Setari Cookie-uri

vergeturi

Fetelor cum stati voi cu vergeturile? eu nu stiu ce sa mai fac? am si pe burta solduri si coapse m-am saturat si a venit vara si ma incomodeaza enorm. cunoasteti produse bune? dar ce parere aveti de eliminarea lor prin laser? ce stiti despre aceasta?
touray
Postat pe 1 Iulie 2009 12:22
si eu am ....si nu stiu ce sa fac.exista ceva crema.?
Frumusica4
Postat pe 3 Iulie 2009 23:28
si eu am si am inteles ca nu se pot elimina decat cu laser am mai avzut ceva crema cu nu stiu ce de melc care inlatura cicatrici si vergeturi
manuela211
Postat pe 4 Iulie 2009 18:06
Afla cum am slabit 5 kg si am scapat de celulita !
www.super
slimnew . webs. com
dyane_
Postat pe 6 Iulie 2009 10:11
si eu am avut probleme dupa ce am slabit brusc.dupa ce am consultat un medic dermatolog (estetician) si am citit in stanga si in dreapta exista doar o solutie care da rezutate.peeling-ul.asta ar fi vestea buna.vestea proasta e ca acest tip de interventie poate fi facut doar iarna si este f dureros.practic iti indeparteaza parca 2 straturi de piele si ramane carne vie care se regenereaza.in plus aceasta practica e si destul de scumpa.
totusi (ale mele sunt destul de mici si relativ proaspete) exista o crema care previne f mult aparitia lor si chiar le reduce pe cele existente.insa ca si metoda de mai sus si aceasta este destul de scumpa.crema se cheama StriVectrin-SD Intensive Concentrate For Existing Stretch Marks si costa in jur de 500 de roni sau 550 ceva de genu.se gaseste in magazinele Sephora nu am idee daca o mai importa si altcineva.sa nu uit:daca aveti cunostinte in america (caci acolo se fabrica crema) o puteti lua mai ieftina pretul ei fiind de aproximativ 130 $.
sper ca v-am fost de folos
alexandra_amel03
Postat pe 6 Iulie 2009 15:09
Am gasit solutia fetelor se numeste hollywood cream, si e un produs american. il folosesc de 1 saptamana si ceva si se vad rezultate. e un set format dintr-un sapun si o crema. intai te speli cu sapunul pe zonele cu probleme apoi folosesti crema. Rezultatele apar dupa cateva zile. Va pup fetelor iar daca sunteti interesate scrieti-mi mesaj si va spun de unde le pute-ti comanda.
touray
Postat pe 8 Iulie 2009 11:43
Buna:D Ai putea sa mi spui si mie unde le ai comandat si cat au costat?? :X ms frumos:*
Printessa17
Postat pe 8 Iulie 2009 12:31
bullshit!vergeturile nu trec asa pur si simplu cu creme,ca si celulita de altfel.Laserul e singura solutie din cate stiu,nu va incredeti in solutii miraculoase gen crema cu extract de melc sau mai stiu eu ce alte minuni.
pucca22
Postat pe 9 Iulie 2009 00:47
buna deci cu setul asta eu chiar sunt forte multumita si il folosesc de aproximativ 2 saptamani zilnic. e testat pe propriul corp asa ca il recomand calduros, chiar functioneaza
touray
Postat pe 9 Iulie 2009 10:45
Ea spune ca merge cu crema respectiva si sapun,inseamna ca intr-adevar da rezultate!
adevarat!!depinde de organism!!!
Lovesunshine
Postat pe 9 Iulie 2009 15:04
Scrieti clar cum se numeste si unde gasim produsul eficient.

