Setari Cookie-uri

Te-am visat in noaptea magica de Craciun

Buna!
Sunt aproape sigura ca nu vei citi aceste randuri niciodata...probabil nici nu ar trebui sa le citesti. Nu ai niciun amestec in asta.
Dar daca totusi vei ajunge sa le citesti, vreau sa stii ca te-am visat in noaptea magica de Craciun, si nu o data ci de doua ori. De doua ori in aceeasi noapte m-am trezit cu inima batandu-mi puternic, de parca ar fi vrut sa-mi sara din piept si sa alerge in cautarea inimii tale. Desigur, inima mea stia ca inima ta e departe, iar inima mea statea langa inima altuia de mult timp.
Asa a trebuit sa se intample cu siguranta. Eu cred ca in viata noastra nu avem putere de decizie asupra chestiunilor majore, acestea se intampla asa cum ne este scris. Putem doar sa schimbam, sa prelungim sau sa scurtam unele momente mai putin importante. Cele importante se intampla sau nu, dupa cum e scris.
Asa a fost si cu noi...ne-a fost scris ca intr-o seara magica de Ajun sa ne luam de mana, sa ne privim timid, fara a ne spune prea multe cuvinte, si sa incepem ceva frumos impreuna. Dar, din nefericire, sau pentru ca asa a trebuit sa se intample, tot ce a fost intre noi, cu bune si mai putin bune, a incetat dupa vreo 2 ani si jumatate.
Nu te invinuiesc de nimic, mie imi mai gasesc cate o vina in momentele mele nostalgice, dar in general m-am impacat cu situatia...probabil si pentru ca au trecut cativa ani si fiecare dintre noi ne-am refacut viata sentimentala. Iti doresc tot binele din lume si sa ramai mereu alaturi de familia ta, la fel de iubitor si cald cum te stiu.
De ce te-am visat, si inca asa de real cum mi-ai aparut, apropiindu-te de mine si incercand sa ma faci fericita? Recunosc ca mi-am amintit de tine, asa cum mereu o fac, in seara de Ajun, pentru ca ai fost o persoana importanta in viata mea, iar acea seara a reprezentat pentru mine un inceput la care nu as fi visat. Oare doar simpla amintire sa-mi fi provocat asemenea vise care pareau atat de
reale?
Daca citesti aceste randuri, vreau sa stii ca ai insemnat totul pentru mine in momentele respective, iar acum pastrez o amintire frumoasa a relatiei noastre.
Sa ai un Craciun fericit si o viata frumoasa.
danutza0502
Postat pe 25 Decembrie 2015 14:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cu dedicatie 19 De la: little_princess 26 Decembrie 2008 18:31
pentru cei ce sufera dupa o despartire..e cam lung dar sper sa va placa 148 De la: kudika322158 10 August 2013 19:16
Nu il pot uita 44 De la: ancacumintica 17 Aprilie 2013 17:35
Mamici singure 81 De la: dia1373 23 Iunie 2011 13:03
nu il iubesc asa mult precum cred? 8 De la: inlovenagel 8 Octombrie 2009 04:21