Setari Cookie-uri

Cred ca e ceva in neregula cu mine.

bineinteles ca e tot o problema sentimentala.e adevarat sunt inca tanara,insa povestea asta m-a dat tare rau peste cap.am fost cu un baiat 2 ani de zile am avut o relatie foarte complicata am plans mult de-a lungul relatiei.tot timpul erau scantei si cateodata ma gandeam ca poate mai bine ne-am desparti,era f posesiv cu mine.a venit si ziua aia in care ne-am despartit si eu,obisnuita fiind sa ne impacam mereu caci mereu ne certam nu am facut nimic.insa dupa 2 luni am realizat ca nu-mi e bine si eu stau inchisa in carapacea mea si plang.
pe scurt,am facut de toate.l-am si ignorat l-am si "stresat".el era constient ca eu vreau sa fiu cu el.insa el ma ignora si cand ma baga in seama era ca voia ceva de la mine si mi-a promis ca ne impacam "la vara".vara a venit si nu ma mai vrea.este indragostit de una dintre cele mai bune prietene ale mele.(pana acum 2 sapt el tot promitea ca ne imapacam)si mi-a si zis.si apoi...eu nu stiu ce sa fac.fata asta mereu imi lua apararea cand venea vba de el.acum deja e rezervata si el toata ziua se duce la ea.si stau amandoi.si ma doare ca ei ascund asta.si tre sa aflu eu din stanga dreapta.nu stiu ce sa cred.sunt foarte ranita si geloasa.si nu pot trece peste,
au trecut 5 luni si nu-mi este bine.ma simt atat de legata de el si nu imi pot reveni.am inceput sa devin irascibila si sunt foarte rea cu toti din jur.ma simt ca si cum toata ziua stau si imi plang de mila dar nu fac nimic pt mine.si incerc din rasputeri insa de fiecare data cand am un moment calm si linsitit trebuie sa fie vreo persoana care imi spune ceva de el si de fata asta ca ei stau mult sau ceva care ma declanseaza si cand ma declansez nu ma pot opri.as vrea sa trec peste si nu pot.as vrea sa trec fara sa fiu nevoita sa "recurg" la un altul.as avea milioane de motive sa nu imi mai pese de el.MILIOANE>
si cu toate astea nu pot.il iubesc si ma raneste cand vad ca to ce a fost odata a zburat si eu nu reprezint nimic.decat...nimic.nici pe strada nu ma saluta.vreau sa il uit.ce pot face?
si ce pot face mai exact in legatura cu el si cu fata asta?el a zis ca isi doreste sa ramenm prieteni "toti 3".
cum naiba sa fac asta?
simt ca va trebui sa renunt la toti prietenii care ne sunt comuni ca ...2 ani am stat cu aceeasi oameni.vreau sa il uit.de 5 luni de zile sunt la pamant si nu stiu incotro sa o iau.
cred ca e ceva in neregula cu mine.
CocoLoco
Postat pe 4 Iulie 2009 00:42
Nu cred ca e ceva in neregula cu tine-ci doar suferi si pe undeva poate e normal-2ani ,daca au fost de calitate,inseamna ceva pt un om.
Problema e-ca nu te mai doreste si a ales un alt drum.Tu de ce nu incerci sa intelegi,sa treci peste(in timp) si sa-ti cauti fericirea in alta parte.Cat despre asa prietena-mai bine lipsa.Cred ca e ceva in neregula cu ei-cum adica sa fiti "toti 3 prieteni"?Poate se gandeste la una mica in trei?Scuza-ma dar ma apuca "nervii" cand aud chestii de gen.Nu-si da seama ca suferi?De ce nu te mai saluta?Asta e marlanie deja-dar ce sa-i faci,daca l-ai iubit!!!
Hai fruntea sus-timpul le rezolva pe toate si crede-ma ,atunci cand nici nu te astepti ,te va gasi dragostea si atunci te vei simiti respectata si apreciata cu adevarat!
luyyzz
Postat pe 4 Iulie 2009 00:55
mai fetelor, mamele voastre nu va invata respectul de sine? nu va invata cum ar trebui sa fie o relatie in sensul adevarat al cuvantului?
sau va spun ca femeia trebuie sa se sacrifice pentru binele barbatului?

