Setari Cookie-uri

Cuartul roz

Buna!

Am primit ieri de la o prietena un cristal cuart roz. Eu sunt nascuta pe 21 septembrie, in ultima zi a zodiei fecioara. Am citit ca acest cristal este recomandat pentru taur, capricorn si balanta.

Avand in vedere ca balanta incepe de pe 22 septembrie, credeti ca as putea folosi acest cristal?
(nu prea sunt eu cu zodiacul, dar am inteles ca in aceste situatii conteaza).

Multumesc anticipat.
sweet_deea2468
Postat pe 12 Iulie 2009 11:59
Sa-l folosesti la ce??
andreea1976
Postat pe 12 Iulie 2009 12:27
De la: sweet_deea2468, la data 2009-07-12 11:59:35Buna!

Am primit ieri de la o prietena un cristal cuart roz. Eu sunt nascuta pe 21 septembrie, in ultima zi a zodiei fecioara. Am citit ca acest cristal este recomandat pentru taur, capricorn si balanta.

Avand in vedere ca balanta incepe de pe 22 septembrie, credeti ca as putea folosi acest cristal?
(nu prea sunt eu cu zodiacul, dar am inteles ca in aceste situatii conteaza).

Multumesc anticipat.


22 e ultima zi....si eu sunt in ultima zi a zodiei fecioara
monaq
Postat pe 12 Iulie 2009 12:38
http://www.ro-online.ro/cocoshel-29211.html
kudika051526
Postat pe 13 Iulie 2009 11:31
Cuartul roz este, din cate am citit, un cristal al iubirii pure si al echilibrului in viata. Pt. mine este mai mult un simbol. Nu cred ca-mi va schimba mult viata dar cred ca va avea cateva efecte pozitive asupra mea.
sweet_deea2468
Postat pe 14 Iulie 2009 14:53
De la: andreea1976, la data 2009-07-12 12:27:42Sa-l folosesti la ce??


la incantatii!
cica fiecarei zodii ii corespunde un pietroi pretios sau semipretios!
la varsatarori se potriveste stabilopodul de dig, legat intrun superb lantoi, de vreo 24 k, cu o nuanta amaruie stralucitoare.
are efecte terapeutice asupra zonei inghinale, crescand libidoul pana aproape de nimfomanism!
geo_x
Postat pe 14 Iulie 2009 15:21
De la: geo_x, la data 2009-07-14 15:21:15
De la: andreea1976, la data 2009-07-12 12:27:42Sa-l folosesti la ce??


la incantatii!
cica fiecarei zodii ii corespunde un pietroi pretios sau semipretios!
la varsatarori se potriveste stabilopodul de dig, legat intrun superb lantoi, de vreo 24 k, cu o nuanta amaruie stralucitoare.
are efecte terapeutice asupra zonei inghinale, crescand libidoul pana aproape de nimfomanism!


MI-au dat lacrimile de ras, sa mor!
Dor_a
Postat pe 14 Iulie 2009 15:43
De la: geo_x, la data 2009-07-14 15:21:15
De la: andreea1976, la data 2009-07-12 12:27:42Sa-l folosesti la ce??


la incantatii!
cica fiecarei zodii ii corespunde un pietroi pretios sau semipretios!
la varsatarori se potriveste stabilopodul de dig, legat intrun superb lantoi, de vreo 24 k, cu o nuanta amaruie stralucitoare.
are efecte terapeutice asupra zonei inghinale, crescand libidoul pana aproape de nimfomanism!


Auzi...da` tu de alta zodie chiar nu ti-ai gasit sa te iei?????
mitura
Postat pe 14 Iulie 2009 15:46
ah, daca mai continuam in stilul asta, descoperim ca suntem suflete de aceiasi zodie!
geo_x
Postat pe 14 Iulie 2009 15:47
De la: Dor_a, la data 2009-07-14 15:43:48
De la: geo_x, la data 2009-07-14 15:21:15
De la: andreea1976, la data 2009-07-12 12:27:42Sa-l folosesti la ce??


la incantatii!
cica fiecarei zodii ii corespunde un pietroi pretios sau semipretios!
la varsatarori se potriveste stabilopodul de dig, legat intrun superb lantoi, de vreo 24 k, cu o nuanta amaruie stralucitoare.
are efecte terapeutice asupra zonei inghinale, crescand libidoul pana aproape de nimfomanism!


