Setari Cookie-uri

Nu stiu cum sa procedez!!

Sunt cu un baiat de 4 ani si nu pot spune k am avut o relatie prea frumoasa.M injura mereu f urat, se comporta urat...gesturi din astea.Acum 2 sapt am intalnit un baiat...de fapt e un coleg de la facultate care e la fel ca si mine, ii place sa glumeasca sa-si traiasca viatza la maxin si il plac f mult.Intotdeauna ne-am placut reciproc insa in secret . Acum o sapt s-a ajuns sa ne sarutam si sa incepem sa tinem mai mult unul la celalat.si el e implicat intr-o rel de 5 ani. Eu nu sunt fericita cu actualul meu prieten...el nu stiu dak e fericit....ca dak ar fi n-ar cauta in alta parte,mai ales k e prima oara knd isi inseala iubita.Simt k m-am indragostit de el si cred k si el de mine.ce sa fac??? sa raman cu actualul meu prieten - primul baiat din viatza mea - care ma scuipa la propriu si ma injura knd nu-i convine ceva sau sa-mi urmez inima si sa incerc ceva nou..Ce credeti??/
rehab20
Postat pe 2 Mai 2009 13:54
io cred ca ar fi mai bine sa te desparti de actualu' tau prieten... asta nu e viata....
ce'ai sa faci daca o sa ajunga sa dea si in tine (asta daca nu a dat deja)??
si daca intr'adevar acel baiat simte ceva pentru tine.. asteapta sa se desparta intai de prietena lui..... si apoi sa te combini cu el...
daca nu uita'i pe amandoi si gandeste'te la tine ca daca nu te gandesti tu nu se gandeste nimeni... tu contezi....
Diavolyta_
Postat pe 2 Mai 2009 14:10
Ms frumos pt sfat!!....si ai dreptate asa tre sa fac k sa fiu si eu fericita. De dat nu a dat in mine da ma asteptam si la asta. Ma mai impingea cateodata sau ma apuca de mana pana ma invinetzea...crek si asta e un fel de bataie..:))....in fine..o sa fac cea ce trebuie...ms f frumos!!
rehab20
Postat pe 2 Mai 2009 14:15
Numai bine.. Acum tot ce sper e sa inteleaga actualu' tau prieten ca nu mai merge relatia si sa te lase'n pace...
Diavolyta_
Postat pe 2 Mai 2009 14:20
De la: akasha170_yahoo_com, la data 2009-05-02 13:54:28Sunt cu un baiat de 4 ani si nu pot spune k am avut o relatie prea frumoasa.M injura mereu f urat, se comporta urat...gesturi din astea.Acum 2 sapt am intalnit un baiat...de fapt e un coleg de la facultate care e la fel ca si mine, ii place sa glumeasca sa-si traiasca viatza la maxin si il plac f mult.Intotdeauna ne-am placut reciproc insa in secret . Acum o sapt s-a ajuns sa ne sarutam si sa incepem sa tinem mai mult unul la celalat.si el e implicat intr-o rel de 5 ani. Eu nu sunt fericita cu actualul meu prieten...el nu stiu dak e fericit....ca dak ar fi n-ar cauta in alta parte,mai ales k e prima oara knd isi inseala iubita.Simt k m-am indragostit de el si cred k si el de mine.ce sa fac??? sa raman cu actualul meu prieten - primul baiat din viatza mea - care ma scuipa la propriu si ma injura knd nu-i convine ceva sau sa-mi urmez inima si sa incerc ceva nou..Ce credeti??/


yo zic sa il lasi pe badaranu care este langa tine,sa analizezi bine situatia cu celalalt sa vezi dc nu merge relatia lui,ce motive sunt(sau el vrea doar o aventura cu tine)cu siguranta nu te'ai indragostit de el,ai gasit ce nu ai in relatia ta si asta te face sa crezi ca esti indragostita....


u esti singura care va decide la urma nu noi
scorpyoW
Postat pe 2 Mai 2009 14:32
De la: akasha170_yahoo_com, la data 2009-05-02 13:54:28.Ce credeti??/


io nu cred nimic.
stau in casa sechestrat pe motiv de intemperii.

