Setari Cookie-uri

vreau sa slabesc

fetelor am inceput sa tin un regim mai mult pe carne fiarta , legume , fructe dar nu reusesc sa dau un gram jos vreau sa dau macar 5 kg in 2 sapt am incercat fel de fel dar tin o perioada si apoi am o pofta de mincare in special dupa -amiaza am sa-mi iau bio-siluet a mai incercat cineva ati mai slabit cu medicamentul asta ?
kudika032207
Postat pe 3 Iulie 2009 21:48
pt a slabi rapid,asa cum doresti ,este eficient regimul disociat,dar pt o perioada scurta,pt ca este cam nesanatos,si pe perioade lungi,destabilizeaza organismul.Pe scurt 3 zile orez fiert simplu,fara nimic altceva si apa min.2 l pe zi,mananci de cate ori ti-e foame.Apoi 3 zile legume ,exclus mazare,fasole,cartof si tot asa se bea apa peste 2 litrii,apoi 3 zile lactate,degresate(procentul de grasime e trecut pe ambalaj),si apa evident ,la greu,si ultimele trei zile carne de pui la gratar,fara piele,de preferinta piept,si apa ,ca de obicei.In toate aceste perioade,mananci din alimentele amintite de cate ori ti-e foame.Nu repeti cura decat maxim de doua ori,una dupa alta,altfel e periculos !Iti spun sigur ca se slabesc mai mult de 5 kg in 2 sapt.Succes !Nu uita de apa,sa bei suficienta !
lumimari
Postat pe 17 Iulie 2009 19:03
paine este inclusa sauuu......exclusa din meniu?
mihaelatrincu
Postat pe 17 Iulie 2009 19:06
De la: lumimari, la data 2009-07-17 19:03:14pt a slabi rapid,asa cum doresti ,este eficient regimul disociat,dar pt o perioada scurta,pt ca este cam nesanatos,si pe perioade lungi,destabilizeaza organismul.Pe scurt 3 zile orez fiert simplu,fara nimic altceva si apa min.2 l pe zi,mananci de cate ori ti-e foame.Apoi 3 zile legume ,exclus mazare,fasole,cartof si tot asa se bea apa peste 2 litrii,apoi 3 zile lactate,degresate(procentul de grasime e trecut pe ambalaj),si apa evident ,la greu,si ultimele trei zile carne de pui la gratar,fara piele,de preferinta piept,si apa ,ca de obicei.In toate aceste perioade,mananci din alimentele amintite de cate ori ti-e foame.Nu repeti cura decat maxim de doua ori,una dupa alta,altfel e periculos !Iti spun sigur ca se slabesc mai mult de 5 kg in 2 sapt.Succes !Nu uita de apa,sa bei suficienta !


Scuze,am uitat sa precizez cele trei zile de fructe,intre lactate si carne ,exclus banane,pere,prune,struguri dulci
lumimari
Postat pe 17 Iulie 2009 19:07
Regimul tau pare a fi ok.Mananca fructe doar dimineata .
Secretul sta si in cantitate.Daca mananci un pui fiert la pranz si unul mai pe seara...degeaba.Incearaca sa ti cont de cate calorii au alimentele pe care le mananci .

Nu stiu daca in medicamente gasesti solutia...Cel putin eu consider ca nu...
Mancare mai putinica si sanatoasa si putin sport.Evident si rabdare...
ella_c
Postat pe 17 Iulie 2009 19:44
De la: mihaelatrincu, la data 2009-07-17 19:06:10paine este inclusa sauuu......exclusa din meniu?



