Setari Cookie-uri

mi-am facut permanent

buna fetelor mi-am facut un semipermanent si nu mi-a iesit deloc sunt disperata mi-am distrus si parul ce pot face pt regenerare si mi se ingrasa groaznic de asta am zis sa-l incretesc un pic ca nu-l mai spalam asa des nici nu sta daca il tund sta cred groaznic mie asa ciuda va rog un sfat pls
kudika032207
Postat pe 3 Iulie 2009 21:27
Masti multe, cu ou, ulei de masline, ricin etc,
Kathara
Postat pe 3 Iulie 2009 21:37
De la: Kathara, la data 2009-07-03 21:37:57Masti multe, cu ou, ulei de masline, ricin etc,


Plus o peruca asortata la o tunsoare zero,daca nu vrei sa faci ce a spus Karhara.
mitura
Postat pe 15 Iulie 2009 01:04
De la: kudika032207, la data 2009-07-03 21:27:31buna fetelor mi-am facut un semipermanent si nu mi-a iesit deloc sunt disperata mi-am distrus si parul ce pot face pt regenerare si mi se ingrasa groaznic de asta am zis sa-l incretesc un pic ca nu-l mai spalam asa des nici nu sta daca il tund sta cred groaznic mie asa ciuda va rog un sfat pls


Si eu am avut permanent, si pentru regenerare... balsam dupa fiecare samponare, plus masca o data de 2 ori pe saptamana... si tunde-l o data pe luna sau cand vezi ca trebuie tuns...
Nu ai zis ce lungime are parul, dar ca sa stea bine, seara dupa ce iti faci baie, usuca-l putin( cu capul in jos, ca sa prinda si putin volum ) si pune-ti bigudiuri.. de marime medie sau mare...si a doua zi o sa stea f bine.. parca ar fi fost coafat cu peria mai ales ca esti si semipermanent facuta
deuzza
Postat pe 15 Iulie 2009 20:49
o masca foarte buna din avocado si ulei de masline,inainte de fiecare spalat,pe care o tii sub o folie de plastic mai mult de o ora...un conditioner bun(scump,profesional),iar pt finisare(dupa uscat)un serum care lasa parul stralucitor si maleabil(trebuie sa combati aspectul ala de par de plastic,ca al papusilor).
noaptea sa-l tii strans,eventual intr-un coc,la spate ca sa eviti frecarea de perna,fapt care va antrena o degradare evidenta,iar pt a evita uscarea excesiva,foloseste acelasi coc si la plaja,sau la piscina.
si tunzi cam un cm in fiecare luna,ca acum vara unghiile si parul cresc de 2 ori mai repede ca de obicei.
uscatorul de par,placa de intins sau fierul da facut de bucle-lucruri total interzise in ac perioada!!!!

sa auzim numai de bine!
kritzia
Postat pe 16 Iulie 2009 03:44
:D:D:D...de cand ma stiu am parul cret....pana acum 2 ani era cel mai frumos par din lume...cu cele mai perfecte bucle si cel mai matasos par!!....nu stiu ce s-a intamplat....acuma pur si simplu e incurcat ...ffff incurcat si aspru...nu m-am vopsit....nush ce sa fac...ma ajutati cu ceva sugestii...pareri...ceva masti de par care sa ma ajute????.....va rog:):):):)
capritza_any
Postat pe 23 Iulie 2009 13:22
De la: capritza_any, la data 2009-07-23 13:22:09:D:D:D...de cand ma stiu am parul cret....pana acum 2 ani era cel mai frumos par din lume...cu cele mai perfecte bucle si cel mai matasos par!!....nu stiu ce s-a intamplat....acuma pur si simplu e incurcat ...ffff incurcat si aspru...nu m-am vopsit....nush ce sa fac...ma ajutati cu ceva sugestii...pareri...ceva masti de par care sa ma ajute????.....va rog:):):):)


pai in primul rand trebuie sa-ti schimbi samponul si balsamul actual,cumpara-ti un set special formulat pt par cu bucle.
acum,inasprirea parului (fara tratamente chimice)poate avea mai multe cauze,nu stiu unde te incadrezi:
-hormonala(schimbari hormonale sau tratament cu anticonceptionale)
-emotionala(stress puternic,pierderea cuiva drag)
-organica(tulburari ale tiroidei;lipsa de vitamine,in special A si E)
-o alta cauza,poate fii apa prea dura cu care te speli(poate ca te-ai mutat intr-o alta zona,in care apa este prea bogata in minerale)
nu stiu,da si tu mai multe detalii despre stilul tau si viata,si am sa-ti rapund cu un remediu pe masura cauzei.
numai bine!
kritzia
Postat pe 24 Iulie 2009 07:07
De la: rasa, la data 2009-07-24 08:25:54dai pe virful scalpului cu sperma de cal din trei zile in trei zile