Postat pe 2 Mai 2009 15:00
Daca nu te simti bine intr-o relatie ,termin-o.Fao mai intai pt tine si dupaia pt altul...
bestiutza_relouded
Postat pe 2 Mai 2009 15:12
De la: geo_sh, la data 2009-05-02 15:00:51
De la: akasha170_yahoo_com, la data 2009-05-02 13:54:28.Ce credeti??/


io nu cred nimic.
stau in casa sechestrat pe motiv de intemperii.


Da' si cand o sa iasa soarele
Diavolyta_
Postat pe 2 Mai 2009 15:13
cine crezi ca o sa zburde liber pe campiiiiii....!
alex cu ta'suuuuuu' !!

Postat pe 2 Mai 2009 15:16
tipic baietilor din romania....sa ma scuze acei cativa care stiu sa se poarte cu o fata.
pentru nimic in lume sa nu mai stai cu acel baiat care te-a injurat si care nu stie sa te respecte!!!
eu sunt casatorita de 18 ani si ne cunoastem de 22 de ani, niciodata nu am fost jignita, mereu apreciata, iubita si rasfatata.avem doua fete care sper din suflet sa aiba parte de soti la fel ca tatal lor. nu stiu ce as face daca ar fi nefericite.
pentru ce sa accepti sa te jigneasca ? imi permit sa iti dau un sfat in purul stil mioritic DA-I FLIT!!! si sa nu regreti nicio clipa sa zambesti ca ai scapat de asa specimen.
despre noua relatie ce sa zic? vorbeste clar cu el, intreaba-l de ce isi insala iubita, ce are de gand cu tine pentru ca tu ai o voata inainte pe care vrei sa o traiesti frumos, fara minciuni si compromisuri.vezi ce iti zice , daca te ia cu bla bla bla procedeaza la fel si cu asta FLIT!
nu suport ca fetele/femeile sa fie umilite de cei care au apoi tupeul sa spuna "te iubesc".
htania
Postat pe 2 Mai 2009 15:41
doamna, cu toate scuzele de rigoare ceruta de tinuta romaneasca , tin sa va aduc in fata un oaresce vid de declaratii.
privind declaratia dumneavoastra referitoare la primul prieten al ei, ati afirmat, citez "tipic baietilor din romania".
dar ganditi-va ca si cel de-al doilea prieten , cel cu care domnisoara in cauza doreste sa creeze o legatura, este tot din romania.
deci, explicati-va !

Postat pe 2 Mai 2009 15:45
nu fac asta pt celalat...o fac pt binele meu......e mai bine asa...nu vreau sa sufar mai tarziu din cauza lui....
rehab20
Postat pe 2 Mai 2009 16:00
De la: geo_sh, la data 2009-05-02 15:45:14doamna, cu toate scuzele de rigoare ceruta de tinuta romaneasca , tin sa va aduc in fata un oaresce vid de declaratii.
privind declaratia dumneavoastra referitoare la primul prieten al ei, ati afirmat, citez "tipic baietilor din romania".
dar ganditi-va ca si cel de-al doilea prieten , cel cu care domnisoara in cauza doreste sa creeze o legatura, este tot din romania.
deci, explicati-va !


cand am spus "tipic baietilor din romania" m-am referit strict la faptul ca a jigni este normal pentru unii.
despre al doilea prieten nu a zis ca se poarta urat cu ea.
htania
Postat pe 2 Mai 2009 16:12
De la: akasha170_yahoo_com, la data 2009-05-02 13:54:28Sunt cu un baiat de 4 ani si nu pot spune k am avut o relatie prea frumoasa.M injura mereu f urat, se comporta urat...gesturi din astea.Acum 2 sapt am intalnit un baiat...de fapt e un coleg de la facultate care e la fel ca si mine, ii place sa glumeasca sa-si traiasca viatza la maxin si il plac f mult.Intotdeauna ne-am placut reciproc insa in secret . Acum o sapt s-a ajuns sa ne sarutam si sa incepem sa tinem mai mult unul la celalat.si el e implicat intr-o rel de 5 ani. Eu nu sunt fericita cu actualul meu prieten...el nu stiu dak e fericit....ca dak ar fi n-ar cauta in alta parte,mai ales k e prima oara knd isi inseala iubita.Simt k m-am indragostit de el si cred k si el de mine.ce sa fac??? sa raman cu actualul meu prieten - primul baiat din viatza mea - care ma scuipa la propriu si ma injura knd nu-i convine ceva sau sa-mi urmez inima si sa incerc ceva nou..Ce credeti??/


moamaaaaaaaaaaa... shi 4 ani de zile ai suportat asemenea "tratament". shi eu am avut o relatie de 4 ani in care nu prea am fost tratata cu respect, dar la tine, draga mea, a fost mai rau
nu mai te chinui singura in aceasta relatie deplorabila, dar nu te agata nici de colegul aflat in aceasta relatie a lui de 5 ani. poate esti doar o aventura, ceva nou... nimik serios... tare mi-e k o sa sfarsesti prin a te intoarce la actualul.....
incearca ceva nou... dar care nu apartine alteia... crede-ma k nu e drum pe care sa o iei....
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 2 Mai 2009 16:49
nu ma agatz de sperantza k o sa fiu cu el...iar la fostul nu ma intorc...mai bine ma arunc de la fereastra decat sa mai trec o data prin asta.Doar ma simt bine.....nu stiu dak sunt o aventura.....da nici nu am sperantze...nu am de gand sa ma culc cu el sau asa ceva...nici n-as putea am nevoie de linite sa-mi revin....e pur si simplu un mod de a ma simti bine...dak on sa vrea sa fie cu mine...mai vedem
rehab20
Postat pe 2 Mai 2009 17:02
o sa astept sa intalnesc pe cineva k mine...care sa ma inteleaga si sa ma respecte. Nu vreau sa ajung sa umblu din floare in floare....nu e genul meu...sunt o visatoare....il astept pe fat frumos intr-un fel....si sper sa gasesc un barbat respectuos care sa ma iubeasca si caruia sa-i pese si de dorintele mele....
rehab20
Postat pe 2 Mai 2009 17:06
De la: htania, la data 2009-05-02 16:12:04
De la: geo_sh, la data 2009-05-02 15:45:14doamna, cu toate scuzele de rigoare ceruta de tinuta romaneasca , tin sa va aduc in fata un oaresce vid de declaratii.
privind declaratia dumneavoastra referitoare la primul prieten al ei, ati afirmat, citez "tipic baietilor din romania".
dar ganditi-va ca si cel de-al doilea prieten , cel cu care domnisoara in cauza doreste sa creeze o legatura, este tot din romania.
deci, explicati-va !


cand am spus "tipic baietilor din romania" m-am referit strict la faptul ca a jigni este normal pentru unii.
despre al doilea prieten nu a zis ca se poarta urat cu ea.


pentru unii din romania!
apropo, de unde sunteti doamna!?

Postat pe 2 Mai 2009 17:15
TREBUIE NEAPARAT SA SCAPI DE BAIATUL CU CARE ESTI SI SA ITI CONTINUI POVESTEA DE DRAGOSTE CU CEL PE CARE IL IUBESTI .UN BAIAT CARE TE SCUIPA NU MERITA NICI UN STROP DE ATENTIE.ACUM O SA POTI SA II RAZI SI TU IN FATA SPUNANDUI CA NU MAI SIMTI NIMIC PENTRU EL CA IUBESTI PE ALTCINEVA SI CA VREI SA TE DESPARTI DE EL . NU/TI FIE FRICA SA/I ZICI.
kudika379426
Postat pe 27 Martie 2011 12:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutor! 0 De la: 16 Septembrie 2010 10:06
indiferenta sau... 15 De la: darksukkubus69 1 Iunie 2010 19:32
Am nevoie de un pic de ajutor..logica imi spune sa fac ceva..inima altceva 6 De la: DaduxMJ 9 Decembrie 2009 16:13
Despartirea 30 De la: kudika_934749 18 August 2014 23:51
Altul..nu-i ca FOSTUL... 32 De la: marinelarobu 28 Aprilie 2009 21:34