Total exclusa,se mananca doar alimentele amintite in zilele respective :trei zile doar orez,trei zile doar legume ...si tot asa ...
lumimari
Postat pe 17 Iulie 2009 20:23
De la: lumimari, la data 2009-07-17 19:03:14pt a slabi rapid,asa cum doresti ,este eficient regimul disociat,dar pt o perioada scurta,pt ca este cam nesanatos,si pe perioade lungi,destabilizeaza organismul.Pe scurt 3 zile orez fiert simplu,fara nimic altceva si apa min.2 l pe zi,mananci de cate ori ti-e foame.Apoi 3 zile legume ,exclus mazare,fasole,cartof si tot asa se bea apa peste 2 litrii,apoi 3 zile lactate,degresate(procentul de grasime e trecut pe ambalaj),si apa evident ,la greu,si ultimele trei zile carne de pui la gratar,fara piele,de preferinta piept,si apa ,ca de obicei.In toate aceste perioade,mananci din alimentele amintite de cate ori ti-e foame.Nu repeti cura decat maxim de doua ori,una dupa alta,altfel e periculos !Iti spun sigur ca se slabesc mai mult de 5 kg in 2 sapt.Succes !Nu uita de apa,sa bei suficienta !
dar cafea e voie,si ulei pentru zilele cu legume?
yolumy
Postat pe 19 Iulie 2009 20:44
cafeaua,da (de fapt nici nu ma intereseaza dak nu e voie,eu sunt cronica cu cafeaua...e marea mea placere si nu renunt la ea ).Dar ulei ,nu e voie...imi pare rau...oricum,cosmarul tine doar doua saptamani,e o dieta mai...,,disperata",cand trebuie sa slabesti rapid,nu e voie de tinut mult,ca te ,,defectezi"
lumimari
Postat pe 20 Iulie 2009 16:13
Daca vrei sa slabesti fara efort fizic sau dieta grele acceseaza : www.super
slimnew.webs.com si vei alfa cum poti slabi minim 5 kg pe luna !
dyane_
Postat pe 20 Iulie 2009 17:44
aha,ms
yolumy
Postat pe 20 Iulie 2009 18:09
Este adevarat ca aceste pastile te ajuta fff.mult.Iti spun din experienta proprie...dau rezultate!Diferenta este ca eu le-am comandat de la adresa:superslimnatural@yahoo.com...sunt aceleasi cu cele pe care probabil le-ai vizualizat accesand site-ul propus de dyane!Diferenta este pretul !Eu mi-am comandat chiar astazi 3 cutii pe care la ridicarea coletului voi platii 130.00 Ron (1 cutie =45,oo Ron).P.S Am slabit intr-o luna si 1/2 9kg.Succes!
lyheartly
Postat pe 21 Iulie 2009 00:23
De la: lumimari, la data 2009-07-17 19:03:14pt a slabi rapid,asa cum doresti ,este eficient regimul disociat,dar pt o perioada scurta,pt ca este cam nesanatos,si pe perioade lungi,destabilizeaza organismul.Pe scurt 3 zile orez fiert simplu,fara nimic altceva si apa min.2 l pe zi,mananci de cate ori ti-e foame.Apoi 3 zile legume ,exclus mazare,fasole,cartof si tot asa se bea apa peste 2 litrii,apoi 3 zile lactate,degresate(procentul de grasime e trecut pe ambalaj),si apa evident ,la greu,si ultimele trei zile carne de pui la gratar,fara piele,de preferinta piept,si apa ,ca de obicei.In toate aceste perioade,mananci din alimentele amintite de cate ori ti-e foame.Nu repeti cura decat maxim de doua ori,una dupa alta,altfel e periculos !Iti spun sigur ca se slabesc mai mult de 5 kg in 2 sapt.Succes !Nu uita de apa,sa bei suficienta !


eu am incercat regimul disociat.....1 zile legume..una lactate...una fructe....una peste...un carne fiarta sau p gratar de pui sau vita...o zi c vroiam...si tot asa.....dar la cateva zile m-am simtit asa rau....aveam dureri groaznice de stomac....eram f slabita
andy_zanika
Postat pe 21 Iulie 2009 00:35
De la: dyane_, la data 2009-07-20 17:44:01Daca vrei sa slabesti fara efort fizic sau dieta grele acceseaza : www.super
slimnew.webs.com si vei alfa cum poti slabi minim 5 kg pe luna !