Ce poti sa faci? poti sa incepi sa te respecti!
kitty_krieger
Postat pe 4 Iulie 2009 10:43
draga stefana nu ma cunosti si niki eu pe tine dar avem ceva in comun insa eu am depasit momentul.la inceput era totul k eram cei mai ferikiti apoi mam logodit si duap a plecat sa faca casa pt noi.intradevar a fost muncitor si sia dat silinta dar a dat in mine numai o data e suficient ma inselat si eu il iubeam eram disperata nu mancam cu saptamana uneori eram atat de slabita incat am fost luata cu salvarea de la facultate si dc ca lam iubit mai mult decat pe mine imi doream mai bine sa fiu moarta dar in scurt timp am gasit pe cineva care ma inteles ma iubit ma asculta chiar daca stia ca gandul imi e la fostul .tipul a trecut si sunt ferikita cu baiatul care sunt acum pentru ca ne potrivim de minune si ne iubim.cat despre tine esti in regula el nu e si tu ar trebui ca sa ignori acele persoane tu esti o fata care stie ce vrea el nu si nu te merita.tu nu vezi ca el profita de suferinta ta .stai ca nam inteles ceva :cum adica va impacati in vara?pai iubirea stefana nu e conditionata...el te lasa sa suferi si tu te lasi calcata in picioare.asa am fost si eu si toata lumea imi zicea ceti zic eu acum dar nu vedeam pt ca iubirea e oarba dar avem rationament.si iti mai zic ceva de care acum nuti dai seama tu nul iubesti teai obisnuit cu el si nuti poti imagina viata fara el pt ca ati fost mult timp impreuna incearca sa te regasesti pe tine distreazate si capul sus pt ca sunt si baieti care merita.credema ca stiu ce zic

Postat pe 4 Iulie 2009 11:42
va multumesc mult pentru sfaturi.am inceput sa il ignor pe cat de mult posibil desi doare si chiar am incercat sa ma uit si dupa alte "persoane de sex masculin" .toate sunt bune si frumoase pe moment,viata pare draguta din nou..dar numai o simpla amintire legata de fostul ma debusoleaza si imi strica tot.va fi bine.sper.
CocoLoco
Postat pe 8 Iulie 2009 13:48
da. eu am avut nevoie de 1 an si cva sa-l uit pe fostul cu care am av o relatie de 2 ani. diferenta este ca noi am ramas amici si ..n-a existat o "prietena" la mijloc!!! exerseaza deminitatea ...Eu as rupe legatura si cu el si cu ea! asta e ....de ce sa continui o prietenie lamentandu-te intr-un fel sau altul in preajma lor.......Ma tem ca si tipei o sa i se intample acelasi lucru ;) stii cum e "cui pe ciui se scoate"....inchide usa asta ,inspira adanc si deschide alta ;) Nimic nu e intamplator ,crede-ma!
shania
Postat pe 30 Iulie 2009 17:08
forget them all
felixcat
Postat pe 30 Iulie 2009 17:42
