Setari Cookie-uri

POVESTE DE VIATA!!!Moment de rascruce!!!

M-am nascut intr-un mic oras din S Romaniei ...copil sensibil si ascultator,crescut intr-o familie cu probleme ,scandalurile erau la ordinea zilei:(.
Copil introvertit ,am pasit timid catre curtea scolii...aceasta si-a urmat cursul,fara probleme ,eram un copil-model...am terminat si clasa a-8-a....ma pregateam de o noua etapa ...am intrat la un liceu foarte bun...lumea era altfel,eu un copil slabut si ciudat( care isi lua pantofi cu toc la trening),printre tot felul de oameni .. stateam linistita in coltul meu tremurand la vederea colegelor mele cu vreo 15 kg mai mult ca mine.A trecut si prima zi de liceu ,bineinteles cu un bocet pe cinste ,k ce o sa ma fac eu ???nu o sa ma bage nimeni in seama ...dar a venit a-2-a zi ...a -3-a...am suportat o gramada de glume proaste referitoare la aspectul meu...si asa au trecut 2 ani.
Intr-a 11-a am ajuns intamplator in singurul club din oras...mare imi fu* mirarea,cand am vazut o gramada de fete care mai de care mai aranjate ...baietii care se drogau si consumau alcool.M-a atras lumea asta ,era ceva ce eu nu mai vazusem niciodata ...mi-am dorit cu toata ardoarea sa fac parte din ea...M-am pus pe ingrasat (sa arat si eu a om:D),mi-am schimbat lookul mi-am facut tatuaj si am inceput sa copii ce vedeam la acele domnisoare ,care erau ravnite de toti baietii...si asa m-am schimbat ...numai ca s-au cheltuit foarte multi bani pe aceasta schimbare ,bani obtinuti din bijuteriile mamei pe care le amanetam intr-o veselie .
Cum era de asteptat,s-a aflat intr-un final,si a urmat pedeapsa,cea mai grea probabil,sa lucrez la o terasa in centrul orasului...eu ???care pretindeam k am bani:(..dar a trecut si asta ..a venit vremea facultatii...am ales Bucurestiul..si asa m-am inscris la o facultate particulara ca sa pot lucra in acelasi timp.
Acum sunt in vacanta ,urmeaza sa trec anul 3,vorbesc cu un baiat de 5 luni,dar nu sunt fericita si multumita ..nu simt mai nimic pt el ..tin dar nu e iubire ...bine k nici nu pot spune k stiu ce e iubirea ...am avut cateva tentative sa ma despart de el dar mi-a fost mila,ultima oara el a ajuns la spital...si imi este si frik de singuratate ..poate suna absurd la varsta mea...dar ies destul de rar si nu sunt f comunicativa ,sunt cam timida....lucrez ca secretara ..nu am avut curaj sa ma duc sa imi caut ceva in domeniul jurnalismului ...imi este frik sa nu fiu dezamagita,nu stiu f bine nici limba engleza...nu am nici prieteni foarte multi ..nu stiu ....m-am schimbat mult..a ajuns sa imi plc singuratatea..sa incerc sa evit oamenii,sa evit sa intru in contact cu iei ...oare ce sa ma fac sa ma multumesc cu atat de putin si sa accept realitatea sau sa lupt pt a fi mandra de mine...dar de unde sa incep,???,ce sa fac???
danutza_1307198
Postat pe 30 Iunie 2009 13:33
nu am niciun raspuns. doar
greierash_is_back
Postat pe 30 Iunie 2009 13:35
nu trebuie sa te schimbi ca sa fi ca ceilalti.fi tu insuti si o sa te simti mai bine.iti trebuie mult curaj ca sa devi mai indrazneatza si astfel te vei simti si tu implinita.
R_F
Postat pe 30 Iunie 2009 13:39
Chiar daca mediul sa spuneam ca nu ti-a fost prielnic,totusi este de apreciat dorinta ta de a urma o scoala,de a lucra si de a evolua ca om si ca personalitate.Timiditatea ma gandesc ca o poti invinge chiar la locul tau de munca-ca secretara cred ca poti comunica mai mult,incearca sa vorbesti cu cei din jur,sa-ti spui parerile cu convingere si depaseste mom de timiditate pt ca orice ai face nu poti fi pe placul tuturor,deci sa nu-ti fei frica sa te dezvalui pe tine asa cum esti tu .Cat despre prieten,well,mai degraba il poate ajuta un psiholog ,nu vad cum ai putea tu sa il sustii ,cand el de fapt cauta sa te "santajeze" oarecum sentimental.Discuta deschis cu el-fa primul pas in a te elibera de "rusine"-spune-i ce simti,deschis,fara sa-l ranesti sau sa-i reprosezi,doar explica-i ce iti doresti tu .Poate e momentul sa te pui si tu pe primul loc si sa nu te mai lasi influentata de ceilalti si de dorintele lor.
luyyzz
Postat pe 6 Iulie 2009 00:24
Totul depinde de tine.Vrei cu adevarat sa schimbi ceva in viata ta?Incearca!!Poate nu o sa fie chiar asa greu si poate o sa iti si placa.
Cu siguranta ca o sa ai parte si de dezamagiri,dar,heii,ce-ar fi viata asta de-ar fi mereu lina si previzibila?
Probabil ca vei mai primi si multe lovituri dar o sa te "ridici" o sa te "stergi de praf",vei invata ceva din asta si vei merge mai departe...nu totul e roz si miroase frumos dar...asta-i viata!!
Incearca sa fii tu multumita si sa faci ceea ce vrei.O sa fie muuult mai bine pentru tine.


mitura
Postat pe 12 Iulie 2009 21:45
Draga mea, te-ai gandit vreodata sa te rogi si sa postesti luni, miercuri si vineri? Sa stii ca ajuta cu adevarat!
kudika044610
Postat pe 13 Iulie 2009 08:14
Cele mai sincere urari de bine , si incearca sa comunici :) daca nu vei face pasul e probabil sa ramai asa toata viata
blue07scorpion
Postat pe 15 Iulie 2009 15:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
retete de salate 14 De la: peppermint 24 Martie 2010 14:11
Credeti ca am burta prea mare? 7 De la: kudika_946897 18 Mai 2014 08:06
donez doua pisicute 8 De la: octty 20 Aprilie 2009 22:56
abdomen cu "patratele" 8 De la: valy90 10 Ianuarie 2011 16:02
cum sa nu te ingrasi in timpul sarcinii?/ cum sa slabesti dupa ce nasti? 4 De la: stem_29 4 Iulie 2010 22:38