NU SUPERSLIM. NU NU NU!!! eu am casa plina de super slim de alea ca tata a luat si a ajuns in spital cu perfuzii si horror. Ditamai omul care nu a vazut spitalul decat la operatia de apendicita sa fie rapus de boalele alea de pastile! Nu luati asa ceva. Nu stiu ce au, dar tata a ajuns in spital. Nu dormea mai deloc, nu manca mai deloc, a slabit dar a ajuns si in spital. 30 de zile a luat, a dat jos vreo 4 kg si mai ales dupa ce le-a intrerupt i s-a facut ffff rau. era nevrotic. NU LUATI SUPERSLIM!!!!
Anathasayana
Postat pe 21 Iulie 2009 01:39
mda...am incercat si eu sa tin regimul disociat insa dupa a doua zi de fructe mi s-a facut atat de rau incat am zis ca pic din picioare.nu e de mine asa ceva.am inteles ca se poate tine acest regim cu cate o zi in loc de 3 pt fiecare din cele 3 grupe de alimente permise.
pucca22
Postat pe 22 Iulie 2009 02:12
Cred ca ai nevoie si de cateva suplimente cum ar fi Cromul ce se gaseste in pastilele bio-chrom ftg, cu proprietatile sale binecunoscute de a arde grasimile, mai nou exista pe piata mondiala un medicament 100% natural ce se numeste Metabol insa parerile in privintza lui sunt impartite, despre el gasesti mai multe informatii pe http://www.multilarge.ro.
Ce pot sa-ti spun din propria mea experientza e ca regimul disociat mi-a kam creat probleme de sanatate si dureri de stomac.Ai nevoie de un regim de lunga durata [daca il poti tine] si de cateva suplimente dar si de autosugestie care te va ajuta enorm.O viata activa, putina atentie la ce cum si cat mananci si totul poate fi ok.Cat despre regimuri incearca sa iti creezi tu singura unul pt tine calculand caloriile.In felul asta eu chiar am scapat de ceva kg.Cauta informatii pe net despre cum sa iti calculezi mesele si crede-ma mult mai usor asa decat cu regimul disociat.Mult succes, bafta si multa rabdare!:)
Dulceatza_mika
Postat pe 22 Iulie 2009 20:35
buna..am si eu probleme cu slabitu` :-@, am 1.70 si 63 de kg, ma simt putin complexata, vreau sa ajung la greutatea de 57, sau 55 daca se poat e:|, de 3 luni tot incerc diete , [pe langa faptu` dansez zilnic, sport si altele :P], si nimiic, 1 kg am dat jos atat :|, am incercat si fara sa mananc, dar tot nimic:|, vreau k pana incepe scoala sa ajung la greutatea dorita, da` nu mai stiu ce sa fac, fara solutii...:|
bybix
Postat pe 23 Iulie 2009 18:47
incearca cu pepene rosu si cu branza,eu asa tin de 2 saptamani si am slabit 6kg.mananc pepene pana ma umflu
kudika020772
Postat pe 24 Iulie 2009 00:16
este total nesanatos sa folosesti pastile de slabit, mai ales fara o indrumare medicala. daca tot tii neaparat, intreaba medicul de familie sau un medic nutritionist despre Lindaxa. Am vazut efectele lui, asociat cu restrictii alimentare(cat mai putine fainoase, exclus paine, fructe si legume de culoare verde{se spune ca accelereaza metabolismul} si ion nici un caz mancare dupa ora 18.00, eventual un mar verde. strugurii nu intra in discutii, au f multa zaharoza, decat daca mananci numai struguri toata ziua. nu neglija lactatele degresate.

