Setari Cookie-uri

m ar putea ierta pt ce i am facut??

pana in 1 iulie am avut o relatie de 4 ani!!toate bine si frumoase pana la aceasta data knd m a prins...mi a gasit pe un telefon(de care nu stia) niste mesaje de la pers de gen masculin f siropoase...de at nu are ochi sa ma vada!ma stapanesc cu greu sa nu l mai sun dar nu stiu cat voi mai rezista..el akuma iese in fiecare zi in oras numai cu noi prietene ce si lea facut de cand ne am despartit,sunt distrusa,nu stiu cum va fi viata mea fara el...stiu k am gresit ,imi pare enorm de rau,dar cred k merit o sansa pt k si eu la randul meu i am acordat 2 .Va rog dati mi un sfat ce sa fac??sa l uit sau sa l mai caut peste un timp cand se vor calma spiritele?
partagas
Postat pe 11 Iulie 2009 13:14
De la: partagas, la data 2009-07-11 13:14:57pana in 1 iulie am avut o relatie de 4 ani!!toate bine si frumoase pana la aceasta data knd m a prins...mi a gasit pe un telefon(de care nu stia) niste mesaje de la pers de gen masculin f siropoase...de at nu are ochi sa ma vada!ma stapanesc cu greu sa nu l mai sun dar nu stiu cat voi mai rezista..el akuma iese in fiecare zi in oras numai cu noi prietene ce si lea facut de cand ne am despartit,sunt distrusa,nu stiu cum va fi viata mea fara el...stiu k am gresit ,imi pare enorm de rau,dar cred k merit o sansa pt k si eu la randul meu i am acordat 2 .Va rog dati mi un sfat ce sa fac??sa l uit sau sa l mai caut peste un timp cand se vor calma spiritele?


sa inteleg ca erau doar mesaje si atat .....???????????? si erau mai multi barbatii????????

lamuriri??????????
BBFluturas
Postat pe 11 Iulie 2009 13:19
pai si cine erau persoanele de gen masculin si de unde aveau nr tau? l ai dat tu? trimiteai si u la randu tau mesaje acelor persoane?
nu stiu ce sa zic...e cam aiurea situatia...dar o relatie de 4 ani sa se termine asa nu e prea ok, si stiu din experienta :)
de ce nu incerci sa vb cu el si sa i spui tot? fii sincera cu tine si cu el.
honeyca
Postat pe 11 Iulie 2009 13:21
De la: partagas, la data 2009-07-11 13:14:57pana in 1 iulie am avut o relatie de 4 ani!!toate bine si frumoase pana la aceasta data knd m a prins...mi a gasit pe un telefon(de care nu stia) niste mesaje de la pers de gen masculin f siropoase...de at nu are ochi sa ma vada!ma stapanesc cu greu sa nu l mai sun dar nu stiu cat voi mai rezista..el akuma iese in fiecare zi in oras numai cu noi prietene ce si lea facut de cand ne am despartit,sunt distrusa,nu stiu cum va fi viata mea fara el...stiu k am gresit ,imi pare enorm de rau,dar cred k merit o sansa pt k si eu la randul meu i am acordat 2 .Va rog dati mi un sfat ce sa fac??sa l uit sau sa l mai caut peste un timp cand se vor calma spiritele?


daca te-a mancat in fund... acum te scarpini
Rock_this
Postat pe 11 Iulie 2009 14:55
da,trimiteam si eu msg la randul meu..dar fara nici un interes !era mai mult o joaca de copil pt mine..
partagas
Postat pe 11 Iulie 2009 17:29
De la: honeyca, la data 2009-07-11 13:21:57pai si cine erau persoanele de gen masculin si de unde aveau nr tau? l ai dat tu? trimiteai si u la randu tau mesaje acelor persoane?
nu stiu ce sa zic...e cam aiurea situatia...dar o relatie de 4 ani sa se termine asa nu e prea ok, si stiu din experienta :)
de ce nu incerci sa vb cu el si sa i spui tot? fii sincera cu tine si cu el.

