Setari Cookie-uri

ce ar trebui sa fac?!

Buna!
Nu am mai postat pana acum nici subiect pe forum, asa ca sper sa nu fie un subiect deja discutat.
In urma cu 7 luni, la o iesire cu fetele am cunoscut un tip. Nu i-am dat o foarte mare importanta, avand in vedere ca tocmai iesisem dintr-o relatie de 4 ani si nu simteam inca nevoia unei prezente masculine in viata mea. Dupa mai multe discutii la telefon, timp de cateva saptamani, ne-am intalnit...si de aici incepe "aventura". Am inceput sa il cunosc, sa vad ca este un barbat inteligent, plin de umor, atent la detalii si probleme, iar sexul "the best ever".
Toata "minunea" a durat aproximativ 3 luni, pana cand am aflat intamplator ca el are deja o alta relatie ce dureaza de 6 ani si ca locuiesc impreuna. Nu am vrut sa renunt usor, asa ca am mai continuat "relatia" o perioada de timp, dar constientizand din ce in ce mai tare postura de "amanta" in care ma aflam, am decis ca e cazul sa inchei si acest capitol. Partea proasta acum e ca au trecut deja mai bine de 2 luni dar tot nu pot sa nu ma gandesc la el.
A fost totusi barbatul care m-a facut sa depasesc momentul unei despartiri dintr-o relatie de 4 ani, relatie care s-a incheiat pentru ca drumurile noastre in viata nu mai urmau acelasi curs.
Credeam ca nu ma voi mai indragosti prea repede, dar se pare ca s-a intamplat...din pacate persoana nu e cea mai potrivita.
Ma abtin cu greu sa nu il sun sa ii cer sa ne intalnim, pentru ca el este dispus sa facem asta in orice moment, mi-a spus in nenumarate randuri ca nu vrea sa renunte la mine.
Ce ar trebui sa fac?! Cum sa imi gasesc forta necesara sa uit de el? Inainte de a afla despre prietena lui, il consideram barbatul perfect pentru o relatie matura si de durata.
Cum sa procedez? Sa lupt, sa sper, sa renunt?!
diadora24
Postat pe 4 Iulie 2009 10:36
Am impresia ca daca decizi sa lupti o faci cu morile de vant e limpede ca apa ca baiatul vrea sex si nu il invinovatesc ca ii convine de minune sa te aiba si pe tine si pe ea...are si el parte de adrenalina atata timp cat stii clar ca are o alta relatie serioasa si nu doreste sa renunte la cealalata femeie pentru tine ...de ce oare iti mai pui intrebari? e clar cum sta situatia ..iar tu daca te complaci inseamna ca te injosesti ca femeie. Ar sta altfel situatia daca ai vrea si tu numai sex dar daca ai sentimente clar nu-i de tine cat despre faptul ca el ar fi barbatul perfect ...permite-mi sa rad just another jerk
Lorena26
Postat pe 4 Iulie 2009 16:17
mai bine ai renunta acum, kt mai ai timp si nu iti mai fa sperante desarte ptr k dak el are deja pe alcineva de atata timp poti considera aceasta "relatie"a voastra pierduta.
piSsuletZ
Postat pe 4 Iulie 2009 16:23
Nu a fost vina ta ca nu ai stiut ca el are o relatie, dar acum ca stii, ar trebui sa actionezi in consecinta. Adica sa nu accepti rolul de amanta. O sa treaca si asta, o sa vezi atunci cand o sa ai un barbat care sa fie numai al tau.

Bafta!
pisicuta_trista
Postat pe 4 Iulie 2009 16:54
daca acuma stii ca are o relatie de 6 ani ,si ca nu o paraseste pe iubita lui ar trebui sa nu il cauti,vorba lui lorena "clar vrea numai sex"asa ca decizia iti apartine.
kudika030058
Postat pe 4 Iulie 2009 17:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutor pentru lucrarea de licenta 3 De la: Radu1987 12 Iunie 2009 16:04
un sfat sau o parere 7 De la: cecilia91 25 Februarie 2015 01:57
prietenului meu ii face placere sa ma enerveze... 23 De la: coffeeta 6 Ianuarie 2009 15:18
Lumi diferite! 3 De la: catyboy69 21 Octombrie 2009 23:22
Vreau o parere 10 De la: silviu_m74 29 Ianuarie 2009 16:17