Setari Cookie-uri

Ce ma fac:(((..?

Buna..de o gramada de timp ma tot cert cu mama mea incontinuu.. anu asta am terminat liceul si urmeaza sa-mi dau examenu de admitere la ANEFS in bucuresti..eu sunt din targoviste si..am vorbit duminica cu ea sa stau si eu cateva zile sa ma relaxez putin dupa bac si apoi ma apuc si de admitere ..si ieri (miercuri 08.07.2009) am fost la o prietena sa joc si eu monopoly seara (ea era plecata la serviciu de dimineata pana seara)..si dintr-o data ma trezesc cu un telefon de la ea..am vb frumos cu ea dar a inceput sa tzipe "treci acasa nenorocito..stai sa te distrezi la prieteni? in loc sa invetzi pentru admitere tu te distrezi?".si tocmai duminik vorbisem cu ea:( ca sa ma lase cateva zile libera asa putin..si chiar aveam de gand ca joi sa ma apuc sa invatz..eu snt o pers calculata..imi fac planurile inainte si ma tin de ele..dar ce sa fac cu mama:(??
pappy
Postat pe 9 Iulie 2009 14:20
ea nu are incredere delok in mine...si eu nu i-am fkt nik.. tot anu cat am stat cu bacu n-am iesit mai delok afara..dekt la antrenamente scoala pregatire si aksa atata stiam eu...si nici inainte nu prea ieseam..nu stiu cum sa o mai multumesc..:( am facut tot..la competitii castigam numa locu 1.. la karate.. am terminat liceul cu 9.51..bacu l-am luat la fel cu nota mare.. 9-10 antrenamente si la volei si l karate pe saptamana.. aveam.. si nu oboseam niciodata..si am zis cateva zile sa stau putin.. ea are pretentia sa stau sa invatz incontinuu...nu mai pot:( ma doare capu mereu..si am incercat sa vb cu ea..
pappy
Postat pe 9 Iulie 2009 14:25
fa`o sa inteleaga cumva, explica`i k nu esti un robot care le poate face pe toate , n`ai cum, trebuie sa`ti traiesti perioada asta faina din viata . nu sa stai sa invetzi mereu, sa`ti dea libertatea de csare ai nevoie
bybix
Postat pe 23 Iulie 2009 18:40
Sweetheart si eu am probleme mari cu mama mea. Multumesc lui D-zeu ca nu isi baga nasu in "viata mea scolara". Si eu invat mult si am note mari insa imi fac timp si pt mie si am ajuns deja sa nu imi mai pese de ce zice ea. Nu sa o ingor, insa eu pun f mul la suflet, imi pasa ce cred alti despre mine, imi place sa las o impresie buna, mai ales parintilor mei. Eu un fac totul in casa curatenie, uneori mancare, eu spal, intind haine, calc etc. Pe langa invatat si alte alea. Am avut o perioada in care eu m-am retras in invatat, ca sa ma scap de celelate treburi care ma extenuau, si am ajuns la spital. Eram distrusa pishic si fizic. Ma cert f des cu ea, pt ca nici ea nu e vreodata multumita, niciodata nu imi spune MULTUMESC sau FELICITARI. Te inteleg perfect si stiu cat este de dureros sa vezi ca "draga ta mama" ti face tie zile fripte. Eu una astept sa termin anul acesta si apoi ma voi muta de acasa, nu mai vreau sa fiu sclava nimanui, daca fac ceva fac ptn mine nu pt ea. Nu vreau ca ea sa imi distruga tineretea si viata, o iubesc pt ca e mama mea, o respect pt ca mi-a dat viata , dar totul are o limita. Erau nopti in care si eu plangeam si sufeream pt multe lucruri pe care mi le face, si am ajuns la concluzia ca daca pana acum nu s-a schimbat nu o va face niciodata .Am incercat sa o inteleg , dar nu pot. Asa ca lasa de la tine, zi cum zice ea si fa ca tine. Nu te transforma in robotul ei, spunei odata si clar, am viata mea, nu te baga in ea! Daca o sa ii convina sau nu nu trebuie sa iti pese, pt ca in ritmul acesta vei ajunge sa dai kiks. Si pt ce? Ca sa ii faci pe plac ei. Macar daca gresesti in viata sa greseti pe propia piele si vointa nu pe a altora. Decat sa o urasti pe ea si sa regreti mai apoi ca nu ai facut cum ai vrut tu, mai bine risti si vei fii fericita. Iti doresc succes in viata. Si sper ca totul se va remedia.
Pupici
ralukutzza
Postat pe 15 Noiembrie 2009 16:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Serviciu sau univer? 4 De la: kudika_927317 12 August 2013 22:10
vreau un sfat urgent,va rog!! 10 De la: Barbie30 9 Iulie 2010 21:22
Esti creativ? Distreaza-te si castiga bani din asta! 1 De la: kudika_11572 8 Iulie 2012 20:58
joburi 3 De la: yo_corinaaa 14 Martie 2010 15:52
Daca nu-i poti convinge, zapacestei 15 De la: BEL_AMY1 12 Ianuarie 2011 21:44