Isi bate joc prin simpul fapt ca iti cere sa fiti prieteni. Ce e asta? Nici cu tine dar nici fara tine. Lasa-l singur, incearca sa-l eviti cat poti... Timpul le rezolva pe toate Si pt ce ti-a facut va suferi el mai mult
Kudika228
Postat pe 30 Iulie 2009 21:39
De la: Stefana_Velisar, la data 2009-07-04 00:42:57bineinteles ca e tot o problema sentimentala.e adevarat sunt inca tanara,insa povestea asta m-a dat tare rau peste cap.am fost cu un baiat 2 ani de zile am avut o relatie foarte complicata am plans mult de-a lungul relatiei.tot timpul erau scantei si cateodata ma gandeam ca poate mai bine ne-am desparti,era f posesiv cu mine.a venit si ziua aia in care ne-am despartit si eu,obisnuita fiind sa ne impacam mereu caci mereu ne certam nu am facut nimic.insa dupa 2 luni am realizat ca nu-mi e bine si eu stau inchisa in carapacea mea si plang.
pe scurt,am facut de toate.l-am si ignorat l-am si "stresat".el era constient ca eu vreau sa fiu cu el.insa el ma ignora si cand ma baga in seama era ca voia ceva de la mine si mi-a promis ca ne impacam "la vara".vara a venit si nu ma mai vrea.este indragostit de una dintre cele mai bune prietene ale mele.(pana acum 2 sapt el tot promitea ca ne imapacam)si mi-a si zis.si apoi...eu nu stiu ce sa fac.fata asta mereu imi lua apararea cand venea vba de el.acum deja e rezervata si el toata ziua se duce la ea.si stau amandoi.si ma doare ca ei ascund asta.si tre sa aflu eu din stanga dreapta.nu stiu ce sa cred.sunt foarte ranita si geloasa.si nu pot trece peste,
au trecut 5 luni si nu-mi este bine.ma simt atat de legata de el si nu imi pot reveni.am inceput sa devin irascibila si sunt foarte rea cu toti din jur.ma simt ca si cum toata ziua stau si imi plang de mila dar nu fac nimic pt mine.si incerc din rasputeri insa de fiecare data cand am un moment calm si linsitit trebuie sa fie vreo persoana care imi spune ceva de el si de fata asta ca ei stau mult sau ceva care ma declanseaza si cand ma declansez nu ma pot opri.as vrea sa trec peste si nu pot.as vrea sa trec fara sa fiu nevoita sa "recurg" la un altul.as avea milioane de motive sa nu imi mai pese de el.MILIOANE>
si cu toate astea nu pot.il iubesc si ma raneste cand vad ca to ce a fost odata a zburat si eu nu reprezint nimic.decat...nimic.nici pe strada nu ma saluta.vreau sa il uit.ce pot face?
si ce pot face mai exact in legatura cu el si cu fata asta?el a zis ca isi doreste sa ramenm prieteni "toti 3".
cum naiba sa fac asta?
simt ca va trebui sa renunt la toti prietenii care ne sunt comuni ca ...2 ani am stat cu aceeasi oameni.vreau sa il uit.de 5 luni de zile sunt la pamant si nu stiu incotro sa o iau.
cred ca e ceva in neregula cu mine.


