Setari Cookie-uri

Geloasa cu motiv...sau fara motiv ?

Iata povestea mea : sunt casatorita de aproape 3 ani, 1 copil de 1 anisor...si sotul meu a venit cu laptopul de serviciu acasa si am putut intra pe adresa lui de serviciu, el imi aratase o invitatie la o petrecere primita dd e la un fost coleg, si i-am citit instoricul convorbirilor din firma.
Se pare ca tot mai vb cu fosta lui amanta ( cu 9 ani mai mare decat mine si cu 5 ani mai mare decat el).
Se saluta in acele mesaje, el mai face cate o glumita. Stiti, intr-o dimineata, el a salutat-o cu apelativul lor "Ce bot vrednic de dimineata !" - remarca la care ea nu a raspuns.
Mai mult, i-am cautat si in tel de serviciu si o mai suna din cand in cand.Pe tel lui mobil, personal, nu apar convorbiri cu ea. Caut si pe tel acesta, dar si pe factura electronica, la care am acces nestngherit.

Cand i-am spus ca am verificat mail-ul lui, m-a intrebat daca am gasit ceva interesant si ca bine ca am citit sa ma conving singura ca nu e nimic interesant.

Ma supara ca tot o intreaba pe mess-ul de serviciu ce face, daca ies la un suc...ca o mai suna tot pe mobilul de serviciu...SI CA NU REC ACEST LUCRU.
Dupa cum am vazut, nu ea este cea care initiaza o convorbire, ci el. El o saluta pe mess, el o suna nu zilnic, dar tot o suna.
Sunt convorbiri scurte, de 5-10 randuri, la tel, la fel, 1-2 min.

DAR...DE CE TOT IA LEGATURA CU EA ?
SI DE CE NU REC. ? STIE CA FAC SCANDAL, OARE, CAND AUD NUMELE EI ?

Inainte imi mai povestea de ea, dar de cand i-am cerut detalii despre relatia lor, evita sa vb despre ea...

CE SA FAC ???Ma supara rau situatia...

Astept sfaturile voastre,

Va pup !

raymon_a
Postat pe 25 Mai 2012 14:54
De la: raymon_a, la data 2012-05-25 14:54:05Iata povestea mea : sunt casatorita de aproape 3 ani, 1 copil de 1 anisor...si sotul meu a venit cu laptopul de serviciu acasa si am putut intra pe adresa lui de serviciu, el imi aratase o invitatie la o petrecere primita dd e la un fost coleg, si i-am citit instoricul convorbirilor din firma.
Se pare ca tot mai vb cu fosta lui amanta ( cu 9 ani mai mare decat mine si cu 5 ani mai mare decat el).
Se saluta in acele mesaje, el mai face cate o glumita. Stiti, intr-o dimineata, el a salutat-o cu apelativul lor "Ce bot vrednic de dimineata !" - remarca la care ea nu a raspuns.
Mai mult, i-am cautat si in tel de serviciu si o mai suna din cand in cand.Pe tel lui mobil, personal, nu apar convorbiri cu ea. Caut si pe tel acesta, dar si pe factura electronica, la care am acces nestngherit.

Cand i-am spus ca am verificat mail-ul lui, m-a intrebat daca am gasit ceva interesant si ca bine ca am citit sa ma conving singura ca nu e nimic interesant.

Ma supara ca tot o intreaba pe mess-ul de serviciu ce face, daca ies la un suc...ca o mai suna tot pe mobilul de serviciu...SI CA NU REC ACEST LUCRU.
Dupa cum am vazut, nu ea este cea care initiaza o convorbire, ci el. El o saluta pe mess, el o suna nu zilnic, dar tot o suna.
Sunt convorbiri scurte, de 5-10 randuri, la tel, la fel, 1-2 min.

DAR...DE CE TOT IA LEGATURA CU EA ?
SI DE CE NU REC. ? STIE CA FAC SCANDAL, OARE, CAND AUD NUMELE EI ?

Inainte imi mai povestea de ea, dar de cand i-am cerut detalii despre relatia lor, evita sa vb despre ea...

CE SA FAC ???Ma supara rau situatia...

Astept sfaturile voastre,

Va pup !