si eu am incercat sa slabesc luand capsula de slabit, cu dieta disociata, dar nu am reusit sa dau jos decat 2 kg in 2 luni, in schimb m-am ales cu ameteli, simteam cum cad pe strada, palpitatii si alte nebunii care au incetat la oprirea pastilelor. din p[acate nu mai am nevoie de acele pastile, pe baza de stress am reusit sa slabesc aproape 7 kg intr-o luna. acum ma mentin, incerc sa nu exagerez cu mancarea si incerc din rasputeri, ca in afara de bicicleta de acasa, mult mers pe jos si urcat cate 7 etaje de cateva ori pe zi, sa fac niste abdom,ene, singura zona cu probleme :) dar reusesc eu.

multa bafta tuituror
icy_heart
Postat pe 25 Iulie 2009 15:28
Eu una m-am apucat de regimul ce ti-l voi prezenta mai jos si crede-ma e foarte eficient.Poate te ajuta.


Liana Stanciu, Horia Brenciu, Alexandru Arsinel, Stela Popescu si Benone Sinulescu sunt doar cateva dintre vedetele care au gatit oale intregi de ciorba.Mancarea-minune a ajuns in termos chiar sip e bancile Parlamentului, deputatul Anghel Stanciu luptandu-se sa in gurgiteze cat mai multa supa, in pauzele sedintelor, pentru a pierde in greutate.Prezentam in continuare regimul pe baza de ciorba de varza, folosit in clinicile din SUA pentru pacinetii supraponderali.(Bogdan Pavel)

CIORBA DE VARZA

Mod de preparare:

- 10 litri de apa
- Sase cepe verzi mari
- Doua cutii de rosii in bulion
- O varza mare
- Doi ardei grasi
- O legatura frunze de telina
- Un cub concentrat de supa ( pui sau vita )
Se condimenteaza, dupa gust, cu sare, piper, curry, patrungel sau sos iute.
Din aceasta ciorba puteti manca oricand va este foame.Cu cat mancati mai multa supa cu atat scadeti mai mult in greutate.
Daca ati manca mult timp doar o astfel de supa ati ajunge sa suferiti de malnutritie.

Ziua 1: Orice fructe cu exceptia bananelor.Pepenii verzi si galbeni au mai putin calorii decat majoritatea celorlalte fructe.Mancati doar fructe si ciorba.Beti ceai neindulcit, suc de afine sau apa.
Ziua 2: Orice vegetale.Mancati pe saturate orice vegetale conservate sau crude.Incercati sa mancati mai ales vegetale verzi, cu frunze(spanac, stevie, etc) evitand fasolea uscata, mazarea si porumbul.Mancati-le impreuna cu supa.La cina savuati un cartof copt cu unt.Nu mancati deloc fructe.
Ziua 3: Mancati oricat doriti ciorba, fructe si vegetale.Dar fara cartof copt.Daca ati mancat 3 zile cum s-a indicat mai sus , si nu ati trisat veti constatat ca ati slabit intre 2 si 3 kg.
Ziua 4: Banane si lapte degresat.Mancati pana la 3 banane si beti cat mai multa apa, impreuna cu supa obisnuita.Bananele au multe calorii si hidrati de carbon la fel ca si laptle, dar in aceasta zi organismul are nevoie de potasiu, hidrati de carbon, proteine si calciu ca va reduca nevoia de dulciuri.
Ziua 5: Carne de vita si rosii.Puteti manca 250-500 g de carne de vita si o cutie de rosii in bulion sau pana la 6 rosii proaspete.Incercati s abeti in aceasta zi 6-8 pahare de apa pentru a elimina acidul uric din organism.Mancati ciorba cel putin o data pe zi.
Ziua 6: Carne de vita si vegetale.Mancati cat doriti carne de vita(fiarta sau fripta) si vegetale dar nu cartofi.Mancati ciorba cel putin o data pe zi.
Ziua 7: Orez de calitate cu bobul lung, suc de fructe neindulcit si vegetale.Mancati pe saturate.Aveti grija sa mancati cel putin o data pe zi ciorba.La sfarsitul cele de-a saptea zi, daca ati respectat regimul de mai sus veti constata ca ati slabit intre 5- 7 kg.Daca ati slabit mai mult de 7 kg intrerupeti regimul doua zile inainte de a-l lua inapoi de la inceput.
Medicii americani spun ca acest regim de 7 zile poate fi folosit oricat de des doriti.Daca este urmat corect va curata origanismul de toxine si va face sa va simtiti excelent.Nu numai ca va veti simti mai usor cu 5-7 kg dar veti fi si plin de energie.Acest regim e foarte rapid, arde grasimile iar secretul lui e ca veti pierde mai multe calorii decat mancati.