Postat pe 9 Iulie 2009 16:09
Pai...cred ca o data ce le ai ..cu ele ramai ...probabil se "acopera" putin daca te bronzezi..dar din cate stiu eu nu prea ai cum sa scapi de ele...In fine...ce vreau sa zic este ca sa nu incercati sa slabiti drastic, cu diete din auzite sau mai stiu eu ce. In primul rand trebuie sa aveti o alimentatie sanatoasa bazata pe legume si fructe, carne de pui si peste. Renuntati la mancare grasa sau fasssttt fooood !! Este sezonul salatelor si va spun sa incudeti si ardeiul ROSU si verde care sunt f. bogati in antioxidanti !! Ajuta si la riduri... Putin ( sau mai mult) sport si vesnica APA ! HIDRATARE ! Daca am invatat ceva de la straini este sa mananci sanatos !
airedemolino
Postat pe 9 Iulie 2009 19:26
amariage daca nu sunt prea indiscreta as dori sa t intreb de la ce 'straini' ai deprins u obiceiurile astea alimentare atat de sanatoase....nu de alta dar in alte tari-mai dezvoltate,financiar cel putin-gradul de obezitate e mai mare ca la noi iar mancarea fast food e un must have pt majoritate
pucca22
Postat pe 10 Iulie 2009 18:54
De la: lydeea, la data 2009-07-10 18:54:13amariage daca nu sunt prea indiscreta as dori sa t intreb de la ce 'straini' ai deprins u obiceiurile astea alimentare atat de sanatoase....nu de alta dar in alte tari-mai dezvoltate,financiar cel putin-gradul de obezitate e mai mare ca la noi iar mancarea fast food e un must have pt majoritate

....Orice e in afara tarii e deja "strain" nu ? Intocmai...pt ca rata obezitatii e f mare ( din pctul asta de vedere noi, romanii stam bine suntem in general un popor frumos si bine "lucrat" dar..avand in vedere ca strainii sunt mai ...obezi ..si isi dau seama de lucrul acesta, incearca sa schimbe alimentatia nesanatoasa introducand salatele (etc) in meniul lor...Ah si uleiul de masline face minuni ...atat in alimentatie cat si pt corp ( exterior) ...eu una detest mancarea fast food ! De altfel ador inghetata si ciocolata ...dar cum e vba ce e bun ingrasa dar am noroc ca stau bine la capitolul " nu se pune"...Obezitatea e deja o "boala" modiala nu ? Daca poti reusesti sa slabesti in schimb cu vergeturile..hm ! mai greu ! Si mai e vba ¨ mai bine e sa previi decat sa..."
airedemolino
Postat pe 10 Iulie 2009 20:17
da feelor eu am folosit aces set am deja 3 saptamani si sunt multumita de el in sensul ca s-au diminuat considerabil, aproape nu se mai cunosc, sun practic albee, si abia vizibile. am 3 saptamani de cand folosesc produsul. de asta vi-l recomandam, ca e o diferenta enorma la cum era bura mea inainte si sum e acum. si in plus ne facem planuri sa mergem si la mare anul asta!

:)) bafta va pup
touray
Postat pe 13 Iulie 2009 10:42
Buna Imi poti spune si mie unde se gaseste crema si ce pret are....
Anutza_4you
Postat pe 14 Iulie 2009 13:40
De la: touray, la data 2009-07-01 12:22:08Fetelor cum stati voi cu vergeturile? eu nu stiu ce sa mai fac? am si pe burta solduri si coapse m-am saturat si a venit vara si ma incomodeaza enorm. cunoasteti produse bune? dar ce parere aveti de eliminarea lor prin laser? ce stiti despre aceasta?


mai ai sa faci spam? polstezi pe 1 lulie si pe 13 zici ca folosesti produsul de 3 saptamani? pffff
mara
Postat pe 14 Iulie 2009 16:53
poti te rog sa-mi dai mai multe detalii despre hollywood cream de unde se comanda/cumpara si pretul.ms mult:)
bubulinaaaaa
Postat pe 15 Iulie 2009 03:30
De la: touray, la data 2009-07-13 10:42:39da feelor eu am folosit aces set am deja 3 saptamani si sunt multumita de el in sensul ca s-au diminuat considerabil, aproape nu se mai cunosc, sun practic albee, si abia vizibile. am 3 saptamani de cand folosesc produsul. de asta vi-l recomandam, ca e o diferenta enorma la cum era bura mea inainte si sum e acum. si in plus ne facem planuri sa mergem si la mare anul asta!

:)) bafta va pup

si...ia spune, ti-au trecut vergeturile? crema minune!!! fetelor, voi chiar credeti in prostiile astea? regim alimentar sanatos, sport si eliminati stresul....
Lulli
Postat pe 16 Iulie 2009 01:40
eu am un articol din ibertatea si aici sunt si niste tratamente nu foarte scumpe


