Setari Cookie-uri

ce sa fac?

recent, eu si prietena mea am intrat intr-o gasca de fete super ok.dar cu timpul am observat ca eu nu sunt placuta deloc dar prietena mea da ba chiar este cea mai 'adorata' pe acolo . dupa un timp pe mine au incetat sa ma mai cheme iin oras..oriunde.dar pe prietena mea bineinteles.de cand e cu ele nici nu ma mai baga in seama ,si mno e neplacut.am aflat de la cineva ca in gasca aceea de fete eu sunt subiectul principal de barfa si ma gandesc oare si prietena mea ma barfeste sau inca mie-e prietena.am intrebat-o de ce e asa si mi-a spus ca ea nu m ar inlocui cu alea niciodata .dar nu m-am mao vazut cu ea de 1 sapt ceea ce e mult . de ce nu mi zice in fata ce intentii are?
karnival
Postat pe 13 Iulie 2009 11:38
daca te lasa balta pentru ele inseamna ca nu-ti este o prietena asa de buna, trebuie sa vorbesti la modul cel mai serios cu ea insa nu-i da un ultimatum in care sa aleaga intre tine sau ele, pentru ca desi e corect fata de tine, pentru ca e vorba de integritatea ta ca persoana in cazul in care ea e prietena cu cineva care pe tine nu te suporta si te jigneste, nu e corect fata de ea pentru ca ea nu este proprietatea ta personala. dar cel mai bine iti faci o lista cu lucruri bune si rele care reies din relatia voastra de prietenie si le pui in balanta, si asa vezi mai obiectiv daca se merita sau nu sa-ti protejezi prietenia. intreab-o daca ea ar accepta ca tu sa ai un cerc de prieteni care pe ea sa o marginalizeze asa cum e si in cazul tau. eu zic sa-ti pastrezi prietena la nivelul de cunostinta, insa nu as mai avea incredere in ea, pentru ca nu as accepta o prietena care le furnizeaza "dusmanilor" subiecte de barfa despre mine, pentru ca banuiesc ca de la ea provin barfele din moment ce cu ele nu ti legatura.

acum eu nu am de unde sa stiu prea multe despre ea insa nu as decide cu inima, ci cu capul in cazul de fata.
diana3289
Postat pe 13 Iulie 2009 12:01
nu prea cred ca asta inseamna sa-ti fie o prietena buna ...daca cand sunteti doar voi doua se comporta ca o prietena , iar cand sunteti cu toata gasca nici nu te baga in seama atunci nu prea cred ca asta se cheama prietenie... ma rog parerea mea
funny_samanta
Postat pe 13 Iulie 2009 14:55
pai e foarte clar ca nu iti este prietena.....cati ani ai??tu nu stii ca prieteni adevarati ii gasesti foarte foarte rar??multa grija pe viitor in alegerea prietenelor
puyaroxy
Postat pe 13 Iulie 2009 23:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna,help me!pls 16 De la: andreeaaa88 18 August 2009 16:00
Lenjerie de pat 6 De la: Linda_Giulia 11 Octombrie 2009 22:05
am 22 de ani si de ceva timp traiesc un coshmar! prietenul meu e navigator si fffff gelos! ajutor!!!!! 6 De la: _dulcik_ 10 Martie 2009 23:33
***SOS.....*** 26 De la: andra_05 18 Mai 2009 16:13
Ce cadou sa ii iau? 6 De la: yumalai 2 Iunie 2010 11:38