MI-au dat lacrimile de ras, sa mor!


vreau emoticunul ala de se tavaleste pe jos de ras....

da io tot n-am inteles care era problema....si cum se gandewsc ca-l va folosi?
gargaritamica
Postat pe 14 Iulie 2009 15:47
De la: geo_x, la data 2009-07-14 15:21:15
De la: andreea1976, la data 2009-07-12 12:27:42Sa-l folosesti la ce??


la incantatii!
cica fiecarei zodii ii corespunde un pietroi pretios sau semipretios!
la varsatarori se potriveste stabilopodul de dig, legat intrun superb lantoi, de vreo 24 k, cu o nuanta amaruie stralucitoare.
are efecte terapeutice asupra zonei inghinale, crescand libidoul pana aproape de nimfomanism!



asta chiar nu o stiam
andreea1976
Postat pe 14 Iulie 2009 15:56
Ma Garga, sigura nu-s, da' parca daca porti piatra zodiei tale te protejeaza si iti da energie pozitiva... Ceva p-acolo... Piatra zodiei mele cica-ar fi perla, mie chiar imi plac perlele, da' sa mor daca simt f'o diferenta cand port perle ori cand ba...
Si ca-mi dau seama, azi e cu perle... Iar energie, o-ha! ... am un somn in mine de m-as baga sub birou sa trag la aghioase...
Dor_a
Postat pe 14 Iulie 2009 15:58
Pentru a-l descarca de anumite energii care ar putea fi nocive sau care nu ar reactiona cu campul tau energetic trebuie sa-l tii in apa cu sare timp de 24 de ore-proportia apa, sare de 1:1.Ideal ar fi sa-l pui intr-un recipient de sticla transparent,indreptat catre rasarit,dupa care il clatesti cu apa si-l tii in mana opusa celei cu care scrii,gandindu-te la ce vrei sa-ti foloseasca acest cristal.Imprima-i ganduri si dorinte pozitive,ca de exemplu: ''Imprim acest cristal cu energii pozitive,benefice pentru mine,pentru a-mi transmite sanatate,pentru a-mi aduce fericire(nu trebuie sa te gandesti la cineva anume,ci la modul general)..........etc.Mesajul receptat se va intoarce la tine.Gandurile noastre sunt proiectate in astral si se intorc la noi,exact cum le-am programat.Fie ca unii dintre noi constientizeaza sa nu,suntem materie si energie.Dupa ce l-ai programat astfel este bine sa-l tii intr-un saculet inchis la culoare si sa-l porti mereu cu tine,in poseta,in buzunar.fara a pemite altor persoane sa-l atinga.Daca totusi cineva l-a atins vei face iarasi acelasi ritual de purificare.Sa-ti fie de folos!
messalinda
Postat pe 14 Iulie 2009 16:19
=))=))+))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))+))

