc...asa cred eu...inainte de asta de fapt acum 2 sapt a aparaut fostul meu iubit pt care am avut ceva aparte intodeauna..nu stiu dc ...si acesta vrea sa ne casatorim....mi a promis multe...si il cred..nu stiu ce sa fac va rog sa ma ajutati nu stiu cu cine sa raman...ma gandesc dak este posibil sa iubesti 2?:((va rog sa imi spuneti ce ati face voi?sa plec singura undeva sa ma gandesc si sa nu mai ascult nici o parere?va multumesc:*
iulya_sweet
Postat pe 29 Iunie 2009 18:27
Eu sincera sa fiu nu cred ca poti iubi 2 in aceelasi timp,cred ca trebuie sa iti dai timp...sa iti pui gandurile in ordine si sa iti analizezi sentimentele....am vazut ca esti putin confuza.Este o decizie importanta....viitorul este al tau gandestete bine care te face fericita ,care iti alina sufletul .Casatoria o facem pt o viata ...sau cat tine .....nu este cva facut pt o zii.....mult noroc si sper sa iei decizia cea mai buna pentru tine.
kudika_laura
Postat pe 29 Iunie 2009 18:34
De la: iulya_sweet, la data 2009-06-29 18:27:35am avut o relatie timp de 4 ani...iar acum trebuia sa plecam in strainatate dar eu nu m ai vreau...sa fim impreuna cred...sunt o persoana care nu pot lua singura decizii si tin cont de parerile din jurul meu...nu il m ai iubesc...asa cred eu...inainte de asta de fapt acum 2 sapt a aparaut fostul meu iubit pt care am avut ceva aparte intodeauna..nu stiu dc ...si acesta vrea sa ne casatorim....mi a promis multe...si il cred..nu stiu ce sa fac va rog sa ma ajutati nu stiu cu cine sa raman...ma gandesc dak este posibil sa iubesti 2?:((va rog sa imi spuneti ce ati face voi?sa plec singura undeva sa ma gandesc si sa nu mai ascult nici o parere?va multumesc:*


iubirea e una singura sincera si pura,deci nu nu cred ca e posibil sa iubesti 2.faptul ca fostul a aparut dupa 4 ani si dupa 2 sapt iti vb de casatorie si iti promite verzi si uscate,e o dovada de slabiciune.cred ca nu vrea sa ramana singur.altfel nu ar face asa ceva intr un timp asa de scurt.in afara de asta e fostul.inseamna ca ceva nu a mers de v ati despartit.esti dispusa sa te confrunti cu aceleasi probleme de alta data?si mai ales intr o casnicie?
iar pe actualul crezi ca nu l mai iubesti de ce mai esti cu el?lipsa iubirii duce la certuri si mai apoi la o despartite urata.
parerea mea:cand 2 se cearta al 3 lea castiga.
e vara ia ti si tu o vacanta,un concediu ceva.pune ti gandurile in ordine,pune te pe picioare.o luna,doua de relaxare ar putea sa ti dea si raspunsul pe care l cauti.
desi mi se pare cam greu pt tine sa l gasesti,daca tu nu poti lua decizii de una singura.
p.s.
sometimes in life the hardess thing is to let it go.
GreenScorpio
Postat pe 30 Iunie 2009 17:41
cine alearga dupa 2 iepuri nu prinde nici unul.
R_F
Postat pe 30 Iunie 2009 17:45
te lasi cam usor pacalita:d sorry....:D
butterflyeffect
Postat pe 30 Iunie 2009 17:50
Nu se poate sa iubesti 2 persoane deodata. Eu zic sa te gandesti bine, cat de fericita esti alaturi de x si cat de fericita esti alaturi dde y.C e defecte si ce calitati are x si ce defecte si ce calitati are y ....poti chiar sa iti faci un tabelas pe o foaie...si numai asculta parerile din jur.Fa ce-ti zice inima.

Postat pe 30 Iunie 2009 17:57
pai pune in balanta tot ce ai trait cu fostul si cu actualaul si vezi..apropo daca nu-l mai iubesti pe actualul de ce sa mai continui?
rahella
Postat pe 30 Iunie 2009 17:59
De la: amanda01, la data 2009-06-30 17:57:22Nu se poate sa iubesti 2 persoane deodata. Eu zic sa te gandesti bine, cat de fericita esti alaturi de x si cat de fericita esti alaturi dde y.C e defecte si ce calitati are x si ce defecte si ce calitati are y ....poti chiar sa iti faci un tabelas pe o foaie...si numai asculta parerile din jur.Fa ce-ti zice inima.


vezi tu ca la ea inima face ce zic cei din jur.asta e partea trista.
GreenScorpio
Postat pe 30 Iunie 2009 18:00
inseamna ca nu are personalitate,se lasa mereu influenta-ta de cei din jur..
rahella
Postat pe 30 Iunie 2009 18:03
De la: iulya_sweet, la data 2009-06-29 18:27:35acum 2 sapt a aparaut fostul meu iubit pt care am avut ceva aparte intodeauna..nu stiu dc ...si acesta vrea sa ne casatorim....


Daca dupa patru ani mai simti ceva pentru fostul inseamna ca nu il iubesti pe actualul ..
Eu cred ca nu poti iubi doi barbati .
ella_c
Postat pe 30 Iunie 2009 18:36
iulya sweet , ceva mai dulce decat sa-ti faci de cap nu poate fi pentru tine in momentul de fata... Asa ca nu uita: " incercarea moarte n-are"!....
ElainaD
Postat pe 6 Iulie 2009 17:34
e clar... nu-l iubesti pe niciunul
pisoiul_zburlit
Postat pe 7 Iulie 2009 16:22
cred ca tu ,,iubesti" ideea de ,,a iubi", nu ca iubesti cu adevarat. Ia-ti o pauza si gandeste-te.
candy_girl79
Postat pe 17 Iulie 2009 17:04
De acord cu faza ca nu il iubesti pe nici unul...
Dragii mei se duce lumea pe rapa... sa fii asa credula..? cum se poate...inteleg intr-un fel ca doar fiecare din noi are naitivitatea lui,dar chiar asa? si in acesti 4 ani... unde a fost exul? sau l-ai inselat vreodata pe "actualul"?eu nu cred ca se va termina cu bine, te-a si cerut in casatorie dupa tot acest timp... in fine,sa fie cum crezi tu dar daca nu stii ce simti..mai bine las-o balta si ia-ti ceva timp sa vezi ce vrei tu,nu altii..ca stii vorba aia, daca ti se spune sa sari in fantana tu sari?numai pt ca altii cred ca e bine? nici unul dintre prietenii tai nu va fi acolo peste ani de zile cand tu ..poate vei fi nefericita cu cel pe care l-ai ales...repet,tu trebuie sa alegi,nu altii... deci...bafta!
kudika86
Postat pe 17 Iulie 2009 20:16
Buna,

Cum ziceau si altii , important este ce decizi tu , sau vrei sa te aleaga altcineva, -mama soacra de nora din oficiu ? Te poate alege de casatorita cine stie cine , dar abia apoi vine greul.... Si oare vei suporta ? Deci gandestete o data ,inca odata, ... Pana gasesti solutia buna a problemei cu care te confrunti. !!!!!!!.....
ElainaD
Postat pe 18 Iulie 2009 23:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CLARVIZIUNEA NU E O PASIUNE, CI UN DAR DIVIN TRANSFORMAT INTR-O MISIUNE 30 De la: kudika511032 22 Februarie 2012 19:58
buna 2 De la: kudika036906 24 August 2010 08:48
eu varsator, el taur 5 De la: dutza30 30 Septembrie 2009 20:21
Fata Scorpion vs. Baiatul Berbec 1 De la: Lady_Shadow 8 Mai 2010 20:12
salutare tuturor! 7 De la: cjcj 31 August 2016 11:53