buna poanta esti de rasa
DON_LUCIANO
Postat pe 24 Iulie 2009 08:33
cristiana_cris
Postat pe 24 Iulie 2009 11:44
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/26569.html#
BIETUL CAL........
SI...CINE....PROCURA....DACA MA INTELEGI ...../
S-AU CALUL EJACULEAZA DIN CAND IN CAND SI NU STYU EU /
chipeyes2002
Postat pe 27 Iulie 2009 10:56
Eu il torturam zilnic cu fixativ ,iar acum orice fac(mi-am scurtat parul,iau tratamente,folosesc masti etc.) imi pica. :(
Stie cineva cum sa fac sa intrerup caderea parului?
Vampirash
Postat pe 31 Iulie 2009 21:50
Eu il torturam zilnic cu fixativ ,iar acum orice fac(mi-am scurtat parul,iau tratamente,folosesc masti etc.) imi pica. :(
Stie cineva cum sa fac sa intrerup caderea parului?
Vampirash
Postat pe 31 Iulie 2009 21:50
Parul cretz?aceasi problema am si eu..pana acum il aveam superb...cu bucle bine definite..acum e aspru..mereu incalcit si foarte foarte uscat.Il am de lungime medie,nu am schimbat apa...doar samponul.Pana acum foloseam Sunsilk verde,special ptr par cretz.
Acum nu mai gasesc NICAIERI,NIMIC ptr par cretz.Dati-mi si mie o idee.Unde gasesc sampon ptr par cret(sub 50 ron)?
kudika077394
Postat pe 2 Noiembrie 2009 09:09
ciao iubita ma numesc CRISTINA de ci nu vei scapa de parul ala ars decat prin tundere depinde cu ce solutie ai facut permanentul poate la-ai tinut prea mult dar ca sa scapi de parul ala ars la varf la luna treb tuns si dupa fiecare spalare bga o masca in el de la kaloss
kudika080625
Postat pe 12 Decembrie 2009 06:19
Impotriva caderii parului e buna cura cu vitamine. Eu am incercat cu Revalid. Dupa o singura cutie, am rezolvat problema, ca imi cadea cu pumnul.
simona_partener
Postat pe 12 Decembrie 2009 08:15
da-ti tu inteligentule sau inteligento cu sperma pe creier ca poate da roade si mai pune in miscare si ultimul neuron pe care il mai ai.bafta !!!! neterminat-o!
amnaraluca
Postat pe 12 Decembrie 2009 09:46
buna dimineata uleiul de ricin lipseste si in rest le-ai rezolvat pe toate. Asa il aveam si eu, eu cu permanent l-am rezolvat. Dar dupa cateva nu chiar dupa primul s-a rezolvat problema. il faceam permanent de 4 ori pe an acum il fac cam de doua ori . Parul este normal, frumos, daca nu-l vrei prea cret fa-l un permanent mai slab, ii spui coafezei. Intre timp poti sa-l mai limpezesti cu otet de mere cand te speli. Atentie cine-ti face permanentul sa nu-ti arda parul . Asta-i secretul Succes
speranta1
Postat pe 8 Ianuarie 2010 09:44
Incearca cu fiolele de la Vychi Dercos.Sunt scumpe(undeva la 200 ron),dar merita.Si eu am avut problema asta,dar acum nu mai cade atat de mult.La mine s-a vazut rezultatul dupa 3 fiole.Succes
Alexandra_hd
Postat pe 8 Ianuarie 2010 14:41
Din pacate si eu am trecut printr-o experienta asemanatoare.Acum 1 an mi-am decolorat parul si mi l-am ars f tare.Pur si simplu am avut o matura in cap Dar l-am mai "imblanzit" cu Dove.Am folosit samponul si balsamul reparare intensa(parca asa ii spunea),e gama albastru inchis, si ca sa nu imi stea foarte infoiat,l-am dat cu sunsilk,crema pt par drept.Dar ca sa isi revina de tot,l-am tuns tot cate putin,pana mi s-a dus tot parul care era ars.
Alexandra_hd
Postat pe 8 Ianuarie 2010 14:52
SI EU AM FACUT PERMANENT .VAI DE CAPUL MEU .LA FIECARE SPALARE BALSAM ,MASCA DE 2 ORI PE SAPTAMANA SI "MATURA ' E GATA
kudika091420
Postat pe 17 Ianuarie 2010 21:45
incearca tratamentut in cinci pasi de la kiss este foarte bun pentru ca reconstruieste firul din interior
deeaemma
Postat pe 27 Februarie 2010 23:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti despre aceste fotomodele? 1 De la: lola21 28 Septembrie 2011 17:28
Cursuri particulare de dans/ terapie prin dans/ fitness pentru gravide 2 De la: Dance_with_me_studio 10 Martie 2011 23:04
lentile de contact pt corectia vederii super firma ciba vision super pret 2 De la: ankuu 6 Decembrie 2009 17:18
rochie de nunta 3 De la: anca_paraschiv 14 Septembrie 2010 09:21
Topic anti misogini 9 De la: angelo_micnegrusiurat 18 Octombrie 2009 17:28