Setari Cookie-uri

o asa zisa despartire

buna!...sunt intr`o mare dilema...am o relatie de 3 ani....iar anul acesta iubitl meu pleaca in alt oras la facultate...eu mai am un an de liceu....m`am obisunuit sa fiu cu el mereu, nu am fost niciodata desp o perioada mai mare de 2 sapt, dar si arunci ma gandeam numai si numai la el!....doar gandul k nu`l voi mai vedea asa des, ci o data pe luna sau chiar mai mult, m aduce intr`o stare deplorabila...ne iubim mult si sincer nici el nu vrea sa plece dar intai si intai e viitorul lui...asa k va rog sa ma ajutati cu nijte sfaturi daca puteti, sa mi spuneti cum ar trebui sa procedez sa nu mi mai fie greu...va dati seama k acum ma simt najpa,cu toate k maui sunt aproape 3 luni pana pleaca...
pe langa asta mai este o problema....parintii mei nu sunt d acord sa maerg in orasul in care studiaza el, cu toate k eu imi doream sa merg akolo dinainte de a se duce el....si nu stiu cum sa i conving....help me pls!:D
elena050538
Postat pe 11 Iulie 2009 12:29
daca va iubiti, treceti si peste distanta.... concentreaza-te asupra liceului, si cand il termini vedeti voi ce faceti, indiferent de ce zic parintii... la o adica, e viata voastra, nu a lor
Rock_this
Postat pe 11 Iulie 2009 15:02
deci...calmeaza te ...se poate sa va continuati relatia si la distanta, :)
eu si fostu meu am stat la facultati diferite...in orase diferite cu cateva sute de km intre noi, timp de 3 ani....si uneori ne vedeam ff rar, dar am rezistat...e greu nu am de ce sa te mint, e kiar f greu ptr ca apar discutii, certuri, situatii pe care altfel le gestionezi daca esti langa persoana in cauza ...dar nu e imposibil atata timp cat exista iubire si intelegere.
In privinta parintilor..nu te lamenta de pe acum, ai un an la dispozitie ...incearca sa le explici treptat, treptat de ce vrei sa mergi acolo, ce inseamna ptr tine si viitoru tau plecarea acolo, si abia apoi sa aduci argumentul "iubitul " :)
Pana atunci insa, concentreaza te pe anu kre urmeaza , sa iesi note bune, bucura te de vara impreuna cu iubitul tau...si asteapta, nu te mai gandii atat la ce urmeaza :)
bafta multa :*
honeyca
Postat pe 11 Iulie 2009 15:12
parintii astia sunt uneori dificili dar cum a zis si Rock_this e viata voastra nu a lor

iar daca va iubiti...treceti peste distanta
nebuna94
Postat pe 11 Iulie 2009 23:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubire sau nu ? 23 De la: kudika_989893 13 Iulie 2015 19:58
cum sa raman cu el daca destinu nu vrea? 32 De la: Rock_this 23 Iulie 2009 11:12
Mai stai daca exista numai iubire? 24 De la: darksukkubus69 22 Octombrie 2010 20:28
Roata se intoarce pt ca e rotunda 9 De la: iris_4_ever 26 Decembrie 2009 07:30
SERVICII DE PSIHOTERAPIE 3 De la: Costin_Sandu 13 August 2009 17:05