Interdictii: paine
alcool
bauturi carbogazoase
Limitati-va la apa, ceai sau cafea fara zahar, sucuri de fructe neindulcite, su de afine si lapte degresat.Oricand va este foame puteti manca ciorba.Sunt interzise prajelile si painea.In loc de carne de vita puteti manca pui la gratar sau copt dar in nici un caz pielea de la pui.
Daca doriti puteti inlocui carnea de vita din ziua a cincea cu peste la gratar.Incelelalte zile organismul are nevoie de proteinele din carnea de vita.
Dulceatza_mika
Postat pe 7 August 2009 18:46
De la: Dulceatza_mika, la data 2009-08-07 18:46:09Eu una m-am apucat de regimul ce ti-l voi prezenta mai jos si crede-ma e foarte eficient.Poate te ajuta.


Liana Stanciu, Horia Brenciu, Alexandru Arsinel, Stela Popescu si Benone Sinulescu sunt doar cateva dintre vedetele care au gatit oale intregi de ciorba.Mancarea-minune a ajuns in termos chiar sip e bancile Parlamentului, deputatul Anghel Stanciu luptandu-se sa in gurgiteze cat mai multa supa, in pauzele sedintelor, pentru a pierde in greutate.Prezentam in continuare regimul pe baza de ciorba de varza, folosit in clinicile din SUA pentru pacinetii supraponderali.(Bogdan Pavel)

CIORBA DE VARZA

Mod de preparare:

- 10 litri de apa
- Sase cepe verzi mari
- Doua cutii de rosii in bulion
- O varza mare
- Doi ardei grasi
- O legatura frunze de telina
- Un cub concentrat de supa ( pui sau vita )
Se condimenteaza, dupa gust, cu sare, piper, curry, patrungel sau sos iute.
Din aceasta ciorba puteti manca oricand va este foame.Cu cat mancati mai multa supa cu atat scadeti mai mult in greutate.
Daca ati manca mult timp doar o astfel de supa ati ajunge sa suferiti de malnutritie.

Ziua 1: Orice fructe cu exceptia bananelor.Pepenii verzi si galbeni au mai putin calorii decat majoritatea celorlalte fructe.Mancati doar fructe si ciorba.Beti ceai neindulcit, suc de afine sau apa.
Ziua 2: Orice vegetale.Mancati pe saturate orice vegetale conservate sau crude.Incercati sa mancati mai ales vegetale verzi, cu frunze(spanac, stevie, etc) evitand fasolea uscata, mazarea si porumbul.Mancati-le impreuna cu supa.La cina savuati un cartof copt cu unt.Nu mancati deloc fructe.
Ziua 3: Mancati oricat doriti ciorba, fructe si vegetale.Dar fara cartof copt.Daca ati mancat 3 zile cum s-a indicat mai sus , si nu ati trisat veti constatat ca ati slabit intre 2 si 3 kg.
Ziua 4: Banane si lapte degresat.Mancati pana la 3 banane si beti cat mai multa apa, impreuna cu supa obisnuita.Bananele au multe calorii si hidrati de carbon la fel ca si laptle, dar in aceasta zi organismul are nevoie de potasiu, hidrati de carbon, proteine si calciu ca va reduca nevoia de dulciuri.
Ziua 5: Carne de vita si rosii.Puteti manca 250-500 g de carne de vita si o cutie de rosii in bulion sau pana la 6 rosii proaspete.Incercati s abeti in aceasta zi 6-8 pahare de apa pentru a elimina acidul uric din organism.Mancati ciorba cel putin o data pe zi.
Ziua 6: Carne de vita si vegetale.Mancati cat doriti carne de vita(fiarta sau fripta) si vegetale dar nu cartofi.Mancati ciorba cel putin o data pe zi.
Ziua 7: Orez de calitate cu bobul lung, suc de fructe neindulcit si vegetale.Mancati pe saturate.Aveti grija sa mancati cel putin o data pe zi ciorba.La sfarsitul cele de-a saptea zi, daca ati respectat regimul de mai sus veti constata ca ati slabit intre 5- 7 kg.Daca ati slabit mai mult de 7 kg intrerupeti regimul doua zile inainte de a-l lua inapoi de la inceput.
Medicii americani spun ca acest regim de 7 zile poate fi folosit oricat de des doriti.Daca este urmat corect va curata origanismul de toxine si va face sa va simtiti excelent.Nu numai ca va veti simti mai usor cu 5-7 kg dar veti fi si plin de energie.Acest regim e foarte rapid, arde grasimile iar secretul lui e ca veti pierde mai multe calorii decat mancati.