Aceasta curiozitate,dar care este specifica majoritatii femeilor,te poate costa casnicia,draga mea!!!Tu esti geloasa,mai mult sau mai putin justificat,pe sotul tau si pe actiunile lui,care nu au nimic in comun cu tine si cu copilul vostru!!!!Si nici nu il intereseaza sa diminueze din impactul,pe care il are asupra ta,vazandu-si nestingherit de preocuparile zilnice!!!Sa-ti spun ca ai gresit,ai deschis "cutia Pandorei" din prea marea-ti curiozitate feminina??????Da,ai gresit enorm,caci,chiar daca ai cerut explicatii referitoare la acele apeluri si corespondenta virtuala,nu ai primit un raspuns la obiect si nici vei primi de acum incolo!!!Vei fi tratata cu aceeasi nonsalanta ca si pana acum,manifestata prin nerecunoasterea lor!!!O cale de a iesi din aceasta stare,este aceea de a inchide orice subiect de discutie pe acea tema,a doamnei in cauza,si a-ti vedea de casnicie mai departe,,tratand totul cu indiferenta!!!Personal,nu am incredere intr-un astfel de om,dar nu eu traiesc cu el in casa ,ci tu!!!!Daca ar trebui sa consider tot ceea ce ai tastat,ca fiind veridic,ti-as spune clar,ca esti cam in plus in acea casa,sotul tau,avand nevoie ,doar de o femeie,care sa-i faca un copil,,,dar,pastrand rezerva de rigoare,nu am sa-ti spun asa ceva!!Se pare ca el este initiatorul a tot ce este legat de acea doamna,,l-ai intrebat motivele ,care il indeamna sa aiba o asemenea atitudine???????De cate ori te suna zilnic,,de cate ori se intereseaza de starea de sanatate a copilului vostru???O face sau nu???Daca da,raporteaza totul ,la frecventa cu care o cauta pe cealalta femeie si afla rezultatul!!S-ar putea sa fie,doar o imaginatie stupida ,de-a ta,dar tu cunosti cel mai bine situatia!!!Un partener,care refuza dialogul direct,in legatura cu un subiect anume,cu celalalt partener,si ,in plus de asta,afiseaza nerecunoastrea unui fapt dovedit clar,ridica multe semne de intrebare!!!Este clar motivul pentru care mentine legatura cu acea persoana,,inca nu a trecut peste ce a insemnat ea in viata lui,pot fi si reminiscente de sentimente la mijloc!!!!Tu esti pe dinafara complet,,,aici este drama!!!Ai aflat de ea,,deci,cosmarul tau va continua,atata timp cat el se va mentine in aceeasi conduita!!!

Sfat--discuta cu sotul tau si impune-ti punctul de vedere,macar acum!!!Explica-i ce anume te nemultumeste la el,si daca te iubeste si tine cont de faptul ca aveti un copilas,poate va lua masuri in sensul revenirii la normal,in raport cu acea doamna!!!

In caz contrar,,ce pot sa-ti spun,,,poate ii va trece dorul cu timpul,,sau nu,,si va continua cu apelativul "ce bot vrednic de dimineata"!!!!vezi cum un gest "imprudent" ,ti-a dat viata peste cap???Cat timp de relatie ati avut pana in momentul casatoriei voastre??????Erati pregatiti sa aduceti pe lume un copil???Cred ca nu,,,si daca fac referire la sotul tau,,mai mult ca sigur ca nu era pregatit sa fie parinte si nici nu este!!!
MissRainbow
Postat pe 25 Mai 2012 15:33
Da, ce pot spune dupa ce am citit raspunsul dvs? Ma suna zilnic de la serviciu de cel putin 3-4 ori sa vada ce facem, cum se simte bebe. Are grija de pitic, il rasfata, ii face toate poftele...la fel si mie, nu imi lipseste nimic, pot sa imi cumpar ce doresc eu. Ma ajuta mult si profesional.
Iesim des in oras, la munte cu colegii lui, am fost tot timpul vara in concedii la mare, mai mult a luat chiar azi bilet la Mamaia pt iulie acest an.
De existenta acestei femei aflasem mai de mult, de cand eram prieteni, el imi povestea despre ea, mi-a aratat chiar cateva fotografii prezentand-o ca pe o buna amica, dar nu am banuit ca au fost asa apropiati.
Dupa ce am descoperit acele sms-uri care debordau de sexualitate din 2006 si o fotografie de-a ei pt tel lui mobil din martie 2008, am banuit ca a fost ceva mai mult intre ei.
Atunci (am descoperit sms-urile in dec 2011, pe un tel vechi - eram deja casatoriti ) i-am cerut explicatii (desi noi nu ne cunosteam decat de la finalul lui 2008, si nu a spus nimic.
I-am cerut detalii de genul : unde se intalneau, cand ?
Nu mi-a dat raspuns, evitand subiectul. Nu stiu cum s-a terminat relatia lor - de intalnit cu ea, pe undeva, nu s-a mai intalnit, dar ma deranjeaza ca mai vb cu ea, initiaza cate o convorbire, o mai suna pe mobilul de serviciu...