azi l am sunat..nu am rezistat...a zis k nu mai are rost sa l sun pt k nu se va remedia cu nimik situatia k el nu ma poate ierta pt ce am facut!are o noua iubita(asa mi a spus)!simt cum se prabuseste cerul peste mine...chiar as da orice sa l am inapoi langa mine,de ce oare noi oamenii de dam seama de iubirea ce o purtam unei persoane debia dupa ce o pierdem??nu vrea si nici nu pot sa cred k el sta akum in bratele altei femei..chiar nu pot!!
partagas
Postat pe 11 Iulie 2009 17:33
De la: partagas, la data 2009-07-11 17:33:58
De la: honeyca, la data 2009-07-11 13:21:57pai si cine erau persoanele de gen masculin si de unde aveau nr tau? l ai dat tu? trimiteai si u la randu tau mesaje acelor persoane?
nu stiu ce sa zic...e cam aiurea situatia...dar o relatie de 4 ani sa se termine asa nu e prea ok, si stiu din experienta :)
de ce nu incerci sa vb cu el si sa i spui tot? fii sincera cu tine si cu el.

azi l am sunat..nu am rezistat...a zis k nu mai are rost sa l sun pt k nu se va remedia cu nimik situatia k el nu ma poate ierta pt ce am facut!are o noua iubita(asa mi a spus)!simt cum se prabuseste cerul peste mine...chiar as da orice sa l am inapoi langa mine,de ce oare noi oamenii de dam seama de iubirea ce o purtam unei persoane debia dupa ce o pierdem??nu vrea si nici nu pot sa cred k el sta akum in bratele altei femei..chiar nu pot!!




eu cred ca ti a zis kestia ca are pe cineva ca sa se razbune...si kiar daca are, e foarte posibil sa aiba doar ca sa ti plateasca cu aceeasi moneda.
Nu stiu ce sa ti zic...ai gresit e adev, dar cum era relatia voastra inainte? trebuie sa existe undeva motivul ptr care simteai nevoia sa te "joci", nu ti dadea el atentie? va iubeati? aveati planuri de viitor? ca totusi aveati cativa ani impreuna...apropo cati ani aveti voi?
Daca se mai merita, eu zic sa mai lupti putin...avand in vedere ca tu ai dat o in bara cum s ar spune..si daca chiar nu se poate, atunci asta e. inseamna ca n a fost sa fie, nu a tinut suficient la tine si prin urmare iti face un bine ptr mai tarziu. :)
honeyca
Postat pe 11 Iulie 2009 19:10
De la: partagas, la data 2009-07-11 17:29:40da,trimiteam si eu msg la randul meu..dar fara nici un interes !era mai mult o joaca de copil pt mine..


nu a fost doar o joaca ..............

te-ai tradat singura din pacate......... atata timp cat ti-a facut placere sa faci asta

trebuia sa-ti gasesti si tu o alta jucarie
BBFluturas
Postat pe 11 Iulie 2009 19:29
hmmm...eu una cred k nu meriti sa fii tratata in acest mod...dak ar fi o persoana matura ar sti k in astfel de cazuri se necesita o explicatie...si o discutie face to face...insa el ca un las ce este a preferat sa fuga...sa se intalneasca cu altele.. josnic..eu zic sa te calmezi..stiu k e greu si sa incerci sa vorbesti cu el..daca vrea intelege dak nu ..el a pierdut... nu se gandeste k poate a gresit el cu ceva de te-a indemnat in mod indirect la asemenea fapte? eu una asa zik...bafta
fantasie
Postat pe 11 Iulie 2009 19:47
De la: fantasie, la data 2009-07-11 19:47:21hmmm...eu una cred k nu meriti sa fii tratata in acest mod...dak ar fi o persoana matura ar sti k in astfel de cazuri se necesita o explicatie...si o discutie face to face...insa el ca un las ce este a preferat sa fuga...sa se intalneasca cu altele.. josnic..eu zic sa te calmezi..stiu k e greu si sa incerci sa vorbesti cu el..daca vrea intelege dak nu ..el a pierdut... nu se gandeste k poate a gresit el cu ceva de te-a indemnat in mod indirect la asemenea fapte? eu una asa zik...bafta


Cum dracu tot el e de vina?...
AndreiD
Postat pe 11 Iulie 2009 19:49
De la: partagas, la data 2009-07-11 13:14:57pana in 1 iulie am avut o relatie de 4 ani!!toate bine si frumoase pana la aceasta data knd m a prins...mi a gasit pe un telefon(de care nu stia) niste mesaje de la pers de gen masculin f siropoase...de at nu are ochi sa ma vada!ma stapanesc cu greu sa nu l mai sun dar nu stiu cat voi mai rezista..el akuma iese in fiecare zi in oras numai cu noi prietene ce si lea facut de cand ne am despartit,sunt distrusa,nu stiu cum va fi viata mea fara el...stiu k am gresit ,imi pare enorm de rau,dar cred k merit o sansa pt k si eu la randul meu i am acordat 2 .Va rog dati mi un sfat ce sa fac??sa l uit sau sa l mai caut peste un timp cand se vor calma spiritele?


