Setari Cookie-uri

o relatie dezastruoasa sau nu???!!!!

Am 35 de ani ,sunt din Iasi,am o casatorie de 16 ani,din casatoria asta am un baitel.In tot timpul acestei casatorii am suportat multe,foarte multe....de la violenta ..la infidelitate.Vreau sa va spun ca m-am casatorit din dragoste.Dupa atiia ani in care nu mi=am inselat niciodata sotul ,acum trei luni s=a intamplat un lucru foarte frumos si totodata foarte pacatos.........am cunoscut un barbat de 48 e ani ,care e casatorit,care sta la o distanta considerabila fata de mine 400 km si cu cae am vb 2 luni la tef ne-am povestit vietile si cu care m-am intalint ,intr0un alt oras decat al nostru si am ramas o noapte,noapte cae a fost minunata,,,,,,a trecut inca vrea luna si ne-am intalnit iarasi,insa el a venit la mine ,,in oras,,am luat o camera insa nu am putut sta decat 2 ore,,,,...dar incarctura emotionala a fost atat de mae ca nici nu ne-am prea putut vorbi.Am facut dragoste insa el a terminat extrem de repede,,,,,si s-a simtit nasol......Parca de atunci relatia s-a racit un pic,Nu stiu ce sa cred......oare am luat o alta teapa????astep orice sfaturi,,,,,,si va multumesc mult daca-mi scrieti ca sunt intr-o mare dilema!
kudika048077
Postat pe 4 Iulie 2009 09:48
nu stiu ce sa spun....
ai o casnicie de 16 ani.....si un baietel..(sa-ti traiasca)...
cred ca cel mai mult ar suferi baiatul din toata povestea asta.....
daca acel barbat avea sotie.....nu cred ca ar fii ajuns sa va iubeasca pe dumneavoastra.....totusi nu in 3 lunii.....
cu parere de rau parerea mea este ca vroia doar o aventura...
chiar daca in tot timpul acestei relatiei de 16 ani ati suferit mult.....trebuie sa suportati pentru baietelul dumneavoastra....
sper sa va fie bine...si sa aveti grije de baiatul dumneavoastra....
roxyprincesss
Postat pe 6 Iulie 2009 15:48
trebuie timp pt toate...nu in fuga se rezolva totul...si distanta....nasol..trebuie sa vorbiti deschis...poate sa inhibat....asta nu este o problema
problema ar fi ca este insurat...mai bine ai grija de copil...
pamela_1
Postat pe 6 Iulie 2009 15:51
multumesc mult pt raspuns,,,,,,,sunt intr-o situate destul de grea,cred ca acest barbat nou din viata mea a dorit sau doreste o relatie ,,,pt distractie....eu am nevoie de sentimente,,,cred ca cel mai bine a fi sa-mi vad de viata mea!
kudika048077
Postat pe 7 Iulie 2009 15:24
De la: roxyprincesss, la data 2009-07-06 15:48:27nu stiu ce sa spun....
ai o casnicie de 16 ani.....si un baietel..(sa-ti traiasca)...
cred ca cel mai mult ar suferi baiatul din toata povestea asta.....
daca acel barbat avea sotie.....nu cred ca ar fii ajuns sa va iubeasca pe dumneavoastra.....totusi nu in 3 lunii.....
cu parere de rau parerea mea este ca vroia doar o aventura...
chiar daca in tot timpul acestei relatiei de 16 ani ati suferit mult.....trebuie sa suportati pentru baietelul dumneavoastra....
sper sa va fie bine...si sa aveti grije de baiatul dumneavoastra....



nu cred ca ma iubeste ,asa e,insa sunt intr-o situatie de,,,,nici nu stiu pe ce drum sa o apuc,,,,esti o draguta pt cum mi-ai vorbit! te pup
kudika048077
Postat pe 7 Iulie 2009 15:26
hmmm complicata treaba...e vb de ani multi, multe greutati, familie, responsabilitati etc. parerea mea...nu ramane cu sotu de dragul copilului, copilul va pleca si vei fi chinuita o viata...la 35 de ani esti in floarea varstei nu accepta sa fi umilita in niciun fel mai ales violenta sau injurii....nu mi-as fi dorit niciodata k mama mea sa stea sa indure bataie sau umilinte de dragul meu....la randul meu mi-am facut o familie, ea a ramas cu tatal meu (nu e cazul sa vb de violenta pt k nu a fost) ii e bine dar dak era un om violent...nu mi-as fi dorit sa o stiu singura cu el..copii isi iau "zboru" iar mamele raman si trag ponoasele unei casnicii ratate...nu merita.... poate k omul acesta a vrut doar o aventura dar se pare k u sti ce vrei...va venii cu singuranta un altul care-ti va oferii ceea ce cauti...
bruneagra25
Postat pe 7 Iulie 2009 15:34
Nelamurirea mea este ce vrei tu mai exact. Ai vrea sa il ai ca amant sau doresti si esti in stare sa iti parasesti sotul pentru el? ...cred ca sfaturile depind de raspunsul la intrebarea asta
Lorena26
Postat pe 7 Iulie 2009 16:34
Nu doresc sa-mi parasesc sotul pt el.......el are familie,insa eu doresc sa-mi parasesc sotul pt ca ani de zile numai m-a umilit......nu sunt super indragostita de amant,imi place cum se comporta si cum imi vorbeste.Probabil asta e ceea ce mi=a lipsit mie in decurs de multi ani!
Sunt intr-o situatie ingrata.....sunt convinsa ca amantul avea doar chef de distactie ,cu toate ca simt ca e deja indragostit ,insa eu nu doresc sa fac pe nimeni sa sufere..........stiu ce e aia suferinta.
Vreau o viata linistita,vreau un camin cald si linistit pt copilul meu....si vreau pe cineva cae chiar de nu ma iubeste macar sa ma aprecieze
MULTUMESC TUTUROR CARE IMI DATI DIN TIMPUL VOSTRU O CLIPA!
kudika048077
Postat pe 8 Iulie 2009 09:24
Fructul Oprit e dulce, mai ales cules pe furate, dar ce gust amar lasa cateodata...
"Sa nu mananci pe ascuns" e scris undeva...Ci imparte mancarea ta cu cei vrednici, ca sa va bucurati impreuna. Vorbeste cu cel nou-intalnit, vei vedea daca iti ofera un viitor, acum si aici, sau doar cuvinte care mimeaza iubirea. Cand lumina este langa tine, nu o ascunzi, ci o pui intr-un loc unde o vede toata lumea. Apoi vorbeste cu sotul tau. Crede ca e buna situatia in care a ajuns casnicia voastra? Sugereaza-i ca multe lucruri le-ati putea schimba in bine, daca amandoi ati dori. Copilasul vostru o merita cu prisosinta, si clar, si-ar dori-o.
Spune-i sotului ca la 50-60-70 de ani veti suporta consecintele comportamentului de acum, sa nu mai pomenesc de ce a fost, NU POMENI nici tu de trecut in fata lui. Oferiti-va cadou DE ACUM o casnicie bazata pe RESPECT SI ARMONIE. Asta va aduce si IUBIRE si SPERANTA in viitor, in casnicie.
Va doresc TOT BINELE DIN LUME, voua si UNICULUI(inca) fiu al vostru. Vorbeste cu sotul tau si spune-i ca fiul lui si-ar dori un fratior sau o surioara. Vei vedea ce anume roade sufletelul sotului tau si vei stii astfel unde ai gresit de s-a ajuns in aceasta situatie. Tine minte: barbatii NU RECUNOSC decat in sinea lor ca au gresit, si NU TREBUIE sa le reprosezi niciodata greselile, ci doar sa le sugerezi ce anume te-ar face fericita. Nu au imaginatie prea bogata, cateodata nici femeile, preferand sa se autocompatimeasca, in loc sa ofere ele SCHIMBAREA. Nu te plafona, ci incredinteaza problemele tale Celui Care Este in toate si in tot si in toate inimile care, inca, mai bat. Paseste cu bucurie pe calea de lumina care va aduce fericirea si implinirea, cu voia SA, si in viata si casnicia voastra! Mi-esti draga si m-as bucura sa aud de bine de la tine! Este ERA FEMEII acum! Gingasia Ei, tandretea, intelepciunea, rabdarea, puterea de a (se) ierta vor indrepta ceea ce barbatii au stricat prin agresivitatea si agresiunile din faptele si cuvintele lor. Sa nu uitam ca in alte vieti, si noi am fost barbati! Sa fii mereu iubita si fericita alaturi de cei dragi! Poooooop you!
kudika044610
Postat pe 20 Iulie 2009 14:13
De la: kudika048077, la data 2009-07-04 09:48:28Am 35 de ani ,sunt din Iasi,am o casatorie de 16 ani,din casatoria asta am un baitel.In tot timpul acestei casatorii am suportat multe,foarte multe....de la violenta ..la infidelitate.Vreau sa va spun ca m-am casatorit din dragoste.Dupa atiia ani in care nu mi=am inselat niciodata sotul ,acum trei luni s=a intamplat un lucru foarte frumos si totodata foarte pacatos.........am cunoscut un barbat de 48 e ani ,care e casatorit,care sta la o distanta considerabila fata de mine 400 km si cu cae am vb 2 luni la tef ne-am povestit vietile si cu care m-am intalint ,intr0un alt oras decat al nostru si am ramas o noapte,noapte cae a fost minunata,,,,,,a trecut inca vrea luna si ne-am intalnit iarasi,insa el a venit la mine ,,in oras,,am luat o camera insa nu am putut sta decat 2 ore,,,,...dar incarctura emotionala a fost atat de mae ca nici nu ne-am prea putut vorbi.Am facut dragoste insa el a terminat extrem de repede,,,,,si s-a simtit nasol......Parca de atunci relatia s-a racit un pic,Nu stiu ce sa cred......oare am luat o alta teapa????astep orice sfaturi,,,,,,si va multumesc mult daca-mi scrieti ca sunt intr-o mare dilema!