CE SA FAC ??? AJUTATI-MA !
raymon_a
Postat pe 25 Mai 2012 22:56
Parerea mea e ca trebuie sa lasi lucrurile asa cum sunt. Atunci cand te-ai maritat, stiai ca alesul nu mai e virgin de multisor si l-ai acceptat cu tot cu trecut, asa cum e. De ce te-ai apucat acum sa dezgropi mortii? Multi barbati sa stii ca raman prieteni cu fostele si tin legatura cu ele, chiar daca nu mai e nimic intre ei. Asta nu inseamna ca-si insala partenera cu ele, ci ca pur si simplu le place sa socializeze. Nu-l mai bate la cap cu asta, ca risti prin gelozia ta sa-l impingi in bratele alteia pe bune. In loc sa te tii pe urmele lui, sa-i verifici telefonul si mailul si pe urma sa ii reprosezi tot felul de lucruri, mai bine ai iesi si tu cu prietenele undeva. O atitudine mai relaxata e intotdeauna benefica. Gelozia asta indica faptul ca nu ai incredere in partener si ca intre voi nu exista o comunicare deplina. Asta ar trebui sa te ingrijoreze, si nu faptul ca sotul tau schimba mesaje cu nu stiu cine, probabil din plictiseala sau pentru ca nu are ceva mai bun de facut.
Micaell
Postat pe 26 Mai 2012 11:58
De la: Micaell, la data 2012-05-26 11:58:16Parerea mea e ca trebuie sa lasi lucrurile asa cum sunt. Atunci cand te-ai maritat, stiai ca alesul nu mai e virgin de multisor si l-ai acceptat cu tot cu trecut, asa cum e. De ce te-ai apucat acum sa dezgropi mortii? Multi barbati sa stii ca raman prieteni cu fostele si tin legatura cu ele, chiar daca nu mai e nimic intre ei. Asta nu inseamna ca-si insala partenera cu ele, ci ca pur si simplu le place sa socializeze. Nu-l mai bate la cap cu asta, ca risti prin gelozia ta sa-l impingi in bratele alteia pe bune. In loc sa te tii pe urmele lui, sa-i verifici telefonul si mailul si pe urma sa ii reprosezi tot felul de lucruri, mai bine ai iesi si tu cu prietenele undeva. O atitudine mai relaxata e intotdeauna benefica. Gelozia asta indica faptul ca nu ai incredere in partener si ca intre voi nu exista o comunicare deplina. Asta ar trebui sa te ingrijoreze, si nu faptul ca sotul tau schimba mesaje cu nu stiu cine, probabil din plictiseala sau pentru ca nu are ceva mai bun de facut.




Multumesc mult pt sfat !
raymon_a
Postat pe 26 Mai 2012 13:21
De la: raymon_a, la data 2012-05-25 22:56:10Da, ce pot spune dupa ce am citit raspunsul dvs? Ma suna zilnic de la serviciu de cel putin 3-4 ori sa vada ce facem, cum se simte bebe. Are grija de pitic, il rasfata, ii face toate poftele...la fel si mie, nu imi lipseste nimic, pot sa imi cumpar ce doresc eu. Ma ajuta mult si profesional.
Iesim des in oras, la munte cu colegii lui, am fost tot timpul vara in concedii la mare, mai mult a luat chiar azi bilet la Mamaia pt iulie acest an.
De existenta acestei femei aflasem mai de mult, de cand eram prieteni, el imi povestea despre ea, mi-a aratat chiar cateva fotografii prezentand-o ca pe o buna amica, dar nu am banuit ca au fost asa apropiati.
Dupa ce am descoperit acele sms-uri care debordau de sexualitate din 2006 si o fotografie de-a ei pt tel lui mobil din martie 2008, am banuit ca a fost ceva mai mult intre ei.
Atunci (am descoperit sms-urile in dec 2011, pe un tel vechi - eram deja casatoriti ) i-am cerut explicatii (desi noi nu ne cunosteam decat de la finalul lui 2008, si nu a spus nimic.
I-am cerut detalii de genul : unde se intalneau, cand ?
Nu mi-a dat raspuns, evitand subiectul. Nu stiu cum s-a terminat relatia lor - de intalnit cu ea, pe undeva, nu s-a mai intalnit, dar ma deranjeaza ca mai vb cu ea, initiaza cate o convorbire, o mai suna pe mobilul de serviciu...

CE SA FAC ??? AJUTATI-MA !



Deci problema este dstul de veche!!!!Draga mea,cu un barbat atat de perfect langa tine,nu iti pot spune decat sa-ti vzi de familie in continuare!!!Il poti obliga pe sotul tau sa recunoasca ceva deja confirmat,daca nu doreste caest lucru????Nu!!!Domnul tau ste un barbat devotat si loial vechilor iubiri,care se hraneste cu amintirile legate de persoana respectiva,,,la ceea ce se intampla cu lumea astazi,,nu ma mira un astfel de comportament,,,este in trend cu alte cuvinte!!!