Spune-i adevarul in legatura cu mesajele alea. Fara cearta, fara pisiceli inutile. Spune-i ca tii la el si ca tu crezi in relatia dintre voi doi.

Daca dupa ce ii comunici asta el tot nu o sa vrea, ar fi cazul sa mergi mai departe.


PS: nu te lansa acum in jocuri de "gelozare" a fostului, combinandu-te cu diversi tipi.
O sa il faci poate gelos. Si ce? el ori o sa creada ca ai trecut mai departe ori o sa ii dea si el mai departe cu gelozarea ta. Nici una din variantele astea nu iti vor da o sansa sa fii din nou cu el.

In plus ai sanse mari sa te gandesti din ce in ce mai mult la el, prin comparatie cu cei cu care vei iesi.
AndreiD
Postat pe 11 Iulie 2009 20:07
Spui ca tu de asemenea ai acordat doua sanse, ti'a facut faze de genul si tu ai iertat? daca da si el se comporta asa cu tine acum, mai bine iti vezi de drum pt ca nu poti rezolva multe cu un barbat atat de egoist langa tine si daca nu, si doar tu ai fost prinsa cu matza in sac.. meriti, nu exista imi pare rau, nu am vrut, bullshit, din moment ce ai avut un telefon secret si faceai astfel de chesti, ai vrut. dar depinde de situatie.
felixcat
Postat pe 11 Iulie 2009 20:19
In primul rand , cine te-a pus sa-i zici ca telefonul iti apartine daca el nu stia de existenta lui ?
Putea sa fie al unei colege de scoala care si l-a uitat in banca sau de munca na ....

In al doilea rand ....daca l-ai prins de 2 ori cu matza in sac , puteai sa-i zici ca ai vrut sa-i demonstrezi cum este sa fii inselat desi tu te-ai rezumat doar la mesaje ( ca tot ai rescunoscut ca e telefonul tau )

In al treilea ....te-a mancat in fund , acum suporta consecintele

iris_4_ever
Postat pe 11 Iulie 2009 20:49
M ar putea ierta pt ce i am facut??

Da , daca te iubeste !
iris_4_ever
Postat pe 11 Iulie 2009 20:50
mai rari barbatii care sa puna iubirea in fata orgoliului.
parerea mea e ca nu prea ai sanse.
nu e bine sa te joci cu focul cand ai ceva de pierdut. cand nu-ti pasa e una, dar cand iubesti, mi se pare stupid .
googoodoll
Postat pe 11 Iulie 2009 21:01
Gogo or fi rari dar exista mai ales daca stii cum sa pui problema in asa fel incat sa nu aibe senzatia ca i-ai ranit orgoliul
Daca-l faci sa creada ca e vina lui ca te-ai dus si ti-ai tras-o cu altul si mai bine
iris_4_ever
Postat pe 11 Iulie 2009 21:05
eh, grele astea, trebuie talent pentru manipulari de genul :D
googoodoll
Postat pe 11 Iulie 2009 21:07
cred ca exista astfel de prosti care sa inghita astfel de gogosi, cred ca as rade si as plange de as intalnii un astfel de barbat si nu e vorba de orgoliu de vorba de bun simt, tu vrei sa contruiesti o relatie alaturi de una care se tine de joaca si gudureala.. cand iti dai seama ca asta e situatia, mi se pare foarte normal sa pleci singur in alta directie.
felixcat
Postat pe 11 Iulie 2009 21:08
De la: googoodoll, la data 2009-07-11 21:07:29eh, grele astea, trebuie talent pentru manipulari de genul :D


O femeie cand stie ce vrea si cum vrea stie cum sa devina si talentata
iris_4_ever
Postat pe 11 Iulie 2009 21:10
De la: felixcat, la data 2009-07-11 21:08:05cred ca exista astfel de prosti care sa inghita astfel de gogosi, cred ca as rade si as plange de as intalnii un astfel de barbat si nu e vorba de orgoliu de vorba de bun simt, tu vrei sa contruiesti o relatie alaturi de una care se tine de joaca si gudureala.. cand iti dai seama ca asta e situatia, mi se pare foarte normal sa pleci singur in alta directie.