na dintre cele mai frecvente probleme de natura estetica sunt vergeturile, niste cicatrice de forma liniara. Persoanele afectate in mod special sunt femeile gravide, adolescentele si sportivii. Locurile in care apar aceste vergeturi sunt coapsele, fesele, sanii si regiunea lombara. Vergeturile se pot forma si pe fondul unei mosteniri genetice.
In zonele afectate de vergeturi, tegumentele sunt foarte subtiri, fine, iar la palpare, suprafata este incretita si usor denivelata. Vergeturile nou-aparute sunt rosii-violacee, iar cele mai vechi au aspectul unei benzi alb-sidefii denivelate. Prin regim si prin folosirea unor creme si uleiuri speciale, vergeturile, in special cele recente, se pot ameliora. Iata cateva produse naturiste care va pot fi de folos:
Macerat glicerinic din seva de mesteacan - util in hidropizie (cand se retine apa in organism), in cazul celulitei, vergeturilor, inflamatiilor dureroase ale pielii, dermo-hipodermoze celulitice, dermatoze, cand pielea nu are elasticitate.
Administrare: 50 picaturi de 3 ori/zi.
Pret: 9 RON.
Neem Pentavox - ajuta la hidratarea si regenerarea tesuturilor, amelioreaza orice afectiune dermatologica nespecifica.
Administrare: 2-3 capsule/zi
Pret: 17 RON.
Macerat din cedru - util in cazul pielii ridate si deshidratate, in celulite si vergeturi.
Prezentare: flacon cu 50 ml.
Administrare: 50 picaturi de 3 ori/zi.
Pret: 9 RON.
Ulei de ienupar Fares - un purificator al sangelui, care ajuta in hidropizie, celulita, vergeturi.
Administrare: comprese, masaj, bai.
Pret: 5,5 RON.
Ulei de portocala Fares - ajuta la reducerea celulitei si a vergeturilor.
Administrare: masaj, comprese, sauna.
Pret: 5 RON.
Crema de corp cu colagen si elastina Lotus Herbals - recomandat pentru pielea deshidratata, pe care o hidrateaza, o netezeste si ii reda stralucirea si fermitatea. Extractul de castravete pe care-l contine tonifica si catifeleaza pielea. Pentru vergeturi se face tratament cursiv doua luni de zile.
Mod de folosire: masaj.
Pret: 15 RON.
Crema antivergeturi Beauty Explosion - un amestec de extracte din plante, uleiuri vegetale, cunoscute pentru rolul lor in combaterea vergeturilor. Reda fermitatea pielii, care devine catifelata, nu-si pierde elasticitatea si reface reteaua de colagen.
Mod de folosire: masaj pe zonele afectate de 2 ori/zi, minimum 30 de zile.
Pret: 3 RON.
Q4 Crema antivergeturi Tis Farmaceutic - ajuta in cazul vergeturilor, a pielii imbatranite si ridate, cand este lipsita de fermitate.
Mod de folosire: masaj dimineata si seara, minim doua luni.
Pret: 10,5 RON.
Ulei de masaj pentru corp Elidor-ajuta in cazul vergeturilor, fiind un foarte bun emolient cu ajutorul caruia pielea devine mai neteda, se vitaminizeaza si se regenereaza.
Mod de folosire: masaj de 2 ori/zi.
Pret: 11,5 RON.
Produsele se gasesc in magazinele din str. Baia de Fier nr. 5 (din str. Sf. Vineri, tramvaie: 16, 40, 5, 14), din str. Matei Voievod 135, strada de la intersectia Vatra Luminoasa cu Sos. M. Bravu si din str. Lipscani nr. 104.
Se acorda consultanta gratuita cititorilor Libertatii in str. Lipscani nr. 104. Pentru programare sunati la tel. 311.03.06, medic Elena Istrate si dr. Alexandra Ghement.
Leacuri la indemana oricui
Regim vegetarian minimum doua saptamani.
Eliminarea sedentarismului.
• Ceai de mesteacan - 2 cani/zi.
• Cura cu ienupar
• Cura cu polen
• Cura cu sucuri amare.
• Cura cu suc de telina.
• Cura cu drojdie de bere - minimum 20 de zile.
• Cura cu germeni de grau (principala sursa de vitamina E).