Vaaaai.....inseamna ca eu care am stat cu un baiat el 22 eu 16 acum 2 ani si am fost impreuna 1 an si 2 luni si la fix 1 an de cand ne-am cunoscut si am si fost impreuna m-a cerut de nevasta si el era din ploiesti si eu din constanta si ne vedeam odata la 2 saptamani si ne iubeam la nebunie, ne intelegeam perfect, ne trimiteam chiar si scrisori sa nu mai zic ca in fiecare seara adormeam cu el in telefon si stateam de vorba, ma tinea de vorba si adormeam, m-am saturat ca proasta de distanta si de faptul ca era posesiv cateodata dar nu pentru ca era neaparat gelos ci pentru ca incerca in felul lui sa ma apere de tot ce era mai rau chiar si preventiv....si uite-ma pe mine cum am plans si l-am cautat mai bine de jumatate de an de cand ne-am despartit pana cand intr-o zi m-a sunat mama lui si mi-a spus: esti o fata foarte frumoasa si de treaba dar lasa-l in pace acum pentru ca si-a gasit o alta fata cu care se va si casatori si am fost intr-o depresie totala, plangeam si nu mai aveam nevoie sa vorbesc cu nimeni, ieseam singura ma plimbam ii reciteam scrisorile over and over again.Si atunci mi-am dat seama ca tot viitorul minunat care urma sa il am alaturi de el daca mai asteptam inca putin s-a ruinat doar dintr-un moft de al meu.E groaznic ce patesti si tu acum.stiu foarte bine.Si tind sa cred ca nu mai poti face nimic...decat sa astepti daca chiar te iubeste si va este dat in viata asta sa fiti impreuna nimic si nimeni nu o sa va impiedice, chiar daca asta s-ar putea sa dureze ceva timp.
Poate ai sa intalnesti pe altcineva special care sa faca parte din viata ta a iti intre in suflet...nu iti cere nimeni sa uiti dar macar traieste-ti viata, esti tanara!tu esti absolut in regula...dar asta inseamna IUBIREA!!! DACA NU L-AI FI PIERDUT NU TI-AI FI DAT NICIODATA SEAMA CAT DE MULT ITI LIPSESTE!!!
sa auzim numai de bine!!!
omidutu
Postat pe 31 Iulie 2009 03:10
Omidutu, tu ai renuntat la el pt ca era distanta? Aiurea...la fel mi s-a intamplat si mie...adica el a renuntat pt ca inca un an cat mai dureaza pana o sa fiu cu el i se pare prea mult . E greu intradevar, dar cand iubesti atat de mult treci peste toate obtacolele si, cred eu, si peste cei 500 km care ne despart..
Kudika228
Postat pe 31 Iulie 2009 20:10
el a tot amanat k s te saturi u sa astepti si sa nu il mai cauti a incercat sa te refuze astfel dat faptulkui k ai stat cu el 2 ani ... oricum nu te a respectat din mom ce s a combinat cu cea mai buna prietena a ta, nic macar numerita sa te gandesti la el , k sa nu mai vb de prietena ta ...de fapt e cel mai mare dusman al tau ...iti stia f bine sentim fata de el ..dar la majorit dintre noi ni s a intamplat asta...d ex si eu am avut o pov f asemanatoare cu a ta in leg cu prietenia... eu ma despartisem dar inka mai umblam in gasca cu el si cu asa zisa prietena a mea si am aflat tot de la altcineva, pana la urma eu am rupt leg cu ea,iar cu el treptat pt k il iubeam prea mult si nu puteam sa stau departe dar oricum rel cu el nu as mai fi putut avea pt k stiu k i as fi reprosat de cate ori as fi avut ocazia in leg cu asa zisa prietena; dupa o buna perioada de timp ne am reintalnit eu cu el si am vb ne am spus reciproc off urile din acea perioada si akum chiar suntem amici f buni... oricum in privinta ta tb sa rupi orice leg cu ei e spre binele tau, el nu o sa te mai vrea si ea e o ipocrita si nu ai nevoie de asemenea prietena-dusman!
sweetadryana
Postat pe 31 Iulie 2009 22:31
De la: Kudika228, la data 2009-07-31 20:10:49Omidutu, tu ai renuntat la el pt ca era distanta? Aiurea...la fel mi s-a intamplat si mie...adica el a renuntat pt ca inca un an cat mai dureaza pana o sa fiu cu el i se pare prea mult . E greu intradevar, dar cand iubesti atat de mult treci peste toate obtacolele si, cred eu, si peste cei 500 km care ne despart..


