Setari Cookie-uri

relatie de prietenie... un pic mai alftel

buna. sunt erica... am 20 de ani si sunt din arad. povestea mea e cam asa...
acum 3-4 ani trebuia sa ma cuplez cu prietenul meu cel mai bun silviu (asta isi dorea el,dar mie imi era oarecum frica de chestia asta pentru ca dintr-o relatie de prietenie asa de stransa ca a noastra sa o pierd din gelozii sau mai stiu eu ce se mai intampla in relatii..). nu am acceptat si ne-am cam separat drumurile. fiecare cu iubita/iubitul.
acum 3 luni ne-am intersectat din nou. eu am o relatie de 3 ani el una de 2 ani jumate...
suntem cei mai buni prieteni din nou... prietena lui stie de mn doar cum i-a spus el k a incercat sa fie cu mine inaintea ei, nu ne cunoastem partenerii fata-in-fata.
noi pe langa buni prieteni mai suntem si amanti...facem sex..ne simtim bine. am stabilit ca sa nu ne indragostim unul de celalalt...
in fine intrebarea ce necesita raspuns e... noua ne place asa cum suntem,fiecare se intoarce la partenerul lui.. dar el o cam da in sentimente... m-a intrebat ce m-as face daca el s-ar indragosti de mine(raspunsul meu evident... NIMIC,cred k l-a deranjat)..... continui sau o las balta?


p.s. SCUZATI ROMANUIL! (e mai lung si cu mai multe peripetii in realitate)
kudika226738
Postat pe 9 Iulie 2010 13:23
In primul rand gandeste-te ca e foarte urat sa iti inseli iubitul cu care esti de 3 ani.
In al doilea rand e cel mai bun prieten al tau.
3. Ce v-ati face daca s-ar afla?
4. Faci asta pentru ca prietenul tau nu te satisface in pat? daca e asta incearca sa vorbesti cu el sa clarificati si sa ii spui direct ce iti place,fara ocolisuri,ghideaza-l tu unde nu stie,ajuta-l sa te satisfaca.
5.. Incearca sa racesti aceasta relatie cu prietenul tau pentru ca la un momentdat o sa va indragostiti si nu e bine sa lasi o relatie de 3 ani pe una care s-ar putea destrama imediat..gandeste-te la consecinte si ia o decizie.
si 6. nu va mai dura mult pana se va indragosti de tine (asta daca nu a facut-o inca)

Acum depinde de tine,sper ca te-am ajutat putin.
kudika225188
Postat pe 9 Iulie 2010 13:31
Esti penibila...sincer...urasc femeile care se degradeaza in halu asta. Pai ma femeie? Daca ti-l place si ti-o tragi cu el ce mai stai cu prietena-tu? Adica..noi femeile spunem ca uram sa fim inselate si tradate si maltratate fizic/psihic de barbatii nostrii dar noi la randul inselam cu nerusinare barbatul de langa noi.

Daca iti fug ochii dupa altu..da-i verde. Omu ala are si el un suflet, nu? Tie ti-ar conveni sa si-o traga cu femeia cu care sustine ca e cea mai buna prietena a lui? Sunt convinsa ca NU
Stii proverbu ala: ceea ce tie nu-ti place altuia nu-i face!!
_Cryssa_
Postat pe 9 Iulie 2010 13:37
pai.. si-a cam tras-o... cu cea mai buna prietena. tocmai knd iubirea era in toi.
kudika226738
Postat pe 9 Iulie 2010 13:58
Pfff,
Eu zic asa:din mom ce stai cu un b de 3 ani, inseamna ca tii la el.Si daca tii la el, nu e voie sa-l inseli.Tu esti ibdragostita de prietenul tau sau.....de silviu si nu vrei sa recunosti?Ori ca esti cu pr tau si l inseli cu silviu, ori ca erai cu silviu si, in caz ca s-ar strica prietenia voastra din gelozii si ce ai mai zis tu, tot cam inselare s-ar numi.Da-ti seama singura de ceea ce vrei.Nu cred ca merita nimeni sa se afle in situatia asta pe care , tu ai provocat o.
Te pup, anunta-ne cum ai rezolvat.
andreussa
Postat pe 27 Iulie 2010 15:22
"in fine intrebarea ce necesita raspuns e... noua ne place asa cum suntem,fiecare se intoarce la partenerul lui.. dar el o cam da in sentimente... m-a intrebat ce m-as face daca el s-ar indragosti de mine(raspunsul meu evident... NIMIC,cred k l-a deranjat)..... continui sau o las balta? "

Tu ce zici,e frumos sa sari de la unu la altu`?
Barbie30
Postat pe 30 Iulie 2010 20:28
In clasificarea de ultima ora facuta de UNESCO a aparut si femeia purice, care sare din pat in pat.
kudika023770
Postat pe 30 Iulie 2010 20:36
De la: Barbie30, la data 2010-07-30 20:28:16
Tu ce zici,e frumos sa sari de la unu la altu`?

daca o mananca stii tu ce
da' care era dilema ei?
miss_darine
Postat pe 30 Iulie 2010 20:41
De la: miss_darine, la data 2010-07-30 20:41:28
De la: Barbie30, la data 2010-07-30 20:28:16
Tu ce zici,e frumos sa sari de la unu la altu`?

daca o mananca stii tu ce
da' care era dilema ei?


Daca sa lupte in continuare pe doua fronturi sau doar pe unul?
Barbie30
Postat pe 30 Iulie 2010 20:42
aaaaaaa...eu zic atunci sa deschida un al treilea front ca e clar ca primele doua batalii le-a pierdut...sau fronturi, ma rog
miss_darine
Postat pe 30 Iulie 2010 20:45
De la: miss_darine, la data 2010-07-30 20:45:04aaaaaaa...eu zic atunci sa deschida un al treilea front ca e clar ca primele doua batalii le-a pierdut...sau fronturi, ma rog


Nu le-a pierdut ca iubitul nu stie si amantul s-a indragostit de ea si de aici marea dilema ea s-ar mai "juca" putintel cu amantul dar cred ca ii este frica ca o sa-i faca probleme cu iubitul si se lasa cu un machiaj natural si cu ochii in soare
Barbie30
Postat pe 30 Iulie 2010 20:48
asculta la baba ici'sha...le va pierde pe amandoua cat de curand...si dupa aceea va veni sa planga pe umerii nostri...d'aia i-am dat sfatul in avans....va fi poate mai cuminte si mai linistita cu un al treilea
miss_darine
Postat pe 30 Iulie 2010 20:54
Daca zici tu ca cifra 3 e cu noroc,eu merg pe mana ta!
Barbie30
Postat pe 30 Iulie 2010 20:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fosta cea mai buna pritena si actuala 14 De la: kudika029282 11 Aprilie 2010 16:19
un sfat pls !! 1 De la: Zeno_Pasca_1 2 Mai 2014 00:12
Cum rezolvam problema singuratatii? 15 De la: kudika097251 7 Mai 2012 16:05
in spiritul prieteniei 16 De la: Raluca_SA 1 Noiembrie 2009 20:05
Prieteni noi 18 De la: geo_x 6 August 2009 23:05