doamne ce am putut sa rad , vai sunt pe jos , de ras
blue07scorpion
Postat pe 14 Iulie 2009 16:42
Multumesc mult messalinda, chiar imi este de mare folos sfatul tau.
sweet_deea2468
Postat pe 18 Iulie 2009 10:24
De la: messalinda, la data 2009-07-14 16:19:29Pentru a-l descarca de anumite energii care ar putea fi nocive sau care nu ar reactiona cu campul tau energetic trebuie sa-l tii in apa cu sare timp de 24 de ore-proportia apa, sare de 1:1.Ideal ar fi sa-l pui intr-un recipient de sticla transparent,indreptat catre rasarit,dupa care il clatesti cu apa si-l tii in mana opusa celei cu care scrii,gandindu-te la ce vrei sa-ti foloseasca acest cristal.Imprima-i ganduri si dorinte pozitive,ca de exemplu: ''Imprim acest cristal cu energii pozitive,benefice pentru mine,pentru a-mi transmite sanatate,pentru a-mi aduce fericire(nu trebuie sa te gandesti la cineva anume,ci la modul general)..........etc.Mesajul receptat se va intoarce la tine.Gandurile noastre sunt proiectate in astral si se intorc la noi,exact cum le-am programat.Fie ca unii dintre noi constientizeaza sa nu,suntem materie si energie.Dupa ce l-ai programat astfel este bine sa-l tii intr-un saculet inchis la culoare si sa-l porti mereu cu tine,in poseta,in buzunar.fara a pemite altor persoane sa-l atinga.Daca totusi cineva l-a atins vei face iarasi acelasi ritual de purificare.Sa-ti fie de folos!


Asta-i asa, un fel de bagat in priza.
Kathara
Postat pe 18 Iulie 2009 10:35
geo_x, te rog dak habar nu ai despre cristale, nu e nevoie sa scrii ceva.
Nu se folosesc la incantatii decat de cei putin sariti de pe fix. Nu ma ocup cu ocultismul sau alt ceva de genu. Cristalele ajuta la atragerea energiilor pozitive, dar asta nu inseamna ca nu iti mai e somn(dor_a).
Si NU CRED CA ACCESTA imi va schimba viata, dar m-ar putea ajuta putin.
Asa ca va rog, mai bn decat sa muriti de ras(nu vreau sa fiu luata drept criminal), mai bine
sweet_deea2468
Postat pe 18 Iulie 2009 10:35
De la: sweet_deea2468, la data 2009-07-12 11:59:35Buna!

Am primit ieri de la o prietena un cristal cuart roz. Eu sunt nascuta pe 21 septembrie, in ultima zi a zodiei fecioara. Am citit ca acest cristal este recomandat pentru taur, capricorn si balanta.

Avand in vedere ca balanta incepe de pe 22 septembrie, credeti ca as putea folosi acest cristal?
(nu prea sunt eu cu zodiacul, dar am inteles ca in aceste situatii conteaza).

Multumesc anticipat.