Interdictii: paine
alcool
bauturi carbogazoase
Limitati-va la apa, ceai sau cafea fara zahar, sucuri de fructe neindulcite, su de afine si lapte degresat.Oricand va este foame puteti manca ciorba.Sunt interzise prajelile si painea.In loc de carne de vita puteti manca pui la gratar sau copt dar in nici un caz pielea de la pui.
Daca doriti puteti inlocui carnea de vita din ziua a cincea cu peste la gratar.Incelelalte zile organismul are nevoie de proteinele din carnea de vita.
kudika044560
Postat pe 7 August 2009 19:09
mai fetelor , cum credeti ca o sa arata pielea dupa ce slabiti prin regim ? nu o sa aveti rezultate spectaculoase decat daca incerci sa introduceti si sportul in viata voastra. Grasimea si toxinele din organism se elimina cel mai bine prin multa transpiratie. daca macar o luna ati incerca sa alergati cate 5 zile pe saptamana imbracate intr-un treining foarte gros va garantez ca va va placea ce vedeti in oglinda si asa va creati si un mod de viata. cure de slabire , ciorba de varza , pilule minune si alte prostii va distrug organismul iar daca slabiti un pic va fi doar temporar.
Lorena26
Postat pe 7 August 2009 20:53
eu cred ca trebuie sa crezi ca sati se implineasca visul tau eu asha fak acum si fac orce sa slabesc am scris pe o foaie cu cite kg doresk sa slabesk si pina cind imi trebuie si am pusa sub perna unde dorm si in fiecare zi slabesk cu doua kg sunt fericita mi se implineste visul fetelor incercati
ionelka
Postat pe 13 August 2009 17:15
De la: ionelka, la data 2009-08-13 17:15:43eu cred ca trebuie sa crezi ca sati se implineasca visul tau eu asha fak acum si fac orce sa slabesc am scris pe o foaie cu cite kg doresk sa slabesk si pina cind imi trebuie si am pusa sub perna unde dorm si in fiecare zi slabesk cu doua kg sunt fericita mi se implineste visul fetelor incercati



