BUNA

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

amyy Avatarul lui amyy

2 mesaje
Oras: ploiesti

As avea si eu nevoie de un sfat: am cunoscut un barbat la fostul meu loc de munca , in urma cu 6 luni.Este casatorit si are si un baietel de 7 ani.Am ajuns sa-l iubesc in acest timp,fara sa ma gandesc la famila lui.De vreo 14zile, am inceput sa am mustrari de constiinta in leg cu familia lui.Ma tot gandesc ca nu am cum sa-l las pe acel copil fara tata.Dar in acelasi timp as vrea sa fiu egoista , sa nu ma gandesc decat la mine.El zice ca ma iubeste cum nu a iubit pe nimeni,dar am momente cand ma indoiesc ca-mi spune adevarul.acum suntem despartiti de o sapt, dar ma suna zilnic, si ma cauta la fel de des,zice k nu poate sa stea fara mine, k eu i-am redat pofta de viata si k eu l-am invatat sa iubeasca cu adevarat.Ce sa fac?Sa-i permit sa-si lase familia pt mine?Va rog dati-mi un sfat.Multumesc
Raporteaza abuz de limbaj
kudik05 Avatarul lui kudik05

8 mesaje

permite-i,o sa-si lase familia o perioada pana se satura de tine sau pana o sa isi de-a seama ca nu suntetit atat de compatibili si va pleca, doar de, are familie si copil si tre' sa isi faca datoria de "tata".
distreaza-te cu el si atat daca iti place sau mai da-l si gaseste-ti un baiat pt tine
barbatii sunt niste mincinosi parca sunt drogati cand e vorba de femei
greierash_is_back Avatarul lui greierash_is_back

5092 mesaje
Oras: focsani

imi dai voie sa te impusc? anywayz...
We'd be so less fragile/ If we're made from metal/ And our hearts from iron/ And our minds from steel/ And if we built an army/ Full of tender bodies/ Could we love each other/ Would we stop to feel/// And you want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You say you want to know her like a lover/ And undo her damage, she'll be new again/ Soon you'll find that if you try to save her/ It will lose her anger/ You will never win/// And you want three wishes:/ You want never bitter/ And all delicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ You want never bitter/ And all delicious/ And a clean conscience/ And all it's blisses/ You want one true lover with a thousand kisses/ You want soft and gentle and never vicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// Three wishes- The pierces
kudik05 Avatarul lui kudik05

8 mesaje

pe mine??? de ce???
necunoscut Avatarul lui necunoscut

5640 mesaje

De la: amyy, la data 2009-07-09 16:07:13As avea si eu nevoie de un sfat: am cunoscut un barbat la fostul meu loc de munca , in urma cu 6 luni.Este casatorit si are si un baietel de 7 ani.Am ajuns sa-l iubesc in acest timp,fara sa ma gandesc la famila lui.De vreo 14zile, am inceput sa am mustrari de constiinta in leg cu familia lui.Ma tot gandesc ca nu am cum sa-l las pe acel copil fara tata.Dar in acelasi timp as vrea sa fiu egoista , sa nu ma gandesc decat la mine.El zice ca ma iubeste cum nu a iubit pe nimeni,dar am momente cand ma indoiesc ca-mi spune adevarul.acum suntem despartiti de o sapt, dar ma suna zilnic, si ma cauta la fel de des,zice k nu poate sa stea fara mine, k eu i-am redat pofta de viata si k eu l-am invatat sa iubeasca cu adevarat.Ce sa fac?Sa-i permit sa-si lase familia pt mine?Va rog dati-mi un sfat.Multumesc

Papusa draga chiar nu sunt ironica,dar chiar nu mai sunt barbati neinsurati sau macar divortati?
nu -ti complica viata si nu-i distruge famila.Incearca sa gasesti pe cineva pe care poti sa-l iubesti fara sa ai mustrari de constiinta.
Numai dupa invidia altora iti dai seama de propria ta valoare. Cu cat cauti sa placi la toata lumea, cu atat esti in primejdie sa nu fii respectat de nimeni. - Delacroix Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului. - Nicolae Iorga Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta. - N. Iorga
wild_angel Avatarul lui wild_angel

86 mesaje

e posibil sa fii pentru el doar o simpla distractie careia ii umple capul cu ,,vorbe dulci",fii atenta...