Daca el refuza comunicarea cu tine,,,inchide subiectul si continua-ti viata plina de intrebari fara raspuns!!!Intotdeauna am militat pentru comunicare,discutii deschise,dar sa ai cu cine sa faci asa ceva!Ai grija la accesele de gelozie,,va fac rau amandorura,indiferent daca se justifica sau nu !!!
MissRainbow
Postat pe 26 Mai 2012 13:32
Da, va repet : in familie se comporta foarte bine, iesim in oras, la plimbare, are mare grija de bebe, il iubeste foarte mult, ii cumpara tot ce vede nou si frumos pt el. Cu mine, e la fel...sapt viitoare mergem la revederea cu fostii lui colegi de facultate.

Pe mine ma deranjeaza ca el vb cu ea (ea lucreaza la aceeasi firma cu sotul ei, dar si cu sotul meu, dar la departamente diferite).
Ce tot mai au de discutat ?
Am gasit convorbiti pe tel lui mobil pe data de 8 martie, dar si pe 21 mai (este o Elena)...si cateva randuri pe mess...
Nu pot intreba nici pe colegii lui mai multe, ar spune ca sunt geloasa ( ei poate cunosc mai multe amanunte si poate chiar nu vor sa se bage )...nu stiu.
Sunt moarta de curioasa sa aflu mai multe, dar nu am de unde...Am cautat-o pe individa si pe Net, pe retelele de socializare, dar nu am gasit nimic...
raymon_a
Postat pe 27 Mai 2012 13:02
De la: raymon_a, la data 2012-05-27 13:02:41Da, va repet : in familie se comporta foarte bine, iesim in oras, la plimbare, are mare grija de bebe, il iubeste foarte mult, ii cumpara tot ce vede nou si frumos pt el. Cu mine, e la fel...sapt viitoare mergem la revederea cu fostii lui colegi de facultate.

Pe mine ma deranjeaza ca el vb cu ea (ea lucreaza la aceeasi firma cu sotul ei, dar si cu sotul meu, dar la departamente diferite).
Ce tot mai au de discutat ?
Am gasit convorbiti pe tel lui mobil pe data de 8 martie, dar si pe 21 mai (este o Elena)...si cateva randuri pe mess...
Nu pot intreba nici pe colegii lui mai multe, ar spune ca sunt geloasa ( ei poate cunosc mai multe amanunte si poate chiar nu vor sa se bage )...nu stiu.
Sunt moarta de curioasa sa aflu mai multe, dar nu am de unde...Am cautat-o pe individa si pe Net, pe retelele de socializare, dar nu am gasit nimic...



Am impresia ca vrei sa-ti faci rau singura,nu-tie bine!?Alte femei ar vrea sa ai un sot cum e al tau.Cautati si tu un servici si-ti vei da sema ca nu se limiteaza toate asa cum clocesti tu lucrurile de acasa!
Titanika
Postat pe 27 Mai 2012 13:27
De la: Titanika, la data 2012-05-27 13:27:32
De la: raymon_a, la data 2012-05-27 13:02:41Da, va repet : in familie se comporta foarte bine, iesim in oras, la plimbare, are mare grija de bebe, il iubeste foarte mult, ii cumpara tot ce vede nou si frumos pt el. Cu mine, e la fel...sapt viitoare mergem la revederea cu fostii lui colegi de facultate.

Pe mine ma deranjeaza ca el vb cu ea (ea lucreaza la aceeasi firma cu sotul ei, dar si cu sotul meu, dar la departamente diferite).
Ce tot mai au de discutat ?
Am gasit convorbiti pe tel lui mobil pe data de 8 martie, dar si pe 21 mai (este o Elena)...si cateva randuri pe mess...
Nu pot intreba nici pe colegii lui mai multe, ar spune ca sunt geloasa ( ei poate cunosc mai multe amanunte si poate chiar nu vor sa se bage )...nu stiu.
Sunt moarta de curioasa sa aflu mai multe, dar nu am de unde...Am cautat-o pe individa si pe Net, pe retelele de socializare, dar nu am gasit nimic...



Am impresia ca vrei sa-ti faci rau singura,nu-tie bine!?Alte femei ar vrea sa ai un sot cum e al tau.Cautati si tu un servici si-ti vei da sema ca nu se limiteaza toate asa cum clocesti tu lucrurile de acasa!

Asteapta mai un pic pana iesi din maternitate si-ti poti afla un servici chiar alaturi de sotul tau!
Titanika
Postat pe 27 Mai 2012 13:37
Voi termina concediul de crestere a copilului pe 1 sept, atnci voi incepe serviciul. Nu cred ca eu fac scenarii din moment ce am vazut ca el o mai suna din cand in cand sau o contacteaza pe tel mobil de serviciu.
Pur si simplu, acest lucru nu il pot suporta...el mai vb din cand in cand si cu prima lui dragoste din fac (e in alta tara acum), dar nu ma deranjeaza.
Pur si simplu, mi s-a pus pata pe aceasta colega a lui de serviciu...
raymon_a
Postat pe 28 Mai 2012 11:29
De la: kudika_8435, la data 2012-05-25 23:16:23CAND FETELE FAC BOTIC.SENZUALE SAU VULGARE?