Sunt de acord,esti ceea ce gandesti,dak iti doresti suficient de mult un lucru,sigur ti se va indeplini,stiu ca trebuie sa gandesti toate astea...dar cred totusi ca trebuie sa te ajuti si in altfel,dak vrei sa scapi de surplusul de kg ;deci,banuiesc,mai tii si vreo dieta ,sau /si faci gimnastica,sport,de scapi zilnic de 2 kg;asa este ?Recomanzi vreo dieta anume ?
lumimari
Postat pe 15 August 2009 17:31
si eu vreau sa slabesc vreo 5 kg. nu sunt grasa am 1,72 m si 65 de KG, deci putin plinuta ideea este ca de-a lungul anilor am fost destul de grasa am avut maxim 84 kg dar singura dieta care a avut rezultate fara efectul yo-yo a fost atkins . in 2007 am tinut Atkins 2 luni si am slabit 15 kg acum ma mentin.. am sa incerc sa mai slabesc vreo 5-6 kg ptr toate cele care vreti sa slabiti va doresc multa bafta
aliana_alexa
Postat pe 18 August 2009 13:42
Afla cum am slabit 5 kilograme si am scapat de celulita fara efort fizic sau dieta
www.super
slimnew.webs.com
dyane_
Postat pe 20 August 2009 12:06
Lorena26


Da ai perfecta dreptate.... Ma numesc Marcela 39 ani si eu am avut 97 kg si 1,58 ,ati dai seama eram patrata ....eu am tinut regim indrumata de medic de la SPITALUL PARHON din BUCURESTI ,mia fost greu la inceput dar am reusit sa dau jos 37 kg in numai 4 luni ,dar sportul si masajul au fost nelipsite .....totusi trebuie sa ai si ambitie dar si multa vointa.....asa mult succes fetelor cine vrea sa afle regimul meu poate sa ma cautr la adresa marcela392000....
marcela392000
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:23
De la: Dulceatza_mika, la data 2009-08-07 18:46:09Eu una m-am apucat de regimul ce ti-l voi prezenta mai jos si crede-ma e foarte eficient.Poate te ajuta.


Liana Stanciu, Horia Brenciu, Alexandru Arsinel, Stela Popescu si Benone Sinulescu sunt doar cateva dintre vedetele care au gatit oale intregi de ciorba.Mancarea-minune a ajuns in termos chiar sip e bancile Parlamentului, deputatul Anghel Stanciu luptandu-se sa in gurgiteze cat mai multa supa, in pauzele sedintelor, pentru a pierde in greutate.Prezentam in continuare regimul pe baza de ciorba de varza, folosit in clinicile din SUA pentru pacinetii supraponderali.(Bogdan Pavel)

CIORBA DE VARZA

Mod de preparare:

- 10 litri de apa
- Sase cepe verzi mari
- Doua cutii de rosii in bulion
- O varza mare
- Doi ardei grasi
- O legatura frunze de telina
- Un cub concentrat de supa ( pui sau vita )
Se condimenteaza, dupa gust, cu sare, piper, curry, patrungel sau sos iute.
Din aceasta ciorba puteti manca oricand va este foame.Cu cat mancati mai multa supa cu atat scadeti mai mult in greutate.
Daca ati manca mult timp doar o astfel de supa ati ajunge sa suferiti de malnutritie.

