Setari Cookie-uri

BUNA

As avea si eu nevoie de un sfat: am cunoscut un barbat la fostul meu loc de munca , in urma cu 6 luni.Este casatorit si are si un baietel de 7 ani.Am ajuns sa-l iubesc in acest timp,fara sa ma gandesc la famila lui.De vreo 14zile, am inceput sa am mustrari de constiinta in leg cu familia lui.Ma tot gandesc ca nu am cum sa-l las pe acel copil fara tata.Dar in acelasi timp as vrea sa fiu egoista , sa nu ma gandesc decat la mine.El zice ca ma iubeste cum nu a iubit pe nimeni,dar am momente cand ma indoiesc ca-mi spune adevarul.acum suntem despartiti de o sapt, dar ma suna zilnic, si ma cauta la fel de des,zice k nu poate sa stea fara mine, k eu i-am redat pofta de viata si k eu l-am invatat sa iubeasca cu adevarat.Ce sa fac?Sa-i permit sa-si lase familia pt mine?Va rog dati-mi un sfat.Multumesc
amyy
Postat pe 9 Iulie 2009 16:07
permite-i,o sa-si lase familia o perioada pana se satura de tine sau pana o sa isi de-a seama ca nu suntetit atat de compatibili si va pleca, doar de, are familie si copil si tre' sa isi faca datoria de "tata".
distreaza-te cu el si atat daca iti place sau mai da-l si gaseste-ti un baiat pt tine
barbatii sunt niste mincinosi parca sunt drogati cand e vorba de femei
kudik05
Postat pe 13 Iulie 2009 00:45
imi dai voie sa te impusc? anywayz...
greierash_is_back
Postat pe 13 Iulie 2009 01:21
pe mine??? de ce???
kudik05
Postat pe 13 Iulie 2009 22:02
De la: amyy, la data 2009-07-09 16:07:13As avea si eu nevoie de un sfat: am cunoscut un barbat la fostul meu loc de munca , in urma cu 6 luni.Este casatorit si are si un baietel de 7 ani.Am ajuns sa-l iubesc in acest timp,fara sa ma gandesc la famila lui.De vreo 14zile, am inceput sa am mustrari de constiinta in leg cu familia lui.Ma tot gandesc ca nu am cum sa-l las pe acel copil fara tata.Dar in acelasi timp as vrea sa fiu egoista , sa nu ma gandesc decat la mine.El zice ca ma iubeste cum nu a iubit pe nimeni,dar am momente cand ma indoiesc ca-mi spune adevarul.acum suntem despartiti de o sapt, dar ma suna zilnic, si ma cauta la fel de des,zice k nu poate sa stea fara mine, k eu i-am redat pofta de viata si k eu l-am invatat sa iubeasca cu adevarat.Ce sa fac?Sa-i permit sa-si lase familia pt mine?Va rog dati-mi un sfat.Multumesc


Papusa draga chiar nu sunt ironica,dar chiar nu mai sunt barbati neinsurati sau macar divortati?
nu -ti complica viata si nu-i distruge famila.Incearca sa gasesti pe cineva pe care poti sa-l iubesti fara sa ai mustrari de constiinta.

Postat pe 16 Iulie 2009 16:28
e posibil sa fii pentru el doar o simpla distractie careia ii umple capul cu ,,vorbe dulci",fii atenta...

wild_angel
Postat pe 17 Iulie 2009 17:42
De la: amyy, la data 2009-07-09 16:07:13As avea si eu nevoie de un sfat: am cunoscut un barbat la fostul meu loc de munca , in urma cu 6 luni.Este casatorit si are si un baietel de 7 ani.Am ajuns sa-l iubesc in acest timp,fara sa ma gandesc la famila lui.De vreo 14zile, am inceput sa am mustrari de constiinta in leg cu familia lui.Ma tot gandesc ca nu am cum sa-l las pe acel copil fara tata.Dar in acelasi timp as vrea sa fiu egoista , sa nu ma gandesc decat la mine.El zice ca ma iubeste cum nu a iubit pe nimeni,dar am momente cand ma indoiesc ca-mi spune adevarul.acum suntem despartiti de o sapt, dar ma suna zilnic, si ma cauta la fel de des,zice k nu poate sa stea fara mine, k eu i-am redat pofta de viata si k eu l-am invatat sa iubeasca cu adevarat.Ce sa fac?Sa-i permit sa-si lase familia pt mine?Va rog dati-mi un sfat.Multumesc


Niciodata sa nu-ti cladesti fericirea pe nefericirea altuia.
Si cu asta am spus tot.Daca esti desteapta intelegi singura.
lilianagr
Postat pe 17 Iulie 2009 17:48
gandeste-te k dak u ai avea familie, te-ar deranja enorm sa ti-o destrame altcnva...

uitati-va aici http://insanezone.ro/toCSic-24783.html

Postat pe 18 Iulie 2009 22:32
draga mea chiar ai impresia k el este singurul barbat????tie tiar fi placut k o alta femeie sa distruga casnicia mamei tale si sa te lase fara tata???mereu va fi legat de sotia lui datorita copilului,si cu tine va sta doar pana se plictiseste,vei fi ca o amanta iar apoi se va intoarce la sotie..esti dispusa sa te umilesti in halul asta???
bianka__benet_helwa
Postat pe 21 Iulie 2009 01:35
Fara a avea neaparat legatura cu povestea de aici.. DAR avand legatura cu toate povestile similare.... se tot repeta doua idei... ca sotul se intoarce acasa si ca ti-ai cladi fericirea pe nefericirea altuia...
1- voi chiar credti ca sotia e un fel de "fara de care nu se poate trai"?? De ce este obligatoriu ca un sot sa se intoarca intotdeauna la sotie¿ Sunt nshpe mii de cazuri cand are loc un divort si el se casatoreste cu amanta.

2- nefericirea altuia? A cui? Care fericire in conditiile in care el "nu poate trai" fara amanta, dar poate trai foarte bine fara sotie? Nefericirea copilului? Un divort nu inseamna abandonul unui copil... ci doar a unui camin in care nu mai merg sub nicio forma lucrurile. Cine isi iubeste copilul o face cu sau fara acte...

Fir-ar sa fie de ...bip bip bip!! Cum puteti sa mai luati in brate un barbat care spune unei alte femei. "nu pot trai fara tine, tu esti iubirea vietii mele"?? Vorbe dulci doar pentru a se distra?? NU AVETI NICIO CERTITUDINE CA ASA ESTE!!!

rashela
Postat pe 21 Iulie 2009 01:57
1.daca mergea atat de prost casnicia lui, de ce a asteptat sa apari tu ca sa-si doreasca divortul?
2.de ce ai mustrari doar de 14 zile? pt ca relatia s-a "consumat", s-au mai domolit fluturasii din stomac si acum poti sa privesti imaginea de ansamblu...
3. de ce te cauta el si-ti zice vorbe frumoase cu atata ardoare? pt ca ai pus punctul pe "i" si-si da seama ca te poate pierde fara "voia" lui, ceea ce-i dezastruos pt orgoliul lui de mascul.
kudika019285
Postat pe 21 Iulie 2009 02:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
................!!!!!! 23 De la: 2 Septembrie 2014 15:26
SE MAI POATE CONTINUA ASA??? 17 De la: kudika113088 8 August 2010 11:53
Ajutati-ma sa ies din depresie 33 De la: kudika_990894 19 August 2015 12:34
cum sa scap de fetele din jurul lui? 15 De la: crissa_909 24 Iulie 2009 10:29
tot despre o fosta a prietenului meu 131 De la: kudika_01 2 Iulie 2012 02:31