Setari Cookie-uri

Eu berbec,el taur!!

suntem aman2 incapatzanatzi:(( .... Stie kreva ce ma asteapta in viit??....sunt de un an juma cu el:((
madalina3491
Postat pe 14 Iulie 2009 11:12
cred ca va ve-ti rupe cornitele unul altuia
gargaritamica
Postat pe 14 Iulie 2009 11:20
Salutare!
Problema tipica :) incapatanarea:)

Berbeaca are energie si idei , si planuri in toate directiile , taurul face doar un plan si se tine cu dintii de ala si nu-l mai scoti din ale lui, daca a hotarat ceva. Nu merge nici cu amenintari , nici cu promisiuni, nici cu lacrimi , daca a hotarat ceva, aia e.

Ca sa va intelegeti ar trebui sa aveti acelasi plan, aceeasi directie ... de preferinta a lui ...ca pe el e mai greu sa -l schimbi , mai ales dupa o varsta..

daca te simti in stare pe termen lung sa te tii numai de un plan, si sa l ajuti pe el in planul lui , atunci e al tau.
Daca planurile tale nu corespund cu ale lui, atunci iti vezi de ale tale , ca pe el il intorci mai greu o data ce a decis ceva.
depinde de tine .
multa bafta !:)





kudika052198
Postat pe 24 Iulie 2009 11:06
Nu vei avea de loc de suferit in relatia cu el decat daca nu vei respecta si nu il vei intelege in faptele lui, care sunt:
1. are spontaneitate si nu-i place monotonia
2. are multa fantezie lasa-l sa zburde
3. ii place mancarea bine gatita si placerea de a sta la masa cu cei dragi
4. ii place sa-i fie recunoscute calitatile(organizator, conducator) si de aceea lupta pentru asta
5. stie sa se ridice in functii inalte sa fie in centrul atentiei si impreuna cu el va ridica pe toti cei care il inconjoara.
6. debordeaza cu puterea de munca
si nu in final.....
este sensibil ....de adevaratelea...
aaaa
am uitat ceva ....iti va spune foarte rar te iubesc, in schimb nu va pregeta sa iti arate prin faptele lui de respect, dragostea si pretuirea lui. Incapatanarea ....este o trasatura de caracter al celor care stapanesc adevarul...daca sunteti sinceri in relatie nu cred ca e vorba de incapatanare ,poate doar de pareri, idei contrare asupra unei actiuni ce va fi intreprinsa, care se poate rezolva prin comunicare. El este deosebit de comunicativ dar trebuie ascultat nu-l intrerupe in dizertatia lui si spunei parerea ta dupa ce si-a incheiat speech-ul. cam atat despre...TAUR
Daca iti place lumea, vrei sa ajungi impreuna cu el in cercuri inalte, vrei sa te simti intr-un camin cald cu dragoste atunci langa el vei gasi asa ceva.....
matadorul
Postat pe 3 August 2009 14:06
Stie cineva ceva despre relatia Eu : Capricorn - El: Berbec ,sunt de 2 ani cu el . Suntem amandoi , doi incapatanati cu cornite :(( .... Astept raspunsurile voastre. V`am pupat !:*
kudika057976
Postat pe 28 August 2009 17:05
De la: kudika057976, la data 2009-08-28 17:05:53Stie cineva ceva despre relatia Eu : Capricorn - El: Berbec ,sunt de 2 ani cu el . Suntem amandoi , doi incapatanati cu cornite :(( .... Astept raspunsurile voastre. V`am pupat !:*


Hei, nu te baga peste fata, fa-ti propriul subiect de dezbatere! Eeee! Ce-i aici, faci sarmale in oala altuia? N-o sa mai inteleaga nimeni despre ce se discuta.
Libeloo
Postat pe 10 Septembrie 2009 10:21
De la: matadorul, la data 2009-08-03 14:06:48Nu vei avea de loc de suferit in relatia cu el decat daca nu vei respecta si nu il vei intelege in faptele lui, care sunt:
1. are spontaneitate si nu-i place monotonia
2. are multa fantezie lasa-l sa zburde


Hmm... pe astea doua, eu una nu le cred. Nu-i place monotonia? Are fantezie? Hmm.. ca si posesoare a unui taur, mai rar gasesc asemenea calitati la el.
Libeloo
Postat pe 10 Septembrie 2009 10:24
La noi a fost invers, eu -Taur, el -Berbec si a durat 1 an jumate, cand el a venit si mi-a zis ca s-a saturat sa tot faca compromisuri si eu nici unul. Pe periada relatiei eu eram studenta in alt oras, iar el era acasa. Inca de la inceput i-am zis clar ca nu vreau sa ma intorc acasa dupa ce termin facultatea, poate chiar sa plec in strainatate, dar el a sperat pana in ultima clipa ca ma poate face sa ma razgandesc sa vin inapoi acasa. N-a reusit si in final m-a parasit zicandu-mi ca mai bine isi vede fiecare de drumul si de visele lui pentru ca ale noastre se pare ca nu coincid. Am fost devastata, dar a trecut. Oricum, a fost cea mai frumoasa perioada cu el.

pe langa faptul ca Berbecii sunt foarte impulsivi si incapatanati sunt foarte atenti, nu renunta usor indiferent de ce ar fi vorba, fac compromisuri, intotdeuna fac primul pas sa te impace si intotdeauna te pun pe primul loc
imolae
Postat pe 10 Septembrie 2009 11:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate 9 De la: Army96 25 Iunie 2009 17:34
Capricorn vs leu? 15 De la: scorpyutzza 11 Octombrie 2009 00:15
cum sa uit?!? 209 De la: kudika366204 11 Februarie 2011 17:37
EU TAUR -EL GEMENII 6 De la: kudika088908 28 Decembrie 2009 00:07
intrebare pt cei din zodia taur...:) 24 De la: rockk 15 Februarie 2011 21:06