Setari Cookie-uri

eu pesti el tot pesti

am si eu o intrebare , eu sunt pesti el pesti ...nu stiu daca relatia va dura si daca suntem compatibili...miltumesc
meg2102
Postat pe 7 Iulie 2009 09:17
se zice ca pestii se potrivesc dar sincer n-am avut niciun iubit in semnul pestilor...dar prieten apropiat da si ne intelegem ft bine,daca va iubiti nu mai conteaza zodia my opinion
angellus
Postat pe 7 Iulie 2009 09:20
Are balta peste...glumeam... eu cred ca daca sunteti din aceeasi zodie, aveti cam acelasi mod de a privi viata si este important sa priviti in aceesi directie
alina02
Postat pe 19 Iulie 2009 15:24
pt toate femeile! daca nu sunteti chiar voi zodia pesti..fugiti mancand pamantul..sunt cei mai abili santajisti sentimentali...iti vor sulfetul pe tava...apoi calca pe el cu tandrete nemasurata....dupa care se vor supra ca nu-l intelegeti :))) so...cu un peste odata ce l-ai cunoscut..nu poti trai nici cu el nici fara el...doar iti arata cum ar putea fi....insa e las si incapabil sa fie ce asteapta de la altii sa fie...e incredibil de las!
...daca esti si tu zodia peste..va ve-ti intelege de minune...pt ca majoritatea timpului ve-ti tacea studiind si analizand...situatia :))) care e mai victima decat celalalt....va fi mai greu..dar el va castiga oricum..barbatul peste....castiga mereu lupta asta...nus e exista victima mai amre ca el..
...viseaza la ideal..si cand il are fuge de el...da nu recunoaste asta..doamne feri...:)) sustine ca l-atir anit cumva..
nu incercati sa aflati cum...v-ar trece viata si nu ati afla :)))
utopia
Postat pe 19 Iulie 2009 20:27
si eu sunt pesti si am avut o relatie cu un peste......a fost frumos cat a durat dar s-a terminat foarte urat...:((e prea credul si viseaza prea mult.....asa sunt toti pestii....visatori...asa k ar trebui sa existe unul in relatie care sa mai vada si realitatea.....asa ca las-o balta....nu cred k aveti un viitor impreuna....
Io_n_
Postat pe 20 Iulie 2009 14:28
De la: meg2102, la data 2009-07-07 09:17:30am si eu o intrebare , eu sunt pesti el pesti ...nu stiu daca relatia va dura si daca suntem compatibili...miltumesc



cumparati-va un acvariu!!
geo_x
Postat pe 20 Iulie 2009 14:31
De la: meg2102, la data 2009-07-07 09:17:30am si eu o intrebare , eu sunt pesti el pesti ...nu stiu daca relatia va dura si daca suntem compatibili...miltumesc


Si daca din punct de vedere astrologic....nu va potriviti.....o sa-l lasi?
E chiar atat de importanta zodia????
Hai sa zicem ca exista compatibilitate intre zodii....astrologii va prevad o relatie reusita.....dar el are un caracter infect.......atunci ce o sa faci? de cine o sa asculti? de astrolog sau de propriul tau instinct?
andreea1976
Postat pe 20 Iulie 2009 14:35
Eu sunt pestoaica si sunt casatorita cu un peste de 15 ani. Desi sunt asemanatori pe undeva, totusi la orice zodie este o diferenta intre femeie si barbat. noi nu ne asemanam deloc. El este mai realist, eu mai visatoare - 1-0 pt el. Eu dau replica pe moment, el este mai diplomat - 2-0 pt el. Desi este o diferenta de studii intre noi, si desi la inceput eu eram desteapta acum el imi da clase -3-0 pt el. Desi ne certam -din nimicuri - dupa cateva momente vb. ca si cand nu s-ar fi intamplat nimic. Nu stiu, poate exista si alte posibilitati. Eu am dat peste un peste extraordinar. Depinde si de ascendent, si de anul nasterii si ora etc. Nu cred ca exista retete pt asa ceva.
Gohuna
Postat pe 21 Iulie 2009 02:06
eu sunt peste,iar el iubitul meu tot peste,avem o relatie foarte frumoasa,plina de iubire si pasiune,suntem impreuna de 4 ani si as mai vrea pe putin 40.recunosc ca eu sunt mai impulsiva,dar el e linistit si stie mareu sa aplaneze o discutie care de multe ori nu-si are rostul.
margareta11
Postat pe 21 Iulie 2009 07:39
Eu sunt pesti si am avut un prieten pesti 6 ani,suntem diferiti,nu e responsabil,e nehotarat,foarte influentabil,impulsiv,asteapta "sa-i pice totul din cer",nu te poti baza niciodata pe el,insala si minte privindu-te in ochii ,la inceput e gelos si posesiv,iar dupa un timp parca nu mai existi pt el,decat dak are nevoie...eu zic ca nu e cum ar trebui...si pestii nu se potrivesc...:(
cristina_27
Postat pe 21 Iulie 2009 13:49
pestii is foarte...PESTI,la inceput pestisori de aia mici colorati si dragalasi si mai apoi se transforma in rechini.eu is leu si el i pesti,nu ne potrivim deloc din punct de vedere zodiacal,da tot am incercat.faza i k pestii nu sunt visatori cum zic toti,ei au impresia k numai ei au dreptate,indiferent de ce ar fi logic sau firesc,in fine,daca l-ai calcat o data pe coada,n-o sa mai ai un pestisor auriu care-ti indeplineste dorintele,o sa ai un rekin de la care te poti astepta orican sa te muste
sandra_bubbles
Postat pe 21 Iulie 2009 14:18
Eu stau cu un pesti, relatia noastra e un caz mai aparte, pt ca el sta cu o tipa de 3 ani si nu poate sa scape de ea, este mereu intre noi....dar in fine. El e mult cu capul in nori, este de parere k femeia este inferioara barbatului, k trebuie sa-l iubeasca neconditionat, si atunci cand tipa, e nervos sau are probleme. Pestii sunt de parere ca menirea femeii este sa aduca si sa mentina echilibrul intr-o relatie....daca stai bine cu nervii si poti suporta si fara sa pui la suflet toate indiferentele lui atunci iti doresc bafta....dar iti spun k la un moment dat tu o sa fii cea care o sa pui punct pt ca o sa iti dai seama k ai nevoie de un barbat capabil sa te iubeasca si in acelasi timp sa iti arate lucrul asta...si nu de un aiurit care crede ca totul i se cuvine si ca toata lumea se invarte in jurul lui....te pup bafta
kudika037361
Postat pe 13 Octombrie 2009 09:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am gasit o chestie interesanta:P - Scuzele zodiilor 6 De la: RaLuK09 13 August 2009 11:22
barbatii varsatori 91 De la: morenaseria 3 Octombrie 2016 21:16
SAGETATOARELE au noroc in dragoste??! ...:| 17 De la: deepcrazy 23 Iulie 2009 17:15
eu rac el fecioara 3 De la: any_fischer 6 Noiembrie 2009 09:49
sagetatoarele 70 De la: Flowers 29 Septembrie 2011 13:18