Al meu urma sa se mute in Constanta intr-o luna si.....la 17 ani amarati ce sa imi cer?degeaba regret acum, nu?abia dupa cateva luni mi-am dat seama ce am facut...ce idiotenie si uite asa mi-am schimbat singura viata!
ooo mai sus nu am specificat...la un an de stat impreuna ne-am logodit si la 2 luni dupa ne-am despartit.CE PROASTA !!!!!regret acum asta e.
omidutu
Postat pe 1 August 2009 23:39
nu e nimic in neregula cu tine draga mea.ideea este ca daca dupa 2 ani de stat impreuna nici nu te saluta,e grav.mai bine il lasi in plata domnului.eu am iubit pe cineva si de atunci au trecut 7 ani si eu tot la el ma gandesc,desi sunt cu altcineva acum.parerea mea este sa mergi inainte si sa nu mai lasi sa treaca viata pe langa tine.ceea ce am invatat eu este ca vrem mereu ceea ce nu putem avea.cat despre "prietena" ta............nu-ti era prietena.incearca sa vorbesti cu toti in mod normal,nu arata ca suferi.o sa vina timpul tau.o sa ai timp sa te si razbuni(dar o sa-ti treaca intre timp).nu te mai gandi la el.o sa realizezi ca de fapt erai tu care te incapatzanai si ca de fapt nu te interesa.incearca sa iesi,chiar daca nu ai chef,sa te mai distragi.si da,nu e adevarata faza cu "cui pe cui se scoate".aseste ceva interesant de facut,studiaza,citeste,munceste,apuca-te de crosetat...in fine,stii tu ce-ti place mai mult.mult noroc si lasa-l naibii ca nu merita.si nu-l mai saluta.asa eviti sa cazi de prostutza cand nu raspunde.
tina_bt
Postat pe 2 August 2009 07:25
cumva amurit mama baietilor si eu nu stiu ? ce naiba il tot bagi in seama, daca nu te mai vrea nu te mai vrea , probabil ca nu te merita
strange din dinti, ignora-l (eventual continua sa te porti firesc si cu cea cu care iese acum , respectiv cea de care zici ca e una din cele mai bune prietene) si poarta-te ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat; cred ca atunci ai sa-l faci sa se simta vinovat (asta daca simte ceva cu adevarat); daca nu duca-se ....nu merita ; tu ar trebui sa fii cea mai importanta
kudika023104
Postat pe 2 August 2009 20:02
va multumesc pt sfaturi inca o data .il tot ignor de vreo luna.la fel si pe aceasta prietena.am avut nefericita ocazie de a iesi intr-o zi cu un grup si sa fie si ei doi,insa eu cred ca m-am purtat demn si nu mi-am schimbat dispoziitia si nu am ramas atintita spre ei.
de curand mi-am gasit pe altcineva care ma ocroteste foarte mult insa nu e la fel dar ma ajuta..nu am facut tam tam si nici nu am tinut sa stie el in mod special nimic despre viata mea.
insa,ceva m-a dezechilibrat zilele astea pentru ca desi ne aveam in lista de messenger dar nu mai vorbeam unul cu altul mi-a dat ignore-stiu pentru ca frecventez doua adrese si am observat asta de pe un id mai vechi si nu imi pot explica de ce a recurs la asta.m-am imbatat singura cu apa rece amintindu-mi ca cel mai bun prieten al lui ne-a vazut pe mine si pe actualul impreuna.o fi macar gelos sau eu stiu?nu cred ca il mai vreau inapoi..dar macar asa.un orgoliu ranit in el..:)..un clopotel sa ii sune undeva.
CocoLoco
Postat pe 4 August 2009 17:39
De la: omidutu, la data 2009-08-01 23:39:34
De la: Kudika228, la data 2009-07-31 20:10:49Omidutu, tu ai renuntat la el pt ca era distanta? Aiurea...la fel mi s-a intamplat si mie...adica el a renuntat pt ca inca un an cat mai dureaza pana o sa fiu cu el i se pare prea mult . E greu intradevar, dar cand iubesti atat de mult treci peste toate obtacolele si, cred eu, si peste cei 500 km care ne despart..


