Cuartul roz

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent Cuartul roz: (3 din 2 voturi)

Pagini: << 1 2 Sari la pagina:
simona_madalin Avatarul lui simona_madalin

22 mesaje
Oras: constanta

De la: Dor_a, la data 2009-07-14 15:43:48
De la: geo_x, la data 2009-07-14 15:21:15
De la: andreea1976, la data 2009-07-12 12:27:42Sa-l folosesti la ce??

la incantatii!
cica fiecarei zodii ii corespunde un pietroi pretios sau semipretios!
la varsatarori se potriveste stabilopodul de dig, legat intrun superb lantoi, de vreo 24 k, cu o nuanta amaruie stralucitoare.
are efecte terapeutice asupra zonei inghinale, crescand libidoul pana aproape de nimfomanism!

MI-au dat lacrimile de ras, sa mor!

ma amuza teribil raspunsurile tale :)))) scuze de off topic
Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
De la: sweet_deea2468, la data 2009-07-12 11:59:35Buna!

Am primit ieri de la o prietena un cristal cuart roz. Eu sunt nascuta pe 21 septembrie, in ultima zi a zodiei fecioara. Am citit ca acest cristal este recomandat pentru taur, capricorn si balanta.

Avand in vedere ca balanta incepe de pe 22 septembrie, credeti ca as putea folosi acest cristal?
(nu prea sunt eu cu zodiacul, dar am inteles ca in aceste situatii conteaza).

Multumesc anticipat.

da, cuartul roz este piatra iubirii. este si mai frumos cand il primesti de la o persoana care tine la tine, capata o valoare mai mult decat simbolica.
De obicei pietrele de genul acesta nu ajung intamplator la noi, se zice ca ne cauta sau ca avem nevoie de ele.
Ce zodie esti?
IsaKRyarta Avatarul lui IsaKRyarta

18 mesaje

acceseaza site-ul "acvaria.com" si vei gasi absolut tot ce cauti vizavi de zodii si cristale
o zi buna de la isak.ryarta
ai oarece îndoieli/dubii vizavi de o anumită chestiune/situație, drept pt care te-au interesat și alte păreri/opinii ? Eu ți le-am oferit/dat, sincer, pe ale mele ! Care dintre noi a fos idiotul cel mai mare, n-are rost să mai discutăm ! Îmi asum riscul unui ultim sfat totuși : fi măcar consecvent/ă și data viitoare mulțumește-te cu atîta cît/ce ști ! JEROME K. JEROME
IsaKRyarta Avatarul lui IsaKRyarta

18 mesaje

deea, ti-am mai trimis un mesaj cu un site unde gasesti inf. pertinente vizavii de cristale si zodii, dar abia acum am citit toate mesajele pe care le-ai primit si cu toate ca am ... o virsta, m-au socat si pe mine un pic; astfel de raspunsuri e bine sa nu le bagi in seama; oamenii de genul asta nu merita nici o atentie: nici pro nici contra ; de regula cei care dau raspunsuri (sa le spunem cu indulgenta evazive) sint complet pe dinafara si doar se baga in seama, ca in rest , vai mama lor . capul sus !
te sarut,
ai oarece îndoieli/dubii vizavi de o anumită chestiune/situație, drept pt care te-au interesat și alte păreri/opinii ? Eu ți le-am oferit/dat, sincer, pe ale mele ! Care dintre noi a fos idiotul cel mai mare, n-are rost să mai discutăm ! Îmi asum riscul unui ultim sfat totuși : fi măcar consecvent/ă și data viitoare mulțumește-te cu atîta cît/ce ști ! JEROME K. JEROME
Nahara Avatarul lui Nahara

7 mesaje

De la: iulia640, la data 2009-07-30 13:20:06Si ce are daca-l port permanent la mine(aproape permanent) si se mai intampla sa-l mai tin la vedere?

Nu se intampla nimic daca-l tii la vedere, ai doar grija, pe cat poti, sa nu-l atinga alticineva, iar daca totusi nu-l poti feri, repeta purificarea, ca sa nu preiei cine stie ce amprente energetice nedorite.
Pagini: << 1 2 Sari la pagina: