Setari Cookie-uri

caderea parului

Parerea mea est ca va trebui sa il tunzi cat mai scurt dupa care sa faci un tratament cu samponul si serul Krauter de la Bio. Apoi foloseste numai sampon de copii, e cel mai putin agresiv.Binenteles, ca de vina este vopseaua de par, dar sunt si alti factori cum ar fi stresul,anumite medicamente precum si o alimentatie incorecta.Sper sa iti fie de folos acest sfat!
kudika066813
Postat pe 28 Noiembrie 2009 16:46
dragele mele, astazi mi-am facut timp, sa va povestesc experientele mele, in ceea ce priveste caderea parului....
fiica mea, la 20 de ani, avea parul foarte fin, uscat, friabil, si cu caderi peste limita normala.....
eu, in urma unor investigatii clinice, repetate, care presupuneau substanta de contrast pe vena, din motive de forta majora, repetate mult peste limita admisa, aproape mi-am pierdut podoaba capilara.....
Ce am facut? Am descoperit binefacerile aloei vera!
Samponul cu aloe si jojoba, balsamul conditioner, si aloe first, folosit ca o frectie pe parul umed, dupa baie, m-au ajutat sa stopez caderea parului, regenerarea si refacerea lui. Aceste 3 produse, asigura igiena normala, dar constituie un adevarat tratament pentru par.
parul capata un aspect sanatos, mai mult volum, firul de par este mai elasic si nu se mai rupe, se stopeaza caderea si apar fire de par noi(se multiplica alveolele), pentru ca aloe vera, asigura reglare si regenerare, pana la nivel celular.
De unde facem rost de aceste produse? Exista o firma, lider mondial in Aloe Vera, care functioneaza in sistem networkmarketing, si se numeste Forever living Products.
Am incercat produsele, si am devenit partener cu aceasta companie.
Vestea buna, fiecare persoana, are aceleasi drepturi.....adica, si voi puteti deveni parteneri cu compania, incercand doar produsele de care aveti nevoie si daca nu va plac, le puteti returna, si primiti banii inapoi.....ce spuneti??? nici un risc!
Am recomandat si recomand din tot sufletul, produsele cu care eu am avut rezultate bune!
Acum, am si un site, pe care va invit sa-l vizitati, si daca vreti mai multe detalii, acolo sunt datele mele de contact. Va astept cu mult drag, Pusa Marin http://www.aloevera4you.ro/
kudika023857
Postat pe 29 Noiembrie 2009 16:55
buna...eu am o mare problema cu parul meu...se ingrasa destul de repede 2, 3 zile, am matreata si imi si cade destul de mult...mereu am par pe haine sau gasesc prin casa...acum mi-am luat sampon de la garnier cel verde inchis pentru tendinta de ingrasare si balsam garnier pentru par fin si fragil...dar nu are nici un efect pana acum...nu stiu ce sa ma mai fac...parca am facut mai multa matreata si se ingrasa si mai tare...
draiana
Postat pe 30 Noiembrie 2009 13:07
si parul mei se ingrasa mult la doua zile...si e normal .
asa ca excludem aceasta problema din start.
e normal sa ti cada ceva fire de par ,si eu gasesc pe covor si pe perie.
dar sunt firele care cad normal.
in ceea ce priveste produsele de pe piata in momentul actual ,sa sti ca nu sunt cine stie ce.
am simtit-o pe pielea mea ,parul cade si daca nu este regenerat
incearca masti cu ulei de ricin /masline putin incalzit.
sau incearca asa:
foloseste o masca de ori pe saptamana ,balsam la fiecare spalare,insistand pe varfuri.
clateste l cu apa cat de rece o suporti,nu il pieptana cand e ud .si lasa l sa se usuce natural
blondiewishes
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:01
de 3 ori *

eu folosesc gama de la Biopoint [produse italiene profesionale]
si sunt ffff multumita.
daca am ajuns sa mi tai varfurile o data la 6 luni ..iti dai seama
blondiewishes
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:03
Va recomand produsele de la Nanogen. Samponul Nanoguard este impotriva caderii parului, este foarte, foarte bun, nu veti fi dezamagiti. Va las id-ul meu pentru mai multe detalii: oana_eu2009
www.nanogen.ro
scumpica20
Postat pe 7 Decembrie 2009 13:31
A aparut un produs nou la Nanogen, stiti ceva de el?
http://www.nanogen.ro/scalproller.html
scumpica20
Postat pe 19 Ianuarie 2010 11:20
De la: scumpica20, la data 2010-01-19 11:20:24A aparut un produs nou la Nanogen, stiti ceva de el?
http://www.nanogen.ro/scalproller.html

