Setari Cookie-uri

barbatul leu si femeia gemeni

as dori si eu o opinie in legatura cu o relatie de acest gen, care ar fi atuurile dak exista vreunele si care ar putea fi eventualele probleme.
tin foarte mult la ea si nush , vreau si o parere mai abstracta
barbros
Postat pe 6 Iulie 2009 09:37
Eu sunt gemeni si prietenul meu e leu, noi avem 6 luni impreuna si nu ne-am certat niciodata. Este una dintre cele mai bune combinatii. De obicei, femeia gemeni simte nevoia sa fie in centrul atentiei, sa fie rasfatata, sa se simta iubita, iar barbatul leu stie foarte bine sa faca aceste lucruri.
Frankie_Zuzu
Postat pe 6 Iulie 2009 09:42
ma bucur sa aud asta , eu unu spera msa nu ajungem ceva de genu dar sper sa iasa toate asa de frumoase cum ti sa intamplat tie
barbros
Postat pe 6 Iulie 2009 09:46
Eu tot geamana....sotul meu leu........si suntem impreuna de 22 de ani !!!!.........o casnicie fericita.........dar ca orice casnicie,si cu suisuri si cu coborasuri...........insa ,in general pot spune ca daca exista dragoste si comunicare.........oricine isi poate gasi jumatatea !!..........
etta
Postat pe 6 Iulie 2009 14:23
Eu tot geamana si am avut 2 relatii lungi cu 2 tipi din zodia leu ( 3-4 ani).

Mie personal mi s-a parut ca sunteti visatori si cu multi fluturi in cap- gen madrie, eu sunt cel mai si cel mai..., sunteti reci uneori. si aveti simt critic extrem de ascutit din care deriva pesimism.

Realitatea e ca sunteti niste persoane care aveti puterea de a va arata personalitatea cu bune si rele mai mult decat altii, fara sa va pese de consecinte.
Cred ca e o combinatie fericita doar daca sunteti la acelasi nivel de dorinte si impliniri si daca incerci sa iti ponderezi iesirele critice.

Shelly11
Postat pe 7 Iulie 2009 19:52
incredere si comunicare .. cam asta caracterizeaza o astfel de relatie .. suntem persoane care adora comunicarea si asta e super , din pacate barbatul leu are anumite perioade care sunt mai dificile pt noi gemenele , adik sunt lenesi si nu au chef de nimic ... din fericire gemenele trec repede peste chestiile astea ...
un alt lucru bun este ca desi suntem orgoliosi, nici uni nici alti nu tin suparare, dar leul trebuie sa aiba grija , geamana , chiar daca iarta si nu sta suparata.. nu uita nimic din ce ai spus si ai facut ... asa ca ai grija cand ai toane ce spui , pt ca noi gemenele dam importanta cuvintelor ...
o alta diferenta buna intre noi este faptul ca leul vede lucrurile mari, iar geamana le vede pe cele mici, adica observam detaliile...
incearca sa nu uiti ca asa cum tu vrei sa fi pe primul loc (ea daca ajunge sa te iubeasca, te v a pune pe primul loc) si ea isi doreste asta de la tine.. asa ca nu te culca pe o ureche dupa ce o faci sa te iubeasca , este o persoana care gandeste mult si daca ajunge la concluzia ca nu esti idealul ei te va lasa , indiferent de cat de mult o va durea ..
si inca ceva , ai grija ca o geamana are un al treilea ochii, ochiul mintii , cu care vede mult mai multe decat restul lumii, asa ca nu incerca sa ascunzi ceva de ea , oricum stie ...
kitu_athena
Postat pe 9 August 2009 17:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu rac si el geaman... 32 De la: Giulia84 10 Decembrie 2009 12:02
Eu leu, el rac 18 De la: rila_iepurila 6 Aprilie 2010 08:56
eu pesti el scorpion 2 De la: Soransky 1 Octombrie 2009 10:17
El scorpion si eu gemeni incotro ne indreptam ? 3 De la: Helada 4 August 2009 10:57
sagetatoare- pesti 2 De la: racyne 18 Iulie 2010 22:23