am si eu acasa niste bijuuri din cuart roz....imi place mult piatra.dar, daca vrei sa stii mai multe despre cristale, zodii, pietre, cauta pe www.cristale.acvaria.com. sau pe google!
mkdisk
Postat pe 22 Iulie 2009 14:40
sa nu uiti sa il purifici!e foarte important!
mkdisk
Postat pe 22 Iulie 2009 14:42
pe site-ul pe care ti l-am zis anterior, scrie tot ce vrei sa stii despre cristal, la ce foloseste, cum il purifici, etc.
mkdisk
Postat pe 22 Iulie 2009 14:53
Multumesc f mult!
Se pare ca totusi mai sunt cativa pe acest site carora sa le pese de problemele celorlalti si care sa nu fak doar kterink.
sweet_deea2468
Postat pe 22 Iulie 2009 16:58
Am citi si eu despre pietre pretioase si este foarte adevarat ce spui tu si eu chiar functioneaza dar trebuie purificata o data pe luna atunci cand luna este in crestere (capata mai multa energie pozitiva)dupa care il ti in mana si te gandesti la lucrurile bune pentru tine. Pe www.acvaria.com gasesti foarte multe explicatii in acest sens
kudika009759
Postat pe 28 Iulie 2009 18:28
De la: kudika009759, la data 2009-07-28 18:28:57Am citi si eu despre pietre pretioase si este foarte adevarat ce spui tu si eu chiar cred ca functioneaza dar trebuie purificata o data pe luna atunci cand luna este in crestere (capata mai multa energie pozitiva)dupa care il ti in mana si te gandesti la lucrurile bune pentru tine. Pe www.acvaria.com gasesti foarte multe explicatii in acest sens
kudika009759
Postat pe 28 Iulie 2009 18:30
Citeste DaEL Walker - Cristalul, aceasta fiinta vie.
Nahara
Postat pe 29 Iulie 2009 17:39
Sweet_deea2468 sa stii ca nu e importanta piatra corespondenta zodiei neaparat, eu iti recomand mai multe sa incerci si sa vezi cata energie iti degaja fiecare si care te ajuta... E bine ca ai inceput cu cuartul e printre cele mai puternice pietre. Trebuie sa vezi cum te simti cu fiecare, piatra de la zodie e relativa si nu toate balantele sau fecioarele sunt la fel sa le reprezinte aceeasi piatra. Eu personal sunt capricorn iar piatra mea e onix si alte combinatii dar folosesc: ametist, cuart alb, jad, citrin,etc. In functie de cum ma simt si ceea ce imi face bine. Fetele au dreptate trebuie neaparat purificate! Si dupa purificare ca sa le incarci le pui la soare! La soare capteaza multa energie... Eu asa fac dupa apa cu sare le asez la soare. Stau la bloc si le pun pe balcon pe o carpa moale. Pentru cei ce nu stiu despre pietre si au luat la misto acest subiect... Rusine! Daca nu stiti de ce indrazniti sa comentati... Sa scrie cei ce pot da un sfat nu comentarii degeaba doar sa fie scrise... Multa sanatate tuturor!
cory2112
Postat pe 30 Iulie 2009 10:45
intra pe www.feng shuy.ro si vezi in ce poate ajuta
dalimi
Postat pe 30 Iulie 2009 11:55
Si ce are daca-l port permanent la mine(aproape permanent) si se mai intampla sa-l mai tin la vedere?
iulia640
Postat pe 30 Iulie 2009 13:20
kiar nu inteleg problema unora cu anumite topic-uri .deci people e simplu cand vedeti un subiect despre zodii sau pietre pretioase saualte kestii pe care nu le considerati demne de o discutie nu mai intrati .nici pe mine nu ma intereseaza anumite topic-uri dar ptr asta nu intru aiurea sa jignesc oamenii care poate kiar au o pasiune in directia aia .dar se pare ca unii au asa mult timp la dispozitie incat sa intre si pe topicurile care nu ii intereseaza ....si by the way daca vroiam sa discut despre fizica matematica sau alte stiinte exacte nu intram pe un forum de genu asta asa ca pot sa vb despre zodii cat am eu kef daca pe mine ma pasioneaza astrologia ,sau pietrele pretioase ......si kiar nu inteleg de unde atatea replici rautacioase ...atata timp cat raspandesti energie negativa asta o sa si primesti inapoi ...u know ...karma ....
cherry_pie
Postat pe 30 Iulie 2009 13:43
Chakra: centrul de energie al inimii.
Efecte asupra corpului: întãreºte inima
circulaþia sângelui ºi vasele sanguine, alinã
depresiile ºi insomniile.
Efecte asupra psihicului: protejeazã împotriva
fricii, vindecã rãnile sufleteºti, stimuleazã
iubirea.Asta am gasit eu despre cuartul roz .nu conteaza asa de mult daca e sau nu ptr zodia ta .daca iti place si te simti bine purtand-o e ok .
cherry_pie
Postat pe 30 Iulie 2009 13:53


http://accesoriicolorate.wordpress.com/

Va astept cu drag!
Samira_Petre
Postat pe 31 Iulie 2009 13:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Salutare! 1 De la: GretaBijoux 25 August 2009 16:48
Bijuteriile fantezie - must have 1 De la: kudika316799 29 August 2010 20:45
Bijuterii mirese handmade deosebite 4 De la: kudika_1017750 1 Septembrie 2016 16:25
!? 3 De la: dorina2011 26 August 2011 17:16
Abijoux, pasiune pentru bijuterii 5 De la: princess21 8 Februarie 2014 11:38