[img]http://img.kudika.ro/comunitate/photos/9/0/8/7158091.jpg[/img]

AILOVIOFA....
serpico_
Postat pe 28 Mai 2012 11:36
Niciodata o femeie sau un barbat nu sunt gelosi...fara motiv!
rondina
Postat pe 28 Mai 2012 11:51
De la: raymon_a, la data 2012-05-27 13:02:41Da, va repet : in familie se comporta foarte bine, iesim in oras, la plimbare, are mare grija de bebe, il iubeste foarte mult, ii cumpara tot ce vede nou si frumos pt el. Cu mine, e la fel...sapt viitoare mergem la revederea cu fostii lui colegi de facultate.

Pe mine ma deranjeaza ca el vb cu ea (ea lucreaza la aceeasi firma cu sotul ei, dar si cu sotul meu, dar la departamente diferite).
Ce tot mai au de discutat ?
Am gasit convorbiti pe tel lui mobil pe data de 8 martie, dar si pe 21 mai (este o Elena)...si cateva randuri pe mess...
Nu pot intreba nici pe colegii lui mai multe, ar spune ca sunt geloasa ( ei poate cunosc mai multe amanunte si poate chiar nu vor sa se bage )...nu stiu.
Sunt moarta de curioasa sa aflu mai multe, dar nu am de unde...Am cautat-o pe individa si pe Net, pe retelele de socializare, dar nu am gasit nimic...



Offf,draga mei,fii atenta,caci o sa treci in patologic daca nu te stapanesti!!!!Daca sotul tau nu vrea sa discute cu tine,si,in plus de asta,continua cu acele convorbiri,fara sa se gandeasca si la ceea ce simti,,,cum crezi ca te putem ajuta mai mult??????Ce este clar,este faptul ca sotul tau este tipul individului ,caruia ii place sa mentina legaturi vii, cu fostele iubiri,poate ca nu ar fi ceva grav,daca s-ar mentine totul la un nivel cordial,de amicitie,,dar mi-e teama sa nu fie vorba de cu totul altceva!!!Nu,nu este bine sa adancesti aceasta problema,atata timp cat este un sot model,dar,pe de alta parte,barbatii sunt actori desavarsiti ai disimularii!!Repet,discuta cu sotul tau,la el este raspunsul,nu la noi!!!Daca ai liniste in familie,de ce agiti apele??????Trateaza-ti gelozia cu indiferenta,asta este valabil daca reusesti sa te edifici asupra sotului tau,,,vorbeste cu el si pune punct acestui subiect!!!Daca acesta este stilul lui de a trai,,,oare de ce nu ma mir,stiai de acea relatie anterioara,l-ai acceptat cu bune si cu rele,,aveti si un copil,,nu prea ai ce sa mai faci,decat sa taci si sa inghiti in sec!!!Barbatul se va comporta,in viata de familie,asa cum ti-l modelezi sa o faca,,!!!
MissRainbow
Postat pe 28 Mai 2012 11:52
De la: rondina, la data 2012-05-28 11:51:10Niciodata o femeie sau un barbat nu sunt gelosi...fara motiv!

Cum sunt io pe budigaii tei...
serpico_
Postat pe 28 Mai 2012 11:57
De la: serpico_, la data 2012-05-28 11:57:12
De la: rondina, la data 2012-05-28 11:51:10Niciodata o femeie sau un barbat nu sunt gelosi...fara motiv!

Cum sunt io pe budigaii tei...

ok, ti-i fac cadou! ce-mi dai la schimb?!!!
rondina
Postat pe 28 Mai 2012 12:06
De la: rondina, la data 2012-05-28 12:06:54
De la: serpico_, la data 2012-05-28 11:57:12
De la: rondina, la data 2012-05-28 11:51:10Niciodata o femeie sau un barbat nu sunt gelosi...fara motiv!

Cum sunt io pe budigaii tei...

ok, ti-i fac cadou! ce-mi dai la schimb?!!!

Poci dupa ce ii dai jos ...sa-ti trag cateva bete...de zahar ...nu alta.
serpico_
Postat pe 28 Mai 2012 12:24
De la: serpico_, la data 2012-05-28 12:24:19
De la: rondina, la data 2012-05-28 12:06:54
De la: serpico_, la data 2012-05-28 11:57:12
De la: rondina, la data 2012-05-28 11:51:10Niciodata o femeie sau un barbat nu sunt gelosi...fara motiv!