Si am mai citit pe un site cu produse naturiste ca balsamul cu bitter suedez-de la Transvital ar fi bun....Incercatii!!
new_life
Postat pe 22 Iulie 2009 08:09
poti sa lasi o adresa de unde putem afla mai multe despre crema minune?ms
21nna
Postat pe 22 Iulie 2009 11:18
Nu scapi de vergeturi decat prin sport si o alimentatie echilibrata. Cremele anti-vergeturi sunt doar praf in ochi. Nu mai arunca banii pe ele. Apuca-te de sport si incearca sa te harnesti santos.
franziska_eu
Postat pe 22 Iulie 2009 11:33
asta-i marketing pe fata! Vrea sa vanda si ea niste crema si hop! s-a dat ca are vergeturi.
Kalinda
Postat pe 22 Iulie 2009 12:04
eu am niste vergeturi din adolescenta , nu sunt multe , dar se vad ............am tot facut sport iar de mai bine de 3 ani ma duc regulat la sala( 3-4 ori pe sapt ) am folosit tot felul de creme anti-vergeturi , anti-celulita , si chiar nu am vazut niciun rezulatat ...........eu ma asteptam sa treaca pana acum , pt ca nu sunt prea mari precum am vazut la alte femei . Ma gandesc acum la ce o sa fac dupa nastere cand vor aparea o gramada ........foarte aiurea
alen79
Postat pe 22 Iulie 2009 22:12
touray draga lasa-mi si mie adresa de unde pot sa fac si eu comanda la acest sapun si crema pe forum sau maill meu elli_blonda@yahoo.com te rog fiindca nu stiu ce sa ma may fac am incercat o gramada de chestii care au dat mai mult sau mai putin vr-un efect dar sunt disperata chear vreau sa dispara vreau sa stiu si pretul te rog ff mult
lylysor87
Postat pe 25 Iulie 2009 14:56
ai incercat uleiul anti vergeturi de la Eucerin ?eu stiu ca e f bun nu e nici f scump vreo 54 roni cam asa ceva .miroase si foarte bine si intra repede in piele .nu trebuie sa stai nu stiu cat dupa ce te dai cu el
cherry_pie
Postat pe 2 August 2009 17:21
mda nu zic ca nu ar fi bun dar e mai bine sa incerci sa mananci echilibrat si sa faci sport.e mult mai bine.nu vreau sa te supar dar mie am observat ca mi sau albit si abia ca se mai vad.dar dupa nastere au fost f accentuate si ma enervau enorm si incercam tot felul de creme dar am dat o gramada de bani pe ele si nau dat nici un rezultat,asa ca mam apucat de sport si credema ca da rezultate.bafta!
casiana_2007
Postat pe 8 August 2009 10:44
touray, daca tot esti atat de binevoitoare si vrei sa ne ajuti si pe noi astea mai nestiutoare, si cu vergeturi si celulita, de ce te lasi atata rugata si nu postezi o data numele exact acelui set de crema si sapun fabulos + pretul lui, si de unde poate fi achizitionat??? TE ROG, daca tot iti place sa fii rugata , mersi anticipat , sper sa fii mai receptiva macar la acest mesaj (sau cumva esti plecata la mare in concediu?)
kudika016287
Postat pe 11 August 2009 15:32
buna draga mea, nu imi place sa fiu rugata dinpotriva am scris experienta mea in speranta ca intradevar m-a ajutat si pe mine, si crede-ma si eu am celulita si vergeturi, ce-i drept acum mai mici si restranse.

este un set se cheama holiwood kiddies, si eu l-am achizitionat cu 65 de ron. l-a mine a funsctionat ca s-au albit si s-au restrans considerabil.

am comandat produsul la nr. 0751 313 004.

iti doresc bafta si scuzeee dar experienta mea a suparat pe multe fete, spunand ca e spam si fac publicitate de aceea am lasat-o balta in iddea ca multi nu accepta unele lucruri. eu sunt multumita si atat. restul mai putin conteaza...

te-am pupat si sper sa intelegi motivul meu
touray
Postat pe 13 August 2009 13:06
iti multumesc pentru raspuns, si pentru promptitudine , iar cu privinta la celelalte aspecte, este parerea lor, cine vrea s-o ia de buna, cine nu, sa faca ce vrea si ce crede . ms
kudika016287
Postat pe 13 August 2009 23:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ARATI BINE, TE SIMTI BINE! ALEGE SA TRAIESTI SANATOS 5 De la: badkitty 20 Iulie 2010 12:03
Martisor !? 17 De la: kudika093251 12 Februarie 2010 16:16
Produe Deborah 7 De la: pynky_naughty 20 Septembrie 2009 00:09
Scapa de cearcane pentru totdeauna 1 De la: valy87 27 Aprilie 2012 17:30
just married 1 De la: kika25 27 Septembrie 2009 23:18