...One picture is worth a thousand words...
lilianagr Avatarul lui lilianagr

167 mesaje

De la: amyy, la data 2009-07-09 16:07:13As avea si eu nevoie de un sfat: am cunoscut un barbat la fostul meu loc de munca , in urma cu 6 luni.Este casatorit si are si un baietel de 7 ani.Am ajuns sa-l iubesc in acest timp,fara sa ma gandesc la famila lui.De vreo 14zile, am inceput sa am mustrari de constiinta in leg cu familia lui.Ma tot gandesc ca nu am cum sa-l las pe acel copil fara tata.Dar in acelasi timp as vrea sa fiu egoista , sa nu ma gandesc decat la mine.El zice ca ma iubeste cum nu a iubit pe nimeni,dar am momente cand ma indoiesc ca-mi spune adevarul.acum suntem despartiti de o sapt, dar ma suna zilnic, si ma cauta la fel de des,zice k nu poate sa stea fara mine, k eu i-am redat pofta de viata si k eu l-am invatat sa iubeasca cu adevarat.Ce sa fac?Sa-i permit sa-si lase familia pt mine?Va rog dati-mi un sfat.Multumesc

Niciodata sa nu-ti cladesti fericirea pe nefericirea altuia.
Si cu asta am spus tot.Daca esti desteapta intelegi singura.
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

gandeste-te k dak u ai avea familie, te-ar deranja enorm sa ti-o destrame altcnva...

uitati-va aici insanezone.ro/toCSic-24783.html
bianka__benet_helwa Avatarul lui bianka__benet_helwa

27 mesaje

draga mea chiar ai impresia k el este singurul barbat????tie tiar fi placut k o alta femeie sa distruga casnicia mamei tale si sa te lase fara tata???mereu va fi legat de sotia lui datorita copilului,si cu tine va sta doar pana se plictiseste,vei fi ca o amanta iar apoi se va intoarce la sotie..esti dispusa sa te umilesti in halul asta???
biianka
rashela Avatarul lui rashela

3663 mesaje

Fara a avea neaparat legatura cu povestea de aici.. DAR avand legatura cu toate povestile similare.... se tot repeta doua idei... ca sotul se intoarce acasa si ca ti-ai cladi fericirea pe nefericirea altuia...
1- voi chiar credti ca sotia e un fel de "fara de care nu se poate trai"?? De ce este obligatoriu ca un sot sa se intoarca intotdeauna la sotie¿ Sunt nshpe mii de cazuri cand are loc un divort si el se casatoreste cu amanta.

2- nefericirea altuia? A cui? Care fericire in conditiile in care el "nu poate trai" fara amanta, dar poate trai foarte bine fara sotie? Nefericirea copilului? Un divort nu inseamna abandonul unui copil... ci doar a unui camin in care nu mai merg sub nicio forma lucrurile. Cine isi iubeste copilul o face cu sau fara acte...

Fir-ar sa fie de ...bip bip bip!! Cum puteti sa mai luati in brate un barbat care spune unei alte femei. "nu pot trai fara tine, tu esti iubirea vietii mele"?? Vorbe dulci doar pentru a se distra?? NU AVETI NICIO CERTITUDINE CA ASA ESTE!!!

I'm not telling you it is going to be easy. I'm telling you it's going to be worth it.
kudika019285 Avatarul lui kudika019285

63 mesaje

1.daca mergea atat de prost casnicia lui, de ce a asteptat sa apari tu ca sa-si doreasca divortul?
2.de ce ai mustrari doar de 14 zile? pt ca relatia s-a "consumat", s-au mai domolit fluturasii din stomac si acum poti sa privesti imaginea de ansamblu...
3. de ce te cauta el si-ti zice vorbe frumoase cu atata ardoare? pt ca ai pus punctul pe "i" si-si da seama ca te poate pierde fara "voia" lui, ceea ce-i dezastruos pt orgoliul lui de mascul.