Cum sunt io pe budigaii tei...

ok, ti-i fac cadou! ce-mi dai la schimb?!!!

Poci dupa ce ii dai jos ...sa-ti trag cateva bete...de zahar ...nu alta.

...mooooama...da' ce rau esti, iti place sa "lovesti" cu batzu' ??!!!
rondina
Postat pe 28 Mai 2012 12:31
"INTR-O CASNICIE TREBUIE SA LUPTI CU ACEL MONSTRU,CARE SE CHEAMA OBISNUINTA"

'NU RASCOLI CENUSA TRECUTULUI CACI VEI GASI TACIUNI CE TE VOR ARDE NECRUTATOR"

"SCRIETI BUCURIILE PE STANCA SI NECAZURILE PE NISIP"

Draga mea,nu darama ce ai construit pana acum si mai tarziu sa plangi langa ruine ce nu le mai poti ridica.Credema ca asa este intr-o casnicie si toate vor fi trecatoere,iti spune un suflet cu rabdarea titanika!!!Mentineti vaporul pe linia de plutire si nu da drumul carmei sa te arunce in valurile tulburii.
Credema ca tu esti cea care merge cu frunte sus si nu cealalta.Tu poti privi lumea de sus,cealalta NU!
Tine si cu dintii de el caci aveti un ingeras,rodul vostru al iubirii si dragostei care-o impartasiti!
Mi-e teama pt tine sa nu declansezi un scandal cicalindu-l in fiecare zi cu aceasta problema.Credema ca-ti va trece!
Titanika
Postat pe 28 Mai 2012 13:40
De la: Titanika, la data 2012-05-28 13:40:21"INTR-O CASNICIE TREBUIE SA LUPTI CU ACEL MONSTRU,CARE SE CHEAMA OBISNUINTA"

'NU RASCOLI CENUSA TRECUTULUI CACI VEI GASI TACIUNI CE TE VOR ARDE NECRUTATOR"

"SCRIETI BUCURIILE PE STANCA SI NECAZURILE PE NISIP"

Draga mea,nu darama ce ai construit pana acum si mai tarziu sa plangi langa ruine ce nu le mai poti ridica.Credema ca asa este intr-o casnicie si toate vor fi trecatoere,iti spune un suflet cu rabdarea titanika!!!Mentineti vaporul pe linia de plutire si nu da drumul carmei sa te arunce in valurile tulburii.
Credema ca tu esti cea care merge cu frunte sus si nu cealalta.Tu poti privi lumea de sus,cealalta NU!
Tine si cu dintii de el caci aveti un ingeras,rodul vostru al iubirii si dragostei care-o impartasiti!
Mi-e teama pt tine sa nu declansezi un scandal cicalindu-l in fiecare zi cu aceasta problema.Credema ca-ti va trece!



Hm,este posibil sa fie astfel!
MissRainbow
Postat pe 28 Mai 2012 13:53
Presimt,pt ca ea nu va accepta ca sotul ei sa rupa legatura cu cealata si va face acest lucru pe ascuns,iar ea va simti,pt acst lucru imi este teama sa nu piarda ce a infaptuit pana acum.Cel mai bine e sa inchida ochii, sa-si astupe urechile si sa puna mana la gura,sa gandeasca ca mai are un copil de crescut,care e rasfatat si crede ca totul ii apartine,dar care totusi are respect pt familia lui si asta conteaza!!!
Titanika
Postat pe 28 Mai 2012 14:04
De la: Titanika, la data 2012-05-28 14:04:17Presimt,pt ca ea nu va accepta ca sotul ei sa rupa legatura cu cealata si va face acest lucru pe ascuns,iar ea va simti,pt acst lucru imi este teama sa nu piarda ce a infaptuit pana acum.Cel mai bine e sa inchida ochii, sa-si astupe urechile si sa puna mana la gura,sa gandeasca ca mai are un copil de crescut,care e rasfatat si crede ca totul ii apartine,dar care totusi are respect pt familia lui si asta conteaza!!!



Scuza-ma!!!
Presimt,pt ca el nu va accepta sa rupa legatura cu cealalta si el va face acest lucru pe ascuns.....
Titanika
Postat pe 28 Mai 2012 14:34
De la: rondina, la data 2012-05-28 12:31:12
De la: serpico_, la data 2012-05-28 12:24:19
De la: rondina, la data 2012-05-28 12:06:54
De la: serpico_, la data 2012-05-28 11:57:12
De la: rondina, la data 2012-05-28 11:51:10Niciodata o femeie sau un barbat nu sunt gelosi...fara motiv!

Cum sunt io pe budigaii tei...

ok, ti-i fac cadou! ce-mi dai la schimb?!!!

Poci dupa ce ii dai jos ...sa-ti trag cateva bete...de zahar ...nu alta.