Mai , asa cum exista femei care iarta ,,greselile'' barbatilor exista si barbati care trec peste aventura unei femei .

Ai retinut faptul ca ea s-a tinut de joaca si gudureala dar ai trecut peste cele 2 greseli ale lui .....de ce oare ?
iris_4_ever
Postat pe 11 Iulie 2009 21:12
iris, puiule, esi cam prea optimista, nu toate femeile sunt ...hmm, cum sa ma exprim mai delicat asa... perfectibile.
googoodoll
Postat pe 11 Iulie 2009 21:13
De la: iris_4_ever, la data 2009-07-11 21:12:54
De la: felixcat, la data 2009-07-11 21:08:05cred ca exista astfel de prosti care sa inghita astfel de gogosi, cred ca as rade si as plange de as intalnii un astfel de barbat si nu e vorba de orgoliu de vorba de bun simt, tu vrei sa contruiesti o relatie alaturi de una care se tine de joaca si gudureala.. cand iti dai seama ca asta e situatia, mi se pare foarte normal sa pleci singur in alta directie.



Mai , asa cum exista femei care iarta ,,greselile'' barbatilor exista si barbati care trec peste aventura unei femei .

Ai retinut faptul ca ea s-a tinut de joaca si gudureala dar ai trecut peste cele 2 greseli ale lui .....de ce oare ?


pentru ca ii place sa se joace ca si copiii ...na si ea
BBFluturas
Postat pe 11 Iulie 2009 21:14
De la: iris_4_ever, la data 2009-07-11 21:12:54
De la: felixcat, la data 2009-07-11 21:08:05cred ca exista astfel de prosti care sa inghita astfel de gogosi, cred ca as rade si as plange de as intalnii un astfel de barbat si nu e vorba de orgoliu de vorba de bun simt, tu vrei sa contruiesti o relatie alaturi de una care se tine de joaca si gudureala.. cand iti dai seama ca asta e situatia, mi se pare foarte normal sa pleci singur in alta directie.



Mai , asa cum exista femei care iarta ,,greselile'' barbatilor exista si barbati care trec peste aventura unei femei .

Ai retinut faptul ca ea s-a tinut de joaca si gudureala dar ai trecut peste cele 2 greseli ale lui .....de ce oare ?

