Setari Cookie-uri

CURA OUA PREPELITA

vreau sa stiu cit costa un ou de prepelita ca eu sint cam grasa de 5 ani incerc sa slabesc si nu pot
ccmaria_bela
Postat pe 10 August 2009 01:09
Si eu sunt din Brasov si am vazut ca vinzi oua de prepelita. M-ar interesa si pe mine sa incerc o dieta de acest gen.Te rog da-mi detalii pe mailprigoanac@yahoo.com.Multumesc.
cameluta1957
Postat pe 10 August 2009 09:10
Si eu sunt din Brasov si am vazut ca vinzi oua de prepelita. M-ar interesa si pe mine sa incerc o dieta de acest gen.Te rog da-mi detalii pe mailprigoanac@yahoo.com.Multumesc.
cameluta1957
Postat pe 10 August 2009 09:12
Si eu sunt din Brasov si am vazut ca vinzi oua de prepelita. M-ar interesa si pe mine sa incerc o dieta de acest gen.Te rog da-mi detalii pe mailprigoanac@yahoo.com.Multumesc.
cameluta1957
Postat pe 10 August 2009 09:12

INTERESANT DAR OAU......IMI VINE GREU SA CRED DAR POT SA RECUNOSC SI NU MI-E TEAMA DE CEEA CE NU CUNOSC CUM SUNT ALTII .
POSIBIL SA IN CERC SI EU .
AM MAI AUZIT DE O RETETA CARE PARE MAI SIMPLISTA CEVA LEGAT DE O COMBINATI DE ROM CU ULEI DE RICIN
NU...............NU SUNT UN BETIV NOTORIU MAI BEAU SI EU CATE O BERE......8 PE LUNA
ITI MULTUMESC IN NUMELE TUTUROR PENTRU DETALIEREA SUCCINTA,SE OBSERVA CA AI MARE INREDERE IN ACESTE PRODUSE .


CU RESPECT CIP
chipeyes2002
Postat pe 10 August 2009 12:07
De la: cameluta1957, la data 2009-08-10 09:12:01Si eu sunt din Brasov si am vazut ca vinzi oua de prepelita. M-ar interesa si pe mine sa incerc o dieta de acest gen.Te rog da-mi detalii pe mailprigoanac@yahoo.com.Multumesc.


nu mi-ati dat adresa corecta!!mai postati o data...
alesandu
Postat pe 10 August 2009 19:54
am avut si eu prepelite in casa si pot sa spun ca sunt o adevarata farmacie.Mama a umblat ani intregi pe la doctori cu nevroza.O durea capul ingrozitor si deja se obisnuise cu gandul ca nu o mai duce mult.A inceput un tratament cu oua de prepelita si cred ca de aproape opt ani nu a mai avut probleme.In urma ei am mai dat oua si altor persoane diagnosticate cu hipertensiune cu probleme hormonale sau probleme stomacale.Ele actioneaza in tot corpul si daca te doare ceva inseamna ca ele actioneaza.Multi oameni care au incercat ouale au spus ca s-au vindecat de boli pe care nici macar nu stiau ca le au.De curand si eu am suferit de anemie si am inceput un tratament cu oua de prepelita.Pot sa spun ca acum ma simt perfect si ca sunt din nou eu cea care eram.Si asa cum am spus am simtit durere si in piept si la stomac...ceea ce inseamna ca a actionat si acolo.Sunt extraordinare si daca ai inceput sa le cresti iti recomand sa te tii de ele.Si inca ceva.Unele persoane au afirmat ca in timpul tratamentului au avut dureri ingrozitoare sau insomnii.dar dupa aceea s-au simtit de parca tocmai renascusera.
eviluta241
Postat pe 11 August 2009 00:07
Eu am tinut cura cu oua de prepelita (chiar de doua ori) si este fantastica..
singurul inconvenient ar fi k trebuie sa le bei crude pe stomacul gol si sa nu mananci absolut nimic cam 1-2 ore,iar pentru cine are probleme cu stomacelul sa pape ceva usor dupa o jumatate de ora
Iata :un mic ajutor e faptul k le poti combina in pahar cu miere de albine sau suc de lamaie..baute impreuna k pe koctail so..shake up
Insa e nevoie sa se renunte la alcool pe toata durata orcarui tratament cu aceste minunate oushoare,pentru k altfel se va reduce efectul cu 50 %..dar merita tot efortul..si app,oul de prepelita nu are miros aproape deloc,deci poti sa te ambitionezi sa te obisnuiesti cu gustul lui natural fara prea mari probleme..mirosul si gustul e imposibil de digerat ,numai in mintea noastra ,so..get ready for curing your entire body
Sunt cure de 240 de oua care vindek organismul in 50 de zile de afectiuni ale inimii,boli ale stomacului (ulcer gastric si duodenal),ficatului si rinichilor,curata plamanii ,astmul bronsic,sterilitatea ,impotenta si reduce foarte foarte mult colesterolul acumulat.Deci real acest medicament natural iti trateaza absolut tot organismul.Pentru cele interesate sa slabeasca,iata o cale naturala fara nici un risc si unde mai pui ca iti regleaza circulatia sangelui iar rezultatele sunt pe durate mari de timp.pe mine ma ajutat sa-mi mentin un numar normal de greutate pentru inaltimea si varsta mea,iar timp de 2 ani nu am mai acumulat nici un kg in plus,mancand normal si fara excese de alimentare.
Se incepe a se consuma in primele 2 zile (sau nopti) cate 3 oua apoi in a 3-a zi se ia 4 oua si din a 4-a zi se consuma cate 5 ousoare pana in ziua 49 cand se vor lua 3 buc.si mai raman 2 ousoare pentru ultima zi (50) :succes si astept raspunsuri dupa tratament .Sper sa realizati cat de mult merita efortul
BabyM
Postat pe 11 August 2009 12:08
DACA E SERIOASA TREBA ASTA CU CURA DIN OUA DE PREPELITA VREAU SI EU ASTEPT RASPUNS LA ACEST ID ANNAELLYELLYANNA PA
annaellyellyanna
Postat pe 11 August 2009 13:13
Pentru cine este din Bucuresti si doreste oua de prepelita i le livrez la domiciliu. Deocamdata am disponibile cam 100 de oua saptamanal. Am pus iar la incubat si in curand productia va mai creste. Ouale sunt foarte proaspete, embrionate si le dau cu 0.30 roni bucata!
Ma gasiti la kostypopovici@yahoo.com!
kosfunny
Postat pe 11 August 2009 19:11
CURA CU OUA DE PREPELITA E UN MIRACOLSI CHIAR DA REZULTATE INCEARCA SI AI SA TE CONVINGI
f_nitoleta
Postat pe 12 August 2009 12:36
da
sunt exceptional de bune
eu personal le-am folosit atat pt. mine cat si pt. familia mea
nu au deloc colesterol , ci dimpotriva diminueaza valorile acestuia daca sunt consumate corect si anume crude pe stomacul gol cu cel putin 1/2 ora inainte de prima masa
este insa f important sa fie hranite corespunzator , deci atentie de unde sunt cumparate
nu trebuie consumate f multe pe zi , ci numai 5 si se gasesc informatii f corecte pe net cu privire la calitatile lor
sunt pline de vitamine , fier , magneziu etc.
eu ma simt fb cu aceasta cura , iar pe fiul meu l-am ajutat extraordinar de mult in cazul unui episod neplacut de atac de panica datorat unui regim vegetarian dezechilibrat
asa ca piciorul pe acceleratie !
bafta
kudika008063
Postat pe 16 August 2009 07:02
mare grija la metabolism, eu am luat in greutate 12 kg dupa cura pentru colecist....
succes
mara_coco
Postat pe 27 August 2009 23:02
am si eu cateva nelamuriri

am inceput si eu cura de vreo cateva zile, problema e ca eu nu prea mananc, doar cand imi e foame,si nici atunci cu pofta, dar zilele astera am simtit ca mor de foame, mancam si nu ma saturam, simteam o prapastie in stomacl tot timpul si ma cam sperie ...apetitul asta o sa il am pe toata perioada?

apoi acestea trebuie consumate pe stomacul gol-golut ?adica eu consum foarte multa apa, si ma trezesc insetata, tot timpul simt nevoia sa beau apa ,si vreau sa stiu daca aceasta le-ar diminua in vreun fel efectul.

pishky
Postat pe 4 Septembrie 2009 03:49
vind oua de prepelita proaspete,0740371474 floresti cluj
adiviscan
Postat pe 18 Octombrie 2009 09:58
Oua de prepelita , pui si prepelite de vanzare !
livrare in Bucuresti si in toata tara.
pentru mai multe detalii:tel: 0726812349
prepelitesioua@yahoo.com
sper sa nu va suparati ,
prepelitesioua
Postat pe 5 Ianuarie 2011 13:49
0.35 lei costa un ou de prepelita, daca inca mai sunteti interesata :

Toate cele bune
prepelitesioua
Postat pe 5 Ianuarie 2011 13:51
DACA FAC CURA CU 240 BUC. TREBUIE SA MAI IAU
SI ACEL "SPREI", (MAI PE ROMANESTE), SERETIDE, (TRATAMENT PENTRU ASM BRONSIC)
kudika_7960
Postat pe 20 Mai 2012 17:09
Vand oua de prepelita bio, proaspete 0,3 bani buc cine doreste 0763905328
Suntem o ferma mica unde producem natural oua de prepelita. Impreuna cu ajutorul Dvs dorim sa crestem pentru a putea oferii tuturor posibilitatea de a consuma oua de prepelita proaspete si crescute ecologic (am acordat o maximã atentie pãsãrilor, modului lor de întretinere si alimentatie).
kudika_11038
Postat pe 1 Iulie 2012 23:22
pana ajung la mine sigur se clocesc
kudika_10590
Postat pe 1 Iulie 2012 23:24
DA ESTE FOARTE ADEVARAT CE SE SPUNE DESPRE ACESTE ,,MICI MARI'' MIRACOLE,OUALE DE PREPELITA!!! MAMA MEA SUFERA DE 12 ANI DE HEPATITA CU VIRUS C . CURA A FACUT-O ACUM VREO 5 ANI DAR S-A REUSIT SA TINA SUB CONTROL EVOLUTIA BOLII!! NU S-A VINDECAT DAR NICI NU A EVOLUAT, ANALIZELE SUNT MAI BUNE CA ALE MELE CA EU AM PROBLEME CU FIEREA!!! DACA AS FI ACASA IN ROMANIA AS FACE FARA EZITARII O CURA, DAR CUM TINJESC RAMIN DOAR CU POFTA!!!! AVETI INCREDERE CURA CU OUA DE PREPELITA E CU ADEVARAT MIRACULOASA!!!!!! MULTA, MULTA,MULTA SANATATE!!!!!
kudika_19985
Postat pe 2 Decembrie 2012 17:17
Vind prepelita tiganeasca pentru oua proaspete.Astept provincia.
kudika_22593
Postat pe 2 Decembrie 2012 18:41
la cura de 240 de oua din greseala in a treia zi am luat 5 oua in loc de 4...are ceva?
Dragos_Pintilie_1
Postat pe 28 Februarie 2013 13:20
De la: Dragos_Pintilie_1, la data 2013-02-28 13:20:36la cura de 240 de oua din greseala in a treia zi am luat 5 oua in loc de 4...are ceva?



NU!
kudika_15804
Postat pe 28 Februarie 2013 13:24
Oua de prepelita, crude?! Bleeeeeeah....
rondina
Postat pe 28 Februarie 2013 20:26
salut tuturor. as dori sa intreb : are ceva daca in timpul curei cu oua de prepelita beau lapte sau iaurt?
bisnitarul
Postat pe 5 Aprilie 2013 15:32
Buna! Am si eu o curiozitate unde ai gasit furajele astea naturale fara compusi chimici ca eu am cautat in bucuresti ilfov etc si asa ceva nu am gasit!
Wox_Phoenix_1
Postat pe 30 Iunie 2013 17:37
sunt un crescator de prepelite va pot oferi oua de prepelite.0756401224 bacau
kudika_928812
Postat pe 25 Iulie 2013 12:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
carcei la picioare 9 De la: kudika412296 9 Iulie 2011 17:47
Voi credeti in tratamentele naturiste? 58 De la: kudika228826 31 Octombrie 2016 17:28
alergie la deodorant 4 De la: Terezia_Onet_1 9 Aprilie 2012 13:43
Test de intolerante alimentare EAV 3 De la: kudika_14969 26 August 2012 19:10
Dupa nastere un san s-a marit foarte tare,si celalalt a ramas la fel 3 De la: kudika_944944 9 Februarie 2014 11:36