...mooooama...da' ce rau esti, iti place sa "lovesti" cu batzu' ??!!!

Si tie nu ti-o placea ...acadeaua.... Daca nu schimbam cu o nuielusa...
serpico_
Postat pe 28 Mai 2012 14:51
De la: serpico_, la data 2012-05-28 14:51:58
De la: rondina, la data 2012-05-28 12:31:12
De la: serpico_, la data 2012-05-28 12:24:19
De la: rondina, la data 2012-05-28 12:06:54
De la: serpico_, la data 2012-05-28 11:57:12
De la: rondina, la data 2012-05-28 11:51:10Niciodata o femeie sau un barbat nu sunt gelosi...fara motiv!

Cum sunt io pe budigaii tei...

ok, ti-i fac cadou! ce-mi dai la schimb?!!!

Poci dupa ce ii dai jos ...sa-ti trag cateva bete...de zahar ...nu alta.

...mooooama...da' ce rau esti, iti place sa "lovesti" cu batzu' ??!!!

Si tie nu ti-o placea ...acadeaua.... Daca nu schimbam cu o nuielusa...

Aparusi' si tu...ca ciuperca dupa ploaie !!!! Si ti-ai luat si "perlele" cu tine ....
rondina
Postat pe 28 Mai 2012 14:54
De la: Titanika, la data 2012-05-28 14:04:17Presimt,pt ca ea nu va accepta ca sotul ei sa rupa legatura cu cealata si va face acest lucru pe ascuns,iar ea va simti,pt acst lucru imi este teama sa nu piarda ce a infaptuit pana acum.Cel mai bine e sa inchida ochii, sa-si astupe urechile si sa puna mana la gura,sa gandeasca ca mai are un copil de crescut,care e rasfatat si crede ca totul ii apartine,dar care totusi are respect pt familia lui si asta conteaza!!!




Titanika,exagerezi,,asta ar insemna sa nu mai fie femeie,ci carpa de sters pe jos a sotului!!!!Daca ei nu ajung sa comunice in vreun fel,,ea se va chinui in continuare si ce va rezulta de aici,,,ceruri,intrebari chinuitoare!?!!? Respect?Unde este respectul???Probabil in e-mailurile transmise catre fosta iubita!!!
MissRainbow
Postat pe 28 Mai 2012 15:01
De la: MissRainbow, la data 2012-05-28 15:01:25
De la: Titanika, la data 2012-05-28 14:04:17Presimt,pt ca ea nu va accepta ca sotul ei sa rupa legatura cu cealata si va face acest lucru pe ascuns,iar ea va simti,pt acst lucru imi este teama sa nu piarda ce a infaptuit pana acum.Cel mai bine e sa inchida ochii, sa-si astupe urechile si sa puna mana la gura,sa gandeasca ca mai are un copil de crescut,care e rasfatat si crede ca totul ii apartine,dar care totusi are respect pt familia lui si asta conteaza!!!




Titanika,exagerezi,,asta ar insemna sa nu mai fie femeie,ci carpa de sters pe jos a sotului!!!!Daca ei nu ajung sa comunice in vreun fel,,ea se va chinui in continuare si ce va rezulta de aici,,,ceruri,intrebari chinuitoare!?!!? Respect?Unde este respectul???Probabil in e-mailurile transmise catre fosta iubita!!!



sorry--certuri*
MissRainbow
Postat pe 28 Mai 2012 15:02
De la: rondina, la data 2012-05-28 14:54:41
De la: serpico_, la data 2012-05-28 14:51:58
De la: rondina, la data 2012-05-28 12:31:12
De la: serpico_, la data 2012-05-28 12:24:19
De la: rondina, la data 2012-05-28 12:06:54
De la: serpico_, la data 2012-05-28 11:57:12
De la: rondina, la data 2012-05-28 11:51:10Niciodata o femeie sau un barbat nu sunt gelosi...fara motiv!

Cum sunt io pe budigaii tei...

ok, ti-i fac cadou! ce-mi dai la schimb?!!!

Poci dupa ce ii dai jos ...sa-ti trag cateva bete...de zahar ...nu alta.

...mooooama...da' ce rau esti, iti place sa "lovesti" cu batzu' ??!!!

Si tie nu ti-o placea ...acadeaua.... Daca nu schimbam cu o nuielusa...

Aparusi' si tu...ca ciuperca dupa ploaie !!!! Si ti-ai luat si "perlele" cu tine ....