Ziua 1: Orice fructe cu exceptia bananelor.Pepenii verzi si galbeni au mai putin calorii decat majoritatea celorlalte fructe.Mancati doar fructe si ciorba.Beti ceai neindulcit, suc de afine sau apa.
Ziua 2: Orice vegetale.Mancati pe saturate orice vegetale conservate sau crude.Incercati sa mancati mai ales vegetale verzi, cu frunze(spanac, stevie, etc) evitand fasolea uscata, mazarea si porumbul.Mancati-le impreuna cu supa.La cina savuati un cartof copt cu unt.Nu mancati deloc fructe.
Ziua 3: Mancati oricat doriti ciorba, fructe si vegetale.Dar fara cartof copt.Daca ati mancat 3 zile cum s-a indicat mai sus , si nu ati trisat veti constatat ca ati slabit intre 2 si 3 kg.
Ziua 4: Banane si lapte degresat.Mancati pana la 3 banane si beti cat mai multa apa, impreuna cu supa obisnuita.Bananele au multe calorii si hidrati de carbon la fel ca si laptle, dar in aceasta zi organismul are nevoie de potasiu, hidrati de carbon, proteine si calciu ca va reduca nevoia de dulciuri.
Ziua 5: Carne de vita si rosii.Puteti manca 250-500 g de carne de vita si o cutie de rosii in bulion sau pana la 6 rosii proaspete.Incercati s abeti in aceasta zi 6-8 pahare de apa pentru a elimina acidul uric din organism.Mancati ciorba cel putin o data pe zi.
Ziua 6: Carne de vita si vegetale.Mancati cat doriti carne de vita(fiarta sau fripta) si vegetale dar nu cartofi.Mancati ciorba cel putin o data pe zi.
Ziua 7: Orez de calitate cu bobul lung, suc de fructe neindulcit si vegetale.Mancati pe saturate.Aveti grija sa mancati cel putin o data pe zi ciorba.La sfarsitul cele de-a saptea zi, daca ati respectat regimul de mai sus veti constata ca ati slabit intre 5- 7 kg.Daca ati slabit mai mult de 7 kg intrerupeti regimul doua zile inainte de a-l lua inapoi de la inceput.
Medicii americani spun ca acest regim de 7 zile poate fi folosit oricat de des doriti.Daca este urmat corect va curata origanismul de toxine si va face sa va simtiti excelent.Nu numai ca va veti simti mai usor cu 5-7 kg dar veti fi si plin de energie.Acest regim e foarte rapid, arde grasimile iar secretul lui e ca veti pierde mai multe calorii decat mancati.

Interdictii: paine
alcool
bauturi carbogazoase
Limitati-va la apa, ceai sau cafea fara zahar, sucuri de fructe neindulcite, su de afine si lapte degresat.Oricand va este foame puteti manca ciorba.Sunt interzise prajelile si painea.In loc de carne de vita puteti manca pui la gratar sau copt dar in nici un caz pielea de la pui.
Daca doriti puteti inlocui carnea de vita din ziua a cincea cu peste la gratar.Incelelalte zile organismul are nevoie de proteinele din carnea de vita.


Nu am mare incredere in regimul asta. E imposibil sa slabesti 5- 7 kg intr-o saptamana. Aia e apa din corp care se elimina. Cum incepi sa mananci normal, cum te ingrasi la loc. Ba chiar, poti sa pui mai mult decat ai dat jos.
Din cate stiu se foloseste supa de varza la pacientii care urmeaza sa fie supusi unor interventii chirurgicale si trebuie sa piarda repede mult din greutate. In plus se realizeaza sub supraveghere medicala.
rosebud
Postat pe 10 Septembrie 2009 16:46
celebra cura cu supa de varza... n-am reusit s-o tin decat 5 zile ca mi se facea rau numai cat o miroseam, dar am slabit 9 kg. e cea mai eficienta din cate am incercat eu, eficienta la modul "multe kg si repede"; in saptamana urmatoare, cu toate ca mancam te miri ce si mai nimic (probabil asocierile au fost gresite) am pus 6 kg inapoi. nu mai spun ca vreo 2 ani dupa n-am pus varza in gura sub nicio forma
kudika019285
Postat pe 11 Septembrie 2009 20:58
Ai reusit sa o tii cu 3 zile mai mult decat mine. Eu am tinut-o 2 zile pana sa inceapa sa mi se faca rau numai cand simteam mirosul. Asta s-a intamplat cand aveam vreo 16 ani si credeam in prostiile astea de diete. Oricum, nici in ziua de azi nu suport mirosul de varza fiarta.
rosebud
Postat pe 12 Septembrie 2009 20:22
buna
imi poti spune si mie te rog in ce consta atkins? multumesc
happyangel
Postat pe 30 Octombrie 2009 16:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pentru fete 14 De la: iulia069834 28 Ianuarie 2010 19:03
Buna 1 De la: printesa17 18 Martie 2010 22:07
nu stiu ce a fost?! 40 De la: kudika418943 30 Septembrie 2011 20:10
cadou miri 1 De la: kika25 27 Septembrie 2009 23:17
of 1 De la: MaDuShKa 24 August 2009 12:20