nu nu stiu de fapt nici nu am auzit de firma asta
yumy
Postat pe 19 Ianuarie 2010 11:39
carina are dreptate...lotiunea cu petrol e excelenta....gerovital sau elmiplant...are tot ceea ce trebuie pentru regenerarea parului....vitamina A vitamina B ulei de ricin si bineinteles petrol care e foarte bun pentru regenerarea si cresterea parului...eu am inceput sa folosesc acum produsul pt ca am aceeasi problema k si a ta si iti spun rezultatele....insa iti garantez ca nu va da gres...ieftin si cu siguranta cel mai bun....am folosit tot felul de produse ffff scumpe insa fara nici un rezultat iar produsul lichid cu petrol te costa doar 18 lei si cu siguranta e ffffffffffffffffffffff bun
little_curly
Postat pe 22 Ianuarie 2010 21:01
Lotiunea cu petrol de la Gerovilat+ samponul pt regenerarea parului degradat si vopsit tot de la Gerovital, se gasesc in plafar, pot sa spun ca le-am folosit si dau rezultate ffff bune.
nadia_77
Postat pe 19 Februarie 2010 08:29
De la: carina, la data 2009-08-03 10:48:15DRAGUTA MEA M AVUT SI EU ACEIASI PROBLEMA SI AM REUSIT SA SCAP DE EA!!am folosit lotiune cu petrol...cred ca este de la gerovital dar mai sigur de la elmiplant...se gaseste la toate farmaciile...am vreo 2 ani decand nu o mai folosesc dar efectele sunt si acuma...nu mai am probleme deloc + ca i-mi creste si acuma parul ca la bebelusi,nu-mi mai cade decat foarte putin si foarte rar si vreau sa-ti zic ca eu sut si blonda plainat si am parul lunggg si desss si stralucitor...am recomandat tuturor cu probleme acesta lotiune chiar daca miroase a petrol cand e pe par,dar te dai seara,dimineata faci baie si nu mai miroase...sper sa-ti fie de leac1


folosesc și eu de ceva vreme dar rezultatele se lasã așteptate
kudika109268
Postat pe 19 Februarie 2010 10:10
ok...in primul rand scuze ptr pauza luata...iar in al doi-lea rand am incercat lotiunea de la gerovital si intr-adevar a dat reultate....multumesc mult pentru sfaturi

Postat pe 19 Februarie 2010 16:50
buna! a mai incercat cineva produsele cu aloe vera?
inca o data va spun, merita!
kudika023857
Postat pe 20 Februarie 2010 20:48
ma bucur ...am reinceput si eu sa folosesc lotiunea...si momentan chiar am in par niste ceai negru:)
pissy
Postat pe 20 Februarie 2010 23:14
personal nu le-am incercat,dar am auzit ca sunt ff bune de la coafeza mea care e si reprezentanta
pissy
Postat pe 20 Februarie 2010 23:15
De la: pissy, la data 2010-02-20 23:15:44personal nu le-am incercat,dar am auzit ca sunt ff bune de la coafeza mea care e si reprezentanta

era vorba de produsele cu aloe
pissy
Postat pe 20 Februarie 2010 23:19
De la: fatuk_me, la data 2010-02-19 16:50:27ok...in primul rand scuze ptr pauza luata...iar in al doi-lea rand am incercat lotiunea de la gerovital si intr-adevar a dat reultate....multumesc mult pentru sfaturi



ai folosit solutia de la gerovital cu petrol si ti au aparut firisoare de par? o folosesc si eu dar nimic pana acuma-
nicoletadina
Postat pe 21 Februarie 2010 17:01
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 14:07
eu folosesc ulei extra virgin de cocos de la OrganicSeha, ca si masca de par si nu am probleme de atunci. iti ajuta parul sa se intareasca, sa creasca mai repede si il protejeaza de factorii externi, plus ca da parului un gloss natural minunat
ioana_suteu
Postat pe 3 Noiembrie 2011 16:01
eu folosesc ulei extra virgin de cocos de la OrganicShea, ca si masca de par si nu am probleme de atunci. iti ajuta parul sa se intareasca, sa creasca mai repede si il protejeaza de factorii externi, plus ca da parului un gloss natural minunat
ioana_suteu
Postat pe 3 Noiembrie 2011 16:01
eu folosesc ulei extra virgin de cocos de la OrganicShea, ca si masca de par si nu am probleme de atunci. iti ajuta parul sa se intareasca, sa creasca mai repede si il protejeaza de factorii externi, plus ca da parului un gloss natural minunat
ioana_suteu
Postat pe 3 Noiembrie 2011 16:01
FETELOR SI MIE IMI CADE PARUL F RAU ,AM SCHIMBAT n SAMPOANE SINCER NU STIU CU CE SA MA MAI SPAL
MARIANA_T_
Postat pe 25 Noiembrie 2011 17:20
Incearca produsul Peppermint treatment de la Label.m . Si eu am parul foarte lung si este singurul care ma ajuta sa mi-l intretin cum trebuie, fara sa imi cada.
SandraP_
Postat pe 29 Noiembrie 2011 19:05
Un produs care mie mi-a fost de folos in lupta cu caderea parului e Follixin. Lam incercat timp de o luna si la sfarsitul curei nu mai imi cadea parul asa mult.

kudika_976915
Postat pe 25 Noiembrie 2014 13:19
Buna ziua, intra pe www.ihair.ro ei fac analiza capilara gratuita. Intra acolo si cere mai multe detalii ei o sa te ajute.
andreea_ihair
Postat pe 28 Noiembrie 2014 16:26
Cu Follixin a incercat cineva sa faca o cura? Am auzit ca ar functiona la stoparea caderii parului.
kudika_981217
Postat pe 12 Februarie 2015 11:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs label.m 1 De la: Amalia06 27 Februarie 2012 14:39
vopsea profesionala??? 24 De la: andreea_x 26 Aprilie 2016 23:08
Extensii Par Oradea 1 De la: kudika094478 16 Decembrie 2009 16:41
Culoarea blonda, sfaturi :) 9 De la: kudika058378 9 August 2009 18:31
Brun -> Blond 4 De la: kudika_12293 16 Octombrie 2013 19:43