dc nu ai divortat de sot?daca viata langa el e un calvar?chiar daca ai un copil...el va suferi cel mai mult .....cat despre relatii extraconjugale....poti avea ...nu sunt eu in masura sa impun asa ceva....dar mai bn rezolva-ti situatia si poti sa iti vezi apoi de viata ta ......
heaven_2906
Postat pe 20 Iulie 2009 14:17
De la: kudika048077, la data 2009-07-08 09:24:31Nu doresc sa-mi parasesc sotul pt el.......el are familie,insa eu doresc sa-mi parasesc sotul pt ca ani de zile numai m-a umilit......nu sunt super indragostita de amant,imi place cum se comporta si cum imi vorbeste.Probabil asta e ceea ce mi=a lipsit mie in decurs de multi ani!
Sunt intr-o situatie ingrata.....sunt convinsa ca amantul avea doar chef de distactie ,cu toate ca simt ca e deja indragostit ,insa eu nu doresc sa fac pe nimeni sa sufere..........stiu ce e aia suferinta.
Vreau o viata linistita,vreau un camin cald si linistit pt copilul meu....si vreau pe cineva cae chiar de nu ma iubeste macar sa ma aprecieze
MULTUMESC TUTUROR CARE IMI DATI DIN TIMPUL VOSTRU O CLIPA!


Pastreaza relatia dar nu rani pe cei din jur. si intre timp poate gasesti un barbat singur care sa te aprecieze sa te respecte si care sa fie doar al tau , nu este o solutie sa imprumuti ibricul de cafea al vecinei cauta sa-ti ei tu unul. Inca esti tanara si mai ai timp sa traiesti o viata frumoasa. Nu-ti pierde increderea in tine .Mult noroc
valivieru96
Postat pe 20 Iulie 2009 14:41
copilul pe primul loc...dupa o alta relatie....vb cu sotul...vezi ce rezolvi..daca nu...pui capat..nu esti singura cu copil...
cristiana_cris
Postat pe 23 Iulie 2009 13:35
eu spun sa te gandesti si la tine! Toata viata incercam sa le facem pe plac altora.Din ce am inteles eu sotul tau si-a cam vazut de viata lui pana acum.crezi ca se va schimba de-acum incolo?Daca nu te gandesti u la tine crede-ma ca n-o va face nimeni.
madalinasparaschiv
Postat pe 29 Octombrie 2009 12:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Amintirile 16 De la: this_is_the_life 24 Decembrie 2011 21:13
Bun simtz sau tupeu? 35 De la: miss_darine 30 Aprilie 2010 21:15
Balada fetelor de altadata 202 De la: kudika015331 20 August 2013 15:31
sunteti de acord ca........ 33 De la: kudika001785 9 Martie 2009 23:41
Relatie cu semnul intrebarii ! 9 De la: razz 18 Aprilie 2009 00:58