citeste te rog primul meu post si o sa intelegi de ce am trecut cu vederea in al doilea post ceva de care am spus in primul, nu ma judeca prea repede, nu e politicos
felixcat
Postat pe 11 Iulie 2009 21:15
ar trebui sa ii spuna cineva acelui tip ca el a avut 2 sanse de la tine si ca meriti si u macar o sansa! insa cred ca el se simtea sufocat de relatie plus ca daca aveati 4 ani impreuna s`ar fi apropiat si clipa cererii in casatorie...si a vrut sa scape de relatia asta.. u i-ai dat ca motiv mesajele siropoase...sincer chiar e cam aiurea
nebuna94
Postat pe 11 Iulie 2009 23:27
Barbatii sunt mult mai orgoliosi decat femeile atunci cand sunt inselati..si daca ati relua relatia nimic nu va mai fi la fel..Poate ca impacarea va aduce clipe frumoase,dar 'de acum' clipele frumoase au capatat 'termen de expirare'.
anrys
Postat pe 11 Iulie 2009 23:48
azi noapte l am sunat din nou...mi a rasp direct spunandu mi inca o data sa l las in pace ,dupa care iarasi mi a dat sa vb cu niste prieteni de ai lui care pur si simplu isi bateau joc(k cine sunt,ce vreau,d c nu ma prezint)..dupa care mi lau dat sa vb cu el ..si mi a inchis tel...l am resunat...intrebandul dak doreste sa nu l mai sun,mi a spus k asa ar fi cel mai bine ,dupa care eu "NICIODATA?"..IAR DUPA O PAUZA DE 4 -5 SECUNDE MI A SPUS "FACI CE VREI"!...ASA SA INCHEIAT DISCUTIA NOASTRA!
Eu am 22 de ani,el 33,in tot timpul relatiei noastre el niciodata knd ieseam sau knd stateam singuri nu se manifesta intr un mod dragastos.Da el a gresit de 2 ori si am trecut peste asta,nici nu am mai deschis acest subiect.Nu vreau sa mi gasesc scuze sau sa fac pe nevinovata,dar cred k si sufletul meu merita o sansa...la mijlocul lui august v a pleca in concediu cu mai multi prieteni de ai nostrii,am auzit k a platit pt 2 locuri,oare cine imi va lua locul??SIMT K PUR SI SIMPLU INNEBUNESC...
partagas
Postat pe 12 Iulie 2009 12:12
wtf?!!!!
cum sa dea tel prietenilor lui si sa te ia aia la misto????
da l mai in ....nu merita niciun fel de atentie!! daca ar tine la tine catusi de putin nu te ar umili, si mai ales si fata de altii!!
draga mea...daca ai decat 22 de ani...si el 33, eu cred ca el e mult mai versat si stie cum sa te ia.
Eu zic ca ar fi mai bine sa uiti de el. Ai toata viata inainte, sanatoasa sa fii! nu te mai stresa...uite citeste si u povestea dannutzei...sa vezi prin cate a trecut saracuta la cei 22 de ani ai ei, are si un mic ingeras,si nu si a pierdut speranta si e increzatoare.Asa trebuie sa fii si tu . Hai fruntea sus!
honeyca
Postat pe 12 Iulie 2009 17:25
o intrebare ce zodie este???cumva fecioara??Dak da ar trebui s alasi sa se calmeze spiritele...o s ate caute el dak chiar te iubeste....normal k meriti o sansa mai ales dak si u i-ai trecut multe cu vederea...dak te iubeste...o sa te caute el dupa un timp...stai linistita...lasa sa se calmeze spiritele...:)
irinuk_90
Postat pe 15 Iulie 2009 11:02
De la: partagas, la data 2009-07-11 13:14:57pana in 1 iulie am avut o relatie de 4 ani!!toate bine si frumoase pana la aceasta data knd m a prins...mi a gasit pe un telefon(de care nu stia) niste mesaje de la pers de gen masculin f siropoase...de at nu are ochi sa ma vada!ma stapanesc cu greu sa nu l mai sun dar nu stiu cat voi mai rezista..el akuma iese in fiecare zi in oras numai cu noi prietene ce si lea facut de cand ne am despartit,sunt distrusa,nu stiu cum va fi viata mea fara el...stiu k am gresit ,imi pare enorm de rau,dar cred k merit o sansa pt k si eu la randul meu i am acordat 2 .Va rog dati mi un sfat ce sa fac??sa l uit sau sa l mai caut peste un timp cand se vor calma spiritele?


pentru ca i-ai acordat si tu a doua sansa( banuiesc ca te-a inselat si l-ai iertat ), trebuia si el sa acorde...mai ales ca tu nu l-ai inselat( doar ai primit si ai trimis mesaje ) --dar el poate nu crede ca te-ai limitat la asta.....in fine...nu te merita....nu te iubeste....daca te iubea te ierta mai ales ca tu l-ai iertat inainte.......mai bine vezi viata ta de acum sa fie bine

Postat pe 15 Iulie 2009 11:10
Eu zic k meriti o a doua sansa...pentru ca si barbatii la randul lor sau oricine greseste.. si cam ai grija cu telefonul acela...ai gresit in privinta asta...dak te iubeste te va ierta ! inca un sfat fi tare...ca timpul vindeca orice rana...si nu-i mai permite sa se rade de tine cu prietenii lui...adika nu te mai umili in fata lui sa-l suni si asa...succes oricum!
brun3tzika18
Postat pe 16 Iulie 2009 17:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despartire 3 De la: crimasio 6 Septembrie 2008 18:37
Daca vrei sa stii mai mult 13 De la: dia36 5 Octombrie 2009 23:47
nu il iubesc asa mult precum cred? 8 De la: inlovenagel 8 Octombrie 2009 04:21
Sa-l inteleg sau nu? 13 De la: steffy91 4 Septembrie 2010 22:13
Oare ma mai iubeste? 11 De la: alyceee 6 Iunie 2010 17:47