Zi mersi ca am perle si nu am scos inca "diamantele"...
Si care dupa ploaie...ca tu nu vezi ce e afara si in tara...Vai de tarisoara asta...
serpico_
Postat pe 28 Mai 2012 15:06
Uite asta nu-mi place mie ce se intampla in ziua de azi.Pe vremea noastra nu exista tlf-mobile,calculatoare,etc,si nici macar nu raspundeam barfelor,pana cand nu vedeam cu ochii mei,si nici atunci nu ma interesa pt ca pe mine ma respecta si nu-mi lipsea nimic!!!!!!Asa a ramas familia mea in picioare!
AZI,e lumea asta cu susu in jos. A gasit e-meiluri care nu sant "deocheate" si totusi atatia tineri ajung sa se desparta din cauza asta.La asta me refer draga mea!
Vor ajunge oricum la certuri,o femeie iarta intotdeauna dar nu uita!
Eventual sa comunice cu el in mod amiabil.
Sti ca eu deja imi fac un film in capu meu si fiecare topic in care-mi pun suflet,ramane fara sfarsit! Asta ma enerveaza la culme ca nu ne mai aduce noutati!!!!!!!!!
Titanika
Postat pe 28 Mai 2012 15:20
Sant curioasa ce a scris pe mes
Titanika
Postat pe 28 Mai 2012 15:25
De la: Titanika, la data 2012-05-28 15:20:22Uite asta nu-mi place mie ce se intampla in ziua de azi.Pe vremea noastra nu exista tlf-mobile,calculatoare,etc,si nici macar nu raspundeam barfelor,pana cand nu vedeam cu ochii mei,si nici atunci nu ma interesa pt ca pe mine ma respecta si nu-mi lipsea nimic!!!!!!Asa a ramas familia mea in picioare!
AZI,e lumea asta cu susu in jos. A gasit e-meiluri care nu sant "deocheate" si totusi atatia tineri ajung sa se desparta din cauza asta.La asta me refer draga mea!
Vor ajunge oricum la certuri,o femeie iarta intotdeauna dar nu uita!
Eventual sa comunice cu el in mod amiabil.
Sti ca eu deja imi fac un film in capu meu si fiecare topic in care-mi pun suflet,ramane fara sfarsit! Asta ma enerveaza la culme ca nu ne mai aduce noutati!!!!!!!!!



Draga mea,si ghinda este un fruct atat de mic,dar din care se inalta un stejar falnic!!!Asa si cu aceste "nimicuri",cum le consideri in acest moment!!Daca nu sunt tinute sub control,pot degenera in ceva foarte urat!!!Doamna noastra nu are de ales decat sa treaca peste acest incident sau sa puna lucrurile la punct,impunandu-si dorintele in fata sotului!!Orice cale deschisa spre dialog bilateral,va fi incununata de succes!!!Altfel nu!
MissRainbow
Postat pe 28 Mai 2012 15:35
De la: MissRainbow, la data 2012-05-28 15:35:41
De la: Titanika, la data 2012-05-28 15:20:22Uite asta nu-mi place mie ce se intampla in ziua de azi.Pe vremea noastra nu exista tlf-mobile,calculatoare,etc,si nici macar nu raspundeam barfelor,pana cand nu vedeam cu ochii mei,si nici atunci nu ma interesa pt ca pe mine ma respecta si nu-mi lipsea nimic!!!!!!Asa a ramas familia mea in picioare!
AZI,e lumea asta cu susu in jos. A gasit e-meiluri care nu sant "deocheate" si totusi atatia tineri ajung sa se desparta din cauza asta.La asta me refer draga mea!
Vor ajunge oricum la certuri,o femeie iarta intotdeauna dar nu uita!
Eventual sa comunice cu el in mod amiabil.
Sti ca eu deja imi fac un film in capu meu si fiecare topic in care-mi pun suflet,ramane fara sfarsit! Asta ma enerveaza la culme ca nu ne mai aduce noutati!!!!!!!!!



Draga mea,si ghinda este un fruct atat de mic,dar din care se inalta un stejar falnic!!!Asa si cu aceste "nimicuri",cum le consideri in acest moment!!Daca nu sunt tinute sub control,pot degenera in ceva foarte urat!!!Doamna noastra nu are de ales decat sa treaca peste acest incident sau sa puna lucrurile la punct,impunandu-si dorintele in fata sotului!!Orice cale deschisa spre dialog bilateral,va fi incununata de succes!!!Altfel nu!



Sa dea Dzeu sa fie liniste si pace in casa si familia lor!!!
Titanika
Postat pe 28 Mai 2012 15:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ma intrebam... 54 De la: miss_darine 7 Octombrie 2010 22:07
ce sa fac? 38 De la: kudika033142 2 Iulie 2009 14:58
ce conteaza de fapt intr-o relatie? 8 De la: pickard 4 Decembrie 2010 17:31
CRED CA AM O PROBLEMA SI VREAU SFATURI 46 De la: Elyaa 19 Iunie 2011 20:03
ajutati-ma sa-mi ajut prietenul 17 De la: o_aiurita 1 Noiembrie 2009 22:49