Al meu urma sa se mute in Constanta intr-o luna si.....la 17 ani amarati ce sa imi cer?degeaba regret acum, nu?abia dupa cateva luni mi-am dat seama ce am facut...ce idiotenie si uite asa mi-am schimbat singura viata!
ooo mai sus nu am specificat...la un an de stat impreuna ne-am logodit si la 2 luni dupa ne-am despartit.CE PROASTA !!!!!regret acum asta e.


Aha..deci sa inteleg ca prietenul meu...de fapt fostul...a procedat ok, avand in vedere ca ne desparte un an. Daca tu ai renuntat pentru ca mai era o luna...of of. Sper si el sa-si dea seama, am trait niste clipe minunate, toate au fost asa, dar se pare ca asa iubesc baietii...prea intens la un moment dat apoi dau naibii totul, de dragul unui nou inceput, cu alta bineinteles...

Kudika228
Postat pe 5 August 2009 16:16
felicitari Stefana ca ai reusit sa treci peste . Avand in vedere ceea ce a facut, ma refer la cuplarea cu prietena ta, ma astept sa tot continue asa, cu prietena prieteni etc . Multa iubire de acum incolo
Kudika228
Postat pe 5 August 2009 16:18
De la: Stefana_Velisar, la data 2009-08-04 17:39:35va multumesc pt sfaturi inca o data .il tot ignor de vreo luna.la fel si pe aceasta prietena.am avut nefericita ocazie de a iesi intr-o zi cu un grup si sa fie si ei doi,insa eu cred ca m-am purtat demn si nu mi-am schimbat dispoziitia si nu am ramas atintita spre ei.
de curand mi-am gasit pe altcineva care ma ocroteste foarte mult insa nu e la fel dar ma ajuta..nu am facut tam tam si nici nu am tinut sa stie el in mod special nimic despre viata mea.
insa,ceva m-a dezechilibrat zilele astea pentru ca desi ne aveam in lista de messenger dar nu mai vorbeam unul cu altul mi-a dat ignore-stiu pentru ca frecventez doua adrese si am observat asta de pe un id mai vechi si nu imi pot explica de ce a recurs la asta.m-am imbatat singura cu apa rece amintindu-mi ca cel mai bun prieten al lui ne-a vazut pe mine si pe actualul impreuna.o fi macar gelos sau eu stiu?nu cred ca il mai vreau inapoi..dar macar asa.un orgoliu ranit in el..:)..un clopotel sa ii sune undeva.

Nici c-ar trebui sa-ti mai pese,la cum s-a comportat!!D-i si tu ignore in sufletul si mintea ta si traieste-ti viata frumos fara a te mai raporta la trecut.Un om ca el nu merita mare lucru!Oricum ei sunt orgoliosi de fel,adica el sigur ar dori ca tu sa stai sa jelesti dupa el si el sa umble cu cotofene.Nu-i da ocazia vreodata sa-i arati ca-ti mai pasa.Lasa-l acolo in trecut unde-i e locul-ca sa nu zic "la gunoi" sau recycle bin ca na,suna mai bine!Ai grija de u si de noua relatie,nu te mai lasa afectata de el!
luyyzz
Postat pe 6 August 2009 16:29
ironia sortii.
clar e ceva in neregula cu mine.ori sunt eu prea naiva ori a fost ceva in neregula cu el.nu stiu.eu niciodata nu mi-am jignit prietenii sau am facut ceva ce le-ar puta dauna.
am aceasta manie de a incerca sa fiu ok cu toata lumea.
trecand peste problema ca ma lasasem ca sa fie cu o prietena f buna a nmea de domeniul trecutului care desi imi stia problema spirituala f bine...a facut un...ma scuzati...
acum...
acum:|
acum este cu o prietena de-a mea din copilarie cu care in ultimul timp se mai racise relatia.macar stiu de ce acum

ma simt CA DRACU' !
am fost invitata la o petrecere la care erau si ei si am facut tot posibilul sa ii evit.si tot ei au comentat ca ma port cu ei urat.
cel mai dureros a fost sa il vad pe el fericit,tandru si dragastos cu ea cum cu mine nu a fost niciodata.

si ma rog..va dati seama ca ei s-au gasit sa faca unele chestii cu lumina aprinsa si se vedea tot de afara.

sunt distrusa.again.




simteam nevoia sa impartasesc cuiva asta... :(


CocoLoco
Postat pe 26 August 2009 09:07
ignora-l nu merita asa sunt barbati prefera sa le faca pe foste sa sufere sau mai bine zis le lipseste o pasarica de la cap si la mn cand a mai vb pe mess incepea sa abereze ca i-a propus lui una sa se intalneasca cu ea pacat nu cred ca are sanse eu cel putin daca vreau o sa am sanse la robert de niro asa ca iti spun nu mai merita gandeste-te doar la ce a fost frumos si gata nu merita sa te gandesti daca acum nu mai stie sa respecte ce a fost intre voi hai capul sus si uita-te cati baieti sunt in jurul tau si chiar ai ce vb cu ei
yumy
Postat pe 26 August 2009 09:13
mi se face dor de el din cand in cand
CocoLoco
Postat pe 11 Octombrie 2009 09:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa fie oare ghinion? 16 De la: kudika327815 31 Octombrie 2010 11:02
ce vrea el de la mine??? 22 De la: kudika382678 17 Aprilie 2011 16:14
Macar un sfat..o parere..... 14 De la: Cassey 30 Decembrie 2008 00:03
Ma doare sufletul 21 De la: silviu_m74 12 Iulie 2010 21:33
nu il iubesc asa mult precum cred? 8 De la: inlovenagel 8 Octombrie 2009 04:21