Setari Cookie-uri

Nu stiu ce sa fac actualul, fostul,sau niciunul?

mam indragostit de un baiat , la inceput ne intalneam la cate un suc in disco, prietena mea cea mai buna incepuse sa umble si ea cu un prieten de a luii asa ca era frumos.Chestia era ca el avea prietena mi-a spus intr o seara ca el are prietena dar intodeauna a cautat pe altcineva pe langa ea pt ca ea nu il face fericit si ca nu o iubeste ca sta cu ea din obijnuinta , mila..Adevarul e ca aveau o relatie ciudata ea avea 25 26 de ani cred si nu se intalneau doar 1 de 2 ori in cursul sapt si in wekend ea nu iesea in discoteci , la el nu ramanea peste noapte dar erau de 5 , 6 ani impreuna
el mi-a recunoscut ca a inselat o intre timp si a spus ca si ea stia Eu nu pputeam sa inteleg asta
Nu eram pregatita nici sa renunt , nu realizam deloc existenta ei pana intr o zi cand am zis stai mi am dat seama k incep sa curga sentim pt el si mam speriat , eu nu aveam curajul si nici nu imi perimiteam sa ii cer sa se desparta de ea , atunci mam gandit si la ea saraca cu toate ca se auzea k ea greseste ... totusi nimaniu nu iar conveni sa fie inselat.Cu toate ca imi era f greu am luat decizia sa pun punkt.Cand mam intalnit sa ii spun el ma luat in brate mi a spus ca ma iubeste si k nu a mai simtit asa ceva pt nimeni , ca decand ma cunoscut nu mai poate domi noaptea sa tot gandit cum sa se desparta de cealanta si mi-a spus ca sa despartit de ea si k vrea sa aiba o rel serioasa si frumoasa cu mine. De atunci am fost impreuna 4 ani de zile ne-am iubit nebuneste a fost si frumos dar iubirea nebuna e nebuna El era gelos si cam posesiv , nu foarte dar era .Ma obijnuisem il iubeam Noi aveam planuri de viitor mari si profesionale si sentimentale in timpul asta mi-a facut o scena de gelozie care ma facut sa pun punct desi imi era f greu dupa 4 ani de zile. Era putini certati de la un motiv absurd ca in orice relatie, ma sunat o prietena care a venit din portugalia impreuna cu prietenul ei , ei fiind si fosti colegi de ai mei mau che,at in parc lla un suc . Eu lam sunat si iam spus a zis k nu vine . Eu am mers ei m erau cu un fost coleg de clasa , deodata a aparut el si sa luat de fostul coleg ca ce treaba are cu mine cu toate ca intre noi m era un scaun liber si mia spus si mie ca am treaba cu el desi eu il vedeam k un copil asa si arata infine asta ma facut sa pun punct el ma cautat mult timp dupa cu florii.. dar eu mam tinut tare Am suferit ceva timp nu ieseam .Mi am revenit dupa cateva luni greu dar miam revenit am inceput sa ies cu fetele sa imi traiesc iar viata , nu imi trebuia altul in nici un fel.Din intamplare pe mess vorbeam cu varul meu plecat din tara si am vb cu prietenul lui .asa am inceput sa tot vorbim eu cu acest baiat care il stiam de mult de la varul meu .Am continuat sa tot vb eu iam spus ca nu sant deschisa pt o relatie. el a venit acasa din acea tara timp de o saptamana cand neam intalnit si am decis sa pastram legatura si vom vedea ce va fi .peste 3 luni am mers eu acolo la fratele meu, el venise sa imi faca o surpriza desi distanta era destul de mare , eu atunci nu puteam nici sa il ating ii comparam orice gest si aspectul cu fostul,peste 2 sapt am mers la varul meu si am locuit acolo impreuna si cu el , incepusem sa simt pt el ceva ciudat niste sentimente frumoase dar cidate totodata profunde,ma surprindeau sentimentele stiam k voi mai iubi mi-se pare prostesc sa spui k nu vei mai iubi niciodata dar stiam k nu voi mai iubi k in relatia anterioara era ochii mei din cap si si el ma iubea sigur peste o luna am venit acasa era totul ok cu mici certuri imi placea ca el nu era gelos.peste alte 3 luni am mers iar inapoi unde am stat si cu fratele meu mersesem pt zia fratelui si am ramas 3 luni desi mersesem pt maxim o luna.Dar acum relatia nu mai era asa ne certam din prosti , el orgolios incapatanat , eu sant genul de a vorbi discuta despre lucrul care a adus la cearta el prefera sa plece sa ma lase asa , sa nu mai vorbeasca chiar o zi intreaga , alt defec de a lui era bere el imi spunea ca am eu ceva impotriva bauturii , dar nu cred erau zile obijnuite cand beea 2-4 berii dar si zile cand beea 7 .altfel ne intelegeam destul de bine , facea orice sa ma simt bine sa imi fie bine ca si fostul poate m mult din cauza firii lui dar ma mai deranja faptul ca nu mai puteam vb , aveam atatea de vb planuisem sa vb cand ne intalnim de multe lucruri dar parca era facut sa nu reusim ,cand ne intelegeam bine nu era timp iar cand eram mai recalcitanti se ajungea la cearta Nu stiu ce sa fac poate ma ajuta cineva . Foastul inca ma mai cauta si spune k oricand s-ar impaca cu mine , actuallul imi spune ca ma iubeste si nu vrea nicicum sa renunte la mine . Nu srtiu ce sa fac , sfaturi asa teoretice as sti si eu sa imi dau dar cu practica e mai greu.Ce pot sa zic diferenta dintre cele doua relatii este ca in asta ma simt mai libera desi si in asta am suferit deoarece eu pun repede la suflet si el e firea ca sufera dar nu arata si atunci eu credeam k e indiferent, plus ca nu este asa gelos dar si k nu m iubesc atat de mult .pe primul niciodata nu mi-l voi putea scoate din suflet total , a fost cam asa Dumnezeu n-a dat iubire cu carul dar noi nu am stiut ce sa facem cu ea si cum sa o folosim Ma intreb oare care dintre ei se poate schimba , cu al doilea mam invatat sa fiu mai lasatoare Ce ziceti? sau

Postat pe 13 Iulie 2009 00:54
sincer.......in locul tau i-as lasa pe amandoi......mi-as vedea de viata mea si atat. sigur o sa gasesti pe cineva asa cum iti doresti si care te va face fericita
black3kobra
Postat pe 13 Iulie 2009 01:05
asta sa fie al 4-lea?
greierash_is_back
Postat pe 13 Iulie 2009 01:20
De la: greierash, la data 2009-07-13 01:20:11asta sa fie al 4-lea?

dapz..........poate ca mai sunt
black3kobra
Postat pe 13 Iulie 2009 01:22
Lunga povestea..:d
Alege sa fii singura,vei cunosate pe cineva special,este greu stiu,dar nimic nu este usor in viata.
cami_goanga10
Postat pe 7 Aprilie 2010 23:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Inceputurile sunt cele mai dificile 30 De la: nebuna94 24 Mai 2009 21:40
niste sfaturi ...sau opinii daca se poate 157 De la: babe02 12 Septembrie 2012 12:20
ce sa mai cred..????? :( 26 De la: mihablonda 14 Mai 2010 13:09
Intrebare...Astept raspunsuri.... 7 De la: cami_goanga10 7 Aprilie 2010 23:14
sa pastrez relatia sau sa renunt? 40 De la: fata